طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

محیط خانه مکانی است که بیشتر لحظات زندگی خود را در آن سپری می‌کنیم و بسیاری از خاطرات شاد و غم‌انگیز ما نیز در آن رقم می‌خورند. هر خانه‌ای دکوراسیونی مخصوص به خود را دارد که به نوعی نشان دهنده شخصیت و احساسات اعضای آن خانه است و بدون شک تاثیر بسیاری در جریان زندگی افراد و روحیاتشان می¬گذارد.

با توجه به این امر، اگر تا کنون به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود آن گونه که باید توجه نداشته‌اید، بهتر است از این به بعد نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشید و نکات مهم و اصول طراحی دکوراسیون داخلی را در منزل خود رعایت کنید. کاری که شاید در نگاه اول امری ساده به نظر آمده و احساس شود که هر شخصی تنها با جست و جو در اینترنت و خواندن چند مقاله درباره طراحی دکوراسیون داخلی بتواند انجام دهد، اما در واقع کاری تخصصی است که بایستی با توجه به اصول طراحی دکوراسیون انجام شود.

طراحی دکوراسیون منزل معمولا شامل طراحی داخلی اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق کار یا مطالعه، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است که گروه طراحی دکوراسیون توکامارت با اتکا به تجربه چند ساله خود در صنعت دکوراسیون، این کار را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محلی برای گپ زدن، استراحت و دورهمی‌های خانوادگی است و بایستی احساس آرامش را به افراد القا کند. لازمه این امر طراحی دکوراسیون و چیدمان مناسب اتاق نشیمن است که بر خلاف تصور بسیاری، تنها انتخاب یک رنگ برای اتاق و چیدن وسایل کنار یکدیگر نبوده و اصول بسیاری را در خود دارد که بایستی به آن‌ها توجه شود. از جمله این اصول می‌توان به ترکیب و ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر، ست کردن وسایل اتاق نشیمن نظیر مبلمان با فرش و پرده، انتخاب مناسب نقطه کانونی دکوراسیون و همین طور چیدمان اصولی وسایل اشاره کرد که تنها با داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه طراحی دکوراسیون منزل امکان‌پذیر است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

در مورد طراحی دکوراسیون آشپزخانه اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، طراحی کابینت‌های آشپزخانه است. انتخاب جنس، طرح و دکوراسیون کابینت آشپزخانه بیشتر مبتنی بر سلیقه افراد خانواده است، ولی طراحی و پیاده‌سازی آن بایستی با مشاوره افراد خبره و متخصص در این زمینه انجام شود. چرا که در طراحی دکوراسیون کابینت آشپزخانه نیز همانند سایر فضاهای خانه بایستی اصول و استانداردهایی رعایت شوند که نیاز به تجربه و تخصص در این زمینه دارند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب بستگی زیادی به سلیقه و روحیات افراد دارد، اما باز هم از اصول خاصی پیروی می‌کند و از طرفی نیز بایستی با سبک دکوراسیون کلی خانه همخوانی داشته باشد. برای مثال در صورتی که سبک کلی دکوراسیون خانه‌ای مدرن است، مطمئنا اتاق خوابی به سبک کلاسیک و یا بوهمیان در آن جلوه زیبایی نخواهد داشت، اما اتاق خوابی به سبک مینیمال می‌تواند برای فضای کلی خانه مناسب باشد. چرا که نزدیک به سبک مدرن بوده و خود دکوراسیونی مدرن محسوب می‌شود. به همین دلیل نیز توصیه می‌شود که در انتخاب و طراحی دکوراسیون اتاق خواب نیز همراه با مطالعه و داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، از متخصصان طراحی دکوراسیون خانه نیز مشورت گرفته شود.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

شاید در طراحی دکوراسیون منزل به سرویس بهداشتی کمترین توجه شود، اما دکوراسیون این قسمت از خانه نیز اهمیت بسیاری دارد و بایستی به صورت اصولی پیاده‌سازی شود. مخصوصا در خانه‌های امروزی که با توجه به کوچک بودن خانه‌ها و کم بودن فضای آن‌ها، طراحی اصولی و استاندارد اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند و بایستی از اصول و ترفندهای خاصی پیروی شود تا بتوان دکوراسیون سرویس بهداشتی را به نوعی طراحی کرد که علاوه بر زیبایی و هماهنگ بودن با سبک دکوراسیون سایر قسمت‌های خانه، بزرگتر نیز نشان داده شود.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی
طراحی دکوراسیون اتاق کار و مطالعه
طراحی دکوراسیون اتاق کار و مطالعه

چه از اتاق کار به عنوان محلی برای اداره کسب و کار خود استفاده کنید و چه آن را به عنوان مکانی برای انجام کارهای شخصی خود در نظر بگیرید، بایستی توجه ویژه‌ای به دکوراسیون آن داشته باشید. چرا که در غیر این صورت بازدهی مناسبی از کار کردن نخواهید داشت. اتاق مطالعه نیز همین طور بوده و در صورت عدم توجه به اصول طراحی استاندارد، شخص نمی‌تواند در آرامش کامل به مطالعه بپردازد و در نتیجه بازدهی مناسب را نخواهد داشت. به همین دلیل نیز در طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه و اتاق کار، مواردی مانند رنگ و چیدمان اصولی و منظم از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند و بایستی توجه بیشتری به آن‌ها شود.

با توجه به این نکات و اهمیت طراحی اصولی دکوراسیون منزل و تاثیری که می‌تواند بر زندگی داشته باشد، پیشنهاد می‌شود قبل از تصمیم برای انتخاب و یا تغییر دکوراسیون منزل، از متخصصان این زمینه مشاوره گرفته و سپس اقدام به پیاده‌سازی دکوراسیون مورد نظر خود کنید.

گروه طراحی دکوراسیون توکامارت با اتکا به تجربه چند ساله خود در زمینه دکوراسیون و مبلمان، آماده است تا انواع سفارش‌های شما برای طراحی دکوراسیون خانه‌ها و محیط‌های اداری را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت انجام دهد.

در صورتی که در انتخاب سبک دکوراسیون برای منزل خود نیاز به مشاوره دارید، و یا دکوراسیون منزل خود را انتخاب کرده و به دنبال پیاده‌سازی آن هستید، می‌توانید با کارشناسان و متخصصان توکامارت تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. برای اطلاعات می‌توانید با شماره تلفن 021-22270931 تماس بگیرید.