ایده‌هایی برای رنگ آشپزخانه فنگ شویی که عاشقش می‌شوید

ترکیب ابی روشن و سفید، انتخابی بی‌نظیر برای آشپزخانه

به عنوان اصلی مهم در فنگ شویی، رنگ‌ها اثر قوی و قابل ملاحظه‌ای بر روی عملکرد مغزی افراد دارند. به عنوان نمونه‌هایی از اثر رنگ‌ها بر روی افراد می‌توان به مواردی مثل قرمز و یا زرد و بنفش اشاره کرد؛ از رنگ قرمز برای خوش شانسی استفاده می‌شود و رنگ‌های زرد و بنفش رنگ‌هایی سلطنتی و مناسب برای حالات و روحیات انسان تلقی می‌شوند. همین طور برای تازگی و سرزندگی نیز از رنگ سبز استفاده می‌شود. در این از توکامگ شما را با پانزده روش مختلف برای رنگ آشپزخانه فنگ شویی آشنا می‌کنیم.

قبل از مطالعه این مطلب و آشنایی با رنگ‌های مناسب فنگ شویی برای آشپزخانه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب قبلی توکامگ با عنوان فنگ شویی و کاربرد آن در دکوراسیون را نیز مطالعه کرده با نحوه استفاده از این تکنیک در خانه خود آشنا شوید. در ادامه نیز می‌توانید ۱۵ رنگ مناسب برای داشتن یک آشپزخانه فنگ شویی را مشاهده کنید.

رنگ خاکستری، رنگی ایده آل و پرکاربرد برای فنگ شویی آشپزخانه

رنگ خاکستری رنگی ایده آل برای فنگ شویی آشپزخانه می‌باشد

انتخاب رنگ خاکستری برای آشپزخانه دارای انرژی فنگ شویی فوق‌العاده‌ای است که فضا و اتمسفر محیط آشپزخانه را گرم و صمیمی و به قول امروزی ولکامیمگ (welcoming) می‌کند. سایه  مناسبی از رنگ خاکستری در محیط آشپزخانه کیفیتی خاص به آشپزخانه بخشیده و این رنگ به پرورش انرژی در این محیط کمک شایانی می‌کند. در حالی که شاید خاکستری رنگ محبوبی برای آشپزخانه نباشد، اما به کار بردن این رنگ بازخوردی مناسب برای اهالی منزل ایجاد می‌کند و می‌تواند انرژی فنگ شویی عالی برای محیط آشپزخانه خلق کند، البته اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید.

در تصویر بالا آشپزخانه‌ای را مشاهده می‌کنید که از رنگ فنگ شویی فوق‌العاده خاکستری بهره برده است. در این تصویر کابینت‌ها نیز به رنگ خاکستری درآمده‌اند. برای میز اپن درون آشپزخانه هم از تم دیگری از رنگ خاکستری استفاده شده تا هارمونی رنگ کاملا حفظ شود.  ترکیب طیف وسیعی از رنگ خاکستری در دیوارها و وسایل آشپزخانه علاوه بر ایجاد معماری منحصر به فرد و خاص برای آشپزخانه، محیطی گرم و پرانرژی را ایجاد کرده تا چنانچه شما ساعاتی طولانی در طول روز را در آن محیط سپری می‌کنید، احساس خستگی به سراغ شما نیاید. استفاده از نور طبیعی زیاد و جزئیاتی شیرین و ظریف مانند همین پرنده‌های ناز زرد و قرمز رنگ، قطعاً انتخابی مناسب برای رنگ آشپزخانه فنگ شویی می‌باشد.

رنگ آبی آسمان آشپزخانه

 رنگ آبی آسمان برای زمین آشپزخانه

درحالی‌که به کار بردن رنگ آبی برای آشپزخانه، انتخابی چالش برانگیز است، اما این آشپزخانه خاص که در تصویر مشخص است بهترین طیف رنگ آبی را انتخاب کرده است. این محیط با ترکیب رنگ آبی آسمانی و سفید محیطی آرام و دلپذیر  شبیه کره زمین در فضا ایجاد کرده است. شما مطمئناً این آشپزخانه را به خاطر استفاده از رنگ‌های طبیعی و انرژیک دوست خواهید داشت، چون که هم شما را یاد آسمان و زمین می‌اندازد و هم اینکه رنگی تازه و شاد و فرح بخش دارد.

اگر که شما در مناطقی با آب و هوای معتدل زندگی می‌کنید، رنگ آبی بهترین انتخاب برای رنگ آشپزخانه فنگ شویی به حساب می‌آید. شما یک بار دیگر به این آبی نگاه کنید؛ می‌بینید که هیچ‌گاه در این آشپزخانه سرد و آرام؛ احساس ناراحتی نمی‌کنید.

آشپزخانه‌ای با ترکیب رنگ‌های سبز و زرد

آشپزخانه‌ای با ترکیب رنگ‌های سبز و زرد

ما همیشه در ناخودآگاهمان عاشق ترکیب رنگ‌های سبز و زرد بوده‌ایم و همان طور که در این تصویر هم مشخص است، رنگ آشپزخانه فنگ شویی با ترکیب هر دو رنگ سبز و زرد بسیار خوب به نظر می‌رسد. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که هر دو رنگ هم به تنهایی خاصیت فنگ شویی فوق‌العاده‌ای دارند. رنگ آمیزی کابینت‌ها به طرز ماهرانه‌ای انجام گرفته است. به طوری که در یک نگاه ناخودآگاه زیبایی این آشپزخانه را دوست دارید.

این آشپزخانه زیبا و خاص، تعادل بسیار خوبی میان رنگ‌های خلاقانه و پرانرژی با ترکیب رنگ‌های زرد و سبز با میز اوپن سیاه رنگ ایجاد کرده است. در انتها آنچه به نظر می‌رسد، آشپزخانه‌ای رنگارنگ و زیبا فقط با ایجاد تعادل در رنگ‌ها می‌باشد که فضایی پرانرژی ایجاد کرده است.

یک آشپزخانه سفید رنگ بی‌نظیر

یک آشپزخانه سفید رنگ بی‌نظیر

رنگ سفید برای آشپزخانه همچنان یکی از رنگ مورد علاقه  برای طیف وسیعی از مردم است. یک چیز خاص در رنگ سفید وجود دارد و آن سادگی و طراوتش است که اجازه می‌دهد آشپزخانه محیطی دوست داشتنی  و زنده به نظر برسد. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که خودتان غذا می‌پزید، محیط آشپزخانه سفید طوری طراحی شده که نوید اوقاتی خوش را می‌دهد. پس همه چیز را به رنگ سفید درآورده و هر روز صبح، شروعی تازه درون این مکان داشته باشید.

درون آشپزخانه تصویر  بالا تعادلی بی‌نظیر میان رنگ سفید و چوب به کار رفته در کابینت‌ها و در و پنجره برقرار شده است و شاید حس محیطی روستایی را به مخاطب القا کند. فلزات به کار رفته در آن و رنگ فنگ شویی آشپزخانه کاملاً با اصول مرتبط با این هنر رعایت شده است و شما در این مکان گذر زمان را احساس نکرده و از منتظر ماندن برای پخت غذا خسته نمی‌شوید. اگر از مدل و رنگ‌آمیزی این آشپزخانه خوشتان آمده است، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک سال ۲۰۱۸ را نیز مطالعه کنید.

آشپزخانه‌ای خیره کننده با رنگ سیاه!

آشپزخانه‌ای خیره‌کننده با رنگ سیاه

این آشپزخانه پویایی بی‌نظیر از ترکیب رنگ سیاه و سفید به همراه صندلی بامزه زرد رنگ و بالشتک‌های آبی رنگ به وجود آورده است. به‌طور خلاصه می‌توان گفت: ظاهری خوب، انرژی خوب و طراحی خوب، همه در این آشپزخانه دوست داشتنی جمع شده‌اند.

آشپزخانه‌ای به رنگ سبز نعنایی تازه

15 رنگ آشپزخانه فنگ شویی که عاشقش می‌شوید | توکامگ

رنگ سبز نعنایی در این آشپزخانه و دیوار آجری بین کابینت‌ها خیلی به چشم می‌خورند. این رنگ آشپزخانه فنگ شویی مناسب منازل واقع در مناطق گرمسیری با آب و هوای شرجی می‌باشد. این نوع رنگ سبز ما را یاد آشپزخانه‌های ایرانی سنتی می‌اندازد که در آن مادربزرگ‌هایمان غذاهایی بی‌نظیر طبخ می‌کردند.

تعادلی در استفاده از رنگ قرمز برای آشپزخانه

تعادلی در استفاده از رنگ قرمز برای آشپزخانه

در این آشپزخانه رنگ قرمز حضوری جسورانه و پررنگ دارد. جنب و جوش و انرژی خاصی که رنگ قرمز همیشه به همراه خود دارد، خیلی سریع به محیط آشپزخانه منتقل شده و موجب می‌شود شما کارها را سریع‌تر انجام دهید. انتخاب رنگ سفید به عنوان مکمل رنگ قرم نیز ایده آل به نظر می‌رسد.

بنابراین از این نکته غافل نشوید که حتماً رنگ قرمز را با رنگ سفید و فلزات استیل مانند ترکیب کنید. بهت است که از تم قرمز در بالا و پایین آشپزخانه استفاده کنید و بین کابینت‌ها را سفید رنگ آمیزی کنید. در نهایت رنگ قرمز روشن انتخابی مناسب برای آشپزخانه می‌باشد.

بازهم آشپزخانه‌ای به رنگ سبز و زرد،  اما این بار ملایم‌تر

15 رنگ آشپزخانه فنگ شویی که عاشقش می‌شوید | توکامگ

رنگ این آشپزخانه زرد و سبز رنگ بسیار تسکین دهنده و آرامش بخش است که مناسب‌ترین رنگ آشپزخانه فنگ شویی برای مناطقی با آب و هوای خشک و سرد، مثل مناطق غرب و شمال غربی ایران، می‌باشد.

ترکیب رنگ خاکستری با زرد قناری

15 رنگ آشپزخانه فنگ شویی که عاشقش می‌شوید | توکامگ

ترکیب رنگ زرد قناری با خاکستری در آشپزخانه واقعاً قابل ستایش است. همه ما عاشق بازی با رنگ‌ها هستیم و ترکیب این دو رنگ زیبا و به خصوص استفاده از این خاکستری خاص، بسیار دوست داشتنی می‌باشد.

ترکیب رنگ سبز تیره با ظروف برنجی و مسی

ترکیب رنگ سبز تیره با ظروف برنجی و مسی

رابطه‌ای نانوشته و شاید عاشقانه میان رنگ سبز و ظروف مسی و برنجی در آشپزخانه وجود دارد. انتخاب این رنگ آشپزخانه فنگ شویی هم مناسب منازل مناطق خشک و گرمسیری می‌باشد.

ترکیب ابی روشن و سفید، انتخابی بی‌نظیر برای آشپزخانه

ترکیب ابی روشن و سفید، انتخابی بی‌نظیر برای آشپزخانه

ترکیب این دسته از رنگ‌های آبی روشن و سفید، آشپزخانه‌ای دوست داشتنی و بی‌نظیر ایجاد می‌کند که یک انتخاب خوب هم برای مناطق شمالی می‌باشد. این ترکیب رنگ آشپزخانه بدون شک یکی از زیباترین رنگ‌ها برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه عروس ایرانی است.

آشپزخانه‌ای مدرن با دکوراسیون  تمام چوب

آشپزخانه‌ای مدرن با دکوراسیون تمام چوب

در حالی‌که روز به روز استفاده از چوب در آشپزخانه کمتر و کمتر می‌شود، اما ما شما را به دیدن این آشپزخانه خاص دعوت می‌کنیم. استفاده از چوبی با رنگ تیره و دیواری آجری رنگ تیره‌تر، محیطی زیبا و در عین حال آرامش بخش ایجاد کرده است.

ادغام رنگ‌های سفید،سیاه  و نارنجی همگی در یک آشپزخانه

  ادغام رنگ‌های سفید،سیاه و نارنجی همگی در یک آشپزخانه

شاید تاکنون این سه رنگ را با یکدیگر ترکیب نکرده باشید، اما  ما به شما می‌گوییم که ترکیب نارنجی با سیاه و سفید همان طور که در عکس بالا نیز به وضوح مشخص است، فوق‌العاده می‌شود. این رنگ انتخابی بی‌نظیر برای منازل مناطق جنوبی می‌باشند.

استفاده از چوب روشن و رنگ خاکستری در آشپزخانه

 استفاده از چوب روشن و رنگ خاکستری در آشپزخانه

چوب دکوراسیون روشن و زیبا به همراه دیوارهای خاکستری روشن، آشپزخانه‌ای بی‌نظیر و خاص ایجاد کرده است. این رنگ آشپزخانه فنگ شویی بیشتر برای مناطق کوهستانی استفاده می‌شود.

رنگ صورتی در آشپزخانه

رنگ صورتی در آشپزخانه

اگر تاکنون فکر می‌کردید که از رنگ صورتی نمی‌توان در آشپزخانه استفاده کرد، چیزی که در این تصویر می‌بینید کاملاً ذهنیت شما را تغییر می‌دهد. این آشپزخانه زیبا و دوست داشتنی به خوبی نشان می‌دهد که شما تا به حال اشتباه فکر می کرده‌اید. اضافه کردن کمی تم نارنجی به این آشپزخانه هم می‌تواند محیط را از چیزی که هست زنده‌تر و پویاتر جلوه بدهد.

خوشحال می‌شویم ایده‌ها و نظرت رنگارنگ خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. شما هم اگر از ایده‌های خلاقانه برای داشتن آشپزخانه فنگ شویی استفاده کرده‌اید، آن‌ها را با ما و مخاطبان توکامگ به اشتراک بگذارید. ما مثل همیشه مشتاقانه آماده نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

برگرفته از: thespruce.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.1 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!