اتاق مطالعه مدرن باید چگونه باشد؟ چند ویژگی‌های مهم

اتاق مطالعه تلفیقی با کتابخانه

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که افراد و به خصوص دانش آموزها و دانشجویان در منزل برای خود اختصاص می‌دهند، اتاق مطالعه است. بدون تردید شیک و خاص بودن این اتاق سبب می‌شود کارایی شما نیز اثربخش‌تر شود. در ادامه با توکامگ همراه باشید تا با چند نمونه اتاق مطالعه مدرن شیک و زیبا و چگونگی رسیدن به این نوع طراحی آشنا شوید.

چگونه می‌توانیم اتاق مطالعه مدرن شیک داشته باشیم؟

شما با استفاده از یک چیدمان شیک و امروزی بدون تردید می‌توانید به یک دکوراسیون مدرن در فضای داخلی خود دست پیدا کنید. این چیدمان با کمی ایده پردازی و خلاقیت فراهم می‌شود. شاید با استفاده از لوازم تزئینی ارزان به این مهم دست پیدا کنید و شاید استفاده از چند گلدان شیک شما را در این راستا یاری کند. استفاده از کاغذدیواری‌های جدید، رنگ‌آمیزی‌های به سبک روز، نورپردازی‌های متفاوت و بسیاری موارد دیگر سبب می‌شود شما به یک دکوراسیون مدرن زیبا دست پیدا کنید.

 اتاق مطالعه مدرن

 اتاق مطالعه تلفیقی با کتابخانه

نیازی نیست مثل گذشته کتابخانه‌های چوبی کنار دیواری مورد استفاده قرار دهید. برای اینکه یک دکوراسیون مدرن در اتاق مطالعه خود داشته باشید، به شما کتابخانه کابینتی را پیشنهاد می‌کنیم. برای رسیدن به این مهم، همانند تصویر زیر، می‌توانید بالاترین قسمت اتاق را برای ایجاد کردن فضای بیشتر به‌صورت کابینتی از کتابخانه استفاده کنید. قسمت پایین فضا را نیز با استفاده از یک میز کار شیک و یک مبل راحتی به صورت ال دیزاین کنید. برای بیشتر جلوه دادن به محیط به سبک مدرن می‌توانید از شال مبل و کوسن‌های شیک و زیبا بیشتر استفاده کنید. همچنین استفاده از لوازم لوکس و شیک در چیدمان بالای کتابخانه شما را به این مهم بیشتر نزدیک می‌کند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم چیدمان قفسه کتاب اتاق مطالعه خود را نیز به روش‌های گوناگون انجام داده و بهترین آن را انتخاب کنید که هم دسترسی آسان به کتاب‌های خود داشته باشید و هم با این کار بر زیبایی اتاق خود بیفزایید.

 اتاق مطالعه تلفیقی با کتابخانه

دکوراسیون سفید و ساده اتاق مطالعه

مدرن یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در آن از دو رنگ مشکی و سفید به وفور استفاده می‌شود. برای اینکه یک اتاق مطالعه به سبک دکوراسیون مدرن داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از ایده پردازی‌های ساده بهره ببرید. در این چیدمان همان طور که مشاهده می‌شود، از یک میز کار سه طرفه بهره گرفته شده است. در قسمتی از دیوار می‌توانید همانند میز کار از قفسه‌های مشابه با چوب میز کار استفاده کنید. این کار سبب می‌شود یک محیط دنج و بسته برای تمرکز بیشتر شما بر روی کار ایجاد شود. سمت دیگر این چیدمان یک کتابخانه قدی قرار داده شده است. دو قسمت از میز برای استفاده از لپ تاپ و نوشتن در نظر گرفته شده است و از قسمت سوم برای دیزاین محیط به منظور جا گلدانی استفاده شده است. سادگی این دکوراسیون خود به مدرن شدن آن بسیار کمک کرده است. برای داشتن این چیدمان شما به راحتی می‌توانید با افراد متخصص در این حرفه تماس بگیرید تا یک دکوراسیون شیک را برای شما آماده کنند، و یا اینکه خودتان دست به کار شوید و اتاق خود را به زیباترین شکل و با سلیقه خود بچینید.

