قالب وردپرس
خانه » دکوراسیون و نما » آشپزخانه » جدیدترین مدل اپن آشپزخانه ۹۷ برای خانه‌های ایرانی

جدیدترین مدل اپن آشپزخانه ۹۷ برای خانه‌های ایرانی

امروزه اکثر آشپزخانه‌های ایرانی به شکل اپن طراحی شده و طراحی‌های متنوعی نیز برای این نوع آشپزخانه مشاهده می‌کنیم. در این پست از توکامگ به معرفی چند نمونه جدیدترین مدل اپن آشپزخانه برای خانه‌های ایرانی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

اپن شدن آشپزخانه یکی از دلایل بارزی است که به راحتی بتوان با افراد در داخل اتاق نشیمن در ارتباط بود. حال توجه به ساخت و طراحی آن در نوع خود به زیباسازی فضای اتاق نشیمن و منزل بسیار کمک می کند. بدون شک طراحی و دیزاین منزل شما با سلیقه شما باید هم‌خوانی داشته باشد. این نیست که شما به رنگی علاقه‌مند نباشید و به ناچار به دلیل اینکه آن رنگ مد است، از آن در دکوراسیون داخلی خود بهره بگیرید. اپن آشپزخانه هم به همین صورت است همیشه باید مطابق با نظر افراد خانه طراحی و ایده پردازی شود. این امر سبب می‌شود علاوه بر زیباسازی فضا، افراد از محیط پیرامون خود نهایت لذت را ببرند. در مطلب پیش رو سعی بر آن شده است از چند مدل جدید اپن آشپزخانه و طراحی‌های متفاوت آن‌ها توضیحاتی داده شود تا شما را به انتخاب درست‌تر نزدیک کنیم.

معرفی جدیدترین مدل اپن آشپزخانه ۹۷

اپن آشپزخانه جدید با طراحی رنگ بنفش

طراحی آشپزخانه با رنگ سال ۹۷ شاید اولین موضوعی باشد که دوست داشته باشید در سال جدید به آن توجه کنید. شما با بهره گرفتن از متخصصان این فن می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. بدون شک رنگ بنفش به تنهایی در دکوراسیون آشپزخانه و اپن اثر زیبایی ندارد. از همین رو توصیه می‌شود همیشه از رنگ بنفش و سفید به صورت ترکیبی بهره گرفته شود. متخصصان صنعت مد توصیه می‌کنند از رنگ سفید ۷۵ درصد و ۲۵ درصد از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی استفاده شود. به شما یک پیشنهاد دیگر نیز داریم، اگر تمایل به استفاده از رنگ بنفش ندارید، اما علاقه‌مند به استفاده از رنگ سال در دکوراسیون منزل خود هستید. می‌توانید از اپن سفید با نورپردازی بنفش استفاده کنید. این امر سبب می‌شود شما یک آشپزخانه اپن شیک و خاص داشته باشید.

آشپزخانه بنفش

اپن آشپزخانه به‌صورت قرینه‌ای

برای اینکه از دکوراسیون جدید بهره بگیرید، نیازی نیست همیشه در کمترین فضاها از دیوارکشی‌های بلا استفاده بهره بگیرید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر آشپزخانه بزرگی ندارید از اپن استفاده نکنید. برای همین منظور شما می‌توانید از دو ستون دکوری برای جداسازی آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده کنید. سپس با استفاده از صندلی آشپزخانه به جداسازی فضا دست پیدا کنید. می‌توانید دو ستون را به‌صورت قرینه با استفاده از کمدهای شیشه‌ای طراحی کنید و در داخل آن لوازم لوکس آشپزخانه خود را قرار دهید. برای جداسازی بهتر می‌توانید از سقف به نورپردازی بپردازید به شکلی که جداسازی به‌ خوبی مشخص و نمایان باشد. این سبک دکوراسیون در طراحی اپن به شما فضای بیشتری برای جایگذاری وسایل در آشپزخانه‌های کوچک را می‌دهد.

همچنین بخوانید:  اتاق پذیرایی شیک ایرانی با عناصر سنتی زیبای ایرانی

آشپزخانه قرینه

آشپزخانه بزرگ و اپن خاص جدید

اگر شما فضا زیادی در آشپزخانه خود دارید، نیازی نیست از قوانین خاصی در دکوراسیون بهره بگیرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم فضا را به اندازه کافی برای رفت‌ و آمد به داخل آشپزخانه باز نگه‌ دارید و خود را محدود نکنید. از همین رو استفاده از سینک ظرف‌شویی و گاز بر روی اپن آشپزخانه می‌تواند ایده خوبی باشد. به این سبک جزیره آشپزخانه گقته می‌شود که در مطالب قبلی توکامگ به معرفی کامل و استفاده موثر از آن در خانه پرداخته بودیم. شما به راحتی با این سبک دکوراسیون می‌توانید تمام مدتی که در آشپزخانه به سر می‌برید را با اعضای خانه در ارتباط باشید. بدون شک رکن اصلی کار در آشپزخانه پخت و پز است که با این کار شما نزدیکی بیشتری با اعضای خانواده خواهید داشت. برای اثربخش بودن این مدل جدید اپن می‌توانید از هارمونی رنگ فضای داخلی با فضای بیرونی نیز بهره بگیرید. به این صورت که از رنگ کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه در فضای رو به اتاق نشیمن نیز استفاده شود.

اپن آشپزخانه شیک و ساده معلق

اپن ساده و شیک، و البته معلق در هوا را نیز می‌توان جدیدترین مدل اپن آشپزخانه ۹۷ دانست. شاید برای دیگران هم این نوع دکوراسیون عجیب به نظر بیاید، اما شما می‌توانید از یک اپن شناور در هوا بهره بگیرید. میز اپن آشپزخانه را می‌توانید به شکلی طراحی و ایده پردازی کنید که بدون ستون و پایه بر روی هوا ایستاده باشد. البته از کناره دیوار باید به شکلی متصل باشد؛ چرا که ما شعبده‌باز نیستیم. شما با استفاده از گاز رومیزی بر روی اپن می‌توانید فضای بیشتری را برای کار در آشپزخانه ایجاد کنید. هم‌چنین می‌توانید با این سبک دکوراسیون لوازم اضافی را در زیر اپن جایگذاری کنید. به عنوان مثال عدم استفاده از میز ناهارخوری و استفاده از اپن خود یکی از مزایای عمده به شمار می‌رود. حسن دیگر این اپن جایگذاری صندلی‌ها در زیر اپن به منظور مرتب شدن فضا به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید:  ست مبل با فرش و نکاتی پیرامون ست کردن رنگ و سبک مبلمان با فرش

اپن آشپزخانه به‌صورت ال

یکی از پرکاربردترین طراحی‌ها به‌منظور ساخت اپن آشپزخانه طراحی به‌صورت ال است. برای این منظور قسمت‌های مهم آشپزخانه از اتاق نشیمن جدا می‌شود؛ و قسمتی از آن برای رفت آمد به آشپزخانه باز گذاشته می‌شود. برای جلوه دادن بیشتر به فضای اتاق نشیمن می‌توان از قسمت بیرونی و نمای داخلی اپن را نورپردازی کرد. می‌توان به شکلی این ساخت را صورت داد که صندلی‌ها در داخل آشپزخانه قرار داشته باشند. همچنین می‌توان برای بازتر شدن فضا این مهم را در قسمت بیرونی آشپزخانه و در اتاق نشیمن به انجام رساند. به راحتی می‌توانید سنگ استفاده شده بر روی اپن آشپزخانه را با رنگ کابینت‌ها و سایر اجزای اپن ترکیب کرده و یک هارمونی رنگ زیبا حاصل کنید. استفاده از گلدان‌های گل طبیعی در فضای خانه و آشپزخانه همیشه توصیه ما به شما بوده است.

طراحی اپن آشپزخانه با چوب

امروزه علاقه‌مندان به دکوراسیون آشپزخانه به سبک سنتی بسیار زیاد شده است. بدون شک بهره گرفتن از طراحی آشپزخانه با استفاده از چوب‌های که به همین منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، شما را به این مهم نزدیک می‌کند. شما می‌توانید حتی قسمت‌هایی از اتاق نشیمن را با استفاده از چوب طراحی کنید. طراحی اپن به صورتی انجام می‌شود که نورپردازی در آن بسیار چشم‌نواز جلوه می‌کند. به راحتی در این سبک دکوراسیون شما می‌توانید از لوازم سنتی خود برای دیزاین فضای داخلی و بیرونی آشپزخانه استفاده کنید. هارمونی رنگ ایجاد شده بین کابینت‌های آشپزخانه، اپن و نمای داخلی اتاق نشیمن خود یک دکوراسیون جدید به شمار می‌رود. رنگ گرم چوب و نورپردازی نارنجی سبب گرم شدن فضا و دل‌نشین‌تر شدن محیط خواهد شد.

