چند نکته اقتصادی برای خرید مبل که باید بدانید – توکامگ

نکات اقتصادی خرید مبل

برای بسیاری از افراد انتخاب و خرید یک مبلمان خوب کاری دشوار است؛ اما خوشبختانه امروزه تنوع مبلمان و طراحی دکوراسیون منزل به اندازه‌ای زیاد است که کسی از انتخاب مناسب و معقول بی‌بهره نمی‌ماند. با این حال یک انتخاب بی‌نقص مبلمان کمی دشوار است. پس با هم به مرور برخی از روش‌های انتخاب یک مبلمان خوب برای شرایط مختلف و چند مورد از نکات اقتصادی خرید مبل می‌پردازیم.

هرگز انتخابی فراتر از توان اقتصادی خود نداشته باشید

در فهرست نکات اقتصادی خرید مبل، اولین مورد توجه به توان اقتصادی است. اگر بخواهید هزینه بسیاز زیادی که خارج از توان اقتصادی شماست را برای مبلمان صرف کنید، بدون شک انتخاب شما با مشکلاتی همراه خواهد شد. یکی از این مشکلات ممکن است عدم تناسب خرید شما با فضای خالی منزل باشد. چرا که شاید انتخاب یک مبل راحتی شیک و گران قیمت جذاب باشد، اما تصور کنید که تنها دو عدد مبل در یک اتاق بزرگ داشته باشید! قطعا این فضا جو نامطلوبی برای منزل شما ایجاد خواهد کرد.

نکات اقتصادی خرید مبل

تم مخصوص خود را طراحی کنید

انتخاب یک تم مناسب می‌تواند کمک زیادی در خرید مبل کند. اگر یک مبلمان خوب را در یک اتاق بدون زمینه مناسب انتخاب کنید، هر چند که ممکن است دوستانتان به خاطر این انتخاب شما را تحسین کنند اما یک مبلمان خوب بدون زمینه مناسب برای منزل مطمئنا از ویژگی‌های بالقوه دکوراسیون کم کرده و اجازه درخشش در این فضا را از مبلمان و دیگر وسایل تزئینی می‌گیرد. پس انتخاب یک زمینه مناسب مثل کلاسیک، مدرن، غربی و… می‌تواند به بهتر دیده شدن وسایل تزئینی شما کمک شایانی کند.

از طرفی نیز اگر شما برای منزل خود یک تم مناسب انتخاب کنید قطعا در آینده نیز برای انتخاب دکوراسیون مناسب، یک پیش زمینه فکری خواهید داشت و همین موضوع باعث سرعت بخشیدن به انتخاب‌های شما و بهتر شدن آن‌ها خواهد شد. همچنین می‌توانید برای هر اتاق منزل خود یک تم جداگانه طراحی کنید. به طور مثال بسیاری از منازل دارای اتاق‌های مخصوص برای کار، مطالعه و… هستند که می‌توانید چیدمان هر یک از آن‌ها را با یک تم مخصوص انجام دهید. بسیاری از فروشندگان لوازم منزل و به خصوص طراحان دکوراسیون منزل، طرح‌های بسیار ویژه‌ای از قبیل هنرهای آسیایی الهام بخش، مبلمان کلاسیک قرون وسطایی و… را با امکانات به روز ارائه می‌کنند. استفاده از یک تم خاص می‌تواند موجب ایجاد تفاوت چشمگیر بین شما و بقیه شود و همچنین این کار سبب می‌شود تا به عنوان یک فرد با سلیقه ویژه و یکتا در بین تمامی دوستانتان شناخته شوید.

نکات اقتصادی خرید مبل

درگیر مدهای گذرا نشوید

مبلمان منزل شما ممکن است برای سال های طولانی در منزل شما بمانند؛ پس چنانچه بخواهید همزمان با مد روز حرکت کنید شاید در نگاه اول خوشایند و جذاب به نظر برسد، اما تصور کنید که پس از مدت کوتاهی این تفکر تغییر کرده و جای خود را به یک مد دیگر بدهد. در اینصورت شما نه تنها با هزینه گزاف انتخاب مبلمان رو به رو می‌شوید، بلکه ممکن است تا مدت‌ها به خاطر انتخاب زودهنگام و عجولانه خود توسط دیگران سرزنش شوید. فراموش نکنید که مبلمان یکی از لوازم بادوام به حساب می‌آید و حتی برخی از فروشندگان مبلمان ضمانت‌های چندین ساله، مخصوصا برای مبلمان استیل، برای دوام و کارکرد محصولات خود ارائه می‌کنند. پس همواره سعی کنید که با انتخابی دقیق و غیراحساسی به یک جمع‌بندی کلی رسیده و حتما از مشاورین این حوزه کمک بگیرید.

نکات اقتصادی خرید مبل

عجله نکنید

یکی دیگر از نکات اقتصادی خرید مبل که معمولا به آن توجه نمی‌شود، داشتن اطلاعات کافی است. توجه داشته باشید که تنها با خواندن یک مقاله نمی‌توانید به تمامی آنچه در انتخاب یک مبلمان مناسب احتیاج است پی ببرید. پس سعی کنید با تحقیق و مشورت با افراد آگاه در این زمینه دانش و تجربه خود را بالا برده و یک انتخاب خوب و قابل تحسین، انجام دهید.

نکات اقتصادی خرید مبل
نکات اقتصادی خرید مبل برای انتخابی بهتر

امسدواریم با نکات گفته شده در این مطلب، خریدی آگاهانه داشته و بهترین مبل را برای منزل خود انتخاب کنید.

برگرفته از: freshome.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!