نکاتی که باید برای چیدمان اتاق خواب کوچک رعایت کنیم

نکاتی که باید برای چیدمان اتاق خواب کوچیک رعایت کنیم

آیا اتاق خواب شما کوچک است؟ می‌خواهید مطمئن شوید که از هر اینچ بیشترین استفاده را بکنید اما نمی‌دانید چگونه؟ برای راهنمایی در مورد چیدمان اتاق خواب کوچک، طراحی اتاق خواب اصلی و سازماندهی آن ها، این مطلب را تا آخر دنبال کنید. ما دوست داریم فکر کنیم که فضاهای کوچک با فرصت های بزرگتر پر شده اند. خلاقیت در نحوه استفاده از فضای خود می‌تواند به شما کمک کند یک چیدمان اتاق خواب کوچک ایجاد کنید که بزرگتر و شیک تر به نظر برسد.

چیدمان اتاق خواب

1.نحوه چیدمان اتاق خواب کوچک

چیدمان یک اتاق خواب کوچک، صرف نظر از اینکه از چه وسایلی شروع کنید، در شکل و ظاهر اتاق و حسی که برای شما ایجاد می‌کند تأثیر دارد. در زیر برخی از ایده های فضای اتاق خواب کوچک برای کمک به شما هنگامی که قصد دارید تا طرح اتاق خواب کوچک خود را ایجاد کنید، آورده شده است:

چیدمان اتاق خواب کوچک خود را با تخت شروع کنید

ابتدا با قرار دادن تختخواب خود در مرکز قابل مشاهده ترین دیوار شروع کنید. (این دیوار معمولاً رو به در است.) قرار دادن تختخواب خود در مرکز، به تقارن چیدمان اتاق خواب کوچک شما کمک می‌کند تا بتوانید از فضای خود نهایت استفاده را ببرید. در این صورت فضای کافی خواهید داشت تا از دو سمت به طرف تخت خود قدم بردارید. اگر می‌توانید در دو طرف تخت خود چراغ های کف و یا آباژور روی عسلی قرار دهید. دیوارهای سبک تر فضای اتاق را جادارتر نشان می‌دهند.

تخت اتاق خواب

یکی از چراغ های کنار تخت ( یا هر دو) را بردارید

اگر فضای کافی در دو طرف تخت خود ندارید، یکی از میزهای کنار تخت را جدا کنید تا فضای بیشتری به طراحی اتاق خواب کوچک خود بیفزایید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که تختخواب خود را از یک طرف به دیوار نزدیک کنید و در هر دو طرف باز هم فضا خواهید داشت. اگر حتی به فضای بیشتری نیاز دارید، می‌توانید هر دو میز کنار تخت را برداشته و از قفسه های دیواری برای روشنایی استفاده کنید. اگر جایی برای میز کنار تخت ندارید، می‌توانید آنها را در یک کمد کوچک نیز قرار دهید.

چیدمان اتاق خواب کوچک

کمد برای اتاق خواب های کوچک

در چیدمان اتاق خواب کوچک وقتی می‌خواهید از فضای محدود کف حداکثر استفاده را ببرید، همیشه می‌توانید با استفاده از ارتفاع فضای بیشتری ایجاد کنید. اگر فضای کافی برای نگهداری وسایل اضافی را ندارید، این ایده نیز جذاب خواهد بود. یک کمد بلند انتخاب کنید و وسایل خود را داخل یا روی آن قرار دهید. کمد های پارچه ای نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. به عنوان مثال دیگر، شما می‌توانید تلویزیون خود را بالای یک صندوقچه باریک و بلند قرار دهید یا می‌توانید صندوقچه را کاملاً برداشته و یک تلویزیون صفحه تخت روی دیوار نصب کنید.

کمد اتاق خواب کوچک

فرش خود را با دقت پهن کنید

آیا نکات مربوط به فرش برایتان مهم نیست و دانستن آن ها را به تاخیر می‌اندازید؟ نباید این چنین باشد. دانستن این نکات می‌تواند به شما کمک کند تا یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد، به لطافت آن اتاق اضافه شود و رنگ ها یا الگوهایی را به شما معرفی کند که طراحی اتاق خواب کوچک شما را به هم گره می‌زند. جایی که تختخواب قرار دارد را دنبال کنید تا بفهمید به چه فرشی نیاز دارید. اگر تخت در مرکز قرار دارد، فرش را حدود 2/3 متر زیر تخت پهن کنید. اگر تخت شما در گوشه اتاق است، فرش را کنار آن یا زیر وسیله دیگری قرار دهید. فرش های ایرانی بهترین گزینه برای اتاق خواب کوچک شما هستند.

فرش اتاق خواب

2.ایده های طراحی اتاق خواب اصلی کوچک

اتاق خواب های اصلی کوچک می‌توانند با ایده های طراحی مناسب از یک اتاق خواب تنگ به یک اتاق دنج تبدیل شوند. به عنوان صمیمی ترین اتاق خانه، اتاق خواب شما باید نمایانگر شخصیتتان باشد. هنگام تزئین اتاق خواب اصلی خود، از سبک، و همچنین لوازمی که راحت هستند و کاملا مناسب فضا است استفاده کنید.

