ناهارخوری

ناهارخوری

ناهارخوری استیل ناهارخوری استیل ناهارخوری کلاسیک ناهارخوری کلاسیک ناهارخوری راحتی ناهارخوری راحتی

خرید ناهار خوری | مدل های جدید میز نهارخوری با قیمت مناسب

ناهار خوری یکی از ملزومات هر خانه‌ای به حساب می‌آید که علاوه بر فراهم کردن فضایی راحت برای غذا خوردن، نقش مهمی نیز در دکوراسیون خانه ایفا می‌کند. به همین دلیل نیز خرید ناهارخوری یا در واقع ست میز و صندلی ناهارخوری معمولا همراه با خرید مبلمان انجام می‌شود تا تم کلی خانه رعایت شده و هارمونی رنگ و طرح دکوراسیون خانه رعایت شود.

انواع مدل های جدید ناهارخوری نیز همانند مدلهای مبلمان، به سه دسته کلی کلاسیک، استیل یا همان سلطنتی و راحتی تقسیم می‌شوند و سایر مدل‌ها و طرح‌ها نیز زیرمجموعه‌ای از این سبک‌ها هستند. برای نمونه نهارخوری اسپرت یا نهارخوری مدرن را می‌توان زیرمجموعه‌ای از مدل ناهار خوری راحتی دانست و یا نهارخوری چپندر را می‌توان زیرمجموعه‌ای از سبک کلاسیک و یا سلطنتی دانست که در آن پشت صندلی‌ها پارچه ای نبوده و با ظرافت خاصی منبت کاری شده است.

انواع مدل های ناهارخوری

نهارخوری سلطنتی: به نهارخوری سلطنتی مدل استیل هم گفته می‌شود و دلیل آن نیز استایل (style) زیبا و هنری این سبک است که باعث می‌شود به هر خانه‌ای جلال و شکوه خاصی ببخشند. انواع مدل های میز ناهارخوری سلطنتی را می‌توان نشانگر سبک اصیل ایرانی دانست که با منبت کاری‌ها و نقش و نگار خاص خود، زیبایی خاصی به هر محیطی که در آن قرار بگیرند می‌دهند.

نهارخوری راحتی: در واقع ست نهارخوری مبلمان راحتی است که شامل یک میز نهار خوری همراه با صندلی های مبلمان راحتی می‌شود. این سبک نهارخوری معمولا برای افرادی که به دنبال وسایل ساده و به دور از تجملات هستند مناسب هستند و برای سبک دکوراسیون هایی نظیر مدرن یا مینیمال مناسب هستند. همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم نهار خوری مدرن یا اسپرت نیز در این دسته بندی قرار می‌گیرد. مدل های راحتی معمولا ناهارخوری ارزان تری نسبت به مدلهایی مانند کلاسیک یا سلطنتی به حساب می‌آیند.

ناهار خوری کلاسیک: کلاسیک را می‌توان تعادلی بین دو سبک سلطنتی و راحتی یا مدرن دانست که برای افرادی که به دنبال یک ناهار خوری شیک هستند که هم حالتی با شکوه و اشرافی داشته باشد و در عین حال از راحتی خاصی نیز برخوردار باشد مناسب است.

قیمت ناهار خوری نیز وابستگی زیادی به سبک و البته جنس میز غذاخوری و صندلی ها دارد. به طور کلی می‌توان گفت که نهارخوری های سبک راحتی ارزان تر از سبک های کلاسیک و مدل های کلاسیک نیز ارزان تر از سبک های سلطنتی هستند. (البته در شرایطی که کیفیت و جنس میز و صندلی یکسان باشد) علت این تفاوت قیمت نیز وجود ریزه کاری ها و نقش و نگار و منبت کاری روی مبلمان و نهارخوری های کلاسیک و سلطنتی است. طبیعتا هرچه که منبت کاری صندلی و میز ناهار خوری بیشتر باشد، قیمت محصول نیز بیشتر خواهد شد.

ابعاد و تعداد نفرات نهارخوری

نهارخوری را می‌توان با توجه به ابعاد منزل و تعداد افراد خانواده در تعداد و ابعاد مختلفی خریداری کرد. میزهای نهارخوری‌ها معمولا در تعداد ۶ نفره، ۸ نفره، ۱۰ یا ۱۲ نفره موجود هستند که با توجه به اندازه خانه انتخاب می‌شوند. برای مثال برای خانه های کوچک و نقلی معمولا نهارخوری کمجا و جمع و جور کوچک شش نفره انتخاب می‌شود و برای خانه‌های وسیع از ابعاد بزرگ‌تری استفاده می‌شود. البته در حالت‌های خاصی نیز ممکن است که میز نهارخوری دو نفره و یا چهار نفره نیز موجود باشد.

جنس نهارخوری ها نیز معمولا از چوب باکیفیت است تا محصولات از دوام بالایی برخوردار باشند. البته در برخی موارد خاص ممکن است که جنس میز نهارخوری چوبی نبوده و از ام دی باشد که این امر باعث می‌شود قیمت تمام شده نهارخوری ها برای مشتری ارزان تر و مقرون به صرفه تر بوده و در واقع یک ناهارخوری با قیمت مناسب به دست مشتری برسد.

در صورتی که قصد نهارخوری برای منزل خود دارید، حتما نکاتی را در خاطر داشته باشید:

هنگام خرید نهارخوری حتما به سبک کلی خانه و نوع مبلمان توجه کرده و میز غذاخوری و صندلی با رنگ و طرحی انتخاب کنید که هارمونی کلی خانه از نظر رنگ و سبک حفظ شود. اگر قصد خرید نهارخوری جدید برای خانه خود دارید، بهتر است آن را ست با مبلمان خریداری کنید؛ اما اگر قصد خرید برای جهیزیه عروس را دارید دست شما در انتخاب بازتر است؛ چرا که همان موقع خرید مبلمان می‌توانید میز نهارخوری را نیز انتخاب کنید. اما در حالبت کلی حتما سعی کنید که میز و صندلی نهار خوری با سایر وسایل و مخصوصا مبلمان ست باشند.

عکس نهار خوری هایی که در فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون توکامارت مشاهده می‌کنید همگی ست مبلمان مدل‌هایی با همان نام هستند که می‌توانید آن‌ها را با همراه با هم و یا به صورت جداگانه سفارش داده و خریداری کنید.

قیمت نهارخوری های موجود در وبسایت توکامارت به صورت پیش فرض برای میز ناهار خوری شش نفره است و شما در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را شخصی سازی کرده و هر تعداد صندلی و میز با ابعاد مختلف که مد نظرتان است را خرید کنید. قیمت میزها با ابعاد مختلف، متفاوت بوده و با انتخاب آن‌ها عوض می‌شود.

عکس ناهارخوری های موجود در سایت تنها نمونه ای از صندلی ها و میزها بوده و میتوانید رنگ پارچه و میز را در صورت تمایل به صورت سفارشی انتخاب کنید.

برای خرید اینترنتی هر یک ست ها و مدل های نهارخوری موجود در وبسایت می‌توانید به صفحه مخصوص مدل رفته و پس از انتخاب تعداد صندلی‌ها و ابعاد میز، آن را به سبد خرید خود افزوده و ادامه مراحل خرید را تکمیل کنید. تصاویر مدل های جدید نهار خوری نیز پس از تولید به وبسایت اضافه خواهند شد.

نمایش بیشتر