مدل پرده جدید اتاق خواب ؛ ۲۰ مدل جدید که اتاق شما را شیک تر می‌کنند

مدل پرده جدید اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب برای اتاق‌های مختلف خانه به نظر کار راحتی می‌رسد. البته این کار چندان هم سخت نیست، ولی پرده هر قسمت از خانه باید ویژگی‌هایی داشته باشد که بد نیست از این ویژگی‌ها اطلاعاتی داشته باشید. پرده اتاق خواب نیز از این قاعده مستثنی نیست، ولی تنها یک قانون مشترک بین تمام انواع پرده‌های اتاق خواب وجود دارد و آن هم این است که باید اتاق را تاریک کند تا بتوانید خواب راحتی در اتاق خواب داشته باشید. در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ ما 20 مدل پرده جدید اتاق خواب را تقدیم حضورتان می‌کنیم که همگی این ویژگی را دارند. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه این مطلب و آشنایی با مدل های جدید پرده برای اتاق خواب، مطلب ویژگی‌های پرده اتاق خواب را مطالعه کرده و با ویژگی‌های مهمی که پرده انتخابی برای اتاق بایستی آن‌ها را دارا باشد آشنا شوید.

20 مدل پرده جدید اتاق خواب که اتاق شما را تاریک می‌کنند

مدل پرده جدید اتاق خواب

این پرده‌های ضخیم و تیره هم فضا را تاریک می‌کنند و هم بسیار شیک و زیبا هستند. حریر روشن زیر پرده تضمین می‌کند که شما می‌توانید در صورت تمایل از روشنایی روز نیز لذت ببرید.

مدل پرده جدید اتاق خواب

پرده‌های ضخیمی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، در هماهنگی کامل با دکوراسیون و رنگ اتاق خواب هستند. این پرده‌ها در عین تاریک کردن اتاق، فضا را دلباز و زیبا کرده‌اند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این پرده سرتاسری از کف تا سقف را پوشانده است و چوب پرده آن درون سقف پنهان شده است. رنگ زیبای پرده‌ها با رنگ بالش‌ها ست است و فضا را بسیار زیبا کرده است. استفاده از پرده‌های بلند همواره برای دکوراسیون خانه‌های با سقف بلند توصیه می‌شوند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این نمونه پرده‌های ضخیم که به تاریک نگه داشتن اتاق کمک بزرگی می‌کنند، با دکوراسیون و رنگ این اتاق کاملا هماهنگ هستند. استفاده از حریر در زیر این پرده‌ها کارایی پرده را افزایش داده است. از این نوع پرده، یکی از مدل‌های پرده اتاق نشیمن نیز محسوب می‌شود.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این مدل پرده لخت و افتاده که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید واقعا شیک و زیبا است. البته فضا را کاملا تاریک نمی‌کند، ولی زیبایی اتاق را دو چندان کرده است. وقتی پرده‌ها جمع هستند ضخیم و وقتی باز می‌شوند نازک‌تر دیده می‌شوند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این نمونه پرده ضخیم کف تا سقف که پلیسه‌های حلقه‌دار نیز دارد، بسیار شیک است. می‌بینید که پنجره این اتاق کوچک است ولی پرده از کف تا سقف دیوار را پوشش داده است. این یکی از قوانین کلی انتخاب پرده است که در دیگر پست‌ها برایتان توضیح داده‌ایم.

مدل پرده جدید اتاق خواب

اگر پنجره اتاق خواب شما کمی عجیب است، می‌توانید خلاقیت به خرج داده و چوب پرده را طوری نصب کنید و پرده را طوری سفارش دهید که تمام پنجره پوشش داده شود.

مدل پرده جدید اتاق خواب

پرده‌های بلند سقف اتاق شما را بلند نشان می‌دهند. به علاوه این مدل پرده‌ها بسیار شیک هستند و تقریبا با هر دکوراسیونی هم‌خوانی دارند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

در اتاق‌های سفید از پرده‌های سفیدی استفاده کنید که نور را کاملا سد می‌کنند. در این صورت می‌توانید حتی در طول روز هم به راحتی در این اتاق بخوابید.

مدل پرده جدید اتاق خواب

برخی از پارچه‌ها مثل پارچه پرده‌ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، با اینکه سبک و نازک هستند، جلوی نور را به خوبی سد می‌کنند. می‌توانید از این پرده‌ها برای پوشاندن کل پنجره استفاده کنید و حریر یا لایه دیگری هم به کار نبرید.

مدل پرده جدید اتاق خواب

اگر به تصویر بالا دقت کنید می‌بینید که دو ست پرده برای این اتاق خواب به کار رفته است. یک ست پرده مشکی و یک ست پرده سفید که روی پرده مشکی قرار دارد. این ترکیب، جذابیتی بصری را ایجاد کرده که با کلیت دکوراسیون این اتاق هم هم‌خوانی دارد. مثلا قاب عکس‌ها سیاه و سفید هستند. همچنین میز روبروی تخت نیز سفید است.

مدل پرده جدید اتاق خواب

رنگ این پرده‌های ضخیم، با رنگ روکش تخت و همچنین مبل و تخت چرمی در هماهنگی کامل است. همچنین فرش ایرانی که بر روی زمین قرار دارد هم رنگ پرده اتاق است و در این عکس تقریبا شاهد یک اتاق زیبای ایرانی هستیم.

مدل پرده جدید اتاق خواب

اتاقی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، به خودی خود آرام بخش و زیباست. نصب پرده‌های ضخیمی که جلوی وجود نور را بگیرند، به این آرامش فضا می‌افزایند. بردن ارتفاع چوب پرده درست تا زیر آرک سقف، باعث شده ارتفاع سقف بلندتر دیده شود.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این هم یک مدل پرده جدید اتاق خواب که هم ضخیم است و هم پلیسه حلقه دار دارد! نصب پرده تنها در یک طرف پنجره، فضا را کمی مدرن و خلوت نشان می‌دهند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

استفاده از حریر به عنوان پرده اصلی باعث می‌شود نور آزادانه به داخل راه یابد. و با استفاده از یک پرده ضخیم تر بر روی آن می‌توانید هر موقع که به تاریکی نیاز پیدا کردید، اتاق را تاریک کنید. پارچه‌ای که در این عکس و بر روی تختخواب مشاهده می‌کنید، شال تخت نام دارد که معمولا برای تزیین خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این پرده رنگارنگ با طرح راه‌راه عمودی و ضخامت زیاد، با کلیت رنگارنگ دکوراسیون اتاق کاملا هم‌خوانی دارد. باز هم مثل مدل‌های قبلی از یک حریر زیرین برای اجازه به ورود نور استفاده شده است.

مدل پرده جدید اتاق خواباین مدل پرده جدید اتاق خواب که تا حدی نیز مجلل و سنتی است، هم جلوی نور خورشید را می‌گیرد و هم با کلیت سنتی اتاق هماهنگ شده است. کمی از پایین پرده روی زمین‌رها شده که به سنتی و کلاسیک بودن فضا اضافه می‌کند.

مدل پرده جدید اتاق خواب

یک مدل بسیار فانتزی برای پنجره‌های کوچک اتاق خواب. این پرده هم اتاق را کاملا تاریک می‌کند و جلوی نور خورشید را می‌گیرد. می‌توانید هر موقع به نور خورشید نیاز داشتید، پرده را بالا بدهید تا اتاق روشن شود.

مدل پرده جدید اتاق خواب

اگر اتاق شما طاقچه زیر پنجره دارد، این پرده بسیار مناسب شماست. این مدل پرده جدید اتاق خواب هم ساده و هم شیک است و هم ضخامت مناسبی برای اتاق خواب دارد.

مدل پرده جدید اتاق خواب

این پرده‌های طلایی با این اتاق لاکچری و مجلل واقعا به هم می‌آیند! استفاده از چهار ردیف پرده کف تا سقف به شکوه این اتاق افزوده است.

در تمام تصاویری که تقدیم حضورتان کردیم، دیدید که ضخامت پرده اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که بتوانید در صورت تمایل شما به تاریک شدن اتاق، جلوی ورود نور خورشید را سد کند. به علاوه در بیشتر مدل‌های جدید پرده اتاق خواب، یک حریر زیرین برای استفاده چند منظوره از پرده اتاق خواب، در زیر لایه ضخیم پرده تعبیه می‌شود.

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما همراهان همیشگی توکامگ قرار گرفته باشد. باز هم نظرات و پیشنهادات مفید خود را با ما در میان بگذارید. شما چه مدل پرده‌ای را برای اتاق خواب خود می‌پسندید؟

برگرفته از:  www.elledecor.com  و www.cocodsgn.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.