ایده های طراحی اتاق نشیمن و راهنمای دکوراسیون نشیمن

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن4

اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین اتاق‌ها در هر خانه‌ای است. چرا که معمولا میهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی در این اتاق برگزار می‌شوند. از این‌ رو تزیین و طراحی آن به شدت برای هر کسی هیجان‌انگیز است که در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به آن پرداخته‌ایم. با ما و ایده های طراحی اتاق نشیمن همراه باشید.

در اتاق نشیمن وسایلی مانند میز قهوه، مبلمان، فرش، تلویزیون و دیگر وسایل تفریحی پیدا می‌شود. مجله توکامگ تمام ایده‌های جذاب طراحی اتاق نشیمن را در این مطلب برای شما خوانندگان همیشگی سایت فراهم می‌کند. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این راهنما، اتاق نشیمنی مدرن برای خانواده خود فراهم کنید.

در این مطلب سعی ما بر این است که انواع متنوعی از مبلمان، رنگ‌ها، طرح‌ها و سبک‌های مختلف را به شما ارائه دهیم. با خواندن این مطلب شما قادر خواهید بود گزینه‌های مختلف اتاق نشیمن منزل خود را شناسایی کرده و بهترین طراحی را برای آن انجام دهید.

ایده های طراحی اتاق نشیمن و راهنمای دکوراسیون نشیمن | توکامگ
طراحی مدرن را پذیرا باشید

طرح‌های به سبک اسکاندیناویایی، یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون خانه، ظاهری مدرن به اتاق نشیمن می‌بخشد. در این طراحی تمام خطوط به طور واضحی قابل‌رؤیت هستند و از تمام قابلیت‌های مینیمالیستی استفاده شده است. استفاده از این سبک اتاق ما را بسیار متمایز از آنچه قبلاً بود می‌کند و  در عین حال پیروی از این سبک، مقرون به صرفه نیز هست.

ترکیب قطعاتی همانند تصویر، به خوبی با فضایی به سبک مدرن می‌آید. شما می‌توانید از تنوع گسترده محصولاتی که با این سبک سازگار هستند، بهره ببرید.
شما با جست‌وجو در فروشگاه‌های معتبر صنایع چوب و مبلمان می‌توانید به راحتی طراحی‌های مدرنی که به سبک اسکاندیناویایی بیاید را پیدا کنید. ترکیبی از این وسایل در محیط اتاق نشیمن، ظاهر اتاق را کاملاً خوشایند می‌کند.

ایده های طراحی اتاق نشیمن و راهنمای دکوراسیون نشیمن | توکامگ
طراحی دیگری را هم مدنظر قرار دهید

شما محدود به استفاده از سبک مدرن نیستید و همواره می‌توانید از سبک‌های دیگری در اتاق نشیمن استفاده کنید. اگر به معماری سنتی علاقه دارید، می‌توانید قطعات اتاق نشیمن خود را همانند تصویر زیر خریداری نمایید. یکی از مزیت‌های این سبک طراحی این است که فضای خانوادگی شما به دور از فضای تجاری و صنعتی است.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن3
اهمیت خطوط را در طراحی جدی بگیرید

چنانچه شما علاقه‌مند وسیله‌ای شده‌اید که به سبک معماری اتاق نشیمن نمی‌خورد، هنوز هم می‌توانید از این قطعه در دکوراسیون اتاق خود استفاده کنید. شما با ترکیب وسایل مختلف می‌توانید بافتی یکپارچه ایجاد کنید. از جمله ویژگی‌های این روش می‌توان به ایجاد رنگ‌بندی مختلف و فضای انعطاف‌پذیر اشاره کرد.

این روش، با هر سبک مبلمانی، خواه مدرن باشد یا کلاسیک کارایی دارد. قرار دادن مبلمان در مکانی دنج می‌تواند کمکی بزرگ به دکوراسیون اتاق نشیمن کند.

شاید یکی از بهترین روش‌ها در ایده های طراحی اتاق نشیمن، استفاده از منسوجات باشد. شعار معروفی در این زمینه وجود دارد که می‌گوید: کمی نرمی و لطافت، دنیای شما را تغییر می‌دهد.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن4

ترکیب چند سبک مختلف برای ایجاد چشم‌اندازی جذاب

سبک‌های مختلف و حتی متضاد را با یکدیگر ترکیب کنید. نتیجه آن اتاق نشیمنی منحصر به فرد خواهد شد. ترکیب و ادغام قطعاتی با خطوط صاف و ساده در مقابل خطوط سنتی می‌تواند جالب باشد. این ترکیب باید به‌صورت باشد که تعادل برقرارشده و نقطه کانونی اتاق گردد.