اپن چوبی با ترکیب سنگ‌های با رگه‌های طبیعی

اگر می‌خواهید یک دکوراسیون کلاسیک را در فضای خانه ایجاد کنید، بدون تردید استفاده از اپن چوبی شما را به این ایده نزدیک می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از سنگ‌های مرمری و کمدهای چوبی به این مهم دست پیدا کنید. نیازی نیست برای جداسازی آشپزخانه از اتاق نشیمن، محیط را زیاد شلوغ و خسته کننده طراحی کرد. شما با طراحی این ایده صاحب یک میز کار بزرگ نیز خواهید شد. کمدهای چوبی از بیرون از سمت اتاق نشیمن به زیبا شدن فضا بسیار کمک خواهند کرد. همچنین می‌توانید سنگ استفاده شده بر روی اپن آشپزخانه را با سنگ روی کابینت‌ها هماهنگ طراحی کرد تا این زیبایی در فضای آشپزخانه نیز مشاهده شود.

همچنین بخوانید:  چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی ؛ طراحی ایرانی سنتی در آشپزخانه مدرن

مدل جدید اپن دوطرفه

ایده دیگر ما به شما برای طراحی اپن استفاده از یک دکوراسیون باز دو طرفه است. شما به راحتی می‌توانید این ایده را در مرکز آشپزخانه به انجام برسانید. به شکلی که درب ورودی از روبروی آشپزخانه مشاهده شود. از دو طرف آشپزخانه حالت اپن ایجاد کنید. از یک سمت برای آشپزی و شستشو بهره بگیرد و سمت دیگر را به عنوان میز نشیمن مورد استفاده قرار دهید. این کار سبب می‌شود شما به تمام محیط مشرف باشید و به راحتی با همه اعضای خانواده در ارتباط باشید. حال اگر فضای کافی داشتید نیز می‌توانید با استفاده از چوب‌هایی که در طراحی اپن مورد استفاده قرار داده‌اید، میز نهارخوری نیز در سمت دیگر آشپزخانه طراحی کنید تا مهمانی‌های شما مجلل‌تر برگزار شود.

اپن آشپزخانه پرکاربرد

یکی دیگر از طراحی‌های اپن‌های آشپزخانه به این صورت انجام می‌شود که بسیار برای آشپزخانه‌های کوچک مفید است. شما با استفاده از یک میز کار می‌توانید آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا کنید. همچنین از سمت داخلی آشپزخانه می‌توانید با استفاده از کشوهای تعبیه شده و جایگذاری فر و ماکروویو به بیشتر شدن فضای کار کمک شایان به ذکر کنید. این‌گونه اپن‌ها بسیار از سمت نمای داخلی و بیرونی پرکاربرد به شمار می‌آیند.

آشپزخانه‌های جدید با اپن‌های جدید

بدون تردید یکی از مهم‌ترین ارکانی که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه می‌شود، دکوراسیون داخلی آشپزخانه است. از همین رو زیباسازی اپن آشپزخانه در اثربخش شدن فضا بسیار مشهود می‌شود. شما به راحتی با استفاده از تجربه متخصصان این فن می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. ما در این مقاله شما را با چندین مدل اپن آشپزخانه آشنا کردیم. مدل‌هایی که برای فضاهای بزرگ، کوچک و متوسط بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. عموماً متریال اصلی ساخت و طراحی اپن آشپزخانه سنگ و چوب است. البته این متریال بیشتر به منظور زیباسازی محیط آشپزخانه هستند. حال شما با استفاده از ذوق و سلیقه خود با ترکیب نورپردازی و دکوراسیون شیشه‌ای در این فضا، می‌توانید به زیباتر شدن محیط بیشتر کمک کنید.

نظر شما در مورد مدل‌های جدید اپن آشپزخانه برای منازل ایرانی در سال ۹۷ چیست؟ کدام مدل را بیشتر می‌پسندید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: (5 رای, امتیاز: 4٫80 از 5)
Loading...

درباره ی راحله عجم اکرامی

سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .

2 دیدگاه

  1. احسنت و درود برتوانمندیهای بی نظیرتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *