قالب وردپرس
خانه » دکوراسیون و نما » اتاق » رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیرایی

رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیرایی

رنگ پیشنهادی شما برای اتاق نشیمن یا پذیرایی چیست؟ یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای بدون تردید اتاق پذیرایی آن است. عموماً از اتاق پذیرایی برای نشست‌ها و مهمانی‌های رسمی استفاده می‌شود و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو دکوراسیون و رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی بحث امروز توکامگ است. با ما و ۱۵ رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی همراه باشید.

رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی

۱۵ رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی در نوع خود بسیار متفاوت‌تر از رنگ‌آمیزی سایر اتاق‌ها است و از همین رو توجه به رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی در چیدمان اتاق تأثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال اگر شما فضا را به رنگ تیره طراحی و رنگ‌آمیزی کنید، به راحتی می‌توانید از مبلمان رنگ روشن بهره بگیرد و بالعکس. از سوی دیگر شما می‌توانید با ترکیب کردن رنگ‌ها و کاغذدیواری‌های رنگی به این مهم دست پیدا کنید. ایده پردازی پیرامون رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی امری سلیقه‌ای است. شما به راحتی با توجه به نوع چیدمان و سبکی که از بین انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کرده‌اید، می‌توانید این رنگ‌آمیزی را انتخاب کرده و تغییر دهید. در مقاله پیش رو ما سعی داریم چند مدل جدید و شیک رنگ‌آمیزی را با شما به تماشا بپردازیم تا ایده پردازی‌های بیشتری به ذهن شما نیز خطور کرده و بهترین نوع رنگ آمیزی را برای اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید. در مطالب قبلی توکامگ به بررسی رنگ‌های مناسب اتاق نشیمن پرداخته بودیم و در این مطلب نیز ۱۵ مدل جدید رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی را برایتان آماده کرده‌ایم:

رنگ آمیزی اتاق پذیرایی با تناژ سبز آبی بسیار روشن

شما با استفاده از ترکیب رنگ‌ها می‌توانید به یک هارمونی رنگ مطلوب دست پیدا کنید. به عنوان مثال چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک رنگ ترکیبی با تناژ سبز، آبی و فیروزه‌ای است. این ترکیب رنگ ‌بر روی دیوارها سبب شده رنگ‌آمیزی محیط با تناژ رنگی روشن دیزاین شده باشد. از همین رو استفاده از مبلمان رنگ تیره همانند رنگ قهوه‌ای مبلی که در عکس مشاهده می‌شود، مانعی ندارد. شما به راحتی با ترکیب رنگ صورتی و قهوه‌ای با رنگ موجود در فضا می‌توانید یک سبک متفاوت و زیبا را طراحی و ایجاد کنید.

رنگ‌آمیزی با تناژ سبز آبی بسیار روشن | رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیرایی

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی با صورتی کم‌رنگ

یکی دیگر از رنگ‌هایی که در رده رنگ‌های پرطرفدار برای اتاق پذیرایی و نشیمن قرار دارد، رنگ صورتی است؛ رنگی که شاید یکی از رنگ‌های مناسب اتاق خواب دخترانه باشد، اما با کمی تغییر در آن می‌توانید آن را به عنوان رنگ مناسب اتاق پذیرایی نیز به کار ببرید. شما با ترکیب رنگ کرم و صورتی می‌توانید به یک صورتی روشن و ملایم دست پیدا کنید. این رنگ‌آمیزی ترکیبی با تناژ رنگی سفید را به راحتی برای شما فراهم می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید از طراحی که در اتاق‌های پذیرایی با رنگ سفید بهره می‌بردید، در این سبک رنگ‌آمیزی نیز استفاده کنید. همان طور که مشاهده می‌کنید ترکیب رنگ تیره و روشن در این ایده پردازی به خوبی مشهود است. استفاده از مبل‌های با رنگ تیره هیچ مانعی برای شما ایجاد نمی‌کند.

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی با صورتی کم‌رنگ

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی با رنگ نارنجی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که شما می‌توانید از آن در رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی استفاده کنید، رنگ نارنجی است. همان طور که در تصویر می‌بینید، برای اینکه رنگ نارنجی چشم شما را به خود خیره نگه ندارد و تناژ این رنگ در محیط حاکم نباشد، از مبلمان رنگ روشن در آن استفاده شده است. شما به راحتی می‌توانید از مبل‌های بارنگ صدفی، سفید و یا همانند تصویر گل‌دار سبز آبی استفاده کنید. در این رنگ‌آمیزی توصیه می‌شود از چیدمان‌های بارنگ جیغ خودداری شود. رنگ‌های با تناژ آرام و روشن به چیدمان شما بسیار کمک می‌کند. در این نوع چیدمان و دکوراسیون، ست کردن کوسن با مبلمان منزل را نیز فراموش نکنید.

رنگ‌آمیزی بارنگ نارنجی | رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیرایی

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی با رنگ آجری

یکی دیگر از رنگ‌های پیشنهادی برای اتاق پذیرایی، استفاده از رنگ‌های آجری است. این سبک رنگ‌آمیزی شما را برای داشتن یک محیط گرم و دل‌نشین یاری می‌کند. بدون تردید بهترین گزینه برای دیزاین اتاق پذیرایی با استفاده از این رنگ ترکیب سنتی است. شما با استفاده از یک چیدمان سنتی با تناژ رنگی ساده و سفید می‌توانید این اتاق پذیرایی را به خوبی طراحی کرده و یک اتاق نشیمن ایرانی سنتی زیبا داشته باشید.

رنگ‌آمیزی بارنگ آجری

رنگ یاسی و اتاق پذیرایی مدرن

برای اینکه مطابق با صنعت مد پیش بروید، ما به شما استفاده از رنگ‌های با تناژ بنفش را پیشنهاد می‌کنیم؛ رنگی که به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ و ۱۳۹۷ نیز معرفی شده است. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، استفاده از رنگی روشن‌تر از بنفش با هارمونی رنگ یاسی شما را به این مهم بسیار نزدیک می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از مبل‌های رنگ تیره و یا رنگ شاد این دکوراسیون زیبا را فراهم کنید. استفاده از پرده‌ای سفید سبب می‌شود رنگ یاسی بیش از حد در محیط حاکم نباشد و چشم شما در بلند مدت از این رنگ خسته نشود. استفاده از قاب عکس‌های روی دیوار مانع از زننده بودن رنگ در فضا شده است.

 | رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیراییرنگ یاسی و اتاق پذیرایی مدرن

رنگ نارنجی روشن

رنگ نارنجی روشن نیز رنگ بعدی پیشنهاد ما برای اتاق پذیرایی خانه‌های شما است. برای رسیدن به رنگ نارنجی روشن در اتاق پذیرایی خود می‌توانید از ترکیب رنگ نارنجی و کرم بهره بگیرید. این رنگ‌آمیزی یک محیط گرم و صمیمی را برای شما به همراه دارد. از همین رو با استفاده از مبلمان رنگ روشن می‌توانید این روح سرزندگی را در محیط دنبال کنید. بدون تردید بهترین گزینه انتخابی برای رنگ‌آمیزی منزل با شروع فصل بهار استفاده از این تناژ رنگی است. یکی از رنگ‌های که در فصل شکوفه زدن درختان به خوبی مشاهده می‌شود، این سبک رنگ‌آمیزی است. با دیزاین کردن فضا با استفاده از رنگ‌های سبز، صورتی و آبی همانند تصویر می‌توانید یک ایده پردازی ایده ال در منزل و اتاق پذیرایی خود داشته باشید. موقع رنگآمیزی خانه خود، فراموش نکنید که حال و هوای بهاری را نیز میهمان خانه خود کنید.

رنگ نارنجی روشن

رنگ‌آمیزی تیره پذیرایی با رنگ سرمه‌ای

اگر تمایل به چیدمان کلاسیک دارید به شما استفاده از رنگ‌های سرمه‌ای سیره و سرمه‌ای کم‌ رنگ را توصیه می‌کنیم. برای این منظور شما می‌توانید کل فضا را با سرمه‌ای تیره‌ رنگ کنید و سپس در صورت تمایل با لوازم تیره نیز به طراحی بپردازید. پیشنهاد بهتر ما به شما همان چیزی است که در تصویر مشاهده می‌کنید. استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون داخلی که سبب می‌شود حس آرامش در محیط حاکم شود. شما می‌توانید برای ادامه دار بودن هارمونی رنگ دیوار و فضا، از کوسن‌های مشابه با این تناژ رنگی بهره بگیرید. رنگ سرمه‌ای تیره برای ایجاد دیوار شاخص در منزل نیز پیشنهاد می‌شود.

