تخت فلزی بهتر است یا چوبی ؟ ویژگی مثبت و منفی تختخواب فلزی و چوبی

تخت فلزی بهتره یا چوبی

آیا تصمیم دارید همین روزها دکوراسیون اتاق خوابتان را تغییر دهید؟ در این میان خرید یک ست تختخواب جدید را هم در سر دارید؟ اگر این طور است، این مطلب توکامگ به شما کمک زیادی خواهد کرد. اول از همه بیایید به این مساله بپردازیم که تخت فلزی بهتر است یا چوبی.

تخت فلزی بهتر است یا چوبی ؟ برای اتاق خواب خود کدام را انتخاب کنیم؟

در خرید سرویس خواب یکی از سوالاتی که قبل از هر چیزی بایستی از خود بپرسید، این است که تخت فلزی بخریم یا چوبی؟ هرکدام از این نوع تخت‌ها ویژگی‌های منحصر‌ به‌ فرد خود را دارند و بسته به نیاز شما می‌توانند کارایی خوبی از خود نشان دهند. نمی‌توان به صراحت گفت که تخت فلزی بهتر است یا چوبی. ولی می‌توانیم تعیین کنیم که بسته به نیاز ما، کدام برای ما بهتر است. اگر هنوز نمی‌دانید که برای شما تختخواب فلزی بهتر است یا چوبی ، ما نکاتی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید انتخاب خود به بهترین نحو انجام دهید. در ادامه این پست به شرح نکات مثبت و منفی و ویژگی‌های هر کدام از تخت‌های فلزی و چوبی می‌پردازیم:

تخت فلزی و ویژگی‌های آن

تخت فلزی بهتر است یا چوبی - تخت فلزی

تختخواب فلزی، ویژگی‌های منحصر‌ به‌ فرد خود را دارد. در زیر ویژگی‌های مثب و منفی این نوع تخت را تقدیم حضورتان می‌کنیم.

 • بدنه فلزی این نوع تخت، در مقابل آسیب‌های ناشی از آتش و حشرات مقاوم است.
 • بدنه فلزی ازرانتر از بدنه چوبی است.
 • تخت‌هایی با بدنه فلزی معمولا سبک‌تر از تخت‌هایی با بدنه چوبی هستند.
 • تخت‌هایی با بنده فلزی، معمولا دارای چرخ هستند تا حمل و نقل‌شان راحت‌تر انجام شود.
 • سایز و ابعاد تخت‌هایی با بنده فلزی، معمولا قابل تغییر و تنظیم است. اگر بخواهید تشکتان را کوچکتر یا بزگتر کنید، این تخت‌ها انتخاب مناسبی برای شما هستند. می‌توانید بدنه تخت‌های فلزی را با هر ابعادی که می‌خواهید تنظیم کنید.
 • برخی از تخت‌های فلزی، طوری طراحی شده‌اند که از وسط خم می‌شوند و بالا می آیند. این نوع بدنه‌های با این نوع ساختار، می‌توانند در صورتی که شما بخواهید مثل یک پشتی بالا بیاید و پشت و کمر شما را ساپورت کند. ارتفاع این بالا آمدگی نیز قابل نتظیم است.
 • یکی از نکات منفی تخت‌هایی با بدنه فلزی، این است که این تخت‌ها ممکن است خیلی صدا بدهند. ممکن است با هر حرکتی که روی تخت می‌کنید و هر جابجایی کوچک، صدای آزار دهنده قرچ قرچ فلز در بیاید.

موردی که باید بدانید این است که، می‌توانید بدنه فلزی تختتان را هر طوری که برای شما بهتر است طراحی کنید و آن را به سازنده سفارش دهید. می‌توانید با یک سازنده مبلمان مشورت کنید و بهترین نوع تختخواب را برای اتاق خواب خودتان انتخاب کنید.

تخت چوبی و ویژگی‌های آن

تخت فلزی بهتر است یا چوبی - تخت چوبی

تخت‌هایی با بدنه چوبی هم ویژگی‌های مثبت و منفی خود را دارند. در ادامه این ویژگی‌ها را تقدیم حضورتان میکنیم.

 • تخت‌هایی با بدنه چوبی، گران قیمت‌تر از تخت‌های فلزی تمام می‌شوند.
 • تخت‌های چوبی وزن نسبتا سنگین‌تری نسبت به تخت‌های فلزی دارند.
 • سر هم کردن تخت‌هایی با بدنه چوبی زمان بیشتری می‌برد و حمل و نقل آن‌ها سخت‌تر از تخت‌های فلزی است.
 • تخت‌های چوبی، متنوع هستند و با ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. می‌توانید ارتفاع و عرض و طول آن‌ها را تعیین کنید. تخت‌های جکدار یا کشودار یکی از پرطرفدار‌ترین نوع تخت‌های چوبی هستند.
 • تخت‌هایی با بدنه چوبی از مواد و یراق آلاتی ساخته می‌شوند که بسیار متنوع و زیبا هستند.
 • تخت‌هایی با بدنه چوبی دارای تخته‌هایی در زیر تشک هستند که مقاومت تخت را در برابر وزن‌های بالا بیشتر می‌کنند.
 • بیشتر تخت‌های چوبی تاج تخت ندارند و طوری طراحی نشده‌اند که بتوان بعدا بر رو آن‌ها تاج نصب کرد. ولی می‌توانید تختتان را طوری سفارش دهید که این ویژگی را داشته باشد.

تخت فلزی بهتر است یا چوبی - تخت فلزی

همانطور که خواندید، نمی‌توان به صراحت گفت که تخت فلزی بهتر است یا چوبی. انتخاب جنس بدنه تخت، کاملا بستگی به نیاز شما و مواردی دارد که شما از تخت استفاده می‌کنید.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع جنس تخت، کلیت دکوراسیون منزل و اتاق خواب شماست. حتما ابتدا کلیت دکوراسیون اتاق خواب خود را در نظر بگیرید و ببینید باقی وسیله‌های اتاق شما بیشتر با چه جنسی از تخت و با چه طرحی هم‌خوانی دارند. بعد اقدام به خرید تخت چوبی یا فلزی کنید.

نیاز شما هر چه که باشد، و شما با هر سلیقه ای که باشید، تخت‌های متنوع فلزی و چوبی با طراح های زیبا و کارایی های متنوعی در بازار وجود دارند که حتما پاسخگوی نیاز و سلیقه شما خواهند بود. حتی اگر تخت مورد نظرتان را در بازار پیدا نکردید، می‌توانید آن را همانطور که می‌خواهید طراحی کنید و به سازندگان تخت و مبلمان سفارش دهید تا تخت مورد نظرتان را برای شما بسازند.

امدواریم توانسته باشیم شما را در پاسخ به این سوال که تخت فلزی بهتر است یا چوبی راهنمایی کرده باشیم.در این بین انخاب شما کدام است؟ تخت فلزی یا چوبی ؟ چرا ؟

برگرفته از: surplusfurniture.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 44

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.