رنگ سال 1399 چیست؟ رنگ سال 2020 میلادی

26,806

شرکت Jack + Huei از رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 میلادی که مرجانی زنده است، استفاده کرده و پیشنهاد داده که رنگ سال 2020 میلادی یا همان رنگ سال 1399 رنگ مرجانی سفید (Bleached Coral) باشد تا بتواند توجه افراد را به خطر و بحرانی که پیرامون «سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)» است جلب کند. در ادامه با مجله توکامگ همراه شده و با دیواره بزرگ مرجانی، خطرات پیرامونش و علت اشاره به آن‌ به عنوان رنگ سال 99 آشنا شوید.

رنگ سال 2020 رنگ سال 1399 | رنگ سال 99

موسسه پنتون رنگ مرجانی زنده را به عنوان رنگ سال 2019 انتخاب کرده که رنگی مابین نارنجی و صورتی است. این رنگ برای جلب توجه مردم به حیات دریایی، مخصوصا مرجان‌های دریایی، و خطرهایی که این موجودات را تهدید می‌کند است؛ با این حال بیش از 45٪ مرجان‌های دیواره بزرگ مرجانی (ٰمجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌های مرجانی که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند و بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.) در طول سه سال اخیر از بین رفته‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده که رنگ سال 2020 رنگ مرجانی سفید انتخاب شود تا به نوعی همراه با اینکه همه مردم به دنبال استفاده از رنگ سال 2019 در زندگی روزمره خود و یا ست کردن رنگ مرجانی با سایر رنگ‌ها هستند، با خطرات موجود پیرامون مرجان‌های سفید شده نیز بیشتر آشنا شوند؛ چرا که از بین رفتن صخره‌های مرجانی روز به روز در حال افزایش بوده و در صورتی که به این امر توجه ویژه‌ای نشود، شاهد نابودی این موجودات دریایی خواهیم بود.

عکس مرجان سفید شدهش

اما چرا مرجانی سفید به عنوان رنگ سال 2020 یا همان رنگ سال 1399 انتخاب شود؟

علت نامگذاری این رنگ به عنوان «مرجانی سفید یا Bleached Coral» این است که مرجان‌های دریایی پس از مرگ تغییر رنگ داده و رنگ‌شان سفید می‌شود. و این شرکت معتقد است که اگر موسسه پانتون رنگ مرجانی سفید را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کرد، می‌توانست توجهات بیشتری را به نسبت زندگی دریایی و خطرات پیرامون آن جلب کند.

نظر شما در این مورد چیست؟ چه رنگی را به عنوان رنگ سال 2020 میلادی یا همان رنگ سال 1399 پیشنهاد می‌دهید؟

برگرفته از: digitalartsonline

به این مطلب امتیاز بدهید: (103 رای, امتیاز: 3٫84 از 5)
Loading...

3 دیدگاه وجود دارد
 1. مهدیه می گوید

  بد نیست ولی سفید یا شیری رنگ خوبی نیست

  1. علی عیسی زاده می گوید

   البته این رنگ به عنوان رنگ سال 1399 انتخاب نشده و تنها پیشنهادی برای توجه بیشتر به صخره‌های مرجانی هست

 2. Jalildoust می گوید

  یعنى فکر نمیکنن چطور لوازممون رو این رنگى پیدا کنیم?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.