دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و ویژگی های آن

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و ویژگی های آن | توکامگ

به دلیل روحیه حساسی که دختران دارند باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دقت زیادی صورت گیرد. چرا که دختران مدت زیادی را در اتاق خود به سر می‌برند و با محیط اطراف خود ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. بایستی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب برای دختر خانم‌ها از رنگ‌های شاد و پرانرژی استفاده شود که محیطی زیبا و جذاب برای اتاق خواب دختران به وجود آید. رنگ‌هایی که در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بیشتر از آن‌ها استفاده می‌شود، رنگ‌های صورتی٬ قرمز٬‌ بنفش و آبی هستند که محیطی زیبا و شیک را برای دختران به وجود می‌آورند. در ادامه این مطلب از توکامگ، به طور کامل در مورد جنبه‌های مختلف اتاق خواب دخترانه و ویژگی‌هایی که بایستی این اتاق خواب داشته باشد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و ویژگی های آن | توکامگ

طراحی اتاق خواب دخترانه باید چگونه باشد؟

دخترها معمولا اگر در خانه باشند بیشتر تمایل دارند که اوقات خود را در اتاقشان سپری کنند. آن‌ها ممکن است که در اتاق خود بشینند و وبگردی کنند یا به کار دیگری مشغول شوند یا فقط روی تختشان دراز بکشند و به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهند؛ ولی همیشه به اطراف خود توجه زیادی دارند و همیشه دوست دارند که اتاقی منظم داشته باشند. به همین دلیل نیز باید در طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه دقت و ظرافت رعایت شود؛ چرا که برای دختران، حتی مسائل سطحی و ساده نیز مهم تلقی می‌شوند.

برای سنین نوجوان، دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید طوری طراحی شود که طراوت و نظم خاصی داشته باشد. نوجوانان در این سن دارای سلیقه‌های مختلفی هستند و باید در طراحی دکوراسیون اتاق خوابشان به سلیقه و فکر آن‌ها احترام گذاشته شده و اتاقشان با توجه به تمایل و سلیقه آن‌ها طراحی شود.

در دکوراسیون اتاق خواب دختر نوجوان چیزی که بسیار اهمیت دارد، کمدها و فضاهای ذخیره کردن وسایل هستند که باید فضا به اندازه نیازشان و کاری که می‌خواهند انجام دهند طراحی شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و ویژگی های آن | توکامگ

رنگ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

در طراحی دکوراسیون هر اتاقی باید به ترکیب رنگ‌ها و اینکه چه رنگ‌هایی با هم ست میشوند توجه زیادی شود تا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب هماهنگی مطلوبی در بین رنگ‌ها برقرار گردد. در اتاق خواب دخترانه نیز علاوه بر این که فضا و رنگ‌ها را باید به گونه‌ای شاد انتخاب کنیم، باید تزئینات دیوار را هم در نظر بگیریم.

همان طور که در مطلب دکوراسیون و رنگ اتاق خواب دخترانه نیز اشاره شد، رنگ صورتی رنگی است که بیشتر زنان و دختران تمایل دارند که اتاق خوابشان با آن طراحی شود. ابزارهای بسیار و گوناگونی می‌توانند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به رنگ صورتی کمک کنند. برای مثال می‌توان برای این نوع طراحی از کاغذ دیواری صورتی استفاده کرد. البته نه به این معنی که شما در طراحی اتاقتان فقط باید از رنگ صورتی استفاده کنید؛ می‌توانید زمینه سفید و لوازم صورتی را هم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به کار ببرید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

تم شاهزاده دیزنی در میان دختران کوچک رواج زیادی پیدا کرده است. دختری نیست که نخواهد به جای شاهزاده دیزنی باشد و برای کودک شما نیز این سبک می‌تواند بسیار مناسب باشد. درست کردن این تم اصلا کار سختی نیست و با استفاده از رنگ صورتی و وسایلی که با این تم ست شود می‌توانید آن را برای اتاقتان طراحی کنید. می‌توانید از کاغذ دیواری شاهزاده دیزنی نیز برای وارد کردن تم صورتی به اتاق خواب دخترانه استفاده کنید.

می‌توانید رنگ بنفش نیز به رنگ صورتی اضافه کنید که باعث می‌شود محیطی جذاب و خاص داشته باشید. البته بایستی بگوییم که استفاده از رنگ بنفش در اتاق خواب و البته دکوراسیون سایر فضاها، نیازمند دقت عمل بسیاری است؛ چرا که در صورت اشتباه در ست کردن آن، ترکیب مناسبی به دست نخواهید آورد. رنگ صورتی و سفید هم می‌تواند برای شما جذاب باشد. برای مثال پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ سفید به عنوان پس زمینه استفاده کنید که برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما می‌تواند حس خوبی را ایجاد کند.

ترکیب رنگ یاسی و بنفش هم می‌تواند جلوه‌ای زیبا به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما بدهد. توجه کنید لطافت اتاق خواب صورتی برای دختران جوان جذابیت کمتری دارد. به دلیل این که شور جوانی همراه با این رنگ برای مدت زیادی طول نمی‌کشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

یک اتاق خواب زیبا و مناسب دارای امکانات٬ نقش‌ها و رنگ‌هایی است که موثر در انتخاب‌ها و روحیات و فکر افراد است، ولی طراحی اتاق خواب دخترانه کمی سخت‌تر است. شما می‌توانید برای کودک دختر خود از تخت به شکل ماشین استفاده کنید؛ این باور غلطی است که این نوع سرویس خواب کودک تنها برای پسران کاربرد دارد؛ در واقع هم دختر و هم پسر بایستی از چیزهایی که یکدیگر استفاده می‌کنند تجربه مناسب و کافی داشته باشند تا شخصیت آن‌ها کامل شود.

می‌توانید در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای کف اتاق رنگ‌های گرم انتخاب کنید که با رنگ صورتی می‌تواند هماهنگی مناسبی ایجاد کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

رنگ آبی رنگی است که باعث به وجود آمدن ایده‌های جدید و نو در ذهن می‌شود و باعث آرامش فرد می‌گردد. می‌توانید از این رنگ هم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده کنید. از طرفی نیز استفاده از رنگ قرمز در دیوارها و طراحی با رنگ قرمز به دختران جسارت و اعتماد به نفس ویژه‌ای می‌دهد و می‌توانید از این رنگ نیز در اتاق خواب دخترانه استفاده کنید.

ترکیب‌ها و چیدمان اتاق خواب دخترانه

ترکیب‌های ملایم هم برای افرادی مناسب است که از به کاربردن رنگ و استفاده از رنگ‌های مختلف ترس دارند. چوب‌هایی که بافت‌دار هستند، همیشه برای وسایل چوبی می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

در اتاق خواب دخترانه و برای طراحی دکور آن می‌توانید از تابلوهای مناسب سن دختران استفاده کنید که باعث می‌شوند اتاق چندین برابر زیباتر به نظر برسد. برای مثال می‌توانید یک گالری دیواری زیبا و البته دخترانه برای اتاق خواب فرزند عزیز خود، با مشورت خود او و با توجه به سلیقه‌اش و شخصیت‌های کارتونی یا فیلم‌هایی که به آن‌ها علاقه دارد، طراحی کنید.

در وسایلی مثل صندلی و پرده و در حاشیه دیوارها نیز می‌توانید از پترن یا همان الگوهای خاص استفاده کنید که می‌توانند به اتاق خواب دخترانه شما زیبایی قابل توجهی بدهند.

فضاسازی اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون مدرن و مدرن بودن طرفداران زیادی دارد، اما شاید همیشه هم مدرن بودن فضا شیک به نظر نرسد؛ شما می‌توانید فضا را به گونه‌ای سنتی و کلاسیک جلوه دهید و این نوع دکوراسیون را نیز برای مدتی امتحان کنید. چه بسا افرادی که با این نوع دکوراسیون احساس راحتی بیشتری می‌کنند. برای دخترانی که مدرن بودن برایشان اهمیت خاصی ندارد، و بیشتر به عتیقه جات و وسایل قدیمی علاقه نشان می‌دهند، می‌توانید از انواع مدل های جدید سرویس خواب کلاسیک و سایر وسایل ست با آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک آینه تمام قد با طرح کلاسیک، که معمولا در سرویس خواب‌های کلاسیک موجود هستند و فضایی که دارای نور طبیعی است اسفاده کنید تا طراحی کلاسیک اتاق خواب دخترانه بیشتر به چشم آید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بستگی به روحیات دختر شما نیز دارد؛ به عنوان نمونه ممکن است دختر خانم شما در طراحی اتاق خوابش از طرح قلب که بر روی دیوارها است لذت ببرد، ولی ممکن است شخص دیگری روحیه ماجراجویانه داشته باشد و این طرح اصلا مورد پسند او نباشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

امیدواریم با مطالعه این مطلب سوالات خود را در رابطه با دکوراسیون اتاق خواب دخترانه گرفته باشید. نظر شما در مورد اتاق خواب دخترانه چیست؟ اتاق خواب دخترها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟ نظرات خود را در این باره با خوانندگان توکامگ به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.2 / 5. تعداد امتیازات 22

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?