دکوراسیون سفید و ساده

رنگ‌آمیزی شیک اتاق مطالعه مدرن

برای داشتن یک اتاق مطالعه مدرن می‌توانید از رنگ‌آمیزی‌های مدرن استفاده کنید. برای این کار شما به راحتی با استفاده از رنگی شبیه به تصویر زیر می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. رنگ‌آمیزی بارنگ سبز آبی سبب می‌شود شما به راحتی یک دکوراسیون شیک در محیط کار و مطالعه خود داشته باشید. استفاده از لوازم لوکس و شیک نیز شما را در این راه بسیار کمک می‌کند. استفاده از آباژورهای رومیزی و ایستاده در کنار درختچه‌های آپارتمانی سبب می‌شود شما یک دکوراسیون مدرن داشته باشید. برای ایده‌های بیشتر در رابطه با رنگ‌آمیزی اتاق مطالعه پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ مناسب اتاق مطالعه را نیز مطالعه کنید.

اتاق مطالعه مدرن و رنگ‌آمیزی شیک

 اتاق مطالعه مدرن و ساده

برخی از افراد علاوه بر اینکه تمایل دارند یک اتاق مطالعه شیک و مدرن داشته باشند، از شلوغی نیز فراری هستند. برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم لوازمی که به شیک شدن محیط کمک می‌کند را در پشت میز کار خود قرار دهید. قرار دادن چند قاب عکس زیبا، یک کتابخانه شیک و چندین گلدان در پشت میز کار شما علاوه بر جلوه دادن به محیط مانع از حواس‌پرتی شما در حین کار می‌شود. فرش‌ها و موکت‌های شیک و مدرن بدون اینکه تمرکز شما را در حین کار کردن از بین ببرد، سبب می‌شود محیط مدرن و شیک برای شما فراهم شود. هرچه نوع میز و صندلی انتخابی شما خاص‌تر و جدیدتر باشد، شما به این چیدمان مدرن نزدیک‌تر می‌شوید. در انتخاب صندلی خود نیز توجه کنید که ویژگی‌های یک صندلی ارگونومیک تا حد امکان در آن رعایت شده باشد.

 اتاق مطالعه مدرن و ساده

اتاق مطالعه مدرن مشکی

برای اینکه مدرن بودن و شیک بودن را در تمام دکوراسیون‌های منزل خود تجربه کنید، به شما استفاده از رنگ مشکی و طلایی را پیشنهاد می‌کنیم. رنگ مشکی و طلایی زمانی که به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، خود به خود فضا به سمت یک چیدمان مدرن هدایت می‌شود. برای این منظور شما حتی می‌توانید فضا را با رنگ خاکستری تیره نیز رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از میز و صندلی مشکی در کنار آباژور رومیزی طلایی سبب می‌شود ایده پردازی خاصی را در محیط کار خود تجربه کنید. استفاده از گلدان‌های گل طبیعی در دکوراسیون تنها چیزی است که به دکوراسیون شیک شما آسیبی وارد نمی‌کند.

اتاق مطالعه مدرن مشکی

لوازم شیک مورد نیاز اتاق مطالعه مدرن

بدون شک یکی از لوازم اصلی که در هر اتاق مطالعه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، میز کار است. شما برای اینکه تفاوت را در چیدمان خود داشته باشید تنها با یک نورپردازی در اطراف میز کار خود می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم اطراف قسمت‌های بالایی میز کار خود را نورپردازی کنید. این امر سبب می‌شود استفاده از لوازم جانبی مثل چراغ مطالعه نیز از جلوی دست و پای شما برداشته شود. این نورپردازی را در کتابخانه خود نیز می‌توانید انجام دهید تا سبب زیباتر شدن فضا گردد. این نوع اتاق مطالعه که در آن تختخواب نیز در کنار میز مطالعه واقع شده است، می‌تواند برای افراد کنکوری بسیار مناسب بوده و از آن به عنوان یک اتاق مطالعه کنکوری یاد کرد. چرا که فرد در صورت خسته شدن بلافاصله می‌تواند در تخت خود استراحت کند.

اتاق مطالعه مدرن و لوازم شیک

اتاق مطالعه خطی

برای اینکه یک محیط دست و پا گیر و بسته نداشته باشید، به شما چیدمان خطی را پیشنهاد می‌کنیم. برای این منظور می‌توانید از یک میز کار بزرگ به‌صورت خطی استفاده کنید و فضای بالای آن را به وسیله چوبی مشابه میز کار به‌عنوان کتابخانه دیزاین کنید. این امر علاوه بر اینکه سبب می‌شود میز کار شما در حین رفت آمد مزاحمتان نشود، برای رسیدن به یک چیدمان مدرن نیز شما را کمک می‌کند. همچنین شما به راحتی فضای کافی برای مطالعه با استفاده از این میز کار زیبا خواهید داشت. همانند ایده پردازی قبل می‌توانید از نورپردازی در بالای میز کار خود استفاده کنید که حتی چراغ مطالعه نیز از روی میز شما برداشته شود.

