نکاتی برای شستشوی مبل پارچه ای در منزل

نکاتی برای شستشوی مبل پارچه ای در منزل مجله توکامگ

مبل‌های پارچه‌ای در مقایسه با مبل‌های چرمی با داشتن پارچه‌های متنوع، گرم و نرم و از طرفی به دلیل راحت بودن، طرفداران بسیاری دارند؛ اما وقتی بحث تمیز کردن و شستشوی مبل پارچه ای به میان می‌آید، این کار می‌تواند تبدیل به کابوسی بزرگ شود. ولی به هر حال وسیله‌ای که از آن استفاده شود، همواره در معرض کثیف شدن است و مبل‌های پارچه‌ای نیز از این امر مستثنی نیستند، مگر اینکه آن‌ها را با پوششی پلاستیکی بپوشانید! پس در صورتی که در منزل خود از مبل پارچه ای استفاده می‌کنید، در ادامه با توکامگ همراه شده و با نکاتی برای شستشوی مبل پارچه ای در منزل آشنا شوید.

چند نکته برای تمیز کردن و شستشوی مبل پارچه ای که بایستی به آن‌ها توجه شود

به توصیه‌های فروشنده و تولیدکننده مبل توجه کنید

در هنگام خرید مبل، فروشنده‌ها معمولاً توصیه‌هایی را به خریداران ارائه می‌دهند که بایستی قبل از شستشو در نظر گرفته شوند؛ در غیر این صورت ممکن است ناخواسته به مبل خود آسیب بزنید. این توصیه‌ها معمولاً اطلاعاتی در رابطه با نوع پارچه استفاده شده در مبل و شرایط مناسب برای شستشوی آن هستند.

شستشوی مبل پارچه ای

به برچسب‌های روی مبل توجه کنید

به برچسب‌های روی مبل و یا دستورالعمل‌هایی که هنگام خرید مبل دریافت کرده‌اید توجه کنید. در صورتی که هنگام خرید مبل به شما دستورالعمل داده شود، احتمالاً در آن نحوه شستشو و تمیز کردن مبل کاملاً توضیح داده شده است. در غیر این صورت نیز اگر بر روی مبل برچسب وجود داشته باشد، ممکن است بتوانید اطلاعاتی را در رابطه با نوع پارچه، دمای مناسب برای شستشو و یا مواد شوینده مناسب برای مبل پارچه ای خود بدست آورید. بر روی این برچسب‌ها معمولاً علائم اختصاری وجود دارند که به شرح زیر هستند:

  • W: یعنی می‌توان این محصول را با آب شستشو کرد

  • WS: یعنی هم می‌توانید از شوینده‌های مایع همراه با بخارشو استفاده کنید و هم از شوینده‌های خشک.

  • S: یعنی از آب نمی‌توان برای شستشوی محصول استفاده کرد. بایستی از شوینده‌های خشک استفاده کنید.

  • O: یعنی از مواد ارگانیک ساخته شده است و فقط باید از آب سرد برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

  • X: یعنی نمی‌توانید از شوینده استفاده کنید. مبل فقط باید با جارو یا برس تمیز شود.

شستشوی مبل پارچه ای

توصیه‌ها و برچسب‌ها را جدی بگیرید!

توجه داشته باشید که حتماً به توصیه‌های روی برچسب‌ها و فروشنده‌ها عمل کنید. شاید این‌طور به نظر برسد که آب برای پارچه مشکلی بوجود نمی‌آورد و بدون توجه به علائم روی برچسب مبل آن را با آب شستشو دهید؛ اما این کار ممکن است باعث بیشتر شدن لکه‌های پارچه مبل شود.

شستشوی مبل پارچه ای

در این مطلب در قالب راهنمای شستشوی مبل پارچه ای به ارائه نکاتی که بایستی که در تمیز کردن این نوع مبل‌ها به آن‌ها توجه شود پرداختیم. در مطالب بعدی توکامگ منتظر راهنمای کامل تمیز کردن لکه‌های روی مبل‌های پارچه ای باشید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!