رنگ‌آمیزی تیره بارنگ سرمه‌ای | رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی ؛ ۱۵ مدل رنگ آمیزی پذیرایی

اتاق صورتی تند

برای بیشتر جلوه دادن دکوراسیون اتاق خود می‌توانید رنگی مشابه با مبلمان برای محیط انتخاب کنید. از نظر ما این سبک چیدمان و دکوراسیون برای منزل تازه عروس‌های ایرانی ایده‌آل است. این امر سبب می‌شود ایده پردازی شما با استفاده از مبل‌های گل‌دار به خوبی مشهود و مشخص شود. چیزی که در این تصویر مشاهده می‌شود استفاده از رنگ صورتی تند برای دیوارهاست که با استفاده از مبلمان صورتی سفید ادامه‌دار شده و ترکیب مبل‌های گل‌دار و ساده با پاف های هم‌رنگ نیز سبب زیباتر شدن محیط این خانه زیبا شده است.

اتاق صورتی تند

اتاق پذیرایی سبز رنگ

اگر می‌خواهید حس و حال طبیعت را در فضای داخلی منزل خود دنبال کنید، به شما استفاده از رنگ سبز را پیشنهاد می‌کنیم. برای متفاوت بودن باید متفاوت نگاه کرد. استفاده همیشگی از رنگ سفید و یا صدفی هیچ تغییراتی را در دکوراسیون منزل شما حاصل نمی‌کند. شما به راحتی با استفاده از مبل‌های مشابه و یا متضاد با رنگ فضا، می‌توانید چیدمان خود را دنبال کنید. چیزی که شما در این منزل به خوبی مشاهده می‌کنید، استفاده از پاف‌های سبز هم رنگ با دیوارهای فضای اتاق است که سبب جلوه بخشیدن به محیط شده است. شما می‌توانید برای این منظور از پاف و یا شال مبل استفاده کنید.

اتاق پذیرایی سبز

سبز زیتونی و فضای متفاوت

اتاق پذیرایی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با استفاده از رنگ سبز زیتونی رنگ‌آمیزی شده است. برای زیباتر شدن فضا به‌صورت عمودی همراه با رنگ‌آمیزی محیط، از پرده‌های ساده بنفش نیز استفاده شده است. متفاوت بودن فضا با استفاده از مبل‌ها کوسن‌های پوست‌ لنگی به خوبی مشهود است. شاید تمایل داشته باشید یک فضای کاملاً متفاوت داشته و چشم همه را از دکوراسیون متفاوت خود خیره نگه‌دارید؛ برای این امر به شما این رنگ‌آمیزی شیک و متفاوت را پیشنهاد می‌کنیم. رنگ آمیزی که در آن به خوبی از رنگ سال ۹۷ در دکوراسیون استفاده شده است.

سبز زیتونی و فضای متفاوت

اتاق پذیرایی با رنگ سفید استخوانی

یکی از رنگ‌های پرطرفداری که این روزها از آن در منازل ایرانی استفاده می‌شود، رنگ سفید استخوانی است. این رنگ از ترکیب رنگ سفید، صدفی، کرم و مقدار بسیار اندکی صورتی ملایم آماده شده است. این سبک رنگ‌آمیزی به شما کمک می‌کند از هر تناژ رنگی برای چیدمان مبلمان خود در فضا استفاده کنید. کار دشواری نیست؛ می‌توانید به راحتی همانند تصویر از یک کاناپه مشابه با رنگ فضا و فرش و مبل متضاد بهره بگیرید. این سبک چیدمان بسته به سلیقه و نظر شما به راحتی تغییر می‌کند.

اتاق پذیرایی بارنگ سفید استخوانی

رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی با تناژ زرد

زرد نیز در لیست رنگ پیشنهادی برای اتاق پذیرایی قرار می‌گیرد، ولی تو صیه می‌کنیم که این رنگ را بسیار با احتیاط مورد استفاده قرار دهید. استفاده بیش از حد رنگ زرد در اتاق نشیمن و پذیرایی سبب می‌شود که شما در گذر زمان از این تناژ رنگی خسته و دل‌زده شوید. همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، از سه رنگ سفید، صورتی و زرد برای رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی استفاده شده است. از سوی دیگر شما با استفاده از مبل‌های با رنگ خنثی، می‌توانید این دل‌زدگی را از دیوار کم کنید. بدون تردید رنگ‌های آجری، آبی فیروزه‌ای، طوسی سیر و روشن بهترین انتخاب‌های مطلوب برای این رنگ‌آمیزی به شمار می‌آید.

