سرویس خواب جک دار چیست ؟ یک انباری بی‌نظیر برای اتاق خواب کوچک

سرویس خواب جک دار چیست

در زندگی‌های آپارتمانی امروزی، کمبود جا یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که بایستی با آن دست و پنجه نرم کنیم. اما همه روزه راهکارهایی برای استفاده بهتر و بهینه‌تر از کمترین فضاها ارائه می‌شود که سرویس خواب جک دار یا تخت جکدار یکی از آن‌هاست. در این پست از توکامگ به این سوال که سرویس خواب جک دار چیست پاسخ داده و نکاتی را به عنوان راهنمای خرید این نوع سرویس خواب خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

بیشتر ما با مشکل کمبود جا در خانه‌هایمان مواجه هستیم. به همین دلیل چیدمان منظم و اصولی وسیله‌ها در خانه کار بسیار دشواری است. چیدمان و جا دادن وسیله‌ها در اتاق خواب کوچک، یکی از مشکل‌ترین و پر دردسرترین مواردی است که در دکوراسیون داخلی وجود دارد. اگر لباس‌ها، وسایل شخصی و دیگر موارد در اتاق خواب، به درستی چیده و جاسازی نشوند، خیلی زود می‌توانند فضای اتاق را به هم ریخته و در هم و بر هم کنند و احساس راحتی و آسودگی را از اتاق خواب دور کنند. در کنار ترفندهای استفاده از اتاق خواب کوچک یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای ایجاد یک چیدمان سیستماتیک و منظم، استفاده از سرویس خواب جک دار است. حتما می‌پرسید که سرویس خواب جک دار چیست ؟ در ادامه مطلب به سوال شما پاسخ می‌دهیم و موارد و نکاتی را که باید در هنگام خرید و استفاده از سرویس خواب جک دار در نظر داشته باشید، تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

سرویس خواب جک دار

سرویس خواب جک دار چیست ؟

همان طور که در پاسخ به سوال سرویس خواب شامل چه چیزهایی است نیز اشاره کردیم، تخت یکی از مهم‌ترین اجزای سرویس خواب محسوب می‌شود. یک سرویس خواب جک دار یا بهتر است بگوییم تخت خواب جک دار، تختی است که زیر تشک آن فضایی برای انبار وسیله‌ها تعبیه شده است. از آنجایی که بزرگ‌ترین تکه مبلمان در اتاق خواب، همان تخت خواب است و جای زیادی را می‌گیرد، بهتر است که آن را طوری طراحی کنیم که بتوان از فضای زیر آن استفاده کرد. شاید با خودتان فکر کنید که این کار را می‌توان به سادگی با اضافه کردن چند کشو در زیر تخت نیز انجام داد. ولی باید بگوییم که کشوهای زیر تخت، به اندازه کل فضای زیر تخت کاربردی نیستند.

برای استفاده از کشوی زیر تخت باید روی زمین زانو بزنید و بعد کشو را آن قدر بیرون بکشید که بتوانید به انتهایی‌ترین وسیله‌های درون آن نیز  دسترسی داشته باشید و گاهی هم باید به درون کشو بخزید زیرا کشو تا یک حد مشخصی بیشتر بیرون نمی‌آید.

به علاوه، اگر با خودمان صادق باشیم، باید بگوییم که زیر تخت از آن مکان‌هایی است که شاید سالی یک بار هم تمیزش نکنیم و تازه اگر هم بخواهیم این تمیز کاری به سختی انجام می‌شود. زیرا تکان دادن تخت دشوار است و اصلا ترجیح می‌دهیم زیرش را تمیز نکنیم. به دلایل گفته شده، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد خرید یک سرویس خواب جدید را دارید، سرویس خواب جک دار با یاکس دار بخرید. قول می‌دهیم که پشیمان نخواهید شد.

سرویس خواب جک دار

مزایای استفاده از سرویس خواب جک دار چیست؟

تختخواب جک دار را می‌توان یکی از بهترین نوع های تختخواب دانست. اولین مزیت استفاده از تخت جک دار دونفره و یا یک نفره این است که این سرویس خواب، جای بیشتری برای انبار وسیله‌هایتان به شما می‌دهد. شاید بگویید که با خرید باکس‌های پای‌تختی نیز می‌توان فضای کافی برای انبار وسیله‌های اضافی ایجاد کرد. ولی موضوع این است که با استفاده از تختخواب جک دار، فضایی ایجاد می‌شود که در آن می‌توان سه برابر باکس‌ها وسیله گذاشت. عالی نیست؟

مزیت دیگر اینکه اگر از سرویس خواب جک دار برای اتاق مهمان استفاده کنید، باز هم فضای بیشتری  نصیبتان می‌شود. وقتی مهمان‌ها از آن تخت استفاده می‌کنند، اصلا خبر ندارند که از تختشان به عنوان انباری استفاده کرده اید زیرا این فضا بسیار پوشیده و دور از چشم است.

مزیت بعدی این است که سرویس خواب جک دار در فضای انبار زیر تخت از چشم همه پنهان می‌ماند. پس دیگرلازم نیست نگران مرتب بودن آن باشید. می‌توانید هرچیزی را که می‌خواهید از چشم بچه‌ها چنهان بماند نیز زیر سرویس خواب جک دار بگذارید.

به علاوه یکی دیگر از مزیت‌های تخت های جک دار این است که دیگر لازم نیست کلی کمد و بوفه بخرید و درون اتاق جای بدهید تا بتوانید وسایل اضافی را درون آن‌ها بچینید. بنابرین اتاق شلوغ نمی‌شود و فضای دلبازی ایجاد می‌شود.

یکی دیگر از نکات مثبت سرویس خواب جک دار این است که برای برداشتن وسیله‌ها از داخل آن دیگر لازم نیست به زیر آن بخزید خود را به دردسر بیندازید. فقط کافی است شاسی تخت را بکشید تا تشک بالا بیاید و به فضای زیر تخت دسترسی داشته باشید.

در آخر اینکه تمیز کردن و گردگیری آن به راحتی انجام می‌شود و نیازی به جایجایی این مبلمان عظیم و کمر درد بعد از آن نیست.

آیا این مزایا کافی نیست که تصمیم بگیرید سرویس خواب بعدیتان یک سرویس خواب جکدار باشد؟

سرویس خواب جک دار

نکات مهم در هنگام خرید سرویس خواب جک دار چیست؟

اگر تا به حال متقاعد شده‌اید که یک سرویس خواب جک دار بخرید، پس بگذارید نکاتی را در مورد این نوع سرویس خواب تقدیم حضورتان کنیم تا آن‌ها را در هنگام خرید سرویس خواب در نظر داشته باشید.

فضای مورد نیاز شما چقد راست؟

می‌توانید با تعیین ارتفاع تخت، این فضا را کاهش و یا افزایش دهید. تخت‌هایی با ارتفاع بیشتر، مسلما فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

سرویس خواب جک دار - تخت با ارتفاع زیاد

می‌خواهید امنیت این فضا چقدر باشد؟

این فضای زیر تخت به خاطر پنهان بودن، امنیت زیادی را نیز برای وسایل شما فراهم می‌کند. گاهی ممکن است بخواهید وسایل با ارزشتان را نیز زیر تخت بگذارید. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که تخت را جوری سفارش دهید که یک گاو‌صندوق کوچک نیز در آن تعبیه شده باشد.

ارتفاع سقف اتاقتان را در نظر بگیرید.

از آنجا که برای دسترسی به انبار زیر تخت باید لایه رویی را بلند کنید، در نظر داشته باشید که ارتفاع تخت متناسب با ارتفاع سقف اتاق باشد که مبادا در هنگم بلند کردن روی تخت، با کمبود فضا مواجه شوید. هر چه سقف‌ اتاق‌تان کوتاه‌تر باشد، ارتفاع تخت نیز باشد کوتاه‌تر شود و بالعکس.

به قفسه‌بندی داخل تخت توجه داشته باشید.

اگر نظم داخل تخت برای شما مهم است و می‌خواهید وسیله‌ها را با دسته‌بندی‌های مشخص و منظم داخل آن بچینید، حتما از قبل به سازنده بگویید که داخل سرویس خواب را برایتان قفسه‌بندی کند.

سرویس خواب جک دار

مناسب‌ترین استفاده‌ها از سرویس خواب جک دار چیست؟

البته باید بگوییم که همه نوع استفاده‌ای می‌شود از این تخت کرد، ولی مناسب‌ترین و رایج‌ترین استفاده‌ها عبارتند از:

استفاده به عنوان گنجه اسباب‌بازی بچه‌ها: اگر اتاق بچه‌ها کوچک است و جای زیادی برای گذاشتن گنجه اسباب‌ بازی آن‌ها ندارید، از زیر تختشان استفاده کنید.

استفاده برای اتاق اصلی: در اتاق اصلی که اتاق خودتان است از این سرویس خواب برای انبار و چیدن وسیله‌های اضافی استفاده کنید.

در اتاق مهمان: همانطور که قبلا گفتیم،استفاده از فضای زیر تخت اتاق مهمان‌ها، کاری هوشمندانه است.

و در آخر باید بگوییم همه جا می‌توانید از این تخت‌ها استفاده کنید و محدودیتی در استفاده از آن‌ها نخواهید داشت.

سرویس خواب جک دار چیست

امیدواریم توانسته باشیم شما رادر پاسخ به این سوال که سرویس خواب جک دار چیست کمک کرده باشیم. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به انتخاب و خرید تخت و سرویس خواب، مطلب سرویس خواب چیست و چه مدل‌هایی دارد را نیز مطالعه کنید تا خریدی آگاهانه داشته باشید. بعد از خواندن این مطلب، تصمیم شما برای سرویس خواب بعدیتان، سرویس خواب جک دار است یا همان سرویس خواب‌های معمولی؟

منیع: organisemyhouse.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 52

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.