تزئین اتاق خواب با ریسه، ساده اما پر کاربرد و جذاب

عکس روی ریسه 2

تزیین اتاق خواب با ریسه یک انتخاب هوشمندانه است که شما برای چیدمان اتاق خود انتخاب کرده اید. گاهی اوقات تغییرات جزئی در یک اتاق می‌تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن آن داشته باشد. تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و بطور کلی زندگی به سبک مدرن که سبک سادگی است، در این دوره و زمان شاید بیشتر از هر سبک و روش دیگری بکار ما بیاید. در شرایطی که زندگی شلوغ و پر مشغله دیگر جایی برای آرامش خاطر نمی‌گذارد، تنها اتاق آدمی است که می‌تواند او را از تمام مشکلات و دردسرهای بیرونی آزاد کرده و به او آرامشی لذت بخش عطا کند. همواره در دکوراسیون داخلی نور و روشنایی بسیار حائز اهمیت بوده است. ریسه های برقی و درخشان و یا ریسه های نخی یکی از همان وسایل ساده است که از خاص ترین ایده ها برای تزیین اتاق هستند و فضای اتاق شما را بسیار رویایی و رمانتیک می‌کنند. در طی چند سال اخیر استفاده از این ریسه ها در دکوراسیون بسیار مد شده است.

ریسه های تزیینی نوری یک نوار طولانی است که در متراژ و ابعاد مختلف درست می‌شود و به اندازه کافی باریک هستند که در تمام محیط ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ می‌توان از آن ها به شکل‌های مختلف در هر مکانی از قبیل کمدها، در زیر کابینت‌ها، در اطراف درب‌ها و در امتداد نرده‌ها استفاده کرد. ریسه های تزئینی به شما این امکان را می‌دهند تا هرجایی را به صورت خلاقانه نورپردازی کنید. بسیاری از این ریسه ها قابلیت تغییر رنگ و تغییر شکل تابش نیز دارند؛ به طور کلی هیچ گونه محدودیتی برای نورپردازی با استفاده از ریسه ها وجود ندارد. این ریسه ها مزیت های زیاد دارند مانند اینکه انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند، تنوع رنگی بالایی دارند، طول عمر آن ها زیاد است، نصب آسانی نیز دارند و …

در اینجا ایده هایی برای تزیین اتاق با ریسه گذاشتیم تا از آنها برای زیبا سازی اتاق و خانه‌تان استفاده کنید. ما این ایده ها را به سه دسته تزئین دیوار اتاق با ریسه، تزئین سقف اتاق با ریسه و تزئین وسایل و اشیاء داخل اتاق تقسیم بندی کردیم تا کار شما راحت تر شود.

 تزئین دیوار

مهم ترین عنصر در طراحی دکوراسیون هر اتاقی دیوار های آن هستند. دیوار ها به ترکیب هر فضا و دکوراسیونی شخصیت می‌بخشند، پس برای ایجاد کردن فضای منحصر به فرد در اتاق خود می‌توانید از ایده های استفاده از ریسه برای تزئین دیوار استفاده کنید. تزئین دیوار بیشترین تاثیر و جذابیت را در دکوراسیون داخلی اتاق شما می‌گذارد. دیوار ها بزرگترین قسمت های قابل مشاهده در هر اتاقی هستند و شما می‌توانید با کمک مجموعه ای از ریسه های تزئینی وسایل مورد نظر خود را از دیوار ها آویزان کنید تا دیوار هایتان ظاهری زیبا و دلنشین پیدا کنند.

ریسه روی دیوار در تزئین اتاق خواب با ریسه

 عکس روی ریسه

برای مثال در تزئین اتاق خواب با ریسه می‌توانید عکس هایی که در آن خاطرات شادی دارید و دیدن آن ها منجر به حسی خوب در شما می‌شود را انتخاب کنید و عکس ها را به هر صورتی منظم و نامنظم و یا به اشکال مختلفی همچون قلب و یا ستاره بر روی ریسه در کنار هم بچینید، سپس ریسه را به دیوار آویزان کنید. یادتان باشد ابعاد و تعداد عکس ها بسیار مهم هستند.

 

 تزئین اتاق خواب با نصب ریسه و عکس

تزئین اتاق خواب با نصب ریسه روی دیوار

ریسه روی پارچه

یکی از راه های ساده دیگر برای تزئین دیوار اتاق شما با ریسه این است که اگر قسمتی از دیوار شما ضربه خورده است و نمی‌خواهید دوباره آن را رنگ کنید، آن قسمت را پارچه نصب کنید و روی پارچه را با این ریسه ها تزئین کنید. اما باید توجه داشته باشید که با دقت و ظرافت پارچه خود را انتخاب کرده باشید. همه ما از تصویر ستاره ها در شب لذت می بریم؛ حال تصور کنید این ستاره های کوچک زیبا در اتاق خوابمان حضورداشته باشند، این فضا برای شب نشینی با دوست هایتان و تماشای فیلم و لذت بردن از منظره ای شبیه به ستاره ها بسیار مناسب است.