رنگ‌آمیزی با تناژ زرد

رنگ‌آمیزی ترکیبی اتاق پذیرایی

همان طور که اشاره شد، بهتر است رنگ زرد حتماً با رنگ دیگری در زمان رنگ‌آمیزی ترکیب شود. برای این منظور همانند عکس زیر، می‌توانید از رنگ سفید استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید در این رنگ‌آمیزی این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی از کوسن‌های با رنگ زرد و طوسی بهره ببرید. رنگ‌های خنثی در زمان چیدمان یک گزینه ایده آل به شمار می‌روند. زیرا شما به راحتی می‌توانید هر نوع تناژ رنگی را با آن ست کنید. به عنوان مثال در این تصویر به جای کوسن‌های زرد، به راحتی می‌توانید از کوسن آجری و گل قرمز استفاده کنید.

رنگ‌آمیزی ترکیبی

رنگ ترکیبی سبز و سفید

یکی دیگر از رنگ‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم به‌صورت تکی از آن در اتاق پذیرایی استفاده نکنید، رنگ سبز روشن است. برای این منظور نیز بهتر است از رنگ سفید استفاده شود. استفاده از رنگ‌های صدفی و صورتی کم رنگ نیز توصیه ما به شما است. با استفاده از این رنگ‌آمیزی می‌توانید فضای اتاق را نیز با رنگ سبز طراحی کنید. رنگ سبز برای کوسن‌ها و مبلمان بهترین گزینه انتخابی شما برای اتاقی با این نوع رنگ‌آمیزی خواهد بود.

رنگ ترکیبی سبز و سفید

ترکیب رنگ آجری و طوسی ملایم

شما می‌توانید برای مدرن‌تر شدن فضای خانه خود، از دو رنگ با فاصله استفاده کنید. ترکیب رنگ آجری و طوسی کم رنگ نیز تصویرسازی زیبایی را در محیط حاکم می‌کند. برای این منظور می‌توانید از مبلمان رنگ تیره بهره بگیرد و با کوسن‌های هم رنگ دیوار کار طراحی دکوراسیون را به پایان برسانید.

ترکیب رنگ آجری و طوسی ملایم

چه رنگی برای اتاق پذیرایی انتخاب کنیم؟

این که چه رنگی برای اتاق پذیرایی استفاده شود امری سلیقه‌ای است. ما در توکامگ شما را با بهترین ایده‌پردازی‌های رنگ آمیزی و در عین حال مدرن‌ترین و جدیدترین دکوراسیون‌ها آشنا کردیم. شما به راحتی می‌توانید فضای خانه خود را با رنگ دیوار مد نظر ست کنید. همچنین استفاده ترکیبی رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی دیوار به شما این امکان را می‌دهد که از مبلمان مشابه با فضا بهره ببرید.

ایده پردازی‌های ما تنها گوشه‌ای از رنگ‌آمیزی‌های موجود در صنعت مد و دکوراسیون بود و مطمئنا رنگ‌آمیزی‌های زیاد دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند برای اتاق پذیرایی مناسب باشند. اما پیشنهادهای رنگی ما برای اتاق پذیرایی، مدل‌های جدید رنگ‌آمیزی و نمونه‌هایی از انواع آن بود. پیشنهادهایی مانند استفاده از رنگ‌های روشن با ترکیب دکوراسیونی تیره و اینکه از چه رنگی با چه ترکیب رنگی باید استفاده شود.

امیدوارم با مطالعه این رنگ‌های پیشنهادی برای اتاق پذیرایی، بتوانید رنگ مناسب اتاق پذیرایی خود را انتخاب کنید. نظر شما در مورد رنگ‌های معرفی شده در این مطلب چیست؟ ترجیح می‌دهید از کدام رنگ در اتاق پذیرایی خود استفاده کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: (6 رای, امتیاز: 3٫67 از 5)
Loading...

درباره ی راحله عجم اکرامی

سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .

همچنین ببینید

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی چیست و چه تاثیری روی افراد دارد؟ توکامگ

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی چیست و چه تاثیری روی افراد دارد؟

عبارت رنگ در دکوراسیون داخلی یک دنیا صحبت علمی و عملی در خود نهفته که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *