برای تعمیر مبل پوسته پوسته شده چه کنیم؟

پوسته شدن مبل چرمی

پوسته شدن مبل چرمی یکی از مشکلات معمولی است که برای مبلمان چرمی پیش می‌آیند. شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که این مشکل حل شدنی نیست، اما با چند ترفند می‌توان مشکل پوسته پوسته شدن مبل چرمی را حل کرد. در ادامه با توکامگ همراه شده و با راهکارهای ترمیم مبل چرمی که پوسته می‌دهد آشنا شوید.

پوسته شدن مبل چرمی

مبل‌های چرمی معمولا یک روکش چرم مصنوعی دارند که مشکل پوسته پوسته شدن این نوع مبلمان نیز مربوط به همین لایه است. برای حل مشل پوسته شدن مبل چرمی معمولا از چسب و رنگ استفاده می‌شود؛ به این صورت که ابتدا بایستی پوسته‌هایی که کاملا از سطح مبل جدا شده‌اند را برداشته و سپس بقیه قسمت‌ها را با استفاده از رنگ و چسب ترمیم کنید. اما با توجه به اینکه این راهکار پایداری زیادی ندارد، تنها برای مواردی توصیه می‌شود که میزان پوسته شدن مبل کم باشد.

قبل از مطالعه این مطلب، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله شستشوی مبل چرمی را مطالعه کرده و قبل از تعمیر مبل خود، آن را تمیز کنید.

پوسته شدن مبل چرمی

در کل می‌توان ترمیم مبل چرمی پوسته پوسته شده را به صورت مرحله‌های زیر نشان داد:

۱) برداشتن کامل پوسته‌هایی که از مبل چرمی جدا شده‌اند (دقت کنید که میزان کنده شدن پوسته مبلمان را بیشتر نکنید)

۲) استفاده از چسب مخصوص برای چسباندن لبه‌های چرم پوسته شده

۳) استفاده از رنگ مخصوص چرم برای رنگ کردن قسمت‌هایی که روکششان برداشته شده (دقت کنید که با رنگ چرم یکسان باشد)

۴) ترمیم نهایی و رنگ کردن کامل قسمت‌هایی که به خوبی رنگ نشده‌اند

توجه کنید که وقتی قسمتی از مبل پوسته پوسته می‌شود، این صدمه رفته رفته به همه جای مبل منتشر می‌گردد. به همین دلیل نیز بهتر است قبل از منتشر شدن این آسیب به قسمت‌های دیگر، آن را ترمیم کنید. پس از ترمیم کامل مبل نیز پیشنهاد میکنیم راهکارهای برق انداختن مبل چرمی را نیز مطالعه کرده و مبلمان خود را همانند روز اول براق کنید. در ادامه نیز می‌توانید این راهکارها را در کلیپ زیر به صورت عملی مشاهده کنید:

امیدواریم که با خواندن این مقاله، بتوانید پاسخ سوال خود را در رابطه ترمیم مبل چرمی پوسته شده پیدا کنید. همچنین اگر قصد خرید مبل جدیدی برای منزل خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب راهنمای خرید مبل چرمی که در آن به طور کامل به معرفی انواع چرم، ویژگی‌های آن‌ها و نکاتی که هنگام خرید این نوع مبلمان بایستی به آن‌ها توجه داشت پرداخته‌ایم را نیز مطالعه کنید تا با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید. در صورت داشتن هرگونه سوال دیگری آن را با ما در میان بگذارید.

مشاوره رایگان خرید انواع مبل: 021-22270931

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 57

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!