جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف

شاید بتوان گفت که میزهای صبحانه خوری (Breakfast Nooks) یکی از ملزومات خانه‌ها و زندگی امروزی است. منظور از مدل های میز صبحانه خوری، چیدمان میز صبحانه با یک طرح نو و در مکانی جدید و منحصر به فرد برای صرف صبحانه است. در این مطلب از توکامگ از چند طرح شیک از جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری را برای شما نمایش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری برای خانه‌های شیک

همه افراد انسان‌های سحرخیزی نیستند. اکثر افراد با بیدار شدن در صبح مشکل داشته و به سختی از تخت خواب خود جدا می شوند. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که با قطع کردن‌های پیاپی آلارم گوشی دوباره به خواب می‌روید، این مطلب را حتما تا انتها بخوانید که با ایجاد انگیزه‌هایی مانند تصاویر زیر شما نیز سحر خیز خواهید شد. به نظرتان چه چیزی می‌تواند باعث شود شما از خواب بیدار شده و احساس خواب آلودگی از سرتان بپرد؟ یک میز صبحانه شیک و پر از خوراکی‌های خوشمزه، یکی از انگیزه‌های سحرخیز بودن است!

چه بخواهید و چه نخواهید دیدن یک میز چیده شده و مرتب صبحانه در یک آلاچیق که در آن نوشیدنی گرم خود را بنوشید و یا یک میز صبحانه خوشرنگ و رو در کنج آشپزخانه که انرژی روز شما را تامین کند، خواب را از سر شما بیرون خواهد کرد و آرامش اولیه دلچسبی به شما خواهد بخشید. برای الهام گرفتن جهت رسیدن به ایده آل‌ترین چیدمان میزهای صبحانه در خانه خود، با مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ در جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با ما همراه باشید.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱. بازی با الگوها (Pattern Play)

آیا در خانه برای پیدا کردن محیط مناسبی که میز صبحانه را در آن محل بچینید جستجو می‌کنید؟ مکان خود را جا به جا می‌کنید یا جزء افرادی هستید که به دنبال تغییر دکوراسیون هستند، و یا اینکه به دنبال مکانی متفاوت و پرانرژی در خانه برای صرف صبحانه هستید؟ در این صورت، پیشنهاد ما بازی با الگوهاست. میز صبحانه خود را در فضایی غیر متعارف بچینید و از صرف صبحانه خود قبل از یک روز کاری شلوغ لذت ببرید. شاید در نگاه اول بردن و تغییر مکان لوازم برای این کار آن هم هر روز صبح کار عجیب و سختی باشد، اما می‌توانید این کار را برای یک بار در هفته آغاز کنید و به مرور آن را به تمام روزهای هفته گسترش بدهید. بهترین روز این شروع، صبح جمعه است، آن هم به دلیل فراغت از هر گونه دغدغه ی روزانه‌­ای.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۲. ساده و شیک

هیچ حسی به اندازه نشستن بر سر میز صبحانه در زیر پرتو ملایم آفتاب که از گوشه پنجره به سمت انسان می‌تابد، در اول صبح لذت بخش نیست. برای بدست آوردن دومین مدل از جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری،  پیشنهاد ما یک میز صبحانه ساده و شیک و رو به آفتاب است. در میان شلوغی‌ها و ازدحام اول صبح‌ها در شهر به گوشه دنج و ساده خود پناه ببرید و صبحی پر انرژی را شروع کنید. برای مثال در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که یک مدل میز صبحانه خوری ساده در گوشه‌ای دنج از آشپزخانه قرار گرفته که باعث می‌شود دسترسی به مواد غذایی و وسایل لازم برای صرف صبحانه نیز به سادگی در دسترس باشد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۳. دورهمی‌های کوچک

