دکوراسیون اتاق خواب دو قلوها ؛ بایدها و نبایدهای طراحی

دکوراسیون اتاق خواب دو قلوها ؛ بایدها و نبایدهای طراحی | توکامگ

در این مطلب از توکامگ به نحوه طراحی دکوراسیون اتاق خواب دو قلوها خواهیم پرداخت. موضوعی که شاید بسیاری از دوقلوها به دنبال آن باشند. با ما همراه باشید.

بایستی بگوییم با توجه به کوچک‌تر شدن روز به روز خانه‌ها، اتاق‌های 2 تخته در حال بازگشت به عرصه مد هستندو در بسیاری از خانه‌ها شاهد اتاق‌هایی با دو تختخواب هستیم. حال ممکن است این امر به دلیل پاسخگویی به میهمانان بوده و به نوعی تدارکاتی برای اتاق خواب مهمان باشد، و یا خواهرها و برادران بخواهند فضایی را با یکدیگر شریک شوند. حال در این بین اگر خواهر و برادرها دو قلو باشند، مساله کمی متفاوت‌تر و البته خاص‌تر می‌شود.

برای داشتن تجربه‌ای لوکس و پیچ و تابی ظریف در ظاهر، تخت‌ها را با همدیگر ست کنید.

داشتن 2 تخت خواب در اتاق باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند می‌شود و این تنها به خاطر فضای زیادی از کف است که این تخت‌ها اشغال می‌کنند. به همین دلیل لازم است دکور اتاق به طوری طراحی شود که نمادی از آرامش و راحتی باشد. هنگامی که یک اتاق دارای 2 تخت در خود باشد، طراحی دکور آن چالشی سخت محسوب می شود.

داشتن تقارن و تناسب هنگام تزئین یه اتاق خواب با 2 تخت خواب امری بسیار بسیار مهم است. هنگام قرار دادن لوازم جانبی مانند آباژورها، آثار هنری قاب شده و … به یاد داشته باشید که داشتن تقارن همواره موجب داشتن ظاهری سازمان یافته و متوازن می‌شود،

شکل اتاق و فضای قرار دادن اتاق، تقارن طراحی در مورد اتاق خواب زیر شیروانی را برجسته می‌کند و آن را بیشتر نشان می‌دهد. همانند چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

می‌توانید تقارن و هارمونی خود را با استفاده از رنگ ایجاد کنید. برای مثال همانند تصویر زیر می‌توانید 2 تخت ست با یکدیگر را انتخاب کرده و یک رنگ قوی و جسورانه را انتخاب کنید و سایه‌ها و قسمت‌هایی از رنگ‌های دیگر را به صورت متقارن و متناسب در تمام اتاق گسترش دهید.

اگر خیلی علاقه دارید که اتاق مورد نظرتان خیلی زیاد متقارن باشد، باید طوری آن را طراحی کنید که حتی کوچک‌ترین جزئیات آن نیز متقارن باشد.

رنگی واضح و قدرتمند پیدا کنید که اتاق خواب شما را برای بیننده ی آن تعریف کند. استفاده از رنگ سیاه و سفید کاری است که شاید کمی جسارت بطلبد، ولی مطمئنا نتیجه‌ای عالی خواهد داشت. می‌توانید از وسایل جانبی با طرح چوب نیز استفاده کنید؛ زیرا وسایل چوبی در پس زمینه سیاه و سفید به چشم می‌آیند. می‌توانید از چراغ‌های آویز یا آباژور با نور زرد استفاده کنید. نور زرد در میان دکور سیاه و سفید به خوبی خود را نشان می‌دهد و بسیار مجلل و لوکس است.

یکی دیگر از ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق دو قلوها چسباندن 2 تخت به یکدیگر است. ریسک کنید و تخت‌ها را بدون قرار دادن چیزی میان آن‌ها به یکدیگر بچسبانید، آن‌ها با وجود کنار هم قرار گرفتنشان هنوز هم 2 تخت جدا از یکدیگر و واحد هستند. قسمت زیادی از نمای تخت‌ها به تاج آن‌ها بستگی دارد. پس سعی کنید برای تاج تخت‌هایتان اهمیت بسیاری قائل شوید. به خصوص در سبک‌های کلاسیک. چرا که در مدل‌های سرویس خواب‌های کلاسیک، تاج تخت‌ها نسبت به سایر طرح‌ها بیشتر به چشم می‌زنند.

یک ایده بسیار جالب و عملی برای اتاق‌های کوچک با وسایل زیاد این است که تخت‌های دوقلو ها را به یک دیوار واحد وصل کنیم، البته به طوری که این تخت‌ها تاشو باشند (قابلیت جمع شدن به سمت بالا را داشته باشند). این گونه در طول روز می‌توان تخت‌ها را جمع کرده و آن‌ها را پنهان کرد. پس فضای اتاق برای فعالیت‌های دیگر باز می‌شود. اگر با این نوع تخت‌ها آشنایی چندانی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مدل‌های مبلمان تختشو را مطالعه کنید.

در اتاق‌های بسیار کوچک که فضا و جا فقط برای تخت‌ها می‌باشد، هیچ جایی برای وسایل دیگر باقی نمی‌ماند. رنگ‌های روشن را انتخاب کنید و تا حد امکان فضای اتاق را پر از نور کنید. سعی کنید خیلی از لوازم جانبی استفاده نکنید تا اتاق شما شلوغ جلوه نکند و بیشتر از این کوچک نشود. مطمئنا خودتان می‌دانید که سرویس خواب شامل چه چیزهایی است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید در اتاقی که دو تخت وجود دارد، بهتر است از وسایل جانبی کمتری استفاده شود تا کل فضای اتاق گرفته نشود.

اتاق خواب برای دوقلوهای دختر

قانون خاصی برای تزئین اتاق خواب دختران در مقابل پسران وجود ندارد؛ در حالی که شما از روی ظاهر اتاق خواب آن‌ها می‌توانید تشخیص دهید که اتاق خواب را پسر استفاده می‌کند یا دختر.

اتاق خوابی را که 2 دختر استفاده می‌کنند و آن را به اشتراک می‌گذارند، به طور بالقوه می‌تواند ظاهری بسیار شیک و زنانه داشته باشد. ترکیبی از رنگ صورتی و رنگ‌هایی که با آن ست می‌شوند، انتخاب جالبی در این مورد است. یعنی همانند چیزی که در مطلب رنگ اتاق خواب دخترانه نیز می‌توانید نمونه‌هایش را مشاهده کنید.

عناصر و وسایل جانبی سفید این رنگ‌ها را با یکدیگر به تعادل می‌رساند و طرح‌های الگودار دکور را از خسته کننده بودن دور نگه می‌دارد.

می گویند زیبایی در سادگی است؛ نکته‌ای که می‌توان آن را از اصول سبک دکوراسیون مینیمال دانست. به راستی که همین است. دکوراسیون اتاق خود را بسیار ساده و شیک انتخاب کنید. رنگ بژ رنگی مورد پسند همگان است که گرمای خاصی را به مخاطب القاء می‌کند. کاربرد این رنگ بیشتر در فرش (در صورت استفاده) و تخت خواب است. اضافه کردن آینه نیز روشنایی خاصی به اتاق می‌بخشد و آن را بیشتر دخترانه می‌کند. از طرفی نیز به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک می‌کند.

هیچ رنگی نمی‌تواند جای رنگ صورتی را برای دکوراسیون اتاق‌های دخترانه بگیرد. این رنگ به خوبی را رنگ سفید در می‌آمیزد و ظاهر آرامش بخشی برای دختران به اتاق می‌دهد.

هیچ وقت از نقش مهم رنگ در دکوراسیون خانه غافل نشوید. به کار بردن رنگ در حالت اعتدال امر بسیار بسیار مهم است. به ویژه هنگامی که از رنگ پر رنگ صورتی و سایه‌های آن استفاده می‌کنید. شما می‌توانید به راحتی در این رنگ غرق شوید، ولی سعی کنید توجه داشته باشید که تمام عناصر دیگری که استفاده می‌کنید با یکدیگر و این رنگ‌ها تطابق داشه باشند.

اتاق خواب برای دوقلو های پسر

یکی از آسان‌ترین کارها در طراحی اتاق خواب، انتخاب دکوراسیون برای پسرهاست. فکر نکنید هنگامی که نوبت به پسرهای دوقلو برسد کار سخت می‌شود. تنها لازم است همان چیزهایی را که برای یک پسر آماده می‌کنید، دو برابر کنید که همان طور که می‌بینید کار چندان سختی نیست!

یک جفت تخت یکسان شروع خوبی برای ایجاد تقارن و هارمونی در دکوراسیون اتاق خواب است. شما حتی می‌توانید از 2 تخت 2 نفره برای تاکید بر این موضوع استفاده کنید. از نوارهای رنگی در تختتان استفاده کنید؛ زیرا اینکار علاوه بر سادگی تخت شما را از بقیه اجزای اتاق متمایز می سازد.

راه‌های مختلفی برای سازماندهی دوقلوها در اتاق خواب است. اگر که اتاق جا داشته باشد و طراحی اتاق اجازه بدهد، می‌توانید آن‌ها را کنار یکدیگر و جفت به جفت انجام دهید. اگر اتاق شما طولی است می‌توانید تخت‌ها را در امتداد یکدیگر بگذارید و اگر می‌خواهید اتاقتان روشن به نظر برسد می‌توانید از مبلمان و میز زیاد استفاده کنید.

در نهایت سعی کنید برای اتاق دوقلوها تقارن برای شما مهم‌ترین امر باشد؛ همانطور که می‌دانید بیشتر دوقلوها به یکدیگر وابسته هستند و دوست دارند همه وسایل آن‌ها همانند یکدیگر باشد؛ پس این امر بسیار مهمی است. سلایق نیز متفاوت هستند. سعی کنید سلایق فرزندانتان را در نظر بگیرید و با توجه به آن اتاق آن‌ها را تزئین کنید.

شما اتاق دو قلوهای خود را چگونه تزیین کرده‌اید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

حانیه ویسیان
18 ساله دانشجوی کارشناسی کامپیوتر دانشگاه شیراز مترجم و نویسنده، عاشق زبان انگلیسی هستم و ترجمه و نویسندگی برام کار لذت بخش و جذابیه. امیدوارم از مطالبی که مینویسم لذت ببرین!