اتاق خواب بنفش و سفید و استفاده از این دو رنگ برای دکوراسیون محیط

اتاق خواب بنفش و سفید

اتاق خواب بنفش و سفید بعد از آماده‌سازی چشم‌ها را نوازش می‌کند. هیچ عقل سلیم و بانوی خوش سلیقه‌ای به زیبنده بودن رنگ بنفش تردید ندارد، اما هرگز نباید یکی از مهم‌ترین اصول در طراحی دکوراسیون که تناسب رنگ‌هاست را فراموش کرد. ترکیب رنگ بنفش و سفید در کنار یکدیگر به شما حس آرامش می‌دهد. شاید تا کنون از این نوع چیدمان در فضای اتاق خواب خود استفاده نکرده باشید یا احتمال دارد شما یکی از طرفداران پر و پا قرص این نوع چیدمان در فضای اتاق خواب باشید. در هر صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم با این مطلب از توکامگ همراه باشید تا شما را با چند نموه از ایده‌ها برای یک چیدمان بنفش و سفید در اتاق خواب آشنا کنیم.

اتاق خواب بنفش و سفید

استفاده از رنگ بنفش در چیدمان داخلی

رنگ بنفش در نگاه کلی از سمت روانشناسان به عنوان رنگ عزت نفس، وقار و اصالت شهرت دارد. از نظر متخصصان صنعت مد استفاده از رنگ بنفش در چیدمان فضای داخلی حال و هوای سلطنتی به محیط می‌بخشد و از نظر روان‌شناختی نیز رنگ بنفش تسکین دهنده، آرامش بخش و چشم نواز شناخته شده است.  رنگ بنفش در کل جاذب نور است و به همین دلیل معمولا توصیه می‌شود در زمان استفاده با رنگ سفید ترکیب شود.

 رنگ بنفش در چیدمان داخلی

استفاده از رنگ بنفش و سفید در چیدمان اتاق خواب

رنگ بنفش رنگی لوکس و جذاب در چیدمان داخلی محسوب می‌شود. ترکیب رنگ سفید با رنگ بنفش سبب تأثیرگذاری چند برابر آن در محیط می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با ترکیب رنگ بنفش و سفید یک دکوراسیون متفاوت را تجربه کنید. رنگ سفید و رنگ بنفش هر کدام به تنهایی جلوه‌ای خاص به محیط می‌بخشند و همان طور که اشاره شد استفاده از رنگ بنفش تیره همراه با رنگ سفید توصیه می شود.

رنگ بنفش و سفید در چیدمان اتاق خواب

ایده‌هایی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب بنفش و سفید

  • دیوار به رنگ بنفش
  • کاغذ دیواری بنفش
  • مبلمان
  • سرویس خواب
  • روتختی
  • پرده
  • لوازم دکوری

دیوار به رنگ بنفش در اتاق خواب

داشتن اتاق خواب بنفش و سفید کار دشواری نیست؛ شما برای این منظور می‌توانید از رنگ آمیزی اتاق خواب خود شروع کنید. ترکیب رنگ بنفش با سفید، با حدود ۷۵٪ رنگ سفید و ۲۵٪ رنگ بنفش، می‌تواند ایده‌ای مناسب باشد؛ یعنی شما 25 درصد از فضا را با رنگ بنفش رنگ آمیزی کرده و 75 درصد باقی مانده را با سفید؛ زیرا رنگ بنفش به تنهایی و با تناژ بالا در بلند مدت به چشم آسیب وارد می‌کند. از طرف دیگر در صورت استفاده زیاد رنگ بنفش و مخصوصا رنگ تیره آن، فضا نیز بسیار تاریک می‌شود.

دیوار رنگی اتاق خواب بنفش و سفید

استفاده از کاغذدیواری بنفش در اتاق خواب

کاغذ دیواری‌های بنفش و سفید کار شما را برای دیزاین داخلی اتاق خواب و داشتن اتاقی با این دو رنگ بسیار ساده کرده است. شما می‌توانید با هر ترکیب رنگ و با استفاده از طرح‌های مختلف این کار را به انجام برسانید. متخصصان این صنعت خود ایده‌های بسیار خوبی برای دکوراسیون داخلی به شما ارائه می‌دهند. گل‌های ترکیبی طلایی و رنگ بنفش می‌تواند به مجلل‌تر شدن فضا کمک می‌کند و از سوی دیگر می‌توانید از کاغذ دیواری سفید با گل‌های یاسی نیز به این منظور بهره بگیرد. استفاده از کاغذ دیواری بنفش و سفید ایده مقرون به صرفه‌ای به شمار می‌رود و نصب آن نیز آسان می‌باشد. در کنار نصب کاغذ دیواری می‌توانید سقف را نیز به همین منظور با تناژ بنفش و سفید ترکیبی رنگ‌آمیزی کنید.

کاغذ دیواری های اتاق خواب بنفش و سفید

مبلمان اتاق خواب بنفش و سفید

اگر قصد خرید مبلمان برای اتاق خواب خود را دارید، می‌توانید از مبلمان متفاوتی در فضای اتاق خواب با رنگ سفید و بنفش استفاده کنید. به عنوان مثال مبل سفید با کوسن‌های گل دار بنفش، مبل بنفش با کوسن‌های سفید طلایی، مبلمان بنفش سفید با کوسن‌های یکدست سفید با حاشیه‌های طلایی و بی نهایت ترکیب رنگ دیگر در این رنگ و سبک دکوراسیون می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. همچنین می‌توانید از مبلمان سفید طلایی همراه با یک کاغذ دیواری بنفش بهره ببرید. رنگ بنفش و ترکیب آن با سفید به قدری کار را برای شما ساده می‌کند که به راحتی می‌توانید از سایر رنگ‌ها نیز در کنار آن‌ها استفاده کنید.

اتاق خواب بنفش و سفید

سرویس خواب

سرویس خواب برای اتاق خواب بنفش و سفید کلیدی‌ترین موضوع برای چیدمان به شمار می‌رود. به این امر در زمان خرید باید بسیار توجه شود. اگر تصمیم شما یک چیدمان بنفش و سفید است، تخت در سرویس خواب یکی از رکن‌های اساسی به منظور چیدمان متفاوت به شمار می رود. به همین منظور می‌توانید از تخت سفید بنفش با پایه‌ها و تاج‌های طلایی استفاده کنید. این مهم کار شما را در دیزاین کردن فضا ساده می‌کند، به شکلی که شاید در یک اتاق خواب با رنگ سفید بتوان این ترکیب رنگ را به راحتی پیاده کرد. میز توالت بنفش را به راحتی می‌توانید با گلدان‌های سفید دیزاین کنید. از گل‌های طبیعی سفید برای جلوه بخشیدن به محیط استفاده کنید و توجه داشته باشید که کمد و آینه با تناژ رنگی بنفش نیز انتخاب ایده آلی به شمار می‌آید.

بعد از انتخاب و خرید تختخواب، روتختی در چیدمان اتاق خواب بنفش و سفید اصلی‌ترین کار را برای شما انجام می‌دهد. روتختی به منظور جلوه دادن به تخت و زیبایی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین منظور در زمان خرید باید دقت لازم را داشته باشید. به راحتی می‌توانید با استفاده از روتختی سفید با گل‌های ترکیبی بنفش و مشکی جلوه‌ای خاص به فضا بخشید. روتختی بنفش با گل‌های طلایی، رو تختی سفید با گل‌های بنفش و طلایی، رو تختی بنفش با گل‌های بنفش و مشکی، رو تختی سفید با گل‌های بنفش یاسی و سایر ترکیب رنگ‌ها تنها نمونه‌هایی از انواع ترکیب رنگ‌ها برای این کار به شمار می‌روند.

روتختی اتاق خواب بنفش و سفید

پرده اتاق خواب بنفش و سفید

پرده اتاق خواب یکی دیگر از اصلی‌ترین ارکان دکوراسیون این اتاق به شمار می‌رود. از آنجایی که رنگ بنفش به محیط روح سلطنتی و اشرافی می‌بخشد، می‌توانید از پرده‌های بلند برای افزودن حالت سلطنتی به محیط بهره ببرید. پرده بلند بنفش با گل‌های طلاکوب شده، پرده سفید با گل‌های بنفش و مشکی و پرده بنفش سیر با گل‌های یاسی در کنار یک تور سفید سبب اثربخشی بیشتر آن در فضا می‌شود. دست شما برای انتخاب یک پرده بنفش با طرح‌های مختلف باز است.

اتاق خواب بنفش و سفید

لوازم دکوری در اتاق خواب بنفش و سفید

لوازم دکوری برای چیدمان اتاق خواب می‌تواند عناصر متفاوتی باشد. یک گلدان بنفش، گل‌های بنفش، لوستر بلوری با تناژ رنگی بنفش، قاب عکس‌های سفید و بنفش، آینه‌های رنگی بنفش ملایم و لوازم دیگر همگی می‌توانند به شما در چیدمان یک اتاق خواب به رنگ بنفش و سفید یاری برسانند.

لوازم دکوری اتاق خواب بنفش و سفید

نظر شما در مورد اتاق خواب بنفش و سفید و استفادده از این دو رنگ در محیط خانه چیست؟ ترجیح می‌دهید به چه صورت از این رنگ‌ها در اتاق خواب خود استفاده کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 14

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .