مبل » مبل کلاسیک

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک آپریلا
مبل کلاسیک آپریلا

خرید مبل کلاسیک آپریلا با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت از فروشگاه اینترنتی مبل و دکوراسیون توکامارت

9,600,000 تومان
مبل کلاسیک سابرینا
مبل کلاسیک سابرینا

مبل کلاسیک سابرینا

9,000,000 تومان
مبل کلاسیک پرادا
مبل کلاسیک پرادا

پرادا نسبت به سایر مدل ها، مبل کلاسیک ارزان تری به حساب می‌آید. این مدل با داشتن پشتی بلند و همچنین مبل های تکی راحت برای افرادی که خانه نسبتا بزرگی دارند بسیار مناسب بوده و می‌توان آن را با پارچه هایی در رنگ ها و طرح های مختلف خریداری کرده و آن را همچون نگینی درخشان در دکوراسیون خانه قرار داد.

6,600,000 تومان
مبل کلاسیک مونالیزا
مبل کلاسیک مونالیزا

مونالیزا با داشتن دسته ها، پایه ها و تاج منبت کاری شده نسبتا پر و دسته ها و پشتی راحتی، به خوبی از ویژگی های هر دو سبک مبلمان استیل و راحتی بهره برده و یکی از خاص ترین مدل های مبل کلاسیک به شمار می‌رود که می‌توان آن را مبل کلاسیک سلطنتی و یا کلاسیک راحتی نامید که پاسخگوی سلیقه‌های مختلفی است.

ناموجود
مبل کلاسیک کلاریسا
مبل کلاسیک کلاریسا

کلاریسا مناسب سلیقه‌هایی است که به دنبال خرید مبل کلاسیک چوبی شیک هستند. این مدل با داشتن دسته ها و پشتی تمام چوب و بدون پارچه یکی از خاص ترین مدل های مبل کلاسیک محسوب می‌شود که اصطلاحا با نام چپندر نیز شناخته می‌شوند. رنگ طلایی قسمت های چوبی این مدل می‌تواند با پارچه های مختلف ست شود.

7,200,000 تومان
مبل کلاسیک بیانکا
مبل کلاسیک بیانکا

بیانکا بدون شک یکی از زیباترین مدل های مبل کلاسیک است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می‌کند. این مدل با قسمت های چوبی خود که به زیبایی با هر رنگ پارچه ای ست می‌شوند، به ظرافت هرچه تمام‌تر از منبت کاری بهره برده و برای افراد شیک پسندی که به دنبال جدیدترین و شیک ترین مدل مبلمان کلاسیک هستند مناسب است.

7,800,000 تومان
مبل کلاسیک ویتوریا
مبل کلاسیک ویتوریا

ویتوریا یکی از مدل هایی است که با دیدن آن به یاد مبل کلاسیک ترکیه ای خواهید افتاد. این مدل با منبت کاری ریز و زیبای خود نه مانند مبلمان سلطنتی شلوغ است و نه مانند مبلمان راحتی ساده. به همین دلیل نیز می‌توان آن را معنای واقعی مبلمان سبک کلاسیک دانست که مطمئنا در دکوراسیون ایرانی خانه شما خواهد درخشید.

9,000,000 تومان

خرید مبل کلاسیک با قیمت مناسب و کیفیت بالا

مبل کلاسیک چیست، چرا میگن مبلمان کلاسیک، مدل مبلهای کلاسیک به چه مبلی میگن و پرسش‌هایی از این دست، سوالاتی هستند که قبل از انتخاب و خرید مبل کلاسیک بایستی به آن‌ها پاسخ داده شود. پس اگر قصد خرید مبلمان کلاسیک را دارید، می‌توانید با مطالعه این متن به تمامی سوالات خود در رابطه با این سبک مبلمان پاسخ داده و از بین مدل های جدید مبلمان کلاسیک در همین صفحه از فروشگاه مبلمان توکامارت، مدل مورد نظر خود را انتخاب کرده و خرید خود را انجام دهید.

تعریف مبل کلاسیک چیست؟

برای پاسخ به سوال مبل کلاسیک چیست و در واقع تعریف مبلمان کلاسیک، بهتر است ابتدا تعریفی از واژه کلاسیک داشته باشیم:

کلمه کلاسیک صفتی است که ریشه آن واژه لاتینی کلاسیکوس (Classicus) و به معنی درجه اول است. استفاده از این واژه به جنبشی به نام کلاسیسیسم (به انگلیسی: Classicism) در طی قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی بازمی‌گردد. کلاسیسیسم جنبش هنری و فرهنگی ویژه نیمه دوم قرن هفدهم در اروپاست. این جنبش مبتنی بر آفرینش آثار هنری و ادبی، با الهام از هنر باستان یونان و روم، و بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبایی‌شناسی آنان است.
می‌توان گفت که این جنبش تعریف دقیقی ندارد و در دانشنامه‌های مختلف از آن تعاریف گوناگونی ذکر شده است، اما به طور کلی کلاسیسیسم عبارت است از عقیده طرفداران تقلید از نویسندگان و هنرمندان یونان باستان یا روم و نویسندگان قرن هفدهم فرانسه.

