رنگ مناسب آشپزخانه مدرن و 13 طرح جذاب برای ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن

رنگ مناسب آپزخانه مدرن

زمانی که می‌خواهیم درباره طراحی رنگ آشپزخانه تصمیم بگیریم، رنگ‌های خاص و معینی مانند سفید، آبی، زرد، قرمز و سبز به ذهن ما می‌­رسند. رنگ سفید در آشپزخانه در سال‌­های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، اما گزینه­‌های بسیاری برای طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن وجود دارند که هنوز هم مورد توجه قرار دارند و می‌توان از آن‌ها به روش‌های بسیار جذابی برای طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن استفاده کرد.

رنگ مناسب آشپزخانه مدرن و 13 طرح جذاب برای ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن | توکامگ

در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ می­‌خواهیم 13 طرح بسیار جالب و دیدنی از رنگ آشپزخانه مدرن، یکی از محبوب‌ترین سبک‌هی دکوراسیون داخلی، را برای شما به نمایش بگذاریم که شاید شما در زمان تصمیم گرفتن در مورد آشپزخانه رویایی خود به آن‌ها توجه نکرده باشید. ما به شما نشان می‌دهیم که چطور ترکیب رنگ می‌تواند هر قسمت از خانه را بسیار منحصر به فرد و زیبا نشان دهد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید؛ شاید این مطلب الهام ­بخش شما در تصمیم­‌گیری برای طراحی رنگ آشپزخانه خانه شما به سبک دکوراسیون مدرن شما باشد.

ترکیب رنگ‌­های‌ قرمز، سفید و آبی در طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن

رنگ مناسب آشپزخانه مدرن و 13 طرح جذاب برای ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن | توکامگ

در این تصویر می‌توانیم ببینیم که چطور تناژهای مختلف و متنوع رنگ­ آبی در ترکیب با رنگ‌های قرمز و سفید باعث زیبایی هر چه بیشتر این آشپزخانه مدرن شده است. استفاده از رنگ سفید در گوشه و کنار این آشپزخانه زیبایی چشمگیری را به وجود آورده، و نشاط و سرزندگی خاصی به این آشپزخانه مدرن بخشیده است.

استفاده از رنگ‌های طلایی و نارنجی مدرن

رنگ آشپزخانه مدرن

می‌­بینید که چطور استفاده از ترکیب رنگ‌های خاص و متفاوت در طراحی رنگ مناسب برای آشپزخانه مدرن می‌­تواند به آشپزخانه شما روح و نشاط ببخشد و آن را به آشپزخانه‌­ای منحصر به فرد و بسیار زیبا تبدیل کند. رنگ طلایی روشن استفاده شده در لامپ آویزان بالای میز غذاخوری سفید با صندلی‌هایی به رنگ نارنجی مدرن اولین رنگ‌هایی هستند که در نگاه به این آشپزخانه به چشم بیننده می‌­آیند. تناژهای رنگی متفاوت خاکستری از خاکستری بسیار تیره گرفته تا خاکستری روشن، استفاده از چوب برای کف آشپزخانه و نیز کابینت­‌های چوبی زیبایی و نشاط منحصر به فردی به این آشپزخانه مدرن بخشیده‌‌اند. البته در این آشپزخانه زیبا رنگ‌های متفاوت به خوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند و برای بوجود آوردن چنین ترکیب رنگ زیبایی بایستی بدانیم که چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند و سپس وسایل و رنگ آن‌ها را برای آشپزخانه انتخاب کنیم.

ترکیب رنگ آبی دریایی و قرمز

رنگ آشپزخانه مدرن

این آشپزخانه واقعا زیبا است، با این حال ترکیب رنگ آبی دریایی با قرمز، رنگی نیست که افراد زیادی از آن در طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن خود استفاده کنند. اما آیا این ترکیب رنگ واقعا انرژی ­بخش و دوست داشتنی نیست؟ شاید استفاده از این ترکیب رنگ نیاز به شهامت زیادی داشته باشد؛ چرا که اکثریت افراد این ترکیب رنگ را نادیده می‌گیرند و استفاده از آن بسیار مرسوم نیست، ولی می‌توان مشاهده کرد که نتیجه استفاده از این رنگ‌ها در کنار هم آشپزخانه‌­ای واقعا زیبا و منحصر به فرد است.

استفاده از آبی دریایی و سبز فسفری در طراحی رنگ آشپزخانه مدرن

رنگ مناسب آشپزخانه مدرن و 13 طرح جذاب برای ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن | توکامگ

رنگ‌های روشن، شاداب و نشاط ­بخش گزینه خوبی برای آَشپزخانه مدرن هستند. سبز و آبی رنگ‌­هایی هستند که در طبیعت نیز می‌­توان آن‌ها را در کنار هم پیدا کرد. پس بدون شک انتخاب این رنگ‌ها در طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن یکی از بهترین گزینه‌ها است. این ترکیب رنگ برای آشپزخانه مدرن بسیار زیبا و تماشایی است و بیننده را یاد جزیره هایی در وسط یک اقیانوس آبی می‌اندازد، اینطور نیست؟

صورتی زندگی بخش، یک انتخاب عالی!

رنگ آشپزخانه مدرن

هر خانم خانه‌داری دوست دارد آشپزخانه‌­ای داشته باشد که گویا برای یک پرنسس طراحی شده است! درست مانند این آشپزخانه صورتی که در تصویر مشاهده می‌کنید. این رنگ صورتی نه تنها انرژی ­بخش و نشاط آور، بلکه بسیار زیبا و منحصر به فرد نیز هست و حس سرزندگی و شاداب بودن را در هر فردی ایجاد می‌کند. درست است که استفاده از رنگ صورتی در طراحی رنگ مناسب آشپزخانه مدرن به شهامت زیادی نیاز دارد، اما آیا این آشپزخانه واقعا زیبا و منحصر به فرد نیست؟ آیا ریسک استفاده از این رنگ به نتیجه نشاط ­بخش و زیبای آن نمی‌ارزد؟

لذت استفاده از رنگ بنفش روشن

رنگ آشپزخانه مدرن

رنگ بنفش روشن انتخابی مناسب برای فضاهایی مثل اتاق نشیمن و حتی اتاق خواب است، اما استفاده از این رنگ در آشپزخانه به ذوق و خلاقیت و همچنین علاقه فرد بستگی دارد. این رنگ به نوعی آرامش و زیبایی خاصی به همراه دارد. همچنین رنگ بنفش رنگی با شکوه و روح بخش است. و مانند رنگ صورتی شهامت بسیاری برای استفاده از آن در طراحی رنگ آشپزخانه مدرن نیاز است.

انتخاب آبی آسمانی در طراحی رنگ آشپزخانه مدرن

رنگ آشپزخانه مدرن

گاهی اوقات، وقتی که ما به رنگ آسمان فکر می‌کنیم، رنگ آبی روشن مانند رنگی که در این آشپزخانه استفاده شده است به نظر ما می‌­آید. بدون شک این آشپزخانه حس آرامش و زیبایی آسمان را در ما ایجاد می‌­کند و ببینده را محسور خود می‌سازد. ترکیب این رنگ آبی روشن و آسمانی با رنگ سفید احساس تمیزی و خنکی و جریان داشتن هوای پاک را به هر فردی القا می‌کند.

استفاده از رنگ زرد در آشپپزخانه مدرن

رنگ آشپزخانه مدرن

در این ترکیب رنگ سیاه با زرد و همچنین رنگ سفید استفاده شده در کف آشپزخانه، رنگ زرد اولین رنگی است که در این آشپزخانه مدرن به چشم می‌­خورد. استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه شما، فضای منحصر به فردی را که به دنبالش هستید برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین گرمای رنگ زرد احساس گرمای آفتاب را به بیننده القا می‌کند و سردی و خنثی بودن رنگ سفید، سیاه، و طوسی این آشپزخانه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

قهوه‌ای شکلاتی، گزینه‌ای خارق العاده برای طراحی رنگ آشپزخانه مدرن!

رنگ آشپزخانه مدرن

با نگاه کردن به این آشپزخانه، به راحتی می‌توانیم در ذهن خود تصویر شکلات را تصور کنیم! درهای کشوها و کابینت‌های آشپزخانه شبیه تکه‌های شکلات هستند که به گونه‌­ای بسیار زیبا با رنگ سفید و قهوه‌ای تیره استفاده شده برای کف آشپزخانه هماهنگی دارند. بدون شک برای هر فردی بسیار لذت بخش است که با نگاه کردن به آشپزخانه خود به یاد تکه‌های شکلات بیفتد! از طرفی این ترکیب رنگ همانند رنگ‌هایی که به عنوان رنگ سال 98 پیشبینی می‌شوند، بسیار اشتها آور است. آیا دوست ندارید که با نگاه کردن به آشپزخانه خود یاد تکه‌های زیبا و خوشمزه شکلات بیفتید؟

آشپزخانه‌ای رنگارنگ! (رنگ‌های متفاوت مانند سفید، بنفش روشن و قرمز)

رنگ آشپزخانه مدرن

استفاده از چنین ترکیب رنگی در طراحی رنگ آشپزخانه مدرن، به سلیقه و علاقه شخصی بستگی دارد. ترکیب دو رنگ و آراستن آن با رنگ سفید بسیار زیبا جلوه می‌کند. با اینکه رنگ­‌های استفاده شده خیلی روشن و درخشان نیستند، اما این آشپزخانه هنوز هم مدرن است! کف طرح چوب این آشپزخانه همچنین فضایی صمیمی و در عین حال مدرن را به وجود آورده است.

استفاده از رنگ بژ در رنگ آشپزخانه به سبک مدرن

رنگ آشپزخانه مدرن

رنگ بژ رنگی منحصر به فرد است که به راحتی می‌­توان آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد و آشپزخانه‌ای بسیار زیبا به وجود آورد. تضاد رنگی بین رنگ بژ و رنگ‌های تیره استفاده شده در این آشپزخانه بسیار مشهود بوده و این آشپزخانه را به آشپزخانه‌ای بسیار زیبا و چشم نواز تبدیل کرده است. با اینکه رنگ‌های بژ، طوسی، سیاه و قهوه‌ای همگی خنثی هستند ولی فضای این آشپزخانه به هیچ عنوان کسل کننده و بی روح نیست.

انتخاب رنگ‌های سفید و مشکی، گزینه‌ای کلاسیک!

رنگ مناسب آشپزخانه مدرن و 13 طرح جذاب برای ترکیب رنگ آشپزخانه مدرن | توکامگ

این آشپزخانه با کابینت‌های مشکی دوست داشتنی به ما نشان می‌دهد که زیبایی کلاسیک یعنی چه! استفاده از رنگ سیاه در ترکیب با رنگ سفید، زیبایی کلاسیک و فوق العاده‌ای به این آشپزخانه بخشیده است و در عین حال مدرن بودن این آشپزخانه را به تصویر می‌کشد. نام ترکیب این آشپزخان بلک سوآن (black swan) به معنی قوی سیاه است. انتخاب این نام به این دلیل بوده است که شکوه و زیبایی این آشپزخانه ما را به یاد شکوه و زیبایی منحصر به فرد یک قوی سیاه می‌اندازد.

رنگ‌های قرمز و مشکی، انتخابی کلاسیک و شیک!

رنگ آشپزخانه مدرن

قرمز و مشکی رنگ‌های کلاسیک دیگری درست همانند رنگ‌های سفید و مشکی هستند، که ترکیب آن‌ها می‌تواند گزینه بسیار خوبی در طراحی دکوراسیون و رنگ مناسب آشپزخانه مدرن باشد. رنگ قرمزی که در تصویر بالا استفاده شده بسیار سنگین و در عین حال شیک است و این احساس را در بیننده ایجاد می‌کند که این خانه احتمالا متعلق به زوجی جا افتاده است. البته این به این معنی نیست که زوج‌های جوان نمی‌توانند و یا نباید از این ترکیب رنگ در آشپزخانه عروس استفاده کنند. بدون شک هر سن و هر سلیقه‌ای که داشته باشید می‌توانید از هر ترکیب رنگی که مناسب با روحیات شما است استفاده کنید.

شما هر سلیقه‌ای که داشته باشید، رنگ‌های متنوعی برای طراحی آشپزخانه شما وجود دارند که می‌توانند پاسخگوی سلیقه شما باشند. شما می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود و مطالب عنوان شده در این مقاله، آشپزخانه مورد علاقه خود را طراحی کنید. به نظر شما چه ترکیب رنگ‌های دیگری برای یک آشپزخانه مدرن مناسب است؟ نظرات و پیشنهادات مفید خود را با ما و خوانندگان توکامگ در میان بگذارید.

برگرفته از: homedesignlover.com و www.homedit.com و www.decoist.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.