۲۵ طراحی دکوراسیون شیک و زیبای سال ۲۰۱۸ برای آشپزخانه هایی با فضای کوچک

آشپزخانه کوچک برای بیشتر افراد همراه است با حس تنگی و دلگیر بودن. ولی آشپزخانه قلب خانواده است. البته کوچک بودن آشپزخانه به این معنی نیست که فضای آن نمی­‌تواند زیبا و دلپسند باشد. با رعایت یک سری نکات در مورد طراحی و دکوراسیون و استفاده خلاقانه از فضا و رنگ‌ها، می­‌‌توانید یک فضای کوچک را به مکانی فرح ­بخش تبدیل کنید. در این مطلب از توکامگ می‌خواهیم ۲۵ ایده برای طراحی دکوراسیون و فضای آشپزخانه های کوچک ۲۰۱۸ به شما ارائه دهیم.

۱. آبی ملایم به فضا آرامش می‌دهد

صاحب این آشپزخانه از رنگ آبی ملایم برای دیوارها و کابینت‌هایش استفاده کرده است. بیشتر ما فکر می‌کنیم آینه بالای سینک، مخصوص سرویس بهداشتی است، ولی گذاشتن آینه در بالای سینک ظرف‌شویی واقعا خلاقانه است و این حس را به شما می‌دهد که آشپزخانه فضای بزرگی دارد. مورد دیگری که به زیبایی این آشپزخانه اضافه می‌کند، درهای شیشه‌ای شفاف کابینت‌های بالای گاز است که این کار هم حس بزرگ بودن فضا را به ما القا می‌کند.

۲. فضاهای کوچک با رنگ‌های روشن بزرگتر به نظر می‌رسند

شکل این آشپزخانه کمی غیر معمول است. فضایی خیلی باریک و سقفی بسیار بلند دارد. طراحی که این آشپزخانه را چیده واقعا خلاق است! او از نوشته‌های روی دیوار و لامپ‌های بلند بهره گرفته تا توجه بیننده را به سقف آشپزخانه معطوف کند که بلند و باز است. با وجود کابینت‌ها و دیوارهای سفید، این آشپزخانه به لطف طراحی رنگی روی دیوار و کف قهوه‌ای‌، نشاط خود را حفظ کرده است.

۳. پنهان کردن کل آشپزخانه در داخل یک بوفه زیبا

در میان همه ایده‌های آشپزخانه کوچک، این یکی واقعا شاهکار است. گنجاندن کل آشپزخانه، از سینک و ماکروفر گرفته تا تمام ادویه‌ها و ظروف در یک بوفه بلند و زیبا خیلی خلاقانه است. این بوفه، هم وقتی باز است زیباست، و هم وقتی بسته می‌شود.

۴. مدرن، آفتاب‌گیر و روشن

در عکس بالا کابینت‌های استیل حس تمیزی و مدرنیته را القا می‌کنند و در عین حال گیاهان، کف و دیوارهای چوبی و پنجره‌های سراسری باعث دوستانه و فرح بخش بودن محیط شده‌اند. به علاوه چیدمان ظروف ادویه و خار و بار بر روی دیوار، به زیبایی این آشپزخانه افزوده است.

۵. کمی سنتی و کمی مدرن

صاحب این آشپزخانه برای غلبه بر حس کسل کننده سفید از رنگ‌های کرم و فیروزه‌ای در دکور آشپزخانه استفاده کرده است. نقطه ثقل این دکور، لوستر آنتیکی است که به این فضای تقریبا مدن، حسی سنتی می‌دهد.

۶. تضاد رنگ­‌ها، یکی از ترندهای آشپزخانه کوچک ۲۰۱۸

قرار گرفتن یخچال آبی کمرگ در کنار دکور قهوه‌ای سوخته واقعا الهام بخش است. کاشی‌های سفید باعث تعادل فضا شده است. در این آشپزخانه ترکیبی از طراحی قدیمی و جدید حسی زیبا را القا می‌کند.

۷. روشن، لطیف و زنانه

دیوار سبز و لطیف این آشپزخانه با این کاشی‌ها و کابینت‌های ساده و روشن هماهنگی مثال زدنی دارد. میز تاشوی نصب شده بر روی دیوار برای یک آشپزخانه کوچک کاملا مناسب است و صندلی‌ها را می‌توان در کمدی نگه داشت و در صورت نیاز آن‌ها را دوباره بیرون آورد.

۸. یک طراحی تمیز و مدرن

این آشپزخانه نیز مانند آشپزخانه شماره سه به صورت خلاقانه‌ای درون یک بوفه جاسازی شده است، با این تفاوت که ظاهری مدرن وشیک دارد.

۹. سیاه، سفید و شیک

این آشپزخانه بسیار باریک است و سقف بلندی ندارد. یک سقف سیاه، راه راه عمودی، نقشی عمودی روی دیوار و کف سیاه و سفید این حس را به بیننده القا می‌کند که سقف بلند است.

۱۰. از هر چیزی که دارید استفاده کنید

به جای قایم کردن لوله‌ها و تبدیل کردن قفسه‌ها به کابینت، صاحبان این آشپزخانه از آن‌ها برای زیبایی بخشیدن به فضا بهره برده‌اند. ظروف شیشه‌ای، کتاب‌ها، بطری‌ها و چراغ‌ها همگی حسی دلنشین به بیننده القا می‌کنند.

۱۱. استفاده از سطوح متالیک و زرد

استفاده از سطوح براق و بازتاب دهنده راهی دیگر برای بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک است. در این آشپزخانه از سقف براق استفاده شده تا سقف بلندتر دیده شود و رنگ زرد کابینت‌ها فضا را دلباز و بزرگ جلوه می‌دهد.

۱۲. یخچال قرمز در آشپزخانه کوچک

جلب توجه به یک نقطه از آشپزخانه و انتخاب رنگ و دکوری ساده برای دیگر قسمت‌ها، باعث می‌شود بیننده متوجه کوچک بودن فضا نشود. طراح این آشپزخانه زیبا این کار را با ظرافت و هوشمندی تمام انجام داده است.

۱۳. هرچه ساده‌تر، زیباتر

احتیاجی نیست آشپزخانه را با رنگ‌های تند و گرم، شلوغ کنید. این آشپزخانه ساده را ببینید. طراح به کمک تضاد رنگ‌های سفید و قهوه‌ای و سیاه، دکوری ساده و در عین حال شیک را در یک فضای کوچک ایجاد کرده است. به علاوه گیاهان و لامپ ها، فضا را گرم و دوستانه کرده است.

۱۴. آشپزخانه‌ای رنگارنگ

شاید در طراحی آشپزخانه استفاده از رنگ صورتی، که یکی از رنگ‌های مناسب اتاق خواب دخترانه است، برای دیوارها کمی بچه گانه باشد، ولی این طراح خوش ذوق، با استفاده از فقط یک نوار صورتی در مقابل پس زمینه‌ای تماما سفید، و در کنار هم آوردن انواع رنگ‌ها برای وسایل آشپزخانه، حسی نشاط آور و در عین حال بالغانه و به دور از جنسیت را به ارمغان آورده است.

۱۵. تمام استیل و در عین حال گرم و صمیمی

در این عکس طراح برای روح بخشیدن به فضای سرتاسر خاکستری و استیل مانند این آشپزخانه، از میز و قفسه‌های زرد بهره برده است. صندلی‌های قهوه‌ای تیره هم باعث هارمونی بافت رنگی فضا شده است.

۱۶. آشپزخانه ژاپنی

این آشپزخانه طرح چوب از یکی از هتل‌های توکیو الهام گرفته شده است. طرح تمام چوب آشپزخانه با تمام قسمت‌های دیگر خانه در هماهنگی است و دیوار کاشی سفید آن قسمت آشپزخانه را از بقیه خانه جدا می‌کند. همچنین نورپردازی زیر کابینت‌ها حسی از نشاط و تمیزی را به ما منتقل میکند.

۱۷. استفاده از دیوار آجرنما

گاهی ممکن است در خانه‌ای باشیم که یکی از دیوارهایش نمای آجری داشته باشد. مثل عکس بالا که صاحب خانه به جای پوشاندن این دیوار از آن به عنوان طرحی برای دیوار آشپزخانه بهره گرفته است. ترکیب این دیوار با رنگ سفید کابینت ها و قفسه‌های ساده کار شده، باعث صمیمی و شیک شدن فضای خانه شده است.

۱۸. استفاده از شکل‌ها و الگوها برای روح بخشیدن به فضا

استفاده از شکل‌ها و الگوهای شلوغ می‌تواند منجر به نتیجه‌ای نه چندان زیبا شود. ولی صاحب این آشپزخانه، با استفاده از دیوارها و کابینت‌های سفید و ساده، کاری کرده تا این الگوهای برهم و شلوغ به زیبایی فضا اضافه کنند. طرح فرش با طرح دیوار متفاوت است، ولی آن را تکمیل می‌کند.

عکس زیر هم نمونه‌ای دیگر از این نوع طراحی است.

۱۹. استفاده از طرح‌های آزتک

این طراحی پر از حس زندگی و رنگ‌های گرم است و رنگ آبی روشن میز و کابینت‌ها، به زیبایی، با فضا در هماهنگی کامل است. در این فضای کوچک نیز از ترفند دکورهای مرتفع استفاده شده تا حس بزرگ بودن به فضا منتقل شود.

۲۰. روشن، آبی و براق

آبی چنان رنگ آرام بخش و زیبایی است که در بیشتر دکوراسیون‌ها از آن استفاده می‌شود. این طراح از آبی روشن و استیل براق و سفید استفاده کرده تا فضایی آرامش بخش و دوستانه ایجاد کند.

۲۱. کابینت‌های سفید همراه با چوب

کابینت‌های سفید همراه با چوب

این فضا با وجود کوچک بودن، حسی از فراخی و باز بودن القا می‌کند. طراح از کابینت‌های سفید در کنار چوب طبیعی استفاده کرده است تا فضایی آرامش بخش و صمیمی ایجاد کند. به علاوه یخچال استیل که سطحی بازتابنده دارد، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

۲۲. ترکیبی حیرت انگیز از یاسی و سیاه

ترکیبی حیرت انگیز از یاسی و سیاه

این ترکیب هوشمندانه و در عین حال جسورانه است. دیوارهای یاسی در ترکیب با کاشی‌های کرم رنگ بسیار زیبا شده است. کابینت‌های سیاه با زهبندی نقره‌ای یا سفید به زیبایی فضا افزوده است. طرح روی کابینت‌های بالایی حسی لطیف و دل انگیز و در عین حال مدرنی را القا می‌کنند.

۲۳. استفاده از طرح-نوشته بر روی دیوار

آشپزخانه کوچک ۲۰۱۸

استفاده از طرح نوشته می‌تواند یک فضا را بسیار زیبا و یا بسیار ناپسند کند. در این عکس، طرح نوشته کف تا سقف سمت راست، به عنوان کانون توجه عمل می‌کند، و به فضای کوچک این آشپزخانه روح می‌بخشد. در این آشپزخانه شیک به نوعی از این نوشته به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون استفاده شده است.

۲۵. تاریک و مرموز

آشپزخانه کوچک ۲۰۱۸

بهترین واژه برای توصیف طراحی این عکس واژه “مرموز” است. استفاده ناشیانه از چنین دیوارهای تاریکی می‌تواند به کابوسی برای طراحان بدل شود، ولی در این مورد ترکیب آن با کابینت‌ها و چوب‌های روشن، این کابوس را به فضایی مرموز و رویایی تبدیل کرده است. نورپردازی زیر کابینت‌ها نیز به این رویایی و مرموز بودن افزوده است.

۲۵. استفاده از فضای بالای آشپزخانه

آشپزخانه کوچک ۲۰۱۸

در این عکس، این آوزیر ساده که به صورت آرک از سقف آویزان شده، فضای بسیار زیادی را برای قرار دادن وسیله‌های آشپزخانه فراهم کرده است. با اینکه آویز ممکن است فضا را شلوغ کند، طراحی ساده و خلوت خود آشپزخانه مانع از این می‌شود که فضا شلوغ به نظر برسد.

پیشنهادر می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ایده‌های جدید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سال ۲۰۱۸، مطلب ایده‌هایی برای دکوراسیون آشپزخانه را نیز مطالعه نمایید.

شما از چه ایده‌ای برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک خود استفاده می‌کنید؟

برگرفته از: homebnc.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 9

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.