تزئین اتاق با ریسه روی پارچه

ریسه روی صفحه مشبک

یکی دیگر از استفاده ها در تزیین اتاق خواب با ریسه این است که یک صفحه مشبک را بر روی یک تکه از دیوار نصب کنید. می‌توانید یک گالری دیواری زیبا خلق کنید و بر روی آن وسایل تزیینی که علاقه مند به دیدنشان هستید را قرار دهید، می‌تواند عکس ها، کارت پستال ها و نوشته های زیبایتان باشد و سپس برای تزیین بیشتر از ریسه های نورپردازی در کنار آن استفاده کنید و با یک اقدام ساده زیبایی بسیاری را به اتاق خواب خود هدیه کنید. بر روی این برد می‌تواند هیچ عکسی حضور نداشته باشد؛ می‌توانید از وسایلی که حس خوبی به شما می دهند و یا مطابق با رشته و موضوع کاریتان هستند استفاده کنید. این برد برای آن است که شما در تمام مدتی که داخل اتاق خواب هستید حس آرامش بیشتری داشته باشید پس همان طور که دوست دارید آن را پرکنید.

عکس روی صفحه مشبک

 تزیین سقف با ریسه

در تزیین اتاق خواب با ریسه اگر سقف اتاق شما بیش از حد کوتاه است و باعث می‌شود فضای اتاق خفه و کم ارتفاع به نظر برسد با آویختن ریسه از سقف به شکل عمودی این ارتفاع کم تا حدی جبران می‌‌شود و موجب می‌شود سقف بلند تر به نظر برسد.

ریسه روی سقف در تزئین اتاق خواب با ریسه

تزئین اشیاء و وسایل

شما می‌توانید ریسه‌ ها را با اشیاء دکوری به ظاهر ساده و تکراری ترکیب نمایید و آن ها را تبدیل به لوازم دکوری منحصر به فردی کنید. به عنوان مثال، زمانی که نور ریسه‌ ها از پشت یک بوم نقاشی پوشیده شده با رنگ طلایی، چشمک می‌‌زنند، فضایی جذاب و جدید را خلق می‌کنند. یا به هنگام پیچیدن به دور یک شاخه خشک، تبدیل به شکوفه های نورانی خواهند شد. همچنین می‌توانید با استفاده از چراغ های ریسه ایی تاج تخت خواب خود را نورانی کنید و با استفاده از یک صفحه نیمه‌ شفاف و نصب ریسه‌ ها پشت آن، در طول شب نوری ملایم و همیشگی داشته باشید. همچنین عبور دادن ریسه‌ ها از زیر تخت خواب به شما در تاریکی شب هنگام تردد کمک خواهد کرد. اگر در اتاق خود آینه دارید می‌توانید دور آینه را نیز با این ریسه ها تزئین کنید. می‌توانید از این ریسه ها در یک بطری شیشه ای استفاده کنید و با روشن کردن تعداد زیادی از آن ها، جلوه‌ی زیبای این چراغ ها را می‌توانید از بدنه شیشه مشاهده کنید و از آن به عنوان چراغ خواب به هنگام شب استفاده کنید. گاهی اوقات می‌توان با استفاده از ریسه‌ ها یک اثر تجسمی خلق کرد، به عنوان مثال می‌توانید کنجی از اتاقتان را به شکل درختی نورانی دربیاورید و یا می‌توانید ریسه‌ های کوچک نورانی را از حباب لامپ‌ های رشته‌ ایی بزرگ تر عبور دهید. بدین ترتیب یک نورپردازی کاملا متفاوت برای دیوار های اتاق خواهید داشت. در کل دکوراسیون اتاق خواب با وسایل دور ریختنی به همراه ریسه دور آن ها ایده ای جذاب و منحصر به فرد خواهد بود.

تزئین اتاق خواب با ریسهنصب ریسه بر روی وسایلتزئین اتاق خواب با آینه و ریسهنصب ریسه داخل بطریریسه در لامپ

امیدواریم این ایده ها برای تزیین اتاق خواب شما مفید بوده باشد و بتوانید اتاقی زیباتر برای خود بسازید. آیا شما تا به حال اتاق خود را با ریسه های نوری تزئین کرده اید؟ اگر بله می‌توانید ایده هایی که در سر دارید و با آن ها اتاقتان را تزئین کرده اید با ما درمیان بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 71

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.