چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری در آپارتمان‌های کوچک

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

آیا می‌توان دکوراسیون اتاق خواب کوچک در آپارتمان را جذاب و دوست داشتنی طراحی کرد؟ این سوال بسیاری از افراد آپارتمان‌نشین است که در این مطلب از توکامگ به آن پرداخته‌ایم. در ادامه با توکامگ همراه شده و نمونه‌هایی از چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری در آپارتمان‌های کوچک و نحوه طراحی آن‌ها را مشاهده کنید.شاید در ابتدا طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک کار مشکلی به نظر برسد، اما با رعایت نکاتی می‌توان این اتاق‌ها را نیز به زیبایی هرچه تمام‌تر طراحی کرد. البته توجه کنید که برای رسیدن به این هدف بایستی خلاقیت به خرج داده و در برخی موارد نیز مقداری هزینه بیشتر برای دکوراسیون صرف کنید.

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری را از کجا شروع کنیم؟

اتاق کوچک نیز همانند هر اتاق دیگری بایستی لوازم ضروری را در خود داشته باشد، اما اگر نحوه چیدمان این لوازم به درستی انتخاب نشود، دکوراسیون اتاق به هم ریخته می‌شود. پس باید محل لوازم و نوع قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم به گونه‌ای انتخاب شوند که اتاق در عین داشتن همه وسایل، جادار و بزرگ نیز به نظر برسد. طراحان دکوراسیون داخلی از این موضوع با عنوان بسط دادن بصری اتاق یاد می‌کنند.

چیدمان اتاق ۱۲ متری

وسایل اتاق ۱۲ متری

در انتخاب مبلمان و وسایل اتاق‌های کوچک بایستی به ابعاد آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگرچه توجه به جزئیات وسایل اتاق مهم است، اما در رابطه با انتخاب وسایل مورد نیاز مکان‌های کوچک، حتی اتاق خواب‌های کوچک ۶ متری، بایستی وسایلی را انتخاب کنید که در عین کاربردی بودن، ابعاد کوچکی داشته باشند تا فضای زیادی را نگیرند.

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

انتخاب رنگ وسایل برای اتاق‌های کوچک نیز یکی از عوامل مهمی است که بایستی به آن توجه ویژه‌ای داشت. طراحان دکوراسیون معتقدند که رنگ‌های سفید و آبی کم رنگ برای فضاهای کوچک مناسب هستند.همچنین وسایل انتخاب شده، در عین این که باید با اندازه اتاق تناسب داشته باشند، بایستی نزدیک به دیوار نیز چیده شوند تا فضای خالی بین وسایل و دیوار وجود نداشته باشد.

چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری

طراحی ظریف و زیرکانه

همان طور که اشاره کردیم، چیدمان اتاق به صورتی که بزرگتر نشان داده شود، بسط دادن بصری اتاق نام دارد. برای این کار بایستی به نکاتی توجه شود که می‌توانید آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

  • ورودی اتاق بایستی خالی باشد. در این صورت فضای اتاق بازتر به نظر می‌رسد
  • توصیه می‌شد که سقف اتاق‌های کوچک در صورت امکان سفید بوده و دیوارها نیز طیف‌هایی از رنگ‌های روشن داشته باشند
  • استفاده از آینه در یکی از دیوارها کمک فراوانی به بسط دادن بصری اتاق می‌کند
  • استفاده از پارکت یا کفپوش‌های لمینت با اشکال مورب نیز برای این کار توصیه می‌شود
  • در چیدمان اتاق خواب ۱۲ متری تا حد امکان بایستی از لوازم تزئینی کمتر استفاده شود. برای مثال شاید یک تابلوی نقاشی بر روی دیوار باعث زیبایی اتاق شود، اما نصب کردن چندین عکس و تابلو روی دیوار نه تنها به زیبایی اتاق کمکی نمی‌کند، بلکه باعث شلوغی بیش از حد آن نیز خواهد شد

به نظر شما با استفاده از چه ورش‌های دیگری می‌توان دکوراسیون اتاق خواب های ۱۲ متری را به گونه‌ای انتخاب کرد که از فضای اتاق بهترین استفاده شود؟

برگرفته از: decoratw

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.2 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!