دکوراسیون اتاق خواب مهمان باید چگونه باشد؟ طراحی و وسایل اتاق میهمان

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

وقتی مهمان دارید، چه مهمانی که خود دعوت کرده‌اید و چه مهمانی که سرزده آمده، باید همه وسایل و شرایط را برای رفاه او به وجود آورید؛ پس باید در در انتخاب وسایل و طراحی دکوراسیون اتاق خواب مهمان تلاش کنید. در این مطلب از توکامگ به بررسی راهکارهایی برای بوجود آوردن شرایط ذکر شده پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

یکی از مهم‌ترین وسایل هر اتاق خوابی بدون شک تختخواب است. تختخواب در اتاق مهمان لازم است که وجود داشته باشد، اما اگر به هر دلیلی از تخت خواب استفاده نکردید، باید از لحاف و تشک مطلوب و مناسبی استفاده کنید که مهمانتان بتواند از آن برای استراحتش استفاده کند. و همچنین برای مهمان خود تشک، بالش و ملحفه جداگانه تهیه کنید و قرار دهید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. و همین طور سعی کنید  ملحفه‌هایی که استفاده می‌کنید با هم هماهنگ باشند تا بهتر به نظر رسیده و آرامش بیشتری را فراهم کنند. در کنار تختخواب می‌توانید از سایر وسایل سرویس خواب نیز برای آسایش بیشتر مهمان استفاده کنید. در مطالب قبلی در قالب پاسخ به سوال سرویس خواب شامل چه چیزهایی است، به طور کامل به معرفی این وسایل پرداخته‌ایم که می‌توانید از آن نیز استفاده کنید. بعد از تخت میهمان، مهم‌ترین مساله طراحی دکوراسیون اتاق خواب میهمان و البته وسایل دیگر لازم است که در ادامه به این دو موضوع پرداخته‌ایم.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب مهمان

دکوراسیون اتاق خواب مهمان باید طوری طراحی شود که احساسی را که در خانه خودش دارد به فرد القا شود. برای مثال می‌توانید از پاتختی با میزی ساده استفاده کنید که بتواند لوازم مورد نیاز خود را روی آن بچیند و قرار دهد تا احساس راحتی بیشتر کند. همچنین بهتر است در این مکان از پریز برق و پریز تلفن هم استفاده کنید و تا حد امکان نیز پریز برق نزدیک به تختخواب باشد.

مهمان شما وقتی برای چند روز می‌خواهد که در کنار شما بماند و زندگی کند، بهتر است که همه وسایل و لباس‌های خود را از چمدانش بیرون بیاورد و یک کمد به طور کامل در اختیار داشته باشد؛ اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، حداقل چند کشو از یک دراور را برای او بگذارید تا بتواند وسایل خود را در آنجا مرتب بچیند. همواره سعی کنید خود را جای مهمان گذاشته و ببینید که چه چیزی می‌توانست باعث آرامش و راحتی بیشتر شما شود، و تا حد امکان آن‌ها را فراهم کنید.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

در طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب مهمان حتما از یک آینه استفاده کنید؛ چون به بزرگ‌تر شدن فضا کمک بسیاری کرده و یک وسیله کاربردی و نسبتا ضروری است؛ چون باعث می‌شود مهمانان بتوانند در یک فضای شخصی خود را بیارایند. البته همان طور که در مطلب چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب نیز اشاره کردیم، به محل قرارگیری آینه در اتاق خواب بایستی توجه ویژه‌ای داشته و آن را در قسمت‌هایی خاص از اتاق خواب قرار نداد. در اتاق مهمان باید نور طبیعی با بیشترین شدت خود وجود داشته باشد. برای پنجره‌های اتاق خواب پرده‌هایی بگذارید و پنجره‌هایی که مهمان در صورت تمایل بتواند آن را باز و بسته کند.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با اتاق خواب مهمان بایستی در نظر داشت این است که این اتاق بایستی به حمام و سرویس بهداشتی دسترسی راحتی داشته باشد و مهمانان بتوانند در صورت نیاز به آن دسترسی پیدا کنند. برای مهمانان خود حوله و لوازم حمام مخصوص به خودشان را داشته باشید. قطعا لوازم شخصی خود را به همراه دارند، ولی بهتر است که شما این کار را برای آن‌ها انجام دهید تا به قولی برایشان سنگ تمام گذاشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

باید اتاق خوابی که انتخاب می‌کنید آرامش بخش بوده و فضای صمیمی داشته باشد. و باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب میهمان این نکته را نیز رعایت کنید که در صورت امکان بیش از یک تخت گذاشته و یا از یک تخت دو نفره استفاده کنید و به همه امکانات دسترسی کافی داشته باشند.

وسایل ضروری اتاق خواب مهمان

وسایلی مانند پنکه٬ تلفن و تلویزیون هم اگر اضافه دارید، بهتر است که در اتاق مهمان قرار داده شود که باعث راحتی بیشتر مهمانان می‌شود و در حمام و دستشویی هم این کار را رعایت کنیم که برای آن‌ها صابون٬ شامپو و … اضافی بگذاریم. بهتر است که برای مهمانان حریم شخصی قائل شویم که بتوانند کمی مطالعه یا استراحت کنند. می‌توانیم برای این کار بعضی از درها را ببندیم یا خانه را طوری تغییر شکل دهیم که درهای زیادی به هم متصل نباشند.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

یکی دیگر از نکاتی که معمولا در رابطه میهمانان فراموش می‌شود، این است که اگر با میهمان‌هایمان کاملا صمیمی و راحت هستیم، به آن‌ها کلید در خانه را بدهیم. اگر برای چند روز می‌خواهند پیش ما باشند، بهتر است یک کلید اضافی به آن‌ها بدهیم که هم خود ما و هم مهمانان راحت باشند تا در صورتی که برای مثال مجبور شدید خانه را ترک کرده و کمی دیر به خانه برگردید، میهمانانتان راحت بوده و بتوانند بدون دردسر به خانه رفت و آمد داشته باشند. همچنین بهتر است که برایشان وسایل آشپزخانه را دم دست قرار دهیم که هر موقع خواستند بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند و بهتر است که در دکوراسیون اتاق خواب مهمان یک یخچال در اتاق خواب مهمان بگذاریم و مهمان بتواند هر موقعی از شب که خواست به امکانات داخل یخچال مثل آب خنک٬ میوه و… دسترسی داشته باشد. البته این امکان شاید برای همه فراهم نباشد، اما در این صورت مطمئنا میهمانتان از شما به عنوان بهترین میزبان یاد خواهد کرد!

سعی کنید که وسایل شست و شو را هم در دسترس مهمانان قرار دهید. وسایلی مانند اتو و… که بتوانند لباس‌هایشان اگر چروک شده است را اتو کنند. و بهتر است برای فراهم کردن این وسایل از قبل دکوراسیون اتاق میهمان را به شیوه‌ای مناسب طراحی کرده و چیدمان آن را نیز به طور مناسبی انتخاب کنیم.

تعریف اتاق خواب مهمان بدین گونه است که این مکان باید محلی باشد برای آرامش، راحتی، استراحت کردن و سپری کردن فراغت افراد و باید وسایل و امکانات کافی همانند اتاق خواب‌های دیگر داشته، و از طرفی نیز امکانات ویژه‌ای داشته باشد.

طراحی اتاق خواب مهمان باید فضای کافی و مناسبی داشته باشد؛ یعنی برای مثال سه متر عرض و چهار متر طول و سه متر ارتفاع داشته باشد و باید مقدار هوای لازم برای تنفس در موقع خوابیدن برای افراد وجود داشته و دارای جالباسی‌هایی باشد که مهمانان بتوانند به لباس‌های خود نظم و ترتیب بدهند.

همین طور اگر فضا اجازه دهد، بهتر است فضای اتاق خواب میهمان به گونه‌ای چیده شود که بتوان یک صندلی راحتی نیز برای مهمان قرار داد و یک صندلی راحت، برای مثال یک صندلی گهواره ای یا راک، در اتاق خواب مهمان می‌تواند برای لم دادن و استراحت کردن قبل از اینکه به تختخواب برود آرامش بخش باشد.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

مکان و موقعیت اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که از لحاظ نور و تهویه هوا مشکلی نداشته باشد. همین طور اتاق خواب مهمان بایستی تا حد امکان جایی بی سر و صدا باشد که مهمانان اذیت نشوند و اگر خانه دارای دو طبقه باشد بهتر است که اتاق خواب مهمان در طبقه‌ای جدا قرار بگیرد.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان باید محیطی باشد که دارای سکوت و آرامش است به منظور این کار می‌توان از رنگ‌های هماهنگ و مناسب استفاده کرد و دکوراسیون به گونه‌ای چیده شود که در به وجود آمدن محیطی ساکت کمک کند. و روتختی و پرده‌های اتاق خواب بهتر است با هم هماهنگ باشند که باعث می‌شود مهمان از محیط اتاق لذت ببرد.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

بهتر است که از یک گلدان سبز و یا یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی هم در گوشه اتاق استفاده کنیم که باعث شادابی بیشتر مهمان می‌شود. و استفاده از تخت خوابی با نقوش و طرح‌های زیبا که هماهنگی خاصی با میز موجود در اتاق داشته باشند باعث می‌شود که مهمانان از صاحب خانه قدردان باشند و اینکه مهمانان از هنر خانه‌داری صاحب خانه و میزبان خود شگفت زده می‌شوند.

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

نظر شما در مورد اتاق خواب مهمان چیست؟ به نظرتان اتاق خواب مهمان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?