ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب بهاری

ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب بهاری

شما ویژگی‌های اتاق خواب بهاری چگونه می‌بینید؟ باوقار، سبز و درخشان یا تصویر دیگری از یک اتاق با تم بهاری در ذهنتان نقش بسته است؟ در این مطلب از توکامگ سعی کرده‌ایم با نکاتی در مورد بهار و اتاق خواب، ایده‌هایی برای ایجاد کمی تفاوت در زندگی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

آیا به این موضوع توجه کرده بودید که بهار چقدر در شما تغییر به وجود می­‌آورد، یا با نادیده گرفتن آن مشغول زندگی و چالش های آن بودید؟ اگر جواب شما در مورد نادیده گرفتن مثبت است، از هم اکنون دست به کار شوید؛ در را بر رویش باز کنید تا شما را سرشار از تازگی کند. محیط بیرون در حال گرم شدن است، طروات بخشیدن را از خود شروع کرده و در حال گسترش آن است و جوان شدن را آغاز کرده است. زمستان کت سفیدش را از دوش زمین برداشته و زمین از خواب بیدار شده است. همه این نشانه ها برای این است که شما نیز برخیزید و دستی به دنیای خواب آلود ناشی از سرمای تمام شده زمستانتان بکشید. برای بهاری کردن خانه خود سری به اتاق خواب بزنید. جایی که شما را سرحال بیاورد آن هم پس از یک خواب طولانی.

یک اتاق خواب بهاری برای خود در نظر بگیرید و با مجله دکوراسیون توکامگ همراه شوید و از جدیدترین ترندهای روز دنیا در زمینه اتاق خواب بهره مند شوید.

باوقار، سبز و درخشان؛ بهترین عباراتی که در مورد بهار و آمدنش می‌­توان گفت همین کلمات است. در نظر بگیرید با این سه کلمه چگونه یک اتاق خواب بهاری را می­‌توان ساخت. همان طور که همیشه بهار با خود رنگ و بوی تازگی به زندگی ازرانی می‌کند با فرا رسیدن بهار نشانه‌­های آن در انسان نیز پدیدار می‌گردد. لازمه حرکت در این مسیر هم قدم شدن با خصلت‌های بهاری است. سبز شدن و درخشیدن در عین متانت، وقار و سنگینی.

در این مطلب قصد داریم با ارائه مطالب جدید و خاص شما را شگفت زده کنیم و نسبت به آن چه تا کنون در مورد اتاق خواب بهاری  در ذهن خود می‌پروراندید تمایز ایجاد کنیم.

دکوراسیون اتاق خواب بهاری

برای شروع ابتدا به سراغ نقطه­ یابی در خانه می­رویم. منظور از نقطه­ یابی انتخاب بهترین وسیله برای بهترین مکان است و بر عکس. یعنی اگر شما وسیله‌ه­ایی دارید که جای مناسبی برای آن پیدا نمی‌­کنید و یا فضای خالی دارید که نمی­‌دانید چگونه آن را پر کنید با نقطه یابی در خانه به راحتی می­‌توانید به هدف خود دست یابید. از آنجا که قصد ما ایجاد یک اتاق خواب بهاری است سمت و سوی فعالیت ما به گیاهان و رنگ­‌های مربوط به آن گرایش پیدا خواهد کرد. پس به سراغ نقطه یابی گیاه شناسی در اتاق خواب می رویم، یعنی پیدا کردن نقاط مناسب برای قرار دادن گلدان و یا گیاهان و یا پر کردن فضاهای خالی در اتاق خواببه کمک وسایل ذکر شده مانند گل­‌ها و پوشش های گیاهی.

اگر به گیاهان حساسیت داشته و یا تمایلی به استفاده از آن­‌ها در اتاق خواب خود ندارید به شما پیشنهاد می‌­دهیم از کاغذهای دیواری بهاری استفاده کنید.

