اتاق خواب مدرن و نکته های طراحی دکوراسیون آن | توکامگ

اتاق خواب مدرن و نکته های طراحی دکوراسیون آن

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای به حساب می‌آید؛ چرا که این اتاق محل استراحت افراد است تا بتوانند پس از یک روز کاری، با خوابی آسوده و راحت برای فردا آماده باشند. به همین خاطر نیز بایستی توجه ویژه‌ای به سبک دکوراسیون این اتاق داشت. با توجه به اینکه بسیاری از افراد مدرن را به عنوان سبک خانه خود انتخاب می‌کنند، در این پست از توکامگ به بررسی ویژگی‌های اتاق خواب مدرن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق مدرن

چگونه می‌توان یک اتاق خواب مدرن داشت؟

داشتن اتاق خواب یکی از ضروریات هر خانه‌ای است و افراد خانه بایستی در اتاق خواب خود احساس راحتی داشته باشند. این اتاق مکانی برای آرامش و استراحت است و سبک دکوراسیون مدرن می‌تواند این احساس راحتی و آرامش را در این اتاق فراهم کند که در ادامه به چگونگی آن خواهیم پرداخت.

داشتن یک تختخواب راحت، که یکی از مهم‌ترین لوازم موجود در اتاق خواب است، اساسی‌ترین راه برای ایجاد مکانی برای آرامش و استراحت است. اما تخت تنها وسیله در اتاق خواب نبوده و سایر وسایل موجود در آن و شکل ظاهری آن‌ها تاثیر زیادی در این امر دارند. برای نمونه رنگ اتاق خواب و وسایل موجود در آن یکی از فاکتورهای مهم در اتاق خواب است و با توجه به این که رنگ غالب استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب مدرن معمولا طیف‌های رنگی سفید هستند، می‌توان گفت که دکوراسیون مدرن ایجاد احساس آرامش در اتاق خواب را تضمین می‌کند. البته انتخاب رنگ اتاق خواب تا حد زیادی وابسته به سلیقه و طبع افراد دارد و ممکن است که شخصی از رنگ سفید در دکوراسیون خانه خود استفاده نکند، اما در این مورد نیز سبک مدرن از خود انعطاف نشان می‌دهد و می‌توان از رنگ‌های متنوع دیگری نیز در آن استفاده کرد.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

سبک‌های طراحی اتاق خواب مدرن بسیار گسترده هستند و به همین خاطر می‌توان گفت که انتخاب‌های شما در این مسیر بی‌شمار هستند. از رنگ کلی و تم اتاق گرفته تا سرویس خواب و سایر وسایل موجود در اتاق، صدها گزینه وجود دارند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود، و البته سبک خانه‌های شیک ایرانی دوست داشتنی، از بین آن‌ها انتخاب کرده اتاق خواب خود را به شکلی مدرن و شیک طراحی و تزیین کنید.

یک اتاق خواب مدرن بایستی ترکیبی از رنگ‌ها، مبلمان مدرن و امروزی و وسایل هنری ظریفی باشد که در عین زیبایی، شیک و مدرن بودن، یک مکان راحت را نیز برای استراحت شما فراهم کند. در صورتی که خودتان قصد طراحی و تزیین اتاق خواب مدرنتان را دارید، دستتان در این راه باز است. می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را، البته در چارچوب رنگ‌های مناسب برای این سبک و با انتخاب از میان رنگ‌های آرامش‌بخش اتاق خواب، برگزیده و شروع به رنگ کردن اتاق خواب کنید. هر چند که می‌توانید جای رنگ کردن اتاق از کاغذدیواری‌های آماده نیز استفاده کنید که می‌توانند ساده و رنگی باشند و یا طرح دار. طرح‌هایی که برای سبک مدرن انتخاب می‌شوند نباید زیاد زرق و برق دار باشند و بهتر است که طرح‌های ساده و شیک را برای این کار انتخاب کنید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

مبلمان، تخت و سایر وسایل سرویس خواب نیز بایستی از نوع ساده و مینیمال انتخاب شوند و به نوعی چیده شوند که رفت و آمد در اتاق خواب به آسانی صورت گیرد. توجه کنید که مبلمان سلطنتی و کلاسیک و همچنین سرویس خواب‌های کلاسیک و سلطنتی که پر زرق و برق هستند و معمولا نقش و نگار زیادی بر رویشان وجود دارد، نمی‌توانند برای سبک مدرن مناسب باشند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اتاق خواب مدرن ساده بودن آن و وسایل موجود و البته مرتب بودن است. پس هنگام خرید وسایل علاوه بر این نکته که وسایل بایستی ساده باشند، به این نکته نیز توجه کنید که لوازم خریداری شده دارای فضای مناسبی برای قرار دادن لباس‌ها و وسایل غیر ضروری که همیشه استفاده نمی‌شوند نیز باشند تا بعدا در تمیز و مرتب کردن اتاق خواب به مشکل نخورید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

