راهنما خرید 0 سبد خرید

ارسال به سراسر کشور

خرید اقساطی بدون کارمزد

امکان تسویه درب منزل

7 روز ضمانت تعویض

امکان بازدید حضوری

ضمانت 18 ماهه

مبل استیل گیسو

توقف تولید
مبل استیل گیسو
مبل استیل گیسو
مبل استیل گیسو
مبل استیل گیسو
مبل استیل گیسو
...

منبّتکاری یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که اوج رونق آن در دوره صفویه بوده است. در این دوره شاهد استفاده از هنر منبّت، هم در قطعات بزرگ معماری داخلی همچون درها و ستون‌ها و هم در قطعات کوچک مثل رحل و دسته‎خنجر و قاشق بوده‌ایم.

اما قدمت منبّتکاری بیش از این است؛ مثلاً انواع منبرها و ضریحهای منبتکاری شده از دوره تیموریان باقی مانده است و کاملاً محتمل است که قدمت منبّتکاری در ایران به زمان ساسانیان و حتی هخامنشیان برگردد. گرچه ممکن آثار چندانی از آن دوران باقی نمانده باشد؛ زیرا چوب به جهت فرسودگی در برابر عوامل جوّی، نمیتواند دوام زیادی داشته باشد.

با این توصیف، استفاده از منبّتکاری در مبلمان بر جنبه اصالت آن میافزاید و شاید به همین دلیل است که مبلمان استیل بیش از انواع دیگر مبل از منبّتکاری بهره گرفته است؛ چرا که مبل استیل با فرمیافتگی و استایل و ابعاد نسبتا بلند خود - نسبت به سایر انواع مبل‌ها - قرار است نوعی رسمیت و وقار را به محیط القا کند و به همین دلیل است که از این نوع مبلمان در بخش پذیرایی استفاده میشود.

با وجودی که مبل‌های استیل، فرمی دارند که آن‌ها را از سایر انواع مبلمان متمایز می‌کند، حتی در خود این مبل‌ها نیز تنوع آنقدر زیاد است که انتخاب را مشکل می‌کند. عوامل متعددی وجود دارد که باعث تنوع در مبلمان استیل می شوند. تنها یکی از این عوامل نحوه استفاده از منبّتکاری در مبل استیل است؛ از متفاوت بودن نقش گرفته تا متفاوت بودن میزان و نحوه پراکندگی بخش‌های منبّتکاری شده روی قسمت‌های مختلف کلاف مبل.

مثلاً در مورد مبل منبّتکاری گیسو، استفاده از گل‌های توپی موجب شده است که قسمت‌هایی از کلاف مبل که با این طرح از منبت کار شده‌اند، مرصع نشان شود. به ویژه دسته مبل که به نظر می‎رسد با نگین‌های کنار هم مزیّن شده است. ضمن اینکه استفاده از طرح برگ در بخش مرکزی تاج مبل تداعی کننده پر و بال عقاب نیز هست؛ و خوب این منبّتکاری واقعاً متفاوت است...

طراحی و تناسب ابعاد مبل استیل گیسو نیز چشمنواز و تابناک است؛ در همان نگاه اول متناسب بودن بلندی پایه، بلندی پشتی، طول و عرض مبل و بلندی تاج‌ها با هم، حس خوشایندی را ایجاد می‎کند؛ زیرا قبل از اینکه مغز دست به محاسبه بزند، چشم‌ها تناسبات درست را تشخیص می‌دهند و به همین علت است که در چنین مواقعی از صفت چشمنواز استفاده می‎شود.

 از عواملی دیگری که موجب درخشش و تابناکی مبلمان گیسو می‎شود، جنبه چشمگیر بودن آن، به علت نفوذ تاج به بدنه مبل بر بلند گرفتن اندازه‌هایی است که در پاراگراف قبل به آن اشاره شد.

گرچه کاملاً متصور است که وقتی این ست مبلمان مرصّع ‌نشان در زمینه درست خویش قرار گیرد یک دکوراسیون تابناک را رقم خواهد زد، اما مسلماً در صورتیکه در خانهای  قرار گیرد که متراژ آن با ابعاد مبل متناسب نباشد و انتخاب رنگ و میزان سادگی و شلوغی سایر اجزای دکوراسیون همچون دیوارها و پردهها متناسب با رنگ و طرح مبل نباشد، این سِت مبلمان نیز جلوه شایسته خود را نخواهد داشت.

نمایش بیشتر
پرسش خود را در مورد محصول مطرح نمایید...
شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد و فقط برای اطلاع رسانی شما استفاده میشود.
پرسش ها و پاسخ ها

با نظر دادن در مورد این محصول به ما و دیگران کمک کنید
امتیاز شما به این محصول*:
شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد و فقط برای اطلاع رسانی شما استفاده میشود.
نظرات و امتیازات

محصولات مشابه: