دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب و ایده‌هایی جذاب

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

به احساسات خود در طراحی دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب دقت کرده و طرح‌های مختلف را مورد آزمایش قرار دهید تا بتوانید دکوراسیون مورد علاقه خود را در خانه پیاده سازی کنید. حتما شریک زندگی خود را نیز در این کار دخیل کنید و به احساسات او هم توجه داشته باشید. در این مطلب از توکامگ سعی کرده‌ایم با معرفی ایده‌هایی به طراحی یک اتاق خواب دوست داشتنی و عاشقانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

رنگ‌های اتاق خواب عاشقانه دو نفره

نگاه به رنگ‌ها باعث می‌شود احساسات مختلفی در ما شکل بگیرد؛ پس رنگ یک مولفه مهم در طراحی دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب است. باید رنگ‌هایی که محیطی شاعرانه در اتاق خواب به وجود می‌آورند را بشناسیم. برای نمونه رنگ نارنجی یا رنگ‌های شبیه به آن نظیر رنگ مرجانی، که به عنوان رنگ سال 1398 نیز معرفی شده است، می‌تواند برای ایجاد یک اتاق خواب عاشقانه مناسب باشد. رنگ بنفش یکی دیگر از رنگ‌های اغواگر است که هم باعث آرامش می‌شود و هم جذابیت خاصی را به اتاق خواب شما می‌بخشد. اگر می‌خواهید از طیف‌های رنگی تیره‌تری استفاده کنید پس مقداری هم رنگ ملایم متضاد و وسایلی که دارای درخشندگی کافی و مطلوبی می‌باشند به کار ببرید تا احساس عاشقانه بیشتری را القا کند.

کله غازی هم می‌تواند یکی از رنگ‌ها برای طراحی دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب باشد. این رنگ٬ رنگی با ترکیبی از آبی و سبز است که گرمای مناسبی را به اتاق می‌دهد، ولی پیشنهاد می‌کنیم که از این رنگ برای هر 4 دیوار استفاده نکرده و فقط به استفاده از آن در نقطه عطف فکر کنید.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

رنگ دیگری که می‌تواند مناسب باشد رنگ قهوه‌ای خاکی طیف قهوه‌ای پررنگ و کمرنگ می‌باشد و می‌توان برای رنگ‌های تند دیگر به عنوان رنگ پس زمینه از آن استفاده کرد. دیوارهایی که با چوب تزیین شده‌اند در این اتاق‌ها احساس آرامش را کم می‌کنند.

وسایل و نورپردازی

بعد از این که رنگ دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب تعیین شد باید وسایلی را برای اتاق خواب انتخاب کنید که با رنگ اتاق خوابتان هماهنگی داشته باشد. گزینه بعدی نورپردازی است. نورپردازی یک عامل و ویژگی مهم در اینگونه طراحی‌ها بوده و باعث می‌شود که فضا عاشقانه شود. می‌توان از شمع به عنوان جایگزینی برای لامپ‌های معمولی استفاده کرد. شمع هر جای اتاق هم که قرار بگیرد باعث می‌شود فضایی زیبا به وجود بیاید، ولی بهترین مکان برای قرار دادن شمع در دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب در گوشه‌های اتاق است.

یعنی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود استفاده از رز قرمز و سفید در به وجود آوردن فضایی عاشقانه است که نمادی از عشق است و باعث می‌شود اتاق بوی مطبوعی داشته باشد.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

اگر اتاق خواب دارای پنجره است باید به شکل صحیح و مناسبی با پرده‌های ضخیم پوشانده شود تا بتوان نوری که وارد محیط اتاق می‌شود را تنظیم کرد. هرچه دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب به گونه‌ای باشد که اتاق تاریک‌تر به نظر آید فضا رمانتیک‌تر و عاشقانه‌تر می‌شود. پرده اتاق خواب باید همرنگ با روتختی و سرویس خواب و رنگ دیوارها باشد. پارچه‌ای را هم که برای پرده بر می‌گزینید سعی کنید که سنگین و افتاده‌تر باشد.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

بهتر است که چراغ سقفی را از اتاق خواب حذف کنیم به این ترتیبب دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب زیباتری داریم و می‌توانید از چراغ‌های دیواری به جای آن استفاده کنیم. طرح روبالشی و کوسن روی تخت خود را با طرح روتختیان ست کنید این کار باعث می‌شود هماهنگی بیشتری به وجود بیاید.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

می‌توانید حروف اول اسم خود و نام همسرتان را روی دیوار و بالای تختتان بزنید و بین آن‌ها نیز علامت‌های عاشقانه نصب کنید.

علاوه بر رنگ‌های رمانتیک باید رنگ‌هایی را هم که رمانتیک نمی‌باشند بشناسید که شامل رنگ‌های نظیر خاکستری٬ سفید و صورتی و زرد هستند. این رنگ‌ها نباید به عنوان رنگ اصلی در طراحی دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب مورد استفاده قرار گیرند. رنگ زرد باعث ایجاد حس عصبانیت می‌شود. رنگ صورتی در نظر عمده مردم دخترانه است و ممکن است مردان از آن خوششان نیاید.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

از برخی آثار هنری استفاده کنید منظره‌های طبیعی و یا پرتره‌ها و تصاویر جذاب انسان و یا مجسمه‌های زیبا باعث ایجاد احساس خوبی می‌شود. به هیچ وجه از مناظر تخیلی استفاده نکنید.

تشک‌های کوتاه را به کار ببرید و در پیرامون تخت میزهای کوچکی قرار دهید. مبلمان اتاق خواب باید تا حد ممکن ساده و راحت باشد. می‌توانید یک ظرف حاوی شکلات یا میوه‌های خوشرنگ را روی میز توالت خود در اتاق بگذارید که جلوه زیبایی را به اتاق می‌دهند. در دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب به این نکته توجه زیادی کنید که اتاق باید محیطی کاملا ساکت باشد که صدای نفس‌های همسرتان هم شنیده شود. پس تلویزیون را به هیچ وجه در اتاق خواب قرار ندهید. موسیقی رمانتیک هم می‌تواند خیلی موثر باشد. روی تخت خودتان کوسن‌های نرم بگذارید. می‌توانید عطر مورد علاقه خود و همسرتان را روی تخت بپاشید.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

کمدهای آینه دار استفاده کنید. چون این نوع کمد‌ها باعث می‌شوند اتاق بزرگتر از چیزی که هست نشان داده شود. استفاده از از کاغذ دیواری با طرح و نقش‌های زیبا را نیز فراموش نکنید.

علاوه بر زیبایی و رنگ آن به نرمی و لطافت رو تختی خود توجه کنید. می‌توانید در دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب از تک مبل استفاده کنید تا باعث ایجاد محیطی صمیمی شود. از قاب عکس هم می‌توانید استفاده کنید که بهتر است متناسب با دکور اتاق باشد؛ بهتر است از تابلوهای نقاشی استفاده شود. اگر می‌خواهید که از تنها یک تابلو یا قاب عکس استفاده کنید بهتر است پهنای آن را به اندازه بالای تخت انتخاب کنید، ولی اگر می‌خواهید از تابلوهای بیشتری استفاده کنید تابلوها باید طولی با عرض کم باشند.

دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

در نهایت نیز بایستی به این نکته اشاره کنیم که این‌ها تنها چند نمونه از هزاران ایده‌هایی هستند که برای طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب عاشقانه برای زوج ها می‌توان از آن‌ها اشاره کرد و مطمئنا با کمی خلاقیت می‌توانید برای اتاق خود دکوراسیون جذاب و دوست داشتنی طراحی کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?