اتاق مطالعه خطی

اتاق مطالعه متفاوت شیک

برای اینکه متفاوت باشید از وسایل متفاوت برای این امر استفاده کنید. به عنوان مثال چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک ایده پردازی متفاوت برای اتاق مطالعه است. چیدمان میز کار به شکلی است که ارتفاع کم آن سبب شده است به جای صندلی از یک پاف استفاده شود. شما به راحتی از این ایده پردازی می‌توانید در قسمت‌های کم ارتفاع مثل اتاق شیروانی استفاده کنید. رنگ‌آمیزی این فضا همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد با رنگ‌های تیره و طلایی برای جلوه سازی بیشتر صورت گرفته است. بدون تردید شما در کمترین فضا با کمی خلاقیت خواهید توانست یک دکوراسیون متفاوت را تجربه کنید.

اتاق مطالعه متفاوت

اتاق کار و نورپردازی

اگر در اتاق مطالعه شما پنجره وجود دارد به شما توصیه می‌کنیم میز کار خود را در مجاورت آن قرار دهید. در گوشه‌ای‌ترین قسمت اتاق همانند تصویر میز کار خود را به صورت ال قرار دهید. این امر سبب دنج شدن فضا و تمرکز بیشتر بر روی کار و مطالعه می‌شود. مثل ایده پردازی‌های قبل با استفاده از نورپردازی در قسمت بالای میز کار خود می‌توانید جلوه‌ای بیشتر به فضای کار خود بدهید. ایده پردازی مدرن برای اتاق مطالعه گاهی اوقات نیاز به صرف هزینه زیادی ندارد. شاید شما با چیدن چندین گلدان با گل‌های محبوب آپارتمانی و یا استفاده از یک نورپردازی متفاوت در فضا به این مهم دست پیدا کنید. همه این عوامل به هوش و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

اتاق کار و نورپردازی

 اتاق مطالعه سیاه و سفید

همان طور که در مدل‌های اتاق مطالعه مدرن قبلی به آن اشاره شد، استفاده از رنگ مشکی شما را به یک دکوراسیون متفاوت نزدیک می‌کند. این بار برای اینکه یک اتاق مطالعه با دکوراسیون مدرن داشته باشید نیازی نیست اتاق را به رنگ مشکی تغییر دهید. با استفاده از لوازم سفید، مشکی و البته خاکستری می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. به عنوان مثال میز کار خود را سفید و تخت خود را مشکی انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از روتختی و شال مبل سفید مشکی نیز کمک کنید. شکی در این نیست که شال مبل یا قالیچه‌های کوچک تزئینی سفید مشکی پشمی نیز شما را به این مهم نزدیک خواهد کرد.

 اتاق مطالعه سیاه‌وسفید

اتاق مطالعه مدرن باید چگونه باشد؟

برای داشتن یک اتاق مطالعه مدرن در ابتدا باید به سلیقه و نیاز خود توجه داشته باشید. برخی از افراد از شلوغی بیش از حد در محیط رنج می‌برند. همین امر سبب می‌شود برای داشتن یک اتاق مطالعه با طراحی مدرن به سمت یک چیدمان ساده قدم بردارند. برخی دیگر نیز چیدمان رنگی را ترجیح می‌دهند و به دنبال مبل و میز رنگی می‌روند. توجه کنید که استفاده از گل و گیاه در دیزاین داخلی اتاق مطالعه به جهت دست یافتن به یک دکوراسیون مدرن بی‌تأثیر نیست. شما به‌ راحتی با نورپردازی و رنگ‌آمیزی متفاوت در فضا، می‌توانید به چیدمان مدرن دست پیدا کنید. بدون تردید استفاده از گل و گیاه در هر فضایی سبب ایجاد شدن حس خوبی خواهد شد. از همین رو شما می‌توانید از گیاهان جدید و گلدان‌های مدرن برای چیدمان به‌روز خود استفاده کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید به دکوراسیون مورد نظر خود برای داشتن اتاق مطالعه به سبک مدرن برسید. به نظر شما رعایت چه نکات و مواردی برای داشتن چنین اتاق مطالعه‌ای مهم است؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد امتیازات 13

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .