دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب و نکاتی برای چیدمان و دکور با این سبک

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب و نکاتی برای چیدمان و دکور با این سبک

اتاق خواب‌های کلاسیک دارای جذابیت بصری خاصی بوده و در آن‌ها از اشکال خاصی استفاده می‌شود. شاید از نظر برخی سبک دکوراسیون کلاسیک نوعی سبک قدیمی به حساب آید، اما بسییاری از افراد نیز دکوراسیون کلاسیک را برای منزل خود انتخاب می‌کنند. این سبک انعطاف پذیری و سازگاری را که معماری مدرن از خود به نمایش می‌گذارد ندارد و این یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سبک کلاسیک به حساب می‌آید. در این مطلب از توکامگ به بررسی و معرفی ویژگی‌های دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

رنگ اتاق خواب کلاسیک

در اتاق خواب‌های با دکوراسیون کلاسیک محبوب‌ترین رنگ‌ها، کرم٬ قهوه‌ای و طلایی هستند. برای لوکس نشان دادن فضای یک اتاق خواب دیوارهای ساخته شده از چرم مصنوعی می‌تواند بهترین راهکار در دکوراسیون اتاق خواب‌های به سبک کلاسیک باشد.

تختخواب اتاق کلاسیک

یک انتخاب هوشمندانه برای طرفداران سبک کلاسیک می‌تواند برگزیدن یک تخت خواب چوبی منبت کاری شده با پوشش چرم و یا پارچه مخمل باشد. کمدهای کنار تخت نیز باید با تخت خواب توازن رنگ داشته و به عبارتی رنگ آن با سایر رنگ‌ها ست شود. پرده اتاق خواب کلاسیک باید اتاق خواب را به فضایی شیک و کلاسیک تبدیل کند. پرده‌های دارای این ویژگی معمولا پر نقش و طرح بوده و چوب پرده استفاده شده برای پرده نیز باید متناسب با نوع پرده باشد.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

فرش

فرش‌های کلاسیک در دکوراسیون کلاسیک با رنگ و سبک وسایل داخل اتاق خواب هماهنگی کامل دارند. فرش‌های سبک کلاسیک معمولا نقش‌هایی با الهامات از طبیعت دارند و اغلب نیز با مبلمان مدل کلاسیک و یا استیل به خوبی ست می‌شوند.

روشنایی

روشنایی یکی از ویژگی‌های خیلی مهم در هر سبک دکوراسیونی به حساب می آید. چون هم برای استراحت و هم برای انجام کارهای دیگر باید از روشنایی متناسب استفاده کرد تا بتوان آرامش را در تمام اتاق منعکس کرد. انواع وسایل روشنایی در این سبک، از جمله چراغ‌ها و دیوارکوب‌ها، اغلب رنگ طلایی و نقره‌ای دارند.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

ما در این سبک مجموعه‌ای از وسایل دکوری داریم که انرژی موجود در اتاق خواب را افزایش می‌دهند و معمولا نیز از جنس چینی٬ نقره و شیشه هستند. در دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب بیشتر از تخت خواب و پرده‌های طرح سلطنتی استفاده می‌شوند. این سبک با ویژگی‌هایی مثل رنگ بندی و شکل تزیینات و وسایل به کار رفته در آن، نیازمند جای بزرگتری است.

دیوارها در اتاق خواب به سبک کلاسیک

می‌توانید برای اینکه اتاق خواب شما بسیار شیک و زیبا به نظر برسد از کاغذ دیواری کلاسیک هم استفاده کنید که البته باید آن را مطابق با الگوی طراحی کلاسیک انتخاب کنید. کاغذ دیواری‌های زیبا به اتاق جلوه‌ای متفاوت می‌دهند. می‌توان برای تمام دیوارهای اتاق کاغذ دیواری تهیه کرد یا برای این که نقطه کانونی اتاق را نمایان کنید، از یک دیوار برای زدن کاغذ دیواری استفاده کنید. دیوارهای اتاق خواب معمولا با تصویر زمینه نقاشی شده و با گچ تزیین می‌شود. از تصویر زمینه نیز می‌توان به الگوهای کوچک و گل‌های معمولی اشاره کرد. در کل می‌توان گفت که دیوارها در سبک کلاسیک نباید خالی به نظر بیایند.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

چیدمان

در اتاق خواب به سبک کلاسیک محل قرارگیری تخت به گونه‌ای است که روبروی در نباشد؛ یعنی در صورت نیمه باز بودن در تخت به هیچ وجه قابل مشاهده نیست. همچنین بهتر است اتاق خواب خود را خلوت انتخاب کرده و از قرار دادن لوازم و وسایل زیاد در آن خودداری کنید. سبک کلاسیک شامل استفاده از آینه‌های بزرگ می‌باشد که باعث گسترش دید در اتاق می‌شود.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

میز کنار تخت

در سبک کلاسیک میز کنار تخت همیشه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ آن ها فقط باعث افزایش ظرافت موجود در اتاق می‌شوند.  در طراحی رنگ انجام شده در این سبک باید از رنگ‌های گرم در دکوراسیون استفاده کرد. رنگ‌ها باید فضای گرم و راحتی را ایجاد کنند و کیفیت استراحت را بهبود بخشد.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

سقف و لوستر

طراحی سقف در اتاق خواب سبک کلاسیک معمولا به این صورت است که از سطح مسطح استفاده می‌شود و در طراحی آن رنگ‌های روشن را به کار می‌برند که محبوب‌ترین رنگ نیز سفید است. همچنین می‌توانید بر روی سقف نقاشی‌های دیواری انجام دهید که داستان‌های کلاسیک را بازگو کنند. در طراحی سقف از گچ و دکور فوم استفاده می‌شود و نقاشی‌های موجود بر روی سقف در این سبک به آن حالت جسورانه‌ای می‌دهد.

لوستر موجود در اتاق خواب نباید زیاد بزرگ باشد و رنگ آن باید متناسب با فضای داخل اتاق باشد. برای این دکوراسیون از کریستال، سنگ شفاف و شیشه استفاده می‌شود. در کل هنگام انتخاب وسایل جانبی اتاق خواب باید وسایل به گونه‌ای انتخاب شوند که همدیگر را تکمیل کنند. با ترکیب مناسب می‌توان فضای راحت و آرامش بخش‌تری به وجود آورد.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

 کف پوش

کف پوش پارکت امروزه در این سبک محبوب‌ترین نوع کفپوش است؛ چرا که می‌تواند به عنوان عایق صدا و حرارت مورد استفاده قرار گیرد و ظاهری شیک و زیبا به اتاق خواب شما ببخشد.

دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب

نظر شما در مورد سبک دکوراسیون کلاسیک در اتاق خواب چیست؟ به نظرتان اتاق خواب کلاسیک بایستی چه ویژگی‌های دیگری بایستی داشته باشد؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?