با این شعار که “طراحان با نقش‌های ساده دیوارها را جان می‌بخشند” طرح زیبای زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم. همچنین با استفاده از رنگ‌­های پس زمینه موجود در کاغذ دیواری مذکور تعدای از وسایل اتاق را هم ساز کرده و اتاق را دارای ریتم بهاری کنید. این وسایل می‌توانند متکا یا ملحفه‌های تخت باشند و یا حتی یک یا دو تابلو رو میزی کوچک. سلیقه شما در این بخش نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

تغییر دادن بخشی از اتاق این مزیت را برای شما به ارمغان  می­‌آورد که با تغییر فصول یا زمان، شما بدون اینکه هزینه‌های سنگینی متحمل شوید دکوراسیون اتاق خواب خود و حتی تمام خانه را به روز نگه بدارید.

اضافه کردن دکوراتیوهای سنتی و اصیل به دکوراسیون اتاق باعث ایجاد حس درونی مثبت و انرژی زا در انسان می­شود. بازگشت به اصل و واقعیت هم در سنت و هم در ایجاد فضای بهاری یک اندیشه اشتراکی دارند. هر دو این موارد امکان ایجاد فصلی نو و تازه در زندگی را نوید می­دهند. تابلوها و استندهای سنتی همواره مورد پسند هستند و در عین حال توجه بسیاری را به خود جلبب می­‌نمایند.

سبز رنگ کردن یا به رنگ سبزی درآمدن؟

برای اینکه اتاق خواب بهاری داشته باشید باید در و دیوار را سبز کنید و یا سبزی را به خانه تزریق کنید؟ (منظور از سبزی گیاهان و نماد های گیاهی است) در پاسخ به این سوال باید گفت شما هیچ محدودیتی نخواهید داشت. اگر از راه اول وارد شوید کمی دستتان برای تغییرات سریع و کوتاه مدت بسته خواهد ماند، اما در عوض یک فضای همیشه بهاری خواهید داشت. دیوارها را با پوشش رنگی مناسب سبز کنید و برای ایجاد فضای استراحت تخت خواب سفید انتخاب کنید. هر چه میزان نور اتاق بیشتر باشد جلوه‌­گری اتاق شما بیشتر خواهد بود.  اگر در استفاده از رنگ سبز دچار شک هستید نیازی نیست همه دیوارها را یک رنگ کرده و حالنی سبز به خانه تحویل دهید. با انتخاب طیف های رنگی سبز و حتی استفاده ترکیبی از رنگ سبز و کاغذ دیواری اتاق را بهاری بسازید. توجه کنید دیوار شاخص باید رنگ و ساختار متمایز را برگزیند. اگر تمایل داشتید با نقطه یابی از گیاهان استفاده کنید کنج ها و روی میز بهترین نقاط هستند.

با تابلوهای کوچک ولی همسان اتاقتان را شکوفه باران کنید. ایجاد تم اتاق خواب بهاری در سخن کار ساده‌ای به نظر می‌­رسد، اما در پای عمل و ایده کمتر هنرمندی یافت می­‌شود که بی درنگ به ایجاد فضا بپردازد. اتاق برای سر زندگی به گیاه نیاز دارد و این گیاه را شما انتخاب می‌­کنید که زنده باشد یا بی جان. در نگاره‌­های تصویر باشد یا در کالبد جان در درون گلدان. اگر از گیاه زنده استفاده می‌کنید حتما از گیاهان مخصوص و با دوام بهره بگیرید و اگر نه تابلوهایی را فریم بندی کنید که قابلیت تعویض داشته باشند تا تغییر در فضا همواره جاری باشد. از پنجره‌­ها برای انرژی بخشی به اتاق یاری بگیرید و با پرده­‌های زیبا اتاق را محصور کنید. در اینجا رنگ‌ها را ملایم به کار بگیرید تا همه چیز تحت تاثیر آن‌ها قرار نگیرد.

از دیوار­ها فاصله بگیریم. اگر حس می‌کنید تغییر رنگ اتاق یا حتی چسباندن کاغذ دیواری در اتاق برای ایجاد یک اتاق خواب بهاری زیاده روی محسوب می‌شود، هیچ ایرادی ندارد؛ قدم­‌های کوتاه بردارید تا قدرت ریسک پذیری خود را همواره در تعادل نگه داشته باشید. به همین منظور برای بهاری نشان دادن اتاق به سراغ تخت خواب خود بروید. کار سختی نیست کافی است تمام آنچه از بهاری شدن دوست دارید اتفاق بیافتد را به اجرا در بیاورید. این کار هزینه چندانی هم به شما تحمیل نخواهد کرد. با تعویض رو تختی و ملافه­‌های تخت به راحتی می­‌توانید تغییر ملموس و محسوس به وجود آورید. هم چنین به کمک برداشتن یا کنار زدن پرده‌ها و اجازه ورود به نسیم بهاری فضای اتاق را نیز بی نصیب نگذارید. در ضمن برای ایجاد یک فضای فانتزی و در عین حال متنوع بهتر است رنگ بالشت‌­ها با رویه تخت متفاوت باشد و در صورت ست کردن آن‌ها تعدادی از بالشت‌ها را نیز اجازه دهید ساده باقی بمانند. تا جایی که برایتان مقدور است اتاق را از حاشیه و لوازم اضافی خلوت کنید تا تنها وسیله چشمگیر و تحریک آمیز اتاقتان تخت خواب شما باشد.

اتاق خواب بهاری

استفاده از سبک دکوراسیون مدرن سادگی را به همراه خود وارد زندگی و دکوراسیون ما می‌­کند، اما سبک مینیمال علاوه بر ساده بودن مانع از به هم ریختگی و شلوغی محیط نیز می‌­گردد. این روش زندگی این موضوع را به مخاطب نشان می­‌دهد که شما با این کارتان باید به فکر یک پناهگاه امن باشید تا شما را از دل مشغولی­‌ها و دغدغه­‌های روزانه حفظ کند و در عین حال خود نیز مأمنی به دور از مزاحمت‌­ها، غیر ضروری­‌ها و لوازم اضافی باشد. همه اینها ویژگی­‌های یک اتاق مینیمال است. وارد کردن این سبک در خانه برای ایجاد یک اتاق خواب بهاری، طوری مسیر را پیش خواهد برد که ما به یک اتاق به سبک مردمان اسکاندیناوی برسیم. کسانی که به خوبی راه تلفیق این دو را یاد گرفته و اجرایی کرده‌اند. تصویر زیر گویای تمام گفته­‌های ما است و نشان می­‌دهد اتاق بهاری به سبک مینیمال اروپایی به چه شکلی است. هر چند این نوع فرهنگ در کشور ما مرسوم نیست، اما خود بیانگر نزدیکی افکار و از بعد دیگر سازنده­ی ایده‌های ناب برای رسیدن به دکوراسیون مورد علاقه ماست. ایده ترکیب سبک مینیمال غربی با سبک اصیل ایرانی ایده‌ای جذاب و قابل تامل است که به یک بار امتحانش می‌­ارزد.

تا کنون هر آنچه در مورد کاغذ دیواری‌­ها و رنگ آمیزی دیوارها گفته شده است براساس ویژگی‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن به زبان آورده شده است. اما به راستی چرا باید طرح‌­ها و ایده‌های اصیلی که در گذشته مورد پسند بوده است به یکباره کنار گذاشته شوند در حالی که اگر اکنون در ویترین و سبد طراحان و دکوراتورها قرار داشته باشد مطمئنا به دست مردم انتخاب شده و درخواست پیاده سازی برای آن‌ها کم از طرح‌­های مدرن نخواهد بود. آیا به صِرف مد شدن باید دوست داشتنی‌­های خود را کنار بگذاریم تا همرنگ جماعت بمانیم؟ این نظر به هیچ وجه صحیح نیست.

اتاقتان را به سبک مردمان قدیم بهاری کنید. برای داشتن اتاق خواب بهاری مخصوصتان از کسی نظر نخواهید، چرا که این جا تنها به شما و زندگی شخصی شما ختم می‌شود و همه کس و همه چیز در پشت و بیرون این درب باقی خواهد ماند. از این که مدل‌های از مُد افتاده رنگی یا قدیمی را انتخاب کنید و هراسی نداشته باشید. از این که تخت خواب فلزی برای اتاق خریداری کنید نهراسید. با علایقتان زندگی کنید، حتی اگر مورد اقبال عموم نباشد. به سنت‌هایتان پایبند باشید و در حراست از آن ها تلاش کنید تا به عنوان یک یادگاری، آیندگان آن‌­ها را به نام شما به زبان بیاورند. تخت خواب‌های ساده، میز و آینه‌های اصیل و قدیمی، گل­‌های طبیعی چیده شده از حیاط و بسیاری از این نوستالژی­‌ها را برای خود نهادینه کنید تا احساس خوب شما به بقیه نیز سرایت کند.

هر زمان از بهاری شدن سخن به میان آمده فکر­ها به سمت تغییرات بزرگ و حتی تعویض‌­های بزرگ کشیده شده است. اما با درخشان کردن هم می­‌توان بهاری بودن را ثابت کرد. در ابتدای متن که وقار و سبز بودن و در خشانی را به کار بردیم منظورمان ایجاد یک اتاق خواب بهاری متمایز از سایر گفته شده‌ها بود. ترندهایی که هم در آن‌ها رنگ‌­های سبز موجود بود و هم وقار در آن‌ها به چشم می‌­خورد. اکنون نوبت به بهاری کردن به سبک درخشیدن رسیده است. از کنار هم قرار دادن نورها درخشش پدید نمی‌­آید. برای درخشیدن باید نور را به چشمان بیینده رساند. این نور ممکن است زیبایی اتاق شما باشد ممکن است رنگ و لعاب آن باشد و در پیش پا افتاده‌ترین حالت ممکن است نوری باشد که از بیرون به داخل می‌­تابد. هدف ما تجمیع همه گفته­‌ها است. زیبایی اتاقتان را فارغ از رنگ سبز، از سادگی اتاق قرض بگیرید. تخت خواب مرتب و دنج خود را به گوشه ها منتقل کنید. دیوارهای اتاق را خلوت‌­تر کنید تا آن‌ها نیز نفسی چاق کنند. تا می‌­توانید به روشنایی اتاقتان اضافه کنید. از نورهای عادی تا چشمه‌­های نور عجیب ولی منطقی. رنگ‌­ها را ملایم برگزینید تا چشم فرصت گردش در محیط پیدا کند و کف اتاق را فراموش نکنید. اگر پنجره ای در اتاق ندارید از طاقچه غافل نشوید. هر چند جای آن را نم­ی‌تواند پر کند اما برای خودش جلوه‌ای دارد و اگر پنجره وجود دارد آن را با تورهای ساده و سفید بیارایید تا صبح هنگام خورشید شما را از خواب بیدار کند. جذابیت سادگی را با شلوغی و دکوراتیوهای اضافی از بین نبرید و به جای آن لوازم را با آزمون و خطا ( حالت تجربی و جا به جا کردن ) در محل مناسب خود قرار دهید. در انتها نیز با تمیزی و نظافت مستمر اتاق حس و حال بهاری بودن را تا ابد در اتاق زنده نگه دارید.

مطالب فوق در راستای متد و ترندهای جدید صنعت دکوراسیون، بای ایجاد یک اتاق خواب بهاری تهیه و تدوین شده است و با سبک‌های ایرانی و سنتی متفاوت است. در صورتی که شما پیشنهادی برای ترکیب یا تلفیق این مجموعه‌ها با یکدیگر دارید ما منتظر نظرات شما هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...