آشپزخانه سفید رنگ و ترکیب آن با سایر رنگ ها برای هر دکوراسیونی

آشپزخانه سفید و بنفش

آشپزخانه های سفید به دلالیل زیادی مثل تمیز دیده شدن، روشن به نظر رسیدن، عدم نیاز به رنگ‌های مختلف در طراحی و… طرفداران زیادی دارد و استفاده از آن همه جای دنیا و آشپزخانه های ایرانی امری طبیعی است. به همین خاطر در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به معرفی ۱۵ مدل آشپزخانه سفید رنگ پرداخته‌ایم که با هر سبک دکوراسیونی متناسب بوده و بری خانه‌های ایرانی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. با ما همراه باشید.

تزیین با لوازم برنجی

استفاده از لوازم با روکش برنجی یکی از جدیدترین ترندهای دکوراسیون آشپزخانه در سال‌های اخیر بوده است. با استفاده از این رنگ به عنوان رنگ تزیینی کنار رنگ سفید، یک آشپزخانه سفید شیک و لوکس خواهید داشت. لازم به ذکر است منظور از رنگ تزئینی در دکوراسیون، استفاده از مقدار کمی رنگ متمایز نسبت به رنگ اصلی دکور است که معمولا از آن با عنوان رنگ لهجه (accent color) نیز یاد می‌شود.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه‌ای به سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون است که طرفداران زیادی در نقاط مختلف دنیا داشته و بسیاری از افراد آن را به عنوان سبک دکور خانه خود انتخاب می‌کنند. اگر شما هم اندکی به این سبک علاقه دارید، می‌توانید از آن در آشپزخانه خود استفاده کنید. برای این کار و برای اینکه بتوانید از رنگ سفید نیز به خوبی در دکوراسیون آشپزخانه به رنگ استفاده کنید، می‌توانید از فلز و سنگ مرمر سفید رنگ کنار هم استفاده کنید؛ همانند چیزی که در عکس زیر نیز مشاهده می‌کنید.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه سفید رنگ مینیمال

دکوراسیون مینیمال را می‌توان یکی از سبک‌های دکوراسیون جدید دانست که در بسیاری از کشورها از آن استفاده می‌شود. همان طور که از نام این سبک پیداست و در مطلب آشپزخانه مینیمال نیز به آن اشاره کردیم، آشپزخانه‌های مینیمال را بایستی تا جایی که امکان دارد ساده طراحی کرد. از طرفی نیز با توجه به اینکه سفید یکی از رنگ‌های پرکاربرد در سبک دکور مینیمال به حساب می‌آید، طراحی کردن یک آشپزخانه مینیمال به رنگ سفید نباید کار چندان سختی باشد.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه

استفاده از گل و گیاه در هر قسمتی از خانه توصیه می‌شود و آشپزخانه نیز از این امر مستثنی نیست. می‌توانید از یک گیاه آپارتمانی زیبا به عنوان تزئین در آشپزخانه خود استفاده کرده آشپزخانه سفید رنگ خود را زیباتر نشان دهید.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه با اوپن سفید بزرگ

یکی دیگر از راه‌های به کار بردن رنگ سفید در آشپزخانه، استفاده از اوپن سفید رنگ است. می‌توانید از یک اوپن بزرگ استفاده کنید که از آن هم برای انجام کارهای معمول آشپزخانه استفاده کنید و هم به عنوان مکانی برای خوردن غذا. پیشنهاد می‌کنیم مطلب انواع مدل های اپن آشپزخانه را نیز مشاهده کرده و با مدل‌های جدید اوپن آشپزخانه نیز آشنا شوید.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

استفاده از کابینت‌های چوبی سفید در آشپزخانه

استفاده از انواع مختلف کابینت در آشپزخانه‌های امروزی امری طبیعی است و این کابینت‌ها بخش زیادی از آشپزخانه را به خود اختصاص می‌دهند. پس اگر به دنبال آشپزخانه ای سفید رنگ هستید، بایستی کابینت‌های خود را به این رنگ انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما انتخاب کابینت‌های چوبی و یا ام دی اف به رنگ سفید است.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه کوچک سفید رنگ

اگر آشپزخانه منزلتان کوچک است، حتما به استفاده از رنگ سفید در آن فکر کرده و سعی کنید با استفاده از آن آشپزخانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهید. برای این کار می‌توانید از کاشی‌های سفید رنگ با طرح‌های مختلف استفاده کرده و با استفاده از رنگ‌های تزئینی آن را از تک رنگ بودن نجات دهید.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه سفید و مشکی

آشپزخانه سفید مشکی یا همان آشپزخانه سفید و سیاه همیشه یکی از دکورهای مورد علاقه افراد بوده و خواهد بود؛ چرا که این دو رنگ کاملا متضاد هرگز از مد نمی‌افتند و همیشه می‌توان از آن‌ها به عنوان مد روز استفاده کرد. استفاده از دو رنگ مشکی و سفید کنار هم در یک آشپزخانه کمی جسارت طلبیده و البته نیاز به دقت فراوانی در ترکیب این دو رنگ دارد.

به عنوان نمونه شما می‌توانید دیوارها و کف آشپزخانه را سفید کرده و از رنگ مشکی در کابینت‌ها استفاده کنید، و یا اینکه اگر تمایل دارید از مشکی در آشپزخانه خود کمتر استفاده کنید، آشپزخانه را سفید رنگ کرده و وسایلی مانند صندلی های صبحانه خوری را به رنگ مشکی انتخاب کنید. دو نمونه از این آشپزخانه‌ها را می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

آشپزخانه سفید و مشکی
نمونه ای از کاربرد رنگ مشکی در آشپزخانه سفید

آشپزخانه سفید و مشکی

آشپزخانه سفید و زرد

رنگ زرد یکی از رنگ‌های روشن زیبا و دلنشین است که وقتی با رنگ سفید همراه می‌شود دلنشینی و زیبایی آن نیز بیشتر به چشم می‌آید. از این دو رنگ می‌توان در آشپزخانه به روش‌های مختلفی استفاده کرد. برای نمونه شما می‌توانید قسمتی از دیوار آشپزخانه را زرد رنگ کرده و یا کابینت‌های خود را به رنگ زرد انتخاب کنید. توجه کنید که در استفاده از رنگ زرد در کابینت‌ها و یا دیوارها زیاده‌روی نکرده و آن را در تعادل با رنگ سفید استفاده کنید. برای نمونه می‌توانید کابینت‌ها را یکی در میان زرد و سفید انتخاب کرده و با خلاقیت خود به بهترین نحو از آن در آشپزخانه سفید رنگ خود استفاده کنید.

آشپزخانه سفید و زرد

کف آشپزخانه طرح دار

یکی از دیگر از ترفندهای استفاده از ررنگ سفید در آشپزخانه این است که کابینت‌ها و دیوار آشپزخانه را سفید کرده و با استفاده از رنگ و یا طرح دیگر در کف آشپزخانه آن را از تک رنگ بودن خارج کنید. اگر نمی‌خواهید کف آشپزخانه زیاد جلب توجه کند، می‌توانید از رنگ‌های خنثی در آن استفاده کنید تا زیاد در چشم نباشد.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

آشپزخانه سفید و قهوه ای

داشتن آشپزخانه‌ای به رنگ سفید و قهوه ای شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد، اما ترکیب این دو رنگ در بسیاری از آشپزخانه‌ها قابل مشاهده است. داشتن آشپزخانه سفید قهوه ای نیز کار چندان سختی نیست. کافی است کابینت‌های آشپزخانه را به رنگ قهوه ای انتخاب کرده و دیوارها و کف آشپزخانه را سفید کنید. و یا به عنوان نمونه می‌توانید صندلی‌های ناهارخوری را به رنگ قهوه ای انتخاب کرده و یک آشپزخانه سفید و شکلاتی و دوست داشتنی داشته باشید.

آشپزخانه سفید قهوه ای آشپزخانه سفید قهوه ای

آشپزخانه سفید و سبز

این ترکیب رنگ در آشپزخانه نیز می‌تواند نتیجه‌ای فوق‌العاده داشته باشد. اگر می‌خواهید از رنگ سبز همراه با رنگ سفید در آشپزخانه خود استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که تعادل را در استفاده از آن رعایت کنید؛ چرا که استفاده بیش از حد از سبز در آشپزخانه ممکن است نتیجه خوبی حاصل نکند. پیشنهاد می‌کنیم که از سبز تنها در کابینت‌ها، دیوارها و یا وسایل آشپزخانه استفاده کرده و همه آن‌ها را در کنار یکدیگر به رنگ سبز انتخاب نکنید. به عنوان مثال در عکس آشپزخانه زیر قسمتی از دیوار آشپزخانه همراه با صندلی‌های نهارخوری به رنگ سبز انتخاب شده‌اند و در بقیه قسمت‌های آشپزخانه از رنگ سفید استفاده شده است.

آشپزخانه سفید و سبز

آشپزخانه سفید استیل

آشپزخانه سفید استیل یا همان فلزی نیز یکی دیگر از سبک‌های زیبا برای آشپزخانه‌ای به رنگ سفید است که می‌توانید با استفاده از کابینت‌های استیل به رنگ سفید به آن دست پیدا کنید. اما اگر قصد انتخاب این نوع کابینت را برای آشپزخانه سفید ایرانی خود در نظر دارید، بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که کابینت‌های استیل نسبت به سایر کابینت‌ها زودتر کثیف می‌شوند و لکه نیز راحت‌تر روی آن‌ها باقی می‌ماند. به همین خاطر نیز بایستی همیشه آن‌ها را تمیز کرده و از لکه‌ها پاک کنید. اما با توجه به خاصیت منعکس کردن نور توسط کابینت‌های استیل، و مخصوصا کابینت استیل سفید رنگ، آشپزخانه شما مطمئنا روشن‌تر دیده خواهد شد و می‌توانید یک آشپزخانه سفید براق و روشن داشته باشید که هر شخصی با وارد شدن به آن مجذوبش خواهد شد.

آشپزخانه سفید استیل

آشپزخانه سفید و نقره ای

داشتن یک آشپزخانه سفید نقره ای نیز تقریبا مانند آشپزخانه سفید و طلایی است، با این تفاوت که دست شما در استفاده از رنگ نقره ای در آشپزخانه نسبت به رنگ طلایی بازتر است و برای مثال به سادگی می‌توانید وسایل آشپزخانه نظیر اجاق گاز، یخچال و هود آشپزخانه را به رنگ نقره ای انتخاب کرده و دیوارهای آشپزخانه خود را سفید رنگ کنید و یا از کاشی‌های سفید استفاده کنید تا یک آشپزخانه سفید نقره ای شیک و دلنشین داشته باشید.

اگر تازه ازدواج کرده‌اید و قصد دارید آشپزخانه منزلتان ترکیبی از رنگ سفید و نقره‌ای باشد، حتما هنگام خرید جهیزیه به این نکته توجه داشته باشید که وسایلی که به آن‌ها اشاره شد را به رنگ نقره ای خریداری کنید تا بعدا در ترکیب رنگ آشپزخانه و ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر دچار مشکل نشوید.

آشپزخانه سفید نقره ای

کاشی‌های طرح دار سفید رنگ

کاشی‌ها نیز یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر از آشپزخانه‌های امروزی هستند و می‌توانند کمک زیادی در داشتن یک آشپزخانه سفید رنگ داشته باشند. شما می‌توانید کاشی‌های دیوار آشپزخانه و یا کف آن را طرح دار انتخاب کنید تا آشپزخانه سفیدتان حالت یکنواخت و کسل کننده‌ای نداشته باشد.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

استفاده از رنگ صورتی همراه با رنگ سفید در آشپزخانه

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که از صورتی تنها بایستی در اتاق خواب استفاده کرد و استفاده از آن در اتاق نشیمن و یا آشپزخانه نمی‌تواند درست باشد. اما همان طور که در مطلب آشپزخانه صورتی رنگ نیز به آن اشاره کردیم، به راحتی می‌توان از این رنگ زیبا و لطیف در دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده کرد. به عنوان مثال برای داشتن یک آشپزخانه سفید صورتی می‌توانید از وسایل صورتی رنگ در یک آشپزخانه سفید استفاده کنید و یا قسمتی از دیوار آشپزخانه را به رنگ صورتی در‌آورید. این امر بستگی به سلیقه شما دارد و می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود صورتی را وارد آشپزخانه سفید رنگ خود کرده و یک آشپزخانه صورتی و سفید داشته باشید.

آشپزخانه سفید و صورتی رنگ

آشپزخانه سفید و طلایی

طلایی یکی از رنگ‌هایی است که در هر فضایی از آن استفاده شود حس لوکس بودن را به آن اضافه می‌کند. آشپزخانه نیز از این امر مستثنی نبوده و و استفاده از رنگ طلایی همراه با سفید در آشپزخانه مطمئنا نتیجه‌ای فوق‌العاده زیبا و چشمگیر خواهد داشت. شما می‌توانید از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی آشپزخانه استفاده کرده و رنگ طلایی را به عنوان رنگ دوم و رنگ تزیینی آشپزخانه خود به کار ببرید. برای مثال می‌توانید از وسایل طلایی استفاده کنید و یا اینکه دستگره‌های کابینت‌ها را طلایی انتخاب کنید. در این صورت یک آشپزخانه سفید طلایی زیبا و شیک خواهید داشت که هر کسی با وارد شدن به آن مجذوب زیبایی‌های آن خواهد شد.

آشپزخانه سفید طلایی

استفاده از رنگ‌های متضاد

می‌توانید از رنگ‌های تیره و متضاد سفید نیز در آشپزخانه سفید منزل خود استفاده کرده و آن را نسبت به سایر آشپزخانه‌ها متفاوت طراحی کنید. برای مثال می‌توانید همانند عکس زیر میز و صندلی نهارخوری را با رنگ تیره خریداری کرده و یا دستگیره‌های کابینت‌ها را به رنگ مشکی انتخاب کنید.

ایده دکور آشپزخانه سفید رنگ

رنگ سفید همراه با طوسی در آشپزخانه

آشپزخانه سفید طوسی یکی دیگر از معمول‌ترین ترکیب رنگ‌ها در بین آشپزخانه‌های سفید رنگ است. تفاوت رنگ طوسی با سایر رنگ‌ها در آشپزخانه، مانند صورتی و یا طلایی، در این این نکته نهفته است که با توجه به خنثی بودن رنگ طوسی راحت‌تر می‌توان از آن در آشپزخانه استفاده کرد و نیازی نیست که از آن به مقدار خیلی کم در آشپزخانه استفاده شود. برای نمونه همانند عکس های زیر می‌توانید از کابینت‌های طوسی یا خاکستری همراه با دیوارهای مشکی استفاده کنید و یا بالعکس، دیوارهای آشپزخانه را طوسی رنگ کرده و از رنگ سفید در کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید.

آشپزخانه سفید و طوسی آشپزخانه سفید و طوسی

آشپزخانه سفید به سبک مدرن

سفید همانند سبک مینیمال یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها در سبک دکوراسیون مدرن نیز به شمار می‌رود. در صورتی که قصد دارید دکوراسیون آشپزخانه خود را به سبک مدرن و با رنگ سفید طراحی کنید، بایستی تا جایی که می‌توانید سبک طراحی آن را ساده انتخاب کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای طراحی دکوراسیون آشپرخانه مدرن سفید استفاده از کابینت‌های مدرن است. کابینت‌هایی که معمولا همانند تصویر زیر بسیار ساده و شیک طراحی می‌شوند.

آشپزخانه سفید طوسی

آشپزخانه سفید و بنفش

بنفش یکی از رنگ‌هایی است که مورد علاقه بسیاری از افراد می‌باشد. از این رنگ بیشتر در اتاق خواب استفاده می‌شود، اما استفاده از آن در آشپزخانه و ترکیب آن با رنگ سفید نیز می‌تواند نتیجه جالبی داشته باشد. برای این کار و داشتن یک آشپزخانه سفید و بنفش می‌توانید تیم کلی آشپزخانه خود را سفید انتخاب کرده و بعضی از وسایل آن مانند صندلی‌های نهار خوری را به رنگ بنفش انتخاب کنید. و یا اینکه قسمتی از دیوارهای آشپزخانه را به رنگ بنفش و یا سایه‌ای از آن طراحی کنید.

آشپزخانه سفید و بنفش آشپزخانه سفید و بنفش

جزیره آشپزخانه سفید رنگ

جزیره آشپزخانه یکی از جدیدترین طراحی‌های دکوراسیون آشپزخانه است که در آن یک پیشخوان مستقل که جدا از کابینت‌هاست در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد. در صورتی که به دنبال استفاده از این نوع آشپزخانه در منزل خود هستید نیز می‌توانید رنگ آن را سفید انتخاب کنید. چرا که سفید با سایر رنگ‌ها راحت‌تر ست می‌شود و می‌توانید آن را با سایر رنگ‌ها ترکیب کنید.

جزیره آشپزخانه سفید رنگ

استفاده از زرشکی کنار سفید در آشپزخانه

زرشکی یکی دیگر از رنگ‌هایی است که می‌توان از آن کنار رنگ سفید در آشپزخانه ایرانی استفاده کرد و احتمالا بسیاری از آشپزخانه‌ها را نیز دیده‌اید که در آن‌ها از رنگ زرشکی کنار رنگ سفید به عنوان دو رنگ اصلی آشپزخانه استفاده شده است. اگر به دنبال رنگی گرم و انرژی بخش در آشپزخانه خود هستید، وقت آن است که شجاعت به خرج داده و به سراغ رنگ زرشکی بروید. در مطالب قبلی توکامگ و در مطلبی با عنوان آشپزخانه‌های زرشکی رنگ به طور کامل به استفاده از این رنگ در آشپزخانه و البته طراحی دکوراسیون آشپزخانه های زرشکی به طور کامل توضیح داده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن ایده‌هایی برای طراحی آشپزخانه شیک و زیبای خود بگیرید.

در این مطلب سعی کردیم به تمامی ترکیب رنگ‌های سفید با سایر رنگ‌ها پرداخته و نحوه استفاده از آن‌ها در کنار یکدیگر را بیان کنیم. همچنین نحوه استفاده از سفید در آشپزخانه‌هایی با انواع سبک های دکوراسیون پرداختیم که می‌توان از آن‌ها در دکوراسیون آشپزخانه سفید ایرانی نیز استفاده کرد. نظر شما در مورد آشپزخانه های سفید رنگ چیست؟ ترجیح می‌دهید آن را همراه با چه رنگ یا رنگ‌هایی استفاده کنید؟ نظرات خود را با و خوانندگان توکامگ در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.4 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!