رنگ مناسب اتاق نشیمن چه رنگی است؟

رنگ مناسب اتاق نشیمن

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق نشیمن به شدت به فضایی که شما می­‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. این فضا می‌تواند شامل محیطی شاد، آرام، صمیمی یا اتاقی پر زرق و برق و الهام‌بخش باشد. در ادامه با توکامگ همراه شده و با چند رنگ مناسب اتاق نشیمن آشنا شوید.

در آغوش رنگ طوسی

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ طوسی

طوسی رنگی محبوب برای اتاق نشیمن است و این رنگ نشان می‌دهد که شما چقدر به این اتاق علاقه داشته و عشق می‌ورزید. در عین حال این رنگ بسیار شیک و آرامش بخش است. ترکیب رنگ طوسی با بیشتر رنگ‌ها مناسب به نظر می­‌رسد و به همین دلیل نیز از طوسی به عنوان یک رنگ مناسب اتاق نشیمن یاد می‌شود. در تصویر بالا دیوارهای طوسی، موجب برجسته سازی کوسن‌های زرد و صورتی و درب و قاب پنجره سفید استخوانی شده است.

در انتخاب رنگ اتاق نشیمن جسور باشید

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ نارنجی و صورتی و رنگ شاد

اگر شما فردی جسور و عاشق انرژی رنگ‌ها هستید، راه‌های زیادی جهت ایجاد چنین فضایی در اتاق نشیمن، بدون فشرده‌سازی فضای اتاق، دارید. به عنوان مثال در این تصویر رنگ صورتی-نارنجی، که شاید بتوان آن را رنگ صورنجی نامید!، توسط دیوار کناری صورتی کم رنگ و دکوراسیون سفید، فضایی روح انگیز را خلق کرده است. هم چنین طراحان این اتاق با ترکیبی از وسایل به رنگ سیاه و سفید در فضای نشیمن، ظاهری هنری به آن بخشیده‌اند. ترکیب رنگ صورتی و نارنچی یکی از رنگ‌های مناسب اتاق خواب دخترانه نیز به حساب می‌آید.

از رنگ زرد استفاده کنید

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ زرد

دیواری که چون خورشید می­‌درخشد. یکی دیگر از راه‌های برجسته‌سازی دیواری در اتاق نشیمن، استفاده از رنگ مناسب برای دیوار شومینه است. در این اتاق، رنگ زرد آفتابی احساس خوبی برای بیینده به ارمغان می­‌آورد. اگر چه نباید از تاثیر دیوار سفید کناری در روشن­‌تر کردن فضا چشم‌پوشی کرد. شاید بتوان از این دیوار به عنوان یک نمونه خوب از دیوار شاخص در دکوراسیون داخلی یاد کرد.

استفاده از رنگ چوب طبیعی برای اتاق نشیمن

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ چوبی

فضای اتاق نشیمن را می­‌توان با ترکیبی از دکوراسیون تخته‌های سه لایه و دیوارهای سفید تزیین کرد. دیوار تمام شیشه­‌ای نور مناسبی جهت روز فراهم می­‌کند تا مهمان‌های شما احساس راحتی داشته باشند. وسایل سیاه و طوسی در این فضا به خوبی هر چه تمام‌تر استفاده شده و ‌تعادل وسایل قهوه­‌ای رنگ را در اتاق نشیمن فراهم کرده‌اند.

رنگ سورمه‌ای را دریابید!

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ سرمه ای

سرمه‌ای همواره یکی از رنگ های پیشنهادی دیوار پذیرایی به شمار می‌رود. دیوارهای سورمه­‌ای رنگ می­‌توانند انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن باشند. این رنگ فضای احساسی صمیمی­‌تری ایجاد کرده و جلوه‌­ای چشمگیر برای تابلوها و مبلمان بوجود می­‌آورد. در این تصویر اتاق نشیمن چشم‌اندازی وسیع و بزرگ دارد، در عین حال دیوارهای به رنگ سورمه‌ای، فضایی آرام را ایجاد کرده‌اند. خطوط براق و رنگ‌های ملایم و سبک مبلمان، به زیبایی در مقابل چنین رنگی به صورت متضاد خودنمایی می­‌کنند. اگر هم تمایل دارید فضای اتاق نشیمن را گسترش دهید پیشنهاد طراحان این است که سقف اتاق را نیز به همین رنگ درآورید.

دیوارهایی به رنگ سیاه در اتاق نشیمن

ممکن است دیوارهای مشکی رنگ در اتاق نشیمن عجیب و غریب به نظر برسد. اما این فضا نشان می­‌دهد که چطور می‌توان از رنگ مشکی نیز در اتاق نشیمن استفاده کرد. در اینجا دیوار دورتر به رنگ زغالی مات و قفسه‌های کتاب نیز مقداری تیره‌تر از دیواره رنگ شده است. این رنگ به خوبی در اتاق جا افتاده است چون با آجرها، چوب طبیعی و بافت نرم پارچه‌های مبلمان به خوبی مطابقت دارد.

سبز، رنگ مناسب اتاق نشیمن برای آرامش

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ طوسی و صورتی
سبز روشن، رنگ مناسب اتاق نشیمن برای ایجاد آرامش

 

با رنگ سبز آرمش داشته باشید. برای داشتن یک اتاق نشیمن فوق العاده آرمش‌بخش، دیوارها را به رنگ سبز کم رنگ درآورید. به این ترتیب دیوارها یک احساس آرمش را منتقل می‌کنند. در تصویر اتاق نشیمن بالا، این رنگ به خوبی با حیاط خلوت خانه ادغام شده و جلوه‌ای زیبا را به اتاق بخشیده است. انتخاب رنگ صورتی برای صندلی و کوسن­‌ها همان قدر آرامش بیشتری به فضای دلنشین اتاق نشیمن اضافه می‌کند که انتخاب لوازم جانبی مخملی این کار را می‌کنند.

صورتی، یکی دیگر از رنگ‌های مناسب اتاق نشیمن

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با استفاده از رنگ صورتی

به رنگ صورتی فکر کنید. انتخاب این رنگ حقه­‌ای است که می­‌تواند در مسیر درست قرار بگیرد. اتاق نشیمن صورتی رنگ می­‌تواند یک مکان شیک، مدرن و پیچیده باشد و در عین حال به هیچ عنوان دخترانه به نظر نرسد. کلید این راه­ حل در انتخاب یک رنگ خنثی است. در این تصویر، دیوارهای صورتی روشن و یک پس­ زمینه دوست­ داشتنی به زیبایی تمام با یک پالت خاکستری ترکیب شده­‌اند. این ترکیب یک نگاه معاصر و امروزی به اتاق نشیمن می­‌دهد و برای افرادی که در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی به سبک‌های امروزی علاقه بیشتری داردند، می‌تواند مناسب باشد.

با انواع رنگ‌های آبی، در اتاق نشیمن تعادل برقرار کنید

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با ترکیب رنگ آبی

تعادل بین رنگ های آبی، یکی دیگر از مناسب‌ترین روش‌های رنگ‌امیزی اتاق نشیمن است. رنگ آبی روشن موجب ایجاد اتاق نشیمنی آرامش‌بخش می­‌شود. اما اگر شما نگران هستید که ممکن است اتاقتان خیلی سرد به نظر برسد، این فضای دوست داشتنی در تصویر به شما نشان می­‌دهد که این­ گونه نیست. دیوارهای آبی رنگ با فرش آبی و مبلمانی با رنگ تیره‌تر فضایی گرم و دلنشین را فراهم می­‌کنند. استفاده از یک گلدان صورتی با گل­‌های تازه نیز انتخاب خوبی برای این اتاق نشیمن با رنگ‌های آبی است. چرا که چشم‌انداز این دو رنگ با یکدیگر بسیار عالی به نظر می­رسد. در کنار رنگ آبی، می‌توانید از رنگ فیروزه‌ای نیز در دکوراسیون اتاق خود استفاده کنید.

رنگ سفید، یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های اتاق نشیمن

رنگ مناسب اتاق نشیمن ؛ اتاق پذیرایی با رنگ سفید

رنگ سفید را در دکوراسیون امتحان کنید. اگرچه شما نیاز نیست به هیچ عنوان رنگی را انتخاب کنید؛ با نگه داشتن رنگ سفید دیوارها، شما انعطاف بیشتری جهت تزیین مبلمان، منسوجات و لوازم جانبی اتاق نشیمن دارید. در این اتاق، دیوارها و سقف روشن و سفید تضاد بسیار خیره­‌کننده­‌ای با مبلمان سیاه و قهوه­‌ای، آثار هنری دارند. این رنگ­‌ها فضایی گرم، بی­‌نظیر و ظریف به دور از خستگی برای اتاق نشیمن می­‌توانند ایجاد کنند.

نظر شما در مورد رنگ‌های مناسب برای اتاق نشیمن چیست؟ دوست دارید اتاق نشیمن منزلتان چه رنگی داشته باشد؟

برگرفته از: houzz.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 32

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!