طراحی کابینت آشپزخانه

هر قسمتی از خانه را که در نظر بگیریم، مطمئنا بخشی از آن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین شاخصه در دکوراسیون آن قسمت از خانه دانست. به عنوان مثال از نظر اکثر افراد، مبلمان در اتاق نشیمن و تختخواب در اتاق خواب و یا میز مطالعه و کتابخانه در اتاق مطالعه، به عنوان مهم‌ترین شاخصه در دکوراسیون و چیدمان این اتاق‌ها به شمار می‌روند که سبک و نوع آن‌ها در انتخاب سایر وسایل لازم این اتاق‌ها نیز تاثیر دارد.

طراحی کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

آشپزخانه نیز به عنوان قلب هر خانه‌ای، از این قاعده مستثنی نیست و بایستی در انتخاب مهم‌ترین شاخصه آن دقت کافی و لازم را داشت. اما بدون شک از نظر هر شخصی، مهم‌ترین و بارزترین مشخصه هر آشپزخانه‌ای، و به عبارتی اولین چیزی که با نگاه اول به آشپزخانه متوجه آن شده و چشممان به سمت آن سوق پیدا می‌کند، کابینت بندی آشپزخانه است. کابینت‌هایی که در گذشته به آن‌ها توجه چندانی نمی‌شد، امروزه بخشی جدایی‌ناپذیر از آشپزخانه‌ها هستند و عملا آشپزخانه ها بدون آن‌ها ناقص به نظر می‌رسند.

در مورد کابینت‌ها اشاره به این نکته لازم است که در ابتدا از آن‌ها تنها به عنوان فضا و کمدی برای نگهداری مواد و وسایل لازم در آشپزخانه استفاده می‌شد، اما رفته رفته و با تغییر سبک زندگی مردم، کابینت‌ها نیز همانند سایر وسایل خانه جنبه تزئینی نیز به خود گرفتند. اما این تغییر سبک به معنی تجملاتی بودن کابینت‌های طراحی شده در آشپزخانه نبود و کابینت‌های طراحی شده عملا در کنار زیبایی، کارایی و راحتی بیشتری نیز به همراه داشتند. برای مثال در طراحی کابینت آشپزخانه بر طبق اصول و استانداردهای روزِ طراحی، برای مدیریت بهتر فضای آشپزخانه با توجه به «مثلث کار» و البته با توجه به شرایط خاص استفاد ‌کننده، از کابینت استفاده می‌شود. طراحی صحیح کابینت در آشپزخانه، موجب می‌شود تا فضای مفید و قابل استفاده آن آشپزخانه و سطح رفاه کاربر جهت پخت‌وپز و شست‌وشوی ظروف افزایش یابد.

طراحی کابینت آشپزخانه
مثلث کار آشپزخانه

مثلث کار به مثلثی فرضی در آشپزخانه گفته می‌شود که رئوس آن را یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی تشکیل می‌دهند. از آنجا که در آشپزخانه سه فعالیت اصلی نگهداری مواد غذایی، شستشو و پخت و پز وجود دارد، مثلث کار اصلی‌ترین مسیر تردد در یک آشپزخانه ‌است و سایر مسیرهای تردد باید به گونه‌ای باشند که با مثلث کار تداخل ننمایند؛ این امر با یک طراحی اصولی کابینت بندی آشپزخانه ممکن است، که در گذشته به آن توجهی نمی‌شد.

اما علاوه بر کارایی بیشتر، کابینت‌های آشپزخانه با تنوع در طراحی و جنس و مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها، سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهند. به عنوان نمونه کابینت‌ها بسته به نوع مواد خام تولید، به کابینت‌های تولید شده از فلز، چوب، ام دی اف (MDF)، های گلاس، پی وی سی(PVC) ، ممبران یا وکیوم، روکش چوب یا ترکیبی تقسیم می‌شوند.

انواع کابینت آشپزخانه
انواع کابینت

طراحی کابینت‌ها نیز با توجه به تنوع آشپزخانه‌ها و البته با توجه به تنوع سلیقه‌ها، از نظر شکل طراحی (یو شکل، ال شکل، خطی، شبه‌جزیره‌ای و جزیره‌ای)، صورت می‌پذیرد و به همین دلیل گفته می‌شود که تنوع موجود در بین انواع کابینت‌ها از نظر نوع جنس، مواد اولیه و رنگ بندی و تنوع در طراحی کابینت آشپزخانه به قدری است که هر شخصی با هر سلیقه‌ای می‌تواند یکی از طرح‌های کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کرده و آن را به یک طراح دکوراسیون آشپزخانه که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند بسپارد تا آشپزخانه خود را با سلیقه مخصوص خود تحویل بگیرد.

در این بین گروه طراحی دکوراسیون توکامارت با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی دکوراسیون، مبلمان و کابینت آشپزخانه، آماده است تا انواع سفارش‌های شما برای طراحی کابینت بندی آشپزخانه را انجام دهد. شما می‌توانید طرح انتخابی خود را از بین هزاران تصویر و طرح‌های کابینت آشپزخانه موجود در اینترنت انتخاب کرده و آن را به کارشناسان توکامارت بسپارید تا با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، طراحی کابینت آشپزخانه شما را بدون محدودیت در جنس کابینت و نوع مواد اولیه به انجام برسانند.

و یا اگر در انتخاب طرح مورد نظر برای آشپزخانه خود مشکل داشته و در بین طرح‌ها و جنس‌های بی‌شمار کابینت آشپزخانه سردرگم شده‌اید، می‌توانید با کارشناسان توکامارت تماس گرفته و به صورت رایگان در مورد طراحی کابینت آشپزخانه خود مشاوره گرفته و سپس بهترین تصمیم را برای آشپزخانه خود بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون و کابینت بندی آشپزخانه و ارتباط با کارشناسان می‌توانید با شماره تلفن 021-22270931 تماس بگیرید.