خانه دکوراسیون و نما آشپزخانه پرورش گیاه در آشپزخانه و داشتن آشپزخانه سبز با گل و گیاه...

پرورش گیاه در آشپزخانه و داشتن آشپزخانه سبز با گل و گیاه طبیعی

چه چیزی مثل گلدان‌های خانگی خلاقانه و استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل می‌تواند زیباتر، فرح‌بخش‌تر و طبیعی‌تر باشد؟ پرورش سبزیجات و گل و گیاهان دارویی در داخل خانه خیلی آسان نیست، ولی اگر آشپزخانه نورگیری دارید، پرورش گیاه در آشپزخانه چند مزیت برای شما خواهد داشت؛ اول آنکه هزینه خرید سبزیجات را برای شما کاهش می‌دهد؛ دوم اینکه ظاهری زیبا و رویایی به آشپزخانه‌تان می‌دهد و سوم اینکه عطر این گیاهان آشپزخانه را فرا می‌گیرد و هوش از سر همه می‌برد. در ادامه مطلب با توکامگ و راه‌های پرورش گل و گیاه در آشپزخانه همراه باشید.

البته مشکل‌ترین قسمت کار با گلدان‌های خانگی، باز کردن فضا برای آنها در آشپزخانه است. روی پیشخوان کابینت‌ها جای خوبی برای گذاشتن گلدان‌های خانگی خلاقانه نیست. بنابراین ما روش‌هایی را برای ایجاد فضای کافی برای این کار به شما ارائه می‌دهیم.

چینش عمودی گلدان‌های خانگی خلاقانه روی دیوار آشپزخانه

به تصاویر بالا نگاه کنید. این یک باغچه عمودی فوق‌العاده است. استفاده از میله‌های افقی فلزی برای نگه داشتن گلدان‌ها و کودها و بذرها، واقعا خلاقانه است. می‌خواهید بدانید چه گیاهانی برای پرورش در آپارتمان مناسب هستند؟ پیشنهاد می‌کنیم مطلب محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی را مطالعه کرده و با گل و گیاه‌های طبیعی مناسب خانه آشنا شوید.

آویزان کردن گلدان‌های خانگی از میله‌ها چوبی در جلوی پنجره

با استفاده از یک پرده ضخیم، چند میله چوبی و چند قطعه طناب، گلدان‌هایتان را به همین زیبایی و با اشغال کمترین فضا جلوی نور خورشید آویز کنید. به علاوه هیچ پیشخوانی هم اشغال نشده است.

گلدان‌های خانگی خلاقانه کشویی

این گلدان کشویی را ببینید. البته درست است که فضایی را روی پیشخوان کابینت‌هایتان اشغال میکند، ولی این فضا واقعا بهینه است. به علاوه زیبایی این گلدان کشویی به فضایی که می‌گیرد می‌ارزد. می‌توانید هر موقع که چیزی می‌کارید کشو را بیرون بکشید و بذر بپاشید، و اگر چیزی برای کاشتن نداشته باشید، می‌توانید کشوها را ببندید و فقط از زیبایی این گلدان لذت ببرید. این مورد می‌تواند به عنوان یکی از گلدان‌های خلاقانه رومیزی نیز محسوب شود!

گلدان‌های خانگی کوچک سفالی در آشپزخانه

این گلدان‌های سفالی رنگ شده کوچک، واقعا زیبا و ملوس هستند! می‌توانید آن‌ها را در آشپزخانه‌های کوچک استفاده کنید. می‌توانید از روش باغچه عمودی استفاده کنید تا بهره‌وری فضا بهینه‌تر شود.

آویز طاقچه‌های عمودی

این طاقچه‌های آویز که درون خود یک گلخانه از سبزیجات و گیاهان دارویی را جای داده‌اند، بسیار خلاقانه و زیبا هستند. با چند متر طناب و چند قطعه الوار و ابزار مناسب و می‌توانید به راحتی این آویز را بسازید. این نوع استفاده از گیاهان در آشپزخانه واقعا زیبایی آن را دوچندان خواهد کرد.

باغچه سیار برای گلدان‌های خانگی در آشپزخانه

از این میز چرخدار می‌توان به عنوان یک باغچه سیار برای گذاشتن گلدان‌های خانگی خلاقانه استفاده کرد. می‌توانید به راحتی آن را جابجا کنید و به هرجایی که نور کافی دارد ببرید. می‌توانید وقتی به آن نیازی ندارید، آن را به گوشه‌ای هل دهید تا جلوی دست و پا نباشد. در ضمن در طبقه زیرین آن می‌توانید وسایل مورد نیاز برای رسیدگی به این گلدان‌ها را بگذارید.

این هم یک نمونه دیگر از باغچه‌های سیار. این باغچه چند طبقه است و می‌توانید گیاهان بیشتری در آن پرورش دهید.

ساختن گلدان های خانگی خلاقانه از زباله ها

می‌توانید از بطری‌هایی که دیگر به دردتان نمی‌خورد، چنین گلدان‌هایی بسازید. این گلدان‌ها خودشان گیاهانتان را آبیاری می‌کنند و دیگر نیازی نیست هر روز به آنها آب بدهید. به علاوه این گلدان‌ها بسیار جمع و جور و زیبا هستند. اگر به این نوع ترفندهای خلاقانه علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب تزیین خانه با وسایل دورریختنی را نیز مطالعه کرده و ایده‌های این چنینی بیشتری را یاد بگیرید.

باغچه‌های طاقچه‌ای در آشپزخانه

این طاقچه‌های سفالی یکی از بهترین گزینه‌ها برای پرورش گیاه هستند. آنها را مثل طاقچه به دیوار آشپزخانه وصل کنید تا جای کمتری بگیرند.

گلدان‌های خلاقانه دیواری

اگر در آشپزخانه‌تان پنجره‌های نورگیر دارید، معطل نکنید. روی دیوار کناری پنجره این گلدان‌ها را نصب کنید تا با استفاده از نور، بهترین گیاه‌ها را پرورش دهید. گیره‌ای که به دیوار متصل می‌شود بسیار محکم است و وزن گلدان را تحمل می‌کند. به علاوه این گلدان‌ها فضای آشپزخانه شما را اشغال نمیکنند و همیشه در دسترس هستند. این نوع استفاده از گل و گیاه در آشپزخانه نیز یکی از راه‌های کم هزینه است که به فضای کمی نیز نیاز دارد.

سبدی از گلدان‌های خانگی در آشپزخانه

می‌توانید از شیشه‌های ترشی و مربا برای پرورش گیاهان خانگی استفاده کنید. می‌توانید مثل عکس بالا، آنها را درون یک سبد قرار دهید تا هم زیبایی منحصر‌به‌فردی داشته باشد، و هم جای کمتری بگیرد.

گلدان های سقفی آویزان در آشپزخانه

گلدان‌های وارونه سقفی، یکی از خلاقانه‌ترین روش‌های پرورش گیاهان در آشپرخانه شما هستند. می‌توانید آ‌‌ن‌ها را بدون اتلاف فضا، روبروی پنجره و آفتاب نصب کنید. هر موقع دستتان را بالا ببرید، این گیاهان همیشه در دسترس هستند. علاوه بر همه اینها، از فضای سقف هم استفاده کرده‌اید.

اگر از این ایده‌های توکامگ برای پرورش گل و گیاه در آشپزخانه لذت برده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم سایر مطالب ما را در مورد گل و گیاهان آپارتمانی بخوانید. نظر شما در مورد استفاده از گیاهان طبیعی در آشپزخانه چیست؟ از چه ترفندهایی برای پرورش این گل‌ها در آشپزخانه استفاده می‌کنید؟ ما مثل همیشه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

منبع: Apartmenttherapy.com

به این مطلب امتیاز بدهید:

[امتیاز ثبت شده از 19 رای:    3.68]

بدون نظر

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

Exit mobile version