از نور طبیعی به نفع خود استفاده کنید

نورپردازی اتاق کوچک شما می‌تواند فضای آن را بیشتر و بزرگتر نشان دهد. رنگ های تیره می‌توانند نور را جذب کنند. هنگام انتخاب رنگ، چسبیدن به رنگ های روشن می‌تواند به ایجاد احساس جادارتر و بزرگ ترکمک کند. همچنین می‌توانید با تنظیم چیدمان اتاق خواب کوچک خود از نوری که در اختیار دارید بهره ببرید تا نور طبیعی از پنجره مسیری روشن به داخل اتاق شما داشته باشد. در مناطقی که نور طبیعی به خوبی تابیده نمی‌شود، می‌توانید با استفاده از آینه نور موجود را منعکس کرده و فضای اتاق را بیشتر جلوه دهید.

نور طبیعی

توجه را به سمت بالا جلب کنید

بلندتر به نظر رسیدن اتاق شما نیز می‌تواند به ایجاد احساس فضای وسیع کمک کند. برای به دست آوردن این احساس، می‌توانید سقف خود را با رنگی شاداب تر رنگ آمیزی کنید، که به کشیدن چشم ها به سمت بالا کمک می‌کند. روش دیگر برای بلند نشان دادن سقف اتاق، اطمینان از آویزان کردن یک پرده بلند از سقف تا روی کف زمین برای پنجره اتاق است.

سقف اتاق خواب کوچک

به طراحی اتاق خواب کوچک خود کمی هنر اضافه کنید

هنر برای چیدمان اتاق خواب کوچک ، مانند مواد اصلی برای یک کیک است. این یکی از اولین چیزهایی است که مردم در اتاق شما می‌بینند و چیزی است که شما هر روز خواهید دید. بنابراین، مهم است که هنری را که دوست دارید انتخاب کنید، و این بیانگر شخصیت و علایق منحصر به فرد شماست.

هنر در اتاق خواب کوچک

3.نکات مربوط به سازماندهی و نگهداری اتاق خواب کوچک

یک اتاق خواب خوب طراحی شده درکمک به ایجاد فضا تفاوت ایجاد می‌کند. با رعایت چند نکته ساده در طراحی، یک اتاق خواب بزرگ را برای خود متصور شوید. در زیر برخی ایده ها برای صرفه جویی در فضای باز و بزرگ جلوه دادن اتاق که به شما کمک می‌کند تا به یک ظاهر و احساس خوب در اتاق خوابتان دست پیدا کنید، آورده شده است:

فضای ذخیره سازی بیشتری ایجاد کنید

به منظور سازماندهی یک اتاق خواب کوچک، فضای ذخیره سازی کلید اصلی است. با انتخاب وسایلی که بتوانند به عنوان محل ذخیره و نگهداری مضاعف برای شما کار کنند، به دنبال روش های خلاقانه برای انجام این کار باشید. به عنوان مثال، تختخواب هایی که داخل خود محل ذخیره سازی دارند، می‌توانند به ایجاد فضایی زیر تخت برای قرار دادن لباس های خارج از فصل کمک کنند و این صرفه جویی در فضای شما است. حتی می‌توانید یک عثمانی یا همان صندوقچه های ذخیره را در پایین تخت قرار دهید، که می‌تواند برای ذخیره سازی و نشستن استفاده شود.

فضای ذخیره سازی

از قطعات زیاد استفاده نکنید

اما به یاد داشته باشید که قطعات زیاد می‌توانند بر یک اتاق خواب کوچک غلبه کرده و باعث بهم ریختگی آن شوند و قطعات بسیار کوچک نیز تأثیر چندانی نخواهند داشت. انتخاب چند قطعه بزرگتر می‌تواند چندین نقطه کانونی مهم در اتاق ایجاد کند، بدون اینکه خیلی احساس شلوغی کنید.

چیدمان اتاق خواب کوچک

کمی خلاقیت در تزئین بالای تخت خود به کار ببرید

به جای یک سر تخته معمولی، چیزی را امتحان کنید که فضای کمتری اشغال کند. ابتدا یک فرش یا پارچه زیبا را پشت تخت خود آویزان کنید. در این مرحله، کاغذ دیواری، آینه یا یک گالری دیواری می‌تواند یک نقطه کانونی در پشت تخت ایجاد کند. اگر تخته چوبی دارید می‌توانید خودتان روی دیوار یک سر تخته وصل کنید.خلاقیت بالای تخت

اکنون دیگر می‌دانید که چگونه اصولی و به زیبایی اتاق خواب کوچک خود را بچینید. با رعایت تمام این نکات از تمام فضای موجود نهایت استفاده را کرده اید و حتی یک اینچ را هم جا نینداخته اید. می‌توانید اگر شما ایده و یا نکته دیگری درباره چیدمان اتاق خواب کوچک دارید با ما درمیان بگذارید.

منبع

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 13

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.