یک ترفند مناسب، چینش مبلمان به صورت تصادفی است. اگر بودجه شما کفاف خرید مبلمان نو را نداده است، سعی کنید لوازم جانبی هماهنگ با آن‌ها خریداری کنید تا توجه‌ها معطوف به مبلمان نشود.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن5
نقطه کانونی جداگانه‌ای ایجاد کنید

نقطه کانونی، اولین توجه را در هر خانه‌ای به خود جلب می‌کند. در این مکان به طور معمول بزرگ‌ترین یا درخشان‌ترین وسیله قرار می‌گیرد. اگر از ظاهر مبلمان خود راضی نیستید، کافی است نقطه کانونی دیگری ایجاد کرده و توجهات را از روی مبلمان بردارید. برای مثال تلویزیون و میز تی وی در بسیاری از خانه‌ها به عنوان نقطه کانونی انتخاب می‌شود.

جهت پیدا کردن نقطه کانونی اتاق نشیمن خود، کافی است در ورودی اتاق قرار بگیرید. حالا چشمان خود را ببندید و سپس باز نمایید. نقطه کانونی اتاق شما همان‌جایی است که توجه شما ابتدا به آنجا جلب شده است. به این نکته توجه داشته باشید که هنگام انجام این آزمایش تصور کنید که برای اولین بار است که اتاقی را مشاهده می‌کنید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن6

مبلمان را در یک گروه قرار دهید

مردم اغلب بر روی مبلمان تکی که جدا از سایر مبلمان است، نمی‌نشینند. چیدمان مبلمان را به‌صورت انجام دهید که موجب ایجاد فضاهایی دوستانه و اجتماعی در اتاق نشیمن شود. نکته‌ای که در مطلب تزیین اتاق پذیرایی نیز به آن اشاره کردیم.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن7

به سفارشی سازی وسایلتان هم فکر کنید

شما حتماً نباید از داخل کاتولوگ یک شرکت خرید کنید. برخی شرکت‌ها قابلیت سفارش سازی دارند. بنابراین می‌توانید آنچه در ذهن به دور از واقعیت دارید را با آن‌ها در میان بگذارید تا تولید کنند. سفارش سازی می‌تواند شامل قطعاتی مانند مبل، پرده، میز، درب و … باشد.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن8
ذهنی باز داشته باشید

شاید همیشه تمام چیزهایی که برای طراحی اتاق نشیمن در نظر گرفته‌اید را نتوانید تهیه کنید. برای همین همواره نقشه دومی هم در ذهن خود داشته باشید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن9
در هنگام خرید صبور باشید

وقت زیادی را صرف خرید مبلمان خود کنید. شما قرار است ساعات طولانی از روز خود را روی آن‌ها سپری کنید بنابراین در خرید خود دقت نموده و ویژگی‌ها و مشخصات مبلمان را قبل از خرید با دقت مطالعه کنید. پیشنهاد می‌کنیم مطلب چگونه بهترین مبل را انتخاب کنیم را مطالعه کرده و با این نکات بیشتر آشنا شوید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن11
به پایه‌های مبل توجه کنید

شاید تابه‌حال به این موردتوجه نکرده باشید. اما یکی از مهم‌ترین اجزای مبلمان پایه‌های آن است. بنابراین قبل از خرید به استحکام، اندازه و ارتفاع پایه‌های مبل توجه داشته باشید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن10
رنگ مناسب

فروشگاه‌ها معمولاً از رنگ‌های جسورانه‌ای در مبلمان استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید یک رنگ خنثی را انتخاب کنید تا در آینده در صورت خسته شدن از آن، رنگ دلخواه خود را برای مبلمان نقاشی کنید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن13

نتیجه‌گیری

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن بی‌حد و اندازه هستند. شما با توجه به سبک مورد علاقه خود می‌توانید از وسایل متنوعی استفاده کنید. با استفاده از روش‌ها و ترفندهای گفته‌ شده در این مطلب، شما قادر خواهید بود که با بودجه مناسب اقدام به خرید وسایل کنید.

ایده‌های طراحی اتاق نشیمن14نظر شما در مورد ایده های طراحی اتاق نشیمن چیست؟ از چه ترفندهایی برای تزئین و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده می‌کