نکات مهم در خرید مبل که باید به آن‌ها توجه داشته باشید

نکات مهم خرید مبل

همواره یکی از مشکلات موجود پیش از خرید مبلمان، نبود اطلاعات کافی در خصوص نحوه انتخاب صحیح مبلمان مناسب و دارای تناسب با اتاق منزل افراد است. به همین دلیل در این مطلب به بررسی برخی از نکات مهم خرید مبل می‌پردازیم. اگر قصد خرید مبلمان دارید، بهتر است این مطلب توکامگ را از دست ندهید.

در انتخاب لوازم جانبی سخت گیر باشید

همواره فروشندگان برای افزایش میزان فروش کالای لوکس و دکوراسیون خود پیشنهاداتی را به مشتریان می‌دهند که عموما کاربرد چندانی در منزل ندارند و صرفا از آن‌ها می‌توان به عنوان کالای تزئینی و لوکس استفاده کرد. این کار سبب می‌شود که فضای داخلی منزل شما بیش از حد با وسایل اضافی پر شده و نمای شلوغ و گاهی آزار دهنده ایجاد کند. برای بهبود خرید مبلمان و بهره‌مندی از بالاترین میزان رضایت از لوازم دکوراسیون پیشنهاد می کنیم که این لوازم را در سه دسته زیر طبقه بندی کنید:

  • لوازم مورد نیاز
  • لوازم مهم و ضروری
  • لوازمی که بدون آن ها هم می‌توان سر کرد

تا حد امکان از انتخاب‌های دسته آخر پرهیز کنید یا در صورت وجود این لوازم در منزل خود سعی کنید آن‌ها را از دکوراسیون منزل خود حذف کنید. این کار را تا زمانی که لوازم دسته آخر خالی شود ادامه دهید.

نکات مهم خرید مبل

به نور پردازی توجه ویژه داشته باشید

یک چالش بزرگ در انتخاب مبلمان، عدم رضایت مشتری تنها پس از خرید محصول و استفاده از آن در منزل است. دلیل این امر در بسیاری از مواقع وجود تفاوت عمده بین نمای کلی مبل، پیش و پس از خرید است. توجه داشته باشید که هرگز نباید از میزان نورپردازی پرزرق و برق موجود در نمایشگاه‌های مبلمان برای داشتن نمای مبل در منزل استفاده کرد، اما نور پردازی منزل شما باید به گونه‌ای انتخاب شود که چه زیر نور خورشید در روز و چه زیر نور چراغ در شب دارای نمای مطلوبی باشد. این کار به طور ویژه وابسته به نحوه چیدن مبلمان و جایگاه چیدن آن است. چنانچه بتوان یک تناسب بین این دو برقرار کرد می‌توان تا همان میزان از نمای کلی مبل رضایت کسب کرد. توجه نمایید که برای این کار بهتر است از پرده‌هایی استفاده کنید که اجازه دهد میزان نور مناسبی به منزل شما ساطع شود. این موضوع در روزهای ابری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بهتر است جایگاه آینه اتاق به گونه‌ای انتخاب شود تا منعکس کننده نور چراغ‌ها باشد تا به میزانی بر روشنایی اتاق و منزل شما بیافزاید. تعداد چراغ‌های زیاد و کم‌مصرف را جایگزین تعداد کم‌چراغ های پر مصرف کنید, این کار شاید در ابتدا هزینه‌بر باشد اما مطمئنا با صرفه‌جویی در مصرف برق در آینده، این هزینه‌ها جبران شده و به نسبت ظاهر شکیل‌تری برای دکوراسیون منزل شما ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید از فن‌آوری‌های به روز برای افزایش یا کاهش نوردهی چراغ‌ها نیز استفاده نمایید.

نکات مهم خرید مبل

به بقیه اجزای دکوراسیون توجه کنید

توجه به تم مورد نظر برای منزل یکی از پایه‌ای‌ترین موارد در انتخاب دکوراسیون و یکی از نکات مهم خرید مبل است. توصیه می‌شود حتما پیش از انتخاب دکوراسیون، تم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این کار پیش از انتخاب دکوراسیون منزل سبب ایجاد تناسب بین وسایل مختلف می‌شود. چیزی که بیشتر در انتخاب مبلمان اهمیت دارد، تناسب بین تابلوهای دیواری و فرش‌های اتاق است. ایجاد تناسب بین این وسایل به اطرافیان شما القا می‌کند که در انتخاب دکوراسیون منزل خود هوشمندانه عمل کرده‌اید. بهتر است تنوع رنگ و طرح فرش و تابلوها را بررسی کنید و چندین مورد مختلف را امتحان کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر، حتما پس از انجام این کار حدود بیست و چهار ساعت زمان بگذارید تا با تغییر ایجاد شده ارتباط برقرار کنید. در این صورت چنانچه تغییر مورد نظر مورد تایید شما و اطرافیانتان بود می‌توانید انتخاب دقیق‌تری را انجام دهید.

نکات مهم خرید مبل

بودجه اقتصادی خورد را در نظر داشته باشید

هزینه نیز یکی دیگر از نکات مهم خرید مبل است و شاید اولویت آن برای بسیاری از افراد بیشتر از نکات دیگر نیز باشد. هرگز برای خود نمایی، خود را تحت فشار اقتصادی قرار ندهید. این کار تنها باعث ایجاد مطلوبیت گذرا و ناماندگار برای شما و خانواده تان خواهد شد. همواره سعی کنید با برنامه ریزی دقیق مالی انتخاب شایسته‌تری را انجام دهید. معمولا داشتن ظرفیت مناسب در بودجه هر فرد و توجه به این موضوع ساده، به اخذ تصمیم‌های بهتر کمک زیادی کرده است. قرار نیست همه دکوراسیون منزل خود را یک باره خریداری کنید. می‌توانید با برنامه‌ریزی مشخص در مقاطع زمانی مختلف خریدهای خود را انجام دهید و هرگز برای به دست آوردن لوازم لوکس از لوازم ضروری زندگی خود صرف نظر نکنید. گام‌های پیوسته و آرام می‌تواند رضایت بیشتری از مسیر طی شده را ایجاد کنند.

نکات مهم خرید مبل
نکات مهم خرید مبل که باید به آن‌ها توجه کنید

به نظر شما در خرید مبلمان باید به چه نکاتی دقت کرد؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!