رنگ اتاق خواب مدرن را چگونه انتخاب کنیم؟

همان طور که در مطالب قبلی توکامگ نیز اشاره کردیم، رنگ اتاق خواب بایستی از بین رنگ‌های آرام بخش انتخاب شود تا بتوان خوابی راحت و آسوده را در آن تجربه کرد. در مورد انتخاب رنگ برای اتاق خواب به سبک مدرن، بایستی بگوییم که بر خلاف بسیاری از سبک‌های دکوراسیون، شما محدودیت خاصی در انتخاب رنگ اتاق خود ندارید. اگر شما علاقمند به رنگ‌های شاد هستید، که گفته می‌شود رنگ سال جدید 98 نیز از بین این رنگ‌ها انتخاب شود، می‌توانید از طیف‌های روشن رنگ‌هایی مثل زرد، نارنجی، بژ و… استفاده کرده و فضایی گرم و خوشایند برای خود درست کنید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

همچنین می‌توانید از طیف‌های رنگ آبی نیز استفاده کرده و حسی متفاوت و استثنایی را در اتاق خواب خود بوجود آورید. البته رنگ سفید بیشتر در دکوراسیون و سبک مدرن خانه‌ها استفاده می‌شود که همان طور که گفتیم لزومی به رعایت این امر نبوده و شما می‌توانید سلیقه خود را در انتخاب رنگ اتاق خواب به سب مدرن خود دخالت دهید. حتی اگر رنگی عجیب و غریب را نیز برای اتاق خواب خود انتخاب کنید، با ایده گرفتن از تصاویر و عکس های اتاق خواب هایی که با این رنگ طراحی شده‌اند می‌توانید یک اتاق خوب شیک و دوست داشتنی برای خود بوجود آورید.

در انتخاب رنگ اتاق خواب مدرن، سن افراد و مرد یا زن بودن نیز تاثیر دارد. برای مثال بهتر است که رنگ دیوارهای اتاق خواب کودکان سفید انتخاب شود تا بعدا بتوان به راحتی آن را با وسایل کودکانه، اسباب بازی‌ها و عکس های کودک تزیین کرد. رنگ‌هایی مثل صورتی و بنفش نیز می‌تواند برای دختر خانم های جوان رنگ مناسبی که به دنبال یک اتاق خواب مدرن هستند مناسب باشد. برای داشتن چنین اتاقی لزومی ندارد که حتما دیوارها به رنگ بنفش و یا صورتی رنگ شوند و می‌توانید برای مثال روکش تخت خواب و بالش‌ها را به این رنگ انتخاب کنید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

کف اتاق مدرن باید چگونه باشد؟

کف اتاق های به سبک مدرن معمولا از کفپوش‌های چوبی و یا طرح چوب جدید و مدرن ساخته می‌شود، ولی از آنجایی که اتاق خواب مورد نظر بایستی به سبک و دکوراسیون ایرانی نیز شباهت داشته باشد، و با توجه به اینکه فرش‌های زیبا و دلفریب ایرانی جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون منازل ایرانی هستند، می‌توان با رعایت نکاتی از فرش ایرانی در دکوراسیون اتاق خوب مدرن بهره برد. با این کار دکوراسیون اتاق شما بیشتر شبیه به دکوراسیون امروزی خواهد بود تا دکوراسیون مدرن.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

چه وسایلی برای اتاق خواب با دکور مدرن نیاز است؟

هنگام خرید وسایل ضروری برای اتاق خواب اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که به چه چیزی نیاز دارید. برای مثال اگر اهل مطالعه هستید، یک قفسه کتاب شیک همراه با یک صندلی مطالعه مدرن می‌تواند برای اتاق خوابتان مناسب باشد. استفاده از گل‌ها و گیاهان زیبا و سرسبز آپارتمانی نیز در دکوراسیون مدرن همیشه توصیه می‌شود و می‌توانید با سلیقه خود آن‌ها را به اتاق خواب خود اضافه کنید. آینه‌ها هم که جزئی جدایی ناپذیر از اتاق خواب هستند و پیشنهاد ما به شما انتخاب یک آینه بزرگ و و شیک است که جلوه‌ای متفاوت به اتاق می‌بخشد و باعث می‌شود که اتاق بزرگتر نشان داده شود.

برای انتخاب وسایل بزرگ‌تر اتاق خواب مانند تخت و کمد و… نیز بایستی بگوییم که کار سختی ندارید. فقط کافیست که به دنبال خرید وسایل جمع و جور، ساده و مینیمال باشید. اگر اتاق خوابتان کوچک است، وسایلی مانند پاتختی‌های جادار، تخت‌های کشودار یا جکدار و کمد‌هایی با کشوهای بزرگ می‌توانند بسیار مناسب باشند. بزرگ‌ترین وسیله در اتاق خواب تختخواب است و بیشترین تاثیر را در مدرن بودن اتاق خواب ایفا می‌کند؛ پس هنگام دیزاین اتاق، حتما به دنبال خرید سرویس خواب مدرن شیک باشید.

ویژگی های دکوراسیون اتاق خواب مدرن

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل در مورد اتاق خواب‌های مدرن و چگونگی طراحی دکوراسیون آن‌ها توضیح دهیم. نظر شما در مورد این سبک دکوراسیون و استفاده از آن در اتاق خواب چیست؟

برگرفته از: homify

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!