راهنما خرید 0 سبد خرید

ارسال به سراسر کشور

خرید اقساطی بدون کارمزد

امکان تسویه درب منزل

7 روز ضمانت تعویض

امکان بازدید حضوری

ضمانت 18 ماهه

مبل کلاسیک ویتوریا

توقف تولید
مبل کلاسیک ویتوریا
مبل کلاسیک ویتوریا
مبل کلاسیک ویتوریا
مبل کلاسیک ویتوریا
مبل کلاسیک ویتوریا
...

هنوز هم که هنوز است تصاویری از خانه ‎های قدیمی-همان خانه‎ های سنتی که در آن مادربزرگ و پدربزرگ کنار سماور و روی یک فرش پر نقش و نگار ایرانی نشسته ‌اند و پنجره اتاق رو به حیاطی بزرگ باز است که یک حوض آبی در مرکز آن قرار دارد و دور تا دور آن گلدان‌ های شمعدانی چیده شده است- را در فضای مجازی دست به دست می‎کنیم و می‎گوییم:« خانه هم خانه ‎های قدیم، خانه‎های قدیمی حس و حال دیگری داشت...»اما وقتی که پای خرید خانه و لوازم خانه برای منزل شخصی خودمان می‌ رسد، شاید دیگر آن حال و هوای سنتی چندان موضوعیت ندارد و بیشتر به دنبال سبک ‌های مدرن و راحت هستیم؛ خب طبیعی است... به هر حال فرم زندگی تغییر کرده است و بهتر است که سعی کنیم بتوانیم زیبایی ‎های زندگی گذشته را با فرم جدید زندگی هماهنگ کنیم و این یکی از وظایفی است که سبک کلاسیک آن را به عهده گرفته است:اینکه روح و حال و هوای سنتی و اصیل را در ملزومات مدرن زندگی بدمد؛ بنابراین اگر شما از افرادی هستید که می خواهید راحتی زندگی مدرن و سبک و حال و هوای اصیل و سنتی را یکجا داشته باشید، سبک مورد علاقه  شما کلاسیک است.

بد نیست اینجا قدری واضح‎ تر از مفهوم کلاسیک صحبت کنیم. به زبان خودمانی یک طرح کلاسیک، طرحی است که در آن مؤلفه‎ های زیبایی‎ شناسی‎ ای که نسل هاست در یک فرهنگ جاری است، رعایت شده باشد. شاید معادل فارسی کلمه «کلاسیک»، کلمه«سنتی» باشد. در مبل کلاسیک هم همان‌طور که از نامش پیداست با استفاده از منبت کاری و پیچ و خم دادن و ایجاد انحنا در طراحی مبل،حال و هوای سنتی و کلاسیک حفظ شده است.

یک مثال خوب از پیاده کردن سبک کلاسیک در لوازم که موجب می‎شود ذهنیت روشنتری نسبت به مفهوم «کلاسیک» پیدا کنید، فرش اصیل ایرانی است با طرح‌های گل و بوته خاص خودش. و این همان فرشی است که به طور ناخودآگاه ما را به دنیای کودکی و خانه مادربزرگ و پیشینیان و گذشته‎ها پیوند می‎دهد و این حس زیبا را به ما القا می‎ کند که ما قطعه ‌ای از پازل انسانی در توالی نسل‌ ها هستیم؛ یک حس کلیت و وحدت و نیز تنها و یکه نبودن در این عالم.این حس نه تنها دوست ‎داشتنی است، بلکه نیاز روح ماست. اما برای اینکه فرش ایرانی خود را با ملزومات زندگی مدرن هماهنگ سازد باید سبک تر و ارزان تر باشد و شست‎ و شوی آن راحت‎ تر باشد و ... بنابراین همین فرش با الیاف متفاوتی که بتواند ویژگی‌های مذکور را پوشش دهد تولید می ‌شود.

 مبلمان کلاسیک نیز می ‎کوشد که زیبایی و تجلل مبل استیل را حفظ کند و در عین حال نیاز زندگی مدرن و پر‎سرعت و هیاهوی امروزی به راحتی  و دنجی را تامین نماید و به همین جهت است که مبل کلاسیک تلفیقی است از مبل استیل و راحتی؛ زیبایی و چشمگیری مبل استیل را در کنار راحتی و دنجی مبل راحتی یکجا جمع کرده است.

 نمونه ‎ای از این مبل ‌های تلفیقی، مبل کلاسیک ویتوریا است که به نظر می‎ رسد هیچ گاه از مد نمی‎ افتد؛ چراکه تقریبا مطابق تصویر ذهنی ما از یک مبل طراحی شده است و هیچ حرکت جسورانه‌ای روی طرح آن انجام نگرفته است بنابراین اگر شما از افرادی هستید که دوست دارید سبک «آهسته و پیوسته» را در دکوراسیون خانه خود پیاده کنید- یعنی دکوراسیونی بچینید که گرچه شاید در یک محدوده زمانی کوتاه چندان روی بورس نباشد، اما در عوض هیچ گاه از مد نیفتد و دل شما را نزند- می‎ توانید سبک مبل ویتوریا را انتخاب کنید. این سبک حدوداً روی خط تعادل یا کمی مایل به مینیمالیستی حرکت می‎کند: ارتفاع پشتی نه کوتاه است نه بلند، در طرح و میزان منبت کاری اغراق نشده و بلکه ظرافتی بیش از حد معمول لحاظ شده است و ... . این سبک، محبوب ساده‎ پسندانی است که تمایل به انجام ریسک در دکوراسیون ندارند و در عین حال خواهان لذت بردن از ظرافت و زیبایی هستند.

نمایش بیشتر
پرسش خود را در مورد محصول مطرح نمایید...
شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد و فقط برای اطلاع رسانی شما استفاده میشود.
پرسش ها و پاسخ ها

با نظر دادن در مورد این محصول به ما و دیگران کمک کنید
امتیاز شما به این محصول*:
شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد و فقط برای اطلاع رسانی شما استفاده میشود.
نظرات و امتیازات

محصولات مشابه: