ایده هایی برای دکوراسیون و رنگ اتاق خواب دخترانه

دختران دارای طیف وسیعی از انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب خود هستند. پس انتخاب رنگ درست و مورد نظرشان ممکن است سخت و طاقت فرسا یه نظر برسد. به بانوی جوان خود اجازه دهید با یک یا دو رنگ مورد علاقه خود شروع کند و سپس یک طرح رنگی بسازید که برای دوران کودکی یا نوجوانی او مناسب باشد. در این مطلب از توکامگ به نکات مهمی در مورد رنگ اتاق خواب دخترانه پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

رنگ اتاق خواب دخترانه

رنگ صورتی ممکن است یادآور حس پرنسس بودن باشد ولی اتاق یک دختر لزوما نباید خیلی لوس به نظر بیاید. می‌توانید سایه روشنی از صورتی را با رنگ زرد یا سبز لیمویی و سایر رنگ‌های روشن برای ایجاد نگاهی دخترانه ولی قوی ترکیب کنید.رنگ اتاق خواب دخترانه

صورتی و نارنجی روشن معمولا ترکیب های مورد علاقه دختر خانم‌ها است که همراه با مبلمانی سفید بی‌نظیر می‌شود و می‌تواند به عنوان رنگ اتاق خواب دخترانه مناسبی در نظر گرفته شود. لایه‌های متعدد صورتی برای یک ظاهر خاص می‌تواند همزمان تسکین دهنده و نشاط بخش باشد.

رنگ صورتی کدر به همراه رنگ‌های خنثی نظیر بژ و خاکستری مایل به قهوه‌ای در ذهن می‌ماند و لذت بخش است.

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

سایه‌های روشن‌تر و غنی‌تر رنگ صورتی می‌توانند همراه با مبلمان و لوازم جانبی مشکی استفاده شوند تا باعث ایجاد یک ظاهر پیچیده و جالب شوند.

رنگ اتاق خواب دخترانه

رنگ بنفش نیز همانند رنگ صورتی یه رنگ دخترانه کلاسیک است. این رنگ می‌تواند از جهات مختلف ظاهر اتاق را بگیرد، بسته به سایه یا سایه‌هایی که شما استفاده می‌کنید. برای ایجاد یک ظاهر رمانتیک و عاشقانه بنفش را با پارچه‌های نرم و موج‌دار سفید و همچنین مبلمان سفید همراه کنید. اگر ایده‌ای برای استفاده مناسب از این رنگ در اتاق خواب خود ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما مطلب استفاده از بنفش در دکوراسیون خانه را مطالعه کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه

برای ساخت ظاهری زیبا و در عین حال شاد، رنگ بنفش در اتاق خواب را با رگه‌هایی از رنگ زرد یا سبز روشن ترکیب کنید.


رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ بنفش روشن با سیاه نیز میتواند حالتی امروزی و برجسته بسازد. در این مورد می‌توانید از رنگ سال ۲۰۱۸ نیز در اتاق خود استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال مد روز هستید می‌توانید از رنگ‌های سال ۹۷ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه

آبی، رنگی است که معمولا به عنوان رنگی پسرانه شناخته می‌شود، در حالی که می‌تواند ظاهری دخترانه و زیبا نیز داشته باشد. البته وقتی با مبلمان و رنگ‌های سفید یا رنگ‌های مکمل یا متناقض همراه باشد. رنگ‌های آبی روشن و ملایم می‌توانند یک پس زمینه زیبا برای تصاویر گل، پروانه، رنگین کمان و دیگر آثار هنری و لوازم جانبی ارائه دهد. در کنار رنگ آبی، می‌توانید از رنگ فیروزه‌ای هم در دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

دستورالعمل‌های به کار برده شده برای استفاده از رنگ آبی در رنگ اتاق خواب دخترانه عموما برای رنگ سبز نیز درست است. سایه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد و ظاهر آن‌ها می‌تواند از ملایم و آرام به روشن و پرانرژی باشد.

رنگ اتاق خواب دخترانه

بسیاری از دختران رنگ نارنجی را دوست دارند و این ترکیب شاداب از زرد و قرمز انرژی‌زا دوست دارند به اتاق بیاورند. ترکیب رنگ نارنجی با صورتی یک ترکیب پرطرفدار است که می تواند در سایه های ملایم یا سایه‌های پرانرژی استفاده شود. جال است که پیش‌بینی‌های رنگ سال ۹۸ نشان می‌دهند که رنگ این سال نیز رنگ‌هایی شاد و پرانرژی خواهند بود.

رنگ اتاق خواب دخترانه

برای طرح رنگ اتاق خواب دخترانه با قدرت ماندگاری بالا، از سایه‌ای سفید یا خنثی روی دیوارها و فرش های و لوازم جانبی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید. رنگ‌های خنثی زمینه‌ای آرام برای مبلمان در طیف گستره‌ای از سبک‌ها می‌سازد و ظاهر اتاق می‌تواند عوض شود، بدون اینکه نیاز به دوباره رنگ کردن کل اتاق باشد.

رنگ اتاق خواب دخترانه

نقاشی‌های دیواری، کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و راه راه از جمله وسایل محبوب برای اتاق‌های دخترانه است. گرچه بسیاری از دختران جوان تم‌هایی مانند شاهزاده‌های کارتونی را دوست دارند، ولی نقاشی‌های هنریِ همراه با درختان، گل‌ها و پروانه‌ها و نقاشی‌های قدیمی نیز می‌توانند مناسب باشند.

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

یکی از ساده‌ترین راه‌های تبدیل اتاق یک دختربچه به یک اتاق یک فرد نوجوان، افزودن رنگ‌های متالیک است. افزوردن رنگ‌هایی مانند مسی و نقره‌ای باعث افزایش جذابیت و زیبایی اتاق می‌شود و به آن جلوه خاصی می‌بخشد.

رنگ اتاق خواب دخترانه

بسیاری از نوجوانان سال‌ها علاقه‌مند به آرایش و مد هستند. با ساخت یک منطقه خوب و راحت برای آرایش کردن و دیدن ظاهر به نوجوان خود فضایی بدهید که بتواند ظاهر شخصی خود را بسازد و آن را امتحان کند.

رنگ اتاق خواب دخترانه

بسیاری از بچه‌ها اتاق خواب رنگین کمانی می‌خواهند؛ پس چرا که نه؟ اگر دختر شما رنگ‌ها را ذوست دارد ولی نه لزوما رنگ صورتی، برای کف، مبلمان و دیوارها از رنگ‌های خنثی استفاده کنید و سپس برای اتاق خواب کم نگذارید و از لوازم جانبی زیادی به رنگ‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم مطلب ایده‌های طراحی اتاق کودک با کاغذهای رنگی را نیز از دست ندهید.

تکالیف شبانه دختر شما همراه با او بزرگ خواهند شد. هر دختری که به مدرسه می‌رود به یک میز برای زمان مطالعه خود نیاز دارد. یک میز ساده که جلوی آن یک تابلوی اعلانات بزرگ باشد بهترین مکان برای درس خواندن است. برای زیباتر شدن اتاق و همچنین جذاب شدن مکان و درس خواندن می‌توانید دیواری که تابلوی اعلانات بر روی آن نصب است را با کاغذ دیواری‌های طرح دار بپوشانید.

رنگ اتاق خواب دخترانه

یک شعر مورد علاقه به تنهایی می‌تواند در اتاق دخترتان تبدیل به یک اثر هنری شود. اطمینان حاصل کنید رنگی که می‌خواهید با آن روی دیوار بنویسید با رنگ دیوارتان تضاد داشته باشد تا پیامتان را واضح برساند.

اگر بیشتر از یک دختر نوجوان در خانه دارید، پس احتمال زیادی وجود دارد که نظرات آن‌ها راجع به نوع دکوراسیون متفاوت باشد. در حالی که یکی دیوارهای رنگ شده با رنگ روشن و لوازم جانبی طرح‌دار می‌خواهد و دیگری دیوارهایی به رنگ تیره با نقاشی‌های عجیب و طراحی‌های خشن لوکس بر روی آن می‌خواهد. پس اگر دارید فکر می‌کنید که چگونه این تضاد را برای اتاق دخترانتان رفع کنید و اتاقی دلخواه هر ذو داشته باشید، بهتر است که کمی الهام بخش تزئینی داشته باشید.
قبل از شروع فکر کردن راجع به چاپ الگوها و پالت‌های رنگی، باید درباره نوع تخت‌ها بحث کنیم که آیا یک تخت دو طبقه داشته باشیم یا دو تخت یک نفره؟ این بحث درباره وسایل اتاق به اندازه‌ای که شما فکر می‌کنید غیر طبیعی نیست. در مطالب بعدی بیشتر به این موضوع و خواهیم پرداخت.
در چند سال اخیر فروش تخت‌های یک نفره به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. همانطور که تخت‌های نوجوانان برای آن‌ها تبدیل به جزیره‌ای برای خواببدن، چت کردن، تماشای تلویزیون و حتی انجام تکالیفشان شده است.
هرچیزی که تصمیم می‌گیرید به همراه فضای موجود به وضوح عامل تعیین کننده‌ای است، ایده‌های تزئیناتی برای اتاق‌های دختران نوجوان می‌تواند متناسب با اتاق خواب‌های یک و دو نفره باشد.

نظر شما در مورد رنگ اتاق خواب دخترانه چیست؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 66

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

حانیه ویسیان
18 ساله دانشجوی کارشناسی کامپیوتر دانشگاه شیراز مترجم و نویسنده، عاشق زبان انگلیسی هستم و ترجمه و نویسندگی برام کار لذت بخش و جذابیه. امیدوارم از مطالبی که مینویسم لذت ببرین!