این واژه در ابتدا در زمنیه ادبیات و هنر به کار برده می‌شد و می‌توان آن را مکتب سنت‌گرایی در ادبیات و هنر، به ویژه تقلید از نویسندگان یونان و روم باستان دانست. از دیدگاه کلاسیک‌ها، هنر اصلی شاعر و نویسنده، و یا هر شخصی که از این سبک در کار خود استفاده می‌کند، این است که اصول و قواعدی را که پیشینیان در آثار خود آورده‌اند، به طور کامل رعایت کند تا اثر او بتواند صفت زیبا به خود بگیرد.

با توجه به این تعاریف می‌توان گفت کلاسیک اثری است با اصالت و پایبند به سنت‌های قدیمی که با زندگی امروزی هماهنگ شده و متناسب با شرایط حال است. مبل کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان آن را یک اثر هنری دانست که برای همیشه ماندگار است، گویی که زمان در آن متوقف شده و همیشه مد روز است؛ به همین دلیل نیز می‌توان این نوع مبل را مبلی برای همه عصرها دانست که همیشه می‌تواند در منازل بدرخشد.

با شنیدن واژه کلاسیک، شاید اولین چیزی که به ذهن بسیاری از مردم خطور کند، قدیمی بودن سبک باشد، اما بایستی به این امر توجه داشت که طرح‌های کلاسیک، چه مبلمان کلاسیک و چه سایر لوازم دکوری این سبک، به هیچ عنوان قدیمی نیستند؛ بلکه این نوع سبک برگرفته از ریشه‌ هنرهای اصیل هستند. شاید بتوان فرش ایرانی را نمونه‌ای از قدیمی نبودن سبک کلاسیک دانست؛ با توجه به این که این نقوش ریشه در فرهنگ و هویت شناخته‌شده‌ای دارند و از طرفی نیز برای زندگی امروزی نیز مناسب هستند، می‌توان آن‌ها را کلاسیک دانست. همین نقوش زیبای فرش ایرانی نیز آن را به یکی از زیباترین فرش‌های جهان تبدیل کرده و هیچ شخصی نیز نمی‌تواند بگوید که فرش ایرانی فرشی قدیمی است.
مبلمان کلاسیک نیز با طراحی سنتی و برگرفته از تاریخ، سبکی جذاب و آرامش ‌بخش دارد که دارای شکوه و جلال مخصوصی است و از طرفی با یک هویت شناخته می‌شود؛ مثل آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی. این سبک تأکید زیادی روی خطوط و فضاهای منحنی دارد. این نوع مبلمان با پیچیدگی و ریزه‌کاری‌های بسیار دقیق و با طراحی خاص خود،‌ سبکی محبوب بین تمام جوامع و به خصوص خانواده‌های ایرانی است.

سبک و مدل های مبلمان کلاسیک ریشه در کشورهای اروپایی دارد و طراحان اولیه آن نیز افراد اروپایی بودند؛ ولی امروزه بیشتر در کشورهای شرقی، خصوصا عربی، خاورمیانه و برخی از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، که خود مهد معماری و دکوراسیون است، رونق دارد.

ویژگی های مبل کلاسیک چیست؟

اگر قصد خرید مبل کلاسیک دارید، اما هنوز در انتخاب خود شک دارید، با مطالعه ویژگی‌های مبلمان به سبک کلاسیک یا همان نیمه استیل، مطمئنا انتخاب خود را قطعی خواهید کرد.

ظرافت مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک را می‌توان یکی از ظریف‌ترین انواع مبل دانست. توجه کنید که ظرافت در اینجا به معنی ضعیف بودن و یا شکنندگی نیست؛ بلکه ظرافت در طراحی مبلمان کلاسیک به معنی هماهنگی تک تک اعضا با یکدیگر است: فرم کلی بدنه، رنگ و نوع پوشش و همچنین نقش و نوع پارچه استفاده شده در یک سرویس مبل کلاسیک باید در نهایت دقت و هماهنگی انتخاب شود. شاید از شاخصه‌هایی که مبل کلاسیک را از دیگر مبلمان متمایز می‌کند همین ظرافت در انتخاب و طراحی باشد که زیبایی خیره کننده‌ای به آن می‌بخشد.

استفاده از چوب در مبلمان کلاسیک

در طراحی مبلمان کلاسیک حفظ چوب به ‌عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس به محیط زندگی انسان است. اثر آرام‌بخش مبلمان کلاسیک، گرمای حاصل از طبیعت چوب و نقش و نگار زیبایی که روی آن نقش بسته، فضایی دلچسب را در منزل به وجود آورده و فضای خانه را مطبوع، گرم، دلپذیر و جذاب می‌کند. در طراحی امروزی مبلمان کلاسیک، همراه با استفاده از چوب در این سبک مبلمان، چوب هایی مانند نراد و یا چوب راش، از موادی نظیر پلی اورتان نیز در قسمت های منبت کاری مبلمان استفاده می‌شود که در کنار زیبایی این نوع مبلمان، به استحکام و کیفیت مبل کلاسیک نیز کمک می‌کند.

منبت کاری مبلمان کلاسیک

در طراحی مبلمان کلاسیک استفاده از پشتی‌هایی بلند که با تاج‌هایی به دقت تراشیده شده و منبت کاری‌هایی پیچیده کامل می‌شوند، نمایی از طراحی‌های مبلمان سلطنتی را به ما نشان می‌دهد. پایه‌های کنده‌کاری‌شده ظریف و همراه با تشکچه‌هایی که با پارچه‌ای سنگین مثل مخمل پوشیده شده از دیگر ویژگی‌های مبلمان کلاسیک است. همان طور که اشاره شد، امروزه در اکثر مبلمان کلاسیک در قسمت منبت کاری های تاج و دسته ها و پایه های مبل، از موادی مانند پلی اورتان جهت کیفیت و استحکام بیشتر استفاده می‌شود؛ اصطلاحی که احتمالا هنگام خرید مبل کلاسیک آن را از فروشندگان بشنوید.

کیفیت بالای مبلهای کلاسیک

کیفیت و عمر بالا نیز از ویژگی‌های اصلی مبل کلاسیک است که برای همیشه آن را ماندگار می‌سازد و شما را از خرید خود راضی می‌سازد. به همین دلیل است که معمولا گفته می‌شود صرف هزینه‌ای بیشتر برای مبلمانی با دوام که ارزش تعمیر و نگهداری آن به مراتب از سایر مبمان بیشتر است، مقرون به صرفه‌تر است. البته این کیفیت بالا مدیون جنس چوب استفاده شده در مبلمان کلاسیک است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. توجه کنید که مبل‌های کلاسیک به دلیل کیفیت بالای خود، نسبت به مبلمان راحتی کمی گران‌تر هستند. اما به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید به صورت قسطی نیز خرید مبل کلاسیک خود را از فروشگاه مبل و دکوراسیون توکامارت انجام دهید و نیازی نیست که همه هزینه را برای خرید یکجا پرداخت کنید.

جنس مبلهای کلاسیک چگونه است؟

با توجه به نقش‌ها و طرح‌های حک شده در مبلمان کلاسیک، استفاده از چوبی مقاوم و بادوام در این نوع مبلمان ضروری است. برای این امر نیز از چوب‌هایی مثل گردو ،نراد، چنار و یا راش و یا در برخی موارد چوب مصنوعی استفاده می‌شود که نه تنها قابلیت طرح‌پذیری و منبت‌کاری مبلمان کلاسیک را افزایش می‌دهند، بلکه باعث دوام و ماندگاری طولانی این اثر نیز می‌گردند.
پارچه به کار رفته در مبلمان کلاسیک نیز یکی از مواردی است که بایستی هنگام انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک به آن توجه شود. البته رنگ چوب و پارچه مبل کلاسیک معمولا متغیر است و با هر سلیقه‌ای می‌توانید یکی از انواع مبل‌های کلاسیک را برای منزل خود انتخاب کنید. در صورت خرید مبل خود از فروشگاه توکامارت، می‌توانید طرح و رنگ پارچه مبلمان کلاسیک خود را به صورت کاملا سفارشی سازی شده و از بین پارچه های موجود در بازار انتخاب کنید.

اما نشیمن راحت مبل کلاسیک نیز اغلب از جنس فوم سرد است؛ علت این امر نیز این است که با توجه به عمر نسبتا طولانی مبل کلاسیک در دراز مدت مبل کلاسیک حالت ارتجاعی خود را از دست نداده و پس از برخواستن از روی مبل، به حالت اولیه خود باز گردد.

ست مبلمان کلاسیک چند نفره است؟

اگر برای خرید مبل کلاسیک یا سایر سبک‌های مبل سری به بازار مبلمان در ایران یا فروشگاه‌های اینترنتی مبل و دکوراسیون زده باشید، در کل می‌توان گفت که قانون خاصی در رابطه با ست انواع مبلمان در ایران وجود ندارد و مبلمان کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما این نوع مبلمان معمولا در ست کامل به صورت هفت نفره ارائه می‌شود که معمولا نیز به صورت یک سه نفره، دو عدد مبل تک نفره بوده و دو عدد صندلی کلاسیک و یا یک عدد کاناپه کلاسیک و چهار عدد مبل تکی بدون میزبان و همراه با میزهای جلو مبلی عسلی شیک و کوسن‌هایی زیبا و دوست داشتنی عرضه می‌شود. این مورد را می‌توان یکی از تقاوت‌های مبل کلاسیک با مبل استیل دانست که معمولا به صورت ست نه نفره به فروش می‌رسد. اما همان گونه که اشاره شد، هیچ قانون خاصی در این رابطه وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعدادی که مد نظرتان باشد را از فروشگاه توکامارت خریداری نمایید.

تفاوت مبل کلاسیک و استیل چیست؟

امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که با اصطلاح مبل استیل یا همان مبل سلطنتی آشنایی نداشته باشد و اگر به دنبال پاسخ سوال مبل کلاسیک چیست باشید، مطمئنا در کنار این نوع مبلمان به واژه مبل استیل یا همان مبل سلطنتی نیز برمی‌خورید. مبل های استیل در واقع همان مبل سلطنتی است که به مرور زمان و به دلیل خوش استایل بودنش، به این نام خوانده شده است. علت این که اصطلاح مبلمان استیل و کلاسیک معمولا در کنار هم استفاده می‌شوند، این است که این دو نوع مبلمان شبیه به یکدیگر هستند که البته تقاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. اگر بخواهیم به صورت کلی در رابطه با تفاوت‌های مبل کلاسیک و سطلنتی صحبت کنیم، بایستی بگوییم که این دو سبک در حالت کلی در سه مورد با یکدیگر تقاوت دارند: میزان منبت کاری، میزان چوب استفاده شده و قیمت. میزان منبت کاری مبل کلاسیک و چوب استفاده شده در آن نسبت به مبلمان استیل کمتر بوده و قیمت مبل کلاسیک ارزان تر از مبل‌های سلطنتی است.

اشاره کردیم که در صنعت مبلمان و سبک کلاسیک منبت کاری‌های ظریفی روی چوب انجام می‌شود که به ظرافت و زیبایی آن منجر می‌شود؛ اما این منبت کاری، یکی از ویژگی‌های اصلی مبل استیل نیز به شمار می‌رود، اما میزان منبت کاری در مبل استیل نسبت به سبک کلاسیک بیشتر است. لازم به ذکر است به این نوع مبلمان که روی دسته‌های آن منبت کاری انجام می‌شود، مبل‌های دسته منبتی نیز گفته می‌شود.

میزان چوب استفاده شده در مبل کلاسیک معمولا نسبت به مبل استیل کمتر است و این امر نیز منجر به سبک‌تر بودن نسبی مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل می‌شود. دلیل این امر را نیز شاید بتوان ابعاد بزرگتر مبل استیل نسبت به مبل کلاسیک دانست که معمولا از نظر اندازه نسبت به مبل کلاسیک بزرگتر می‌باشد. شاید این امر و میزان منبت کاری کمتر، در کنار هم باعث شده‌اند که به مبلمان کلاسیک، مبل نیمه استیل نیز گفته شود؛ چرا که این سبک تقریبا ویژگی‌های مبل استیل را دارد، اما در عین حال سبک خاص خود را داشته و نمی‌توان به آن مبل استیل گفت؛ پس چه واژه‌ای بهتر از مبل نیمه استیل!

اما مورد سوم در رابطه با تفاوت این دو سبک شبیه به هم، قیمت آن‌‌ها می‌باشد. قیمت مبل کلاسیک، البته در شرایط برابر که چوب و پارچه به کار رفته در هر دو مبل یکسان باشد، نسبت به مبل استیل کمتر است و به همین دلیل مبل کلاسیک ارزان تر از مبل های استیل است؛ دلیل این امر نیز کاملا مشخص است و به آن اشاره کردیم. اولا میزان چوب استفاده شده در مبل‌های کلاسیک نسبت به استیل کمتر است و ثانیا میزان منبت کاری مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر بوده و به نوعی نسبت به مبل استیل ساده‌تر است. این دو دلیل در کنار هم باعث می‌شوند که مبل کلاسیک از نظر قیمت نسبت به مبل استیل نسبتا ارزان‌تر باشد. پس اگر به سبک هایی مانند کلاسیک و سلطنتی علاقه دارید و می‌خواهید هزینه کمتری برای خرید مبل خود کنار بگذارید، خرید مبل کلاسیک با قیمت پایین تر نسبت به مبل استیل می‌تواند گزینه مناسبی به حساب آید.

قیمت مبل کلاسیک چگونه است؟

در رابطه با قیمت مبلمان کلاسیک بایستی بگوییم که همانند هر کالای دیگری قیمت این مبلمان نیز بستگی به کیفیت محصول و جنس استفاده شده دارد؛ اما در حالت کلی می‌توان گفت که معمولا قیمت مبل کلاسیک نسبت به مبل راحتی بیشتر بوده و نسبت به مبل استیل کمتر است، که دلیل آن را نیز گفتیم. به همین دلیل معمولا گفته می‌شود برای افرادی که منزل بزرگی داشته و به دنبال خرید مبل استیل هستند، اما نمی‌خواهند هزینه زیادی نیز برای مبلمان خود کنند، خرید مبلمان کلاسیک می‌تواند بهترین گزینه باشد.

در خرید مبل کلاسیک به این امر توجه کنید که شاید قیمت نسبتا بالایی، حداقل نسبت به مبل‌های راحتی، برای مبل کلاسیک پرداخت می‌کنید،‌ اما در عوض این نوع مبلمان دوام زیادی داشته و در صورت نگهداری مناسب، عمر نسبتا بالایی نیز خواهد داشت؛ بنابراین پرداخت هزینه بالا، شاید تضمینی باشد که چندین سال به راحتی و بدون دغدغه خراب شدن، از مبل خود استفاده کنید. شاید بتوان مقاومت و دوام را یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های مبل کلاسیک و مبل راحتی دانست. مقاومت مبلهای سبک کلاسیک به اندازه ای است که افراد بسیاری با خرید مبل کلاسیک دست دوم خود را سال‌های از خرید مبل مدل جدید معاف می‌کنند.

در نهایت نیز بایستی بگوییم که اگر قصد خرید مبل کلاسیک دارید، به طور خلاصه و کلی این نکات را در رابطه با این نوع مبلمان در نظر داشته باشید:

  • قیمت مبل کلاسیک معمولا کمتر از مبلمان استیل بوده و بیشتر از مبلمان راحتی مدرن است. . البته اگر قصد خرید مبل کلاسیک ارزان قیمت تری را دارید نیز می‌توانید آن را به صورت مبل کلاسیک نیم ست (برای مثال یک کاناپه کلاسیک همراه با دو مبل تکی) تهیه کنید. در این صورت می‌توانید مبل کلاسیک 4 یا 5 میلیون تومانی برای منزل خود تهیه کنید.
  • مدل های مبل کلاسیک در اغلب موارد ساده‌تر از مدل های مبلمان استیل بوده و منبت کاری کمتری نسبت آن‌ها دارند
  • مدل های مبل‌های کلاسیک جدید اغلب به صورت ست 7 نفره (1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره، 0 میزبان، ست جلو مبلی و عسلی و یا 1 کاناپه سه نفره، 2 مبل تک نفره، 2 میزبان به همراه ست جلو مبلی و عسلی) به فروش می‌رسند که البته ست ۹ نفره مبلمان کلاسیک نیز مرسوم است
  • در صورتی که قصد خرید اینترنتی مبلمان کلاسیک از فروشگاه آنلاین مبلمان توکامارت را داشته باشید، می‌توانید مبلمان خود را به صورت کاملا سفارشی و با تعداد کاناپه، مبل تکی و صندلی میزبان کلاسیک متفاوت سفارش دهید؛ برای مثال ست مبلمان ۸ نفره، ۵ نفره و...
  • مبلمان کلاسیک موجود در فروشگاه، رنگ بندی های متفاوتی داشته و می‌توانید مبلمان کلاسیک مورد نظر خود را با پارچه ای با طرح و رنگ متفاوت نسبت به عکس مبلمان کلاسیک موجود در سایت سفارش دهید
  • امکان خرید اقساطی مبل های کلاسیک نیز برای مشتریان عزیز توکامارت فراهم شده است که در این روش سود خرید قسطی مبلمان صفر درصد بوده و بدون بهره می‌باشد.
نمایش بیشتر