اگر از آن دسته افرادی هستید که به تنهایی صبح خود را شروع می‌کنید، مثلا یک فرد مجرد هستید و یا اینکه صبح خیلی زود و به تنهایی از خواب بیدار شده و به تنهایی صبحانه میل می‌کنید، راه حلی مشابه روش فوق برای شما جوابگو خواهد بود. اما اگر صبح را به همراه دوستان یا خانواده بر سر میز صبحانه حاضر می‌شوید برای خود یک دورهمی کوچک بسازید. دور همی‌های صبحانه حال همه را خوب می‌کند، به شرط آن که در سر میزی دنج و خودمانی در گوشه‌ای بنشینید که فارغ از جهان شوید؛ نه در مرکز ترددها و به هم ریختگی‌ها. میز شما باید در محلی راحت باشد که حتی با قرار دادن یک نیمکت نیز بتوانید آن را تکمیل کنید.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۴. مدل میز صبحانه دنج و دو نفره

ساختن و چیدمان این میز به هیچ وجه کار سختی نیست، اما در صورتی که آن را فراهم کردید، بهترین نقطه جهان را برای شروع صبح خود فراهم کرده‌­اید. از شما می‌پرسیم؛ شما با نشستن و هم صحبت شدن با عزیزترین فرد زندگی‌تان بر سر این میز در اول صبح انرژی نمی‌گرید؟ نقطه‌ای که هر نگاهی را در آن می‌توان به یاد سپرد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۵. میز مطالعه

بله درست خواندید. شاید بگویید میز مطالعه چه ربطی به جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری دارد؟ خب توضیح اضافی وجود ندارد. صندلی‌ها یا نیمکت خانه را دور میز چیده و بساط صبحانه دلچسب خود را روی آن بچینید. همیشه شکستن قواعد و چارپوب‌ها غیر منطقی و عجیب نخواهند بود. یکی از همین موارد صبحانه خوردن بر روی میز مطالعه است. امتحانش ضرری ندارد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۶. فقط کمی رنگ اضافه

صبح‌های خسته و کسل کننده را بیاد بیاورید. در خاطرتان هست چه چیزی آن روز شما را سرحال کرده است؟ یک صبح دیگر را که آغاز کردید به سراغ میز صبحانه بروید و با اضافه کردن یک رنگ جدید به محیط، آن فضا را دگرگون کنید. برای این کار می‌توانید به جای ریختن یک چای به لیوان همیشگی‌تان یک لیوان نوشیدنی خوش رنگ برای خود انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید این فضا را برای همیشه متحول کنید، به سراغ صندلی‌های میز صبحانه خوری خود بروید. رنگ یا طرح چوب را انتخاب کنید و به دور میز بچینید. از گیاهان در فضای خانه استفاده کنید تا شادابی را به شما منتقل کنند. جادوی طبیعت را دست کم نگیرید. مواد ارگانیک آزمون خود را به خوبی پشت سر گذاشته‌اند. اکنون باز هم خسته و کسل سمت میز می‌روید، اما…

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۷. میز چند شخصیتی صبحانه خوری

همان طور که میدانیم همه انسان‌ها یک شکل و یکسان نیستند، چه از نظر رفتار و چه از نظر افکار. از این رو کنار هم قرار گرفتن اعضای یک خانواده یعنی کنار هم نشستن چندین ذهنیت متفاوت از هم، ولی در عین حال مشترک با هم. میزتان را مانند یک خانواده بچینید. در محلی که میز صبحانه خوری خود را قرار داده‌اید، از لوازم متنوع مانند وسایل چوبی، چرمی و شیشه‌ای در کنار هم استفاده کنید تا همه سلیقه‌ها را در نظر گرفته وا در عین حال مشترکا بر سر یک میز صبحانه خوری نشسته باشید.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۸. نور سر میز

همان طور که نور باعث بد خوابی یا بی‌خوابی افراد می‌شود، همان نور در ابتدای صبح شما را سر حال آورده و بیدار نگهتان می‌دارد. اگر محل میز شما در فضایی کم نور یا تاریک قرار دارد به سرعت آن را جا به جا کنید و اگر این امکان برای شما مقدور نیست، نور را بر سر میز خود میهمان کنید. در ابتدا اولویت خود را با نور های طبیعی بنا کنید و اگر باز هم نشد به سراغ چشمه­‌های نور در خانه بروید. نورپردازی‌هایتان را به سمت نور زرد ببرید و کمتر از نور های سفید و یخی استفاده کنید و سعی کنید با آویزهای نوری جذاب، نور را به سطح میز برسانید. با کمی خلاقیت می‌توانید از آباژورهای ایستاده کنار مبلی نیز برای این امر استفاده کنید.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۹. فراتر از یک میز صبحانه خوری

چقدر هنگام خرید برای ست کردن مبل‌های خانه خود با سایر اجزا و یا ست کردن کوسن با مبلمان منزلتان وقت صرف کرده‌اید؟ و یا چقدر برای یافتن فرش یا پرده مناسب دکوراسیون منزلتان فروشگاه‌ها را جستجو کرده‌اید؟ آیا به همین اندازه برای میز صبحانه خوری تلاش کرده یا می‌کنید؟ شما برای اینکه خانه‌ای کامل داشته باشید، باید به همه ابعاد خانه توجه نشان دهید. یکی از این موارد میز صبحانه خوری است. استفاده از جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری در خانه شما باعث پدیدار شدن حس زیبای ارزشمند بودن فضای مرده شما می‌شود. از این رو شما باید به دنبال یک میز تنها نباشید. باید به فکر فراتر از یک میز باشید. سادگی یا پیچیدگی آن اهمیت چندانی ندارد. استفاده صحیح رمز موفقیت است. حتی شده یک میز و دو صندلی، همانند تصویر زیر، برای این کار کفایت کند.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۰. میز همه کاره

فکر و ایده جالبی است میزی داشته باشید که هر جا و هر زمان به کار شما بیاید و به راحتی قابل حرکت باشد. ایده یک میز متحرک برای آشپزخانه شما کاملا غافلگیرانه و جذاب خواهد بود. این موضوع را تصور کنید که در هنگام پخت و سرو غذا میزی در کنار شما باشد که لوازم پخت را روی آن قرار دهید. پس از پایان کارتان غذاها را روی آن بچینید و بر سر میز غذا خوری منتقل کنید و در انتها نیز ظروف و غذاهای باقی مانده را به کمک آن به  آشپزخانه منتقل کنید. یکی از موارد لذت بخش استفاده از این نوع میزها هنگام صرف صبحانه خواهد بود. چرا که قابلیت حرکتی میز این اجازه را به شما می‌دهد در هر کجا که تمایل داشته باشید میز خود را بر پا کنید. در ضمن با نصب یک قسمت اضافی در زیر میز لوازم اضافی خود را می‌توانید در آن قسمت نگهداری کنید. این میز صبحانه خوری شما را یاد میزهایی که در هتل‌ها از آن‌ها برای آوردن غذا به اتاق‌ها استفاده می‌شود نمی‌اندازد؟!

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۱. ترکیب فلز و شیشه

ایده آل‌ترین ترکیب برای یک داشتن یک دکورسیون شیک و امروزی بهره‌مندی از فلز و شیشه در ساختار آن‌هاست. حالا تصور کنید با وسیله‌ای روبرو هستید که هر دو را در ساختار خود جای داده است. میزهای پایه استیل و کروم کاری شده که رویه شیشه‌ای جلا خورده ظرافتش را به رخ شما می‌کشد. برای این که میزِ مورد صحبت در بهترین حالت خود قرار گیرد، قرار دادن میز در مقابل پنجره‌های خانه و در مسیر تابش نور پیشنهاد ما برای شماست. در پی این اتفاق نور بر سطح فلز و شیشه تابیده و انعکاس آن محیطی دلنشین در فضای صبحانه خوری شما پدید می­‌آورد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۲. فضا را روشن کنید

این که شما از نور طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنید تا فضا را روشن کنید یک موضوع طبیعی است. اما این که شما میز صبحانه خوری خود را برای روشن کردن فضا به کار ببرید کمی عجیب و غیر منتظره خواهد بود. روش این کار نیز در انتخاب میز شماست. در بین جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری، رنگ سفید صیقلی این کار را برای شما خواهد کرد. با این میز اگر لامپی روشن می‌کنید یا نور به خانه تابیده شود میز شما مانند یک آینه رفتار کرده و منزل شما را نورانی خواهد کرد. بهتر است این میز در محیطی قرار گیرد که اجسام اطراف آن نیز دارای رنگ روشن باشد تا همخوانی محیط حفظ گردد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۳. میزی برای فضاهای کوچک

آپارتمان نشینی و زندگی شهری محدودیت‌های بسیاری برای افراد پدید آورده است. یکی از این محدودیت‌ها، فضاهای کوچک برای منازل و به خصوص آشپزخانه‌هاست که باعث می‌شود حتی میز غذا خوری از خانه حذف شود. اما برای این که این مشکل و مشکل عدم وجود میز صبحانه خوری را برطرف کنیم، راه حل ساده‌ای وجود دارد. استفاده از یک میز کم جا و کوچک برای هر دو منظور. با این روش علاوه بر داشتن یک محیط مناسب برای صرف غذت در کنار خانواده، دکوراسیون خود را از میان سبک‌های روتین و ساده تحمیل شده خارج خواهید کرد.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۴. میز صبحانه خوری مدل اسکاندیناوی

استفاده از میزهایی با طرح چوب یا خود چوب در میان اروپاییان در گذشته رواج بسیاری داشته است، اما امروزه به دلیل قوانین سخت گیرانه به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست و قطع بی‌رویه درختان، استفاده از چوب به عنوان وسیله‌ای در دکوراسیون استفاده نمی‌­شود. اگر شما بخواهید چوب طبیعی را در خانه به کار ببرید، بهترین نوع آن مدل‌های اسکاندیناوی، یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی خواهد بود تا به عنوان جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری شما را از سایرین متمایز سازد. ذکر این نکته نیز ضروری است که ما نیز باید به احترام طبیعت و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های کشور، نگاه ویژه‌ای به صنعت چوب کشور در حوزه دکوراسیون داشته باشیم و به کمک فناوری‌های نو و جدید، لوازم چوبی کمتری را مورد استفاده قرار دهیم و یا از جایگزین‌های آن مانند چوب مصنوعی به این منظور استفاده کنیم.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۵. میزهای هنری، چیدمان هنری

برای این که علاوه بر به دست آوردن مدلی از میان جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری به چیدمان صحیح آن‌ها نیز دست پیدا کنید، جدا از انتخاب میزهای هنری، به سبک هنری برا چیدمان آن نیز نیاز دارید. سبکی مدرن و خاص که همواره در ذهن باقی بماند. در این تصویر چیدمان هنرمندانه یک میز مدل‌های صبحانه خوری در فضای نشیمن به قدری زیبا و تحسین برانگیز است که نیازی به توضیحات اضافی نیست و فقط باید به نظاره آن نشست.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۶. قاب پنجره، میزبان نگاه شما

فرقی نمی‌­کند یک محیط گرم و صمیمی دوستانه باشد یا خلوت همسرانه، صبحانه را با نگاه از دریچه پنجره‌ها میل کردن حال و هوایی دیگر دارد. میز انتخابی شما از میان جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری اگر در مقابل یک منظره زیبا از قاب پنجره‌های خانه شما چیده شود، اشتهایتان را حسابی باز می‌کند می‌توانید یک صبحانه مفصل میل کنید. به این که هر روز با یک اتفاق نو از دریچه آن رو برو خواهید شد فکر کنید و مطمئن باشید تا هر زمان که اراده کنید این منظره‌ها برای شما جدید خواهند بود. کافی است یک میز و دو صندلی را به سمت این قاب‌ها بچرخانید و از آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

جدیدترین مدل های صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۷. میز دیواری

احتمالا برای رفع مشکلاتتان در خانه و چیدمان میزهایتان به هر نوع روش و مدلی فکر کرده‌اید به جز یک میز جمع و جور دیواری. بارها در کافه‌ها و غذاخوری‌ها این نوع میزها را مشاهده کرده‌اید که افراد با صرف زمانی کم غذای خود را میل می‌کنند و دوباره به مسیر زندگی خود باز می‌گردند. میز صبحانه امروزی هم باید چینین ویژگی داشته باشد. کار راه انداز و مناسب! البته برای خانه‌های کوچک و حتی آشپزخانه‌های محیط‌های اداری و شرکت‌ها. یا نصب یا ساخت این میزها و قرار دادن یک یا دو صندلی یک تغییر به ظاهر ساده در محیط خود به وجود آورده‌اید، اما قدمی بزرگ برای وارد کردن جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری برداشته‌اید.

جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۸. میز نمایش

همه ما غذا خوردن در مقابل تلوزیون را تجربه کرده‌ایم. برای خانم‌ها دیدن برنامه مورد علاقه‌شان هنگام صرف غذا و یا پختن آن بسیار لذت بخش است. آقایان نیز دوست دارند اول صبح هنگام خوردن صبحانه‌شان خبرهای روز را مرور کنند. در هر موقعیت و شرایطی که باشید، اگر یک میز از مدل های صبحانه خوری در مقابل تلوزیون خانه خود تعبیه کنید، هیچ وقت از این تصمیم پشیمان نخواهید شد. از میزهای تک نفره گرفته تا چیدن یک میز غذاخوری برای صرف صبحانه‌ای دلچسب.

جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۱۹. میز صبحانه خوری کودکانه

شروع صبح در کنار فرزندان توأم با انرژی و انگیزه‌های فراوان خواهد بود. چیدن میز صبحانه بر اساس سلیقه کودکانتان زیباترین حس را در آغاز روز به آن‌­ها خواهد بخشید. پس بیایید یک میز کودکانه برای خلوت مادر و فرزند با هم بچینیم. اگر نوزادی در خانه دارید، صندلی مخصوص وی را در محیطی که او آرامش بیشتری دارد قرار دهید و سپس میز صبحانه خود را با وی هماهنگ کنید و از این هم نشینی لذت ببرید و اگر کودکانتان در سن خرد سالی یا بیشتر هستند، از نظرات آن‌ها برای چیدن میز صبحانه خوری استفاده کنید تا احساس ارزشمند بودن را به آن‌ها منتقل کرده باشید. با ایجاد یک فضای گردشی و نوبتی در خانه بزرگ‌ترین دغدغه شما که عدم توجه کودکانتان به غذا می‌باشد به راحتی حل خواهد شد.

جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

۲۰. قدرت بنفش

یک میز صبحانه خوری بنفش را در نظر بگیرید. جدا از این که این رنگ امسال به عنوان یک ترند و مد جهانی و به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ مورد توجه و استقبال دوست داران صنعت دکوراسیون است، وجود این رنگ در خانه خود به ثبات و اثر گذاری حس مثبت در محیط منزل شما کمک شایانی خواهد کرد. اگر تمایل چندانی به استفاده ار زنگ بنفش در سطح گشترده در محیط خانه ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم یک میز صبحانه خوری بنفش برای خانه خود اختیار کنید تا به قدرت نفوذ پذیری و تاثیر گذاری آن پی ببرید. کار ساده‌ای پیش روی شماست. با یک رو میزی نیز می‌توانید این کار را انجام دهید تا خیالتان بابت تغییر مجدد به دلیل عدم ارتباط با این رنگ راحت باشد.

جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری با طرح و جنس مختلف برای منازل ایرانی

این بیست مدل ارائه شده در زمینه جدیدترین مدل های میز و صندلی صبحانه خوری از میان بهترین و به روزترین ترندها و مدل‌ها به منظور آشنایی شما و همین طور ایجاد ایده‌های ذهنی برایتان تهیه و تشریح گردیده است. با الهام‌پذیری از این مدل‌ها شما نیز می‌توانید در ارائه سبک‌های جدیدتر در زمینه میزهای صبحانه خوری پیشگام شوید. شما کدام یک از مدل‌ها را برای منزل خود ترجیح می‌دهید؟ سبک‌های سنتی برای خانه‌های ایرانی به سبک سنتی یا مدل‌های مدرن‌تر برای خانه‌ها امروزی؟ یا اینکه ترجیح می‌دهید جدای از سبک خانه‌تان، میز صبحانه خوری خود را با رنگ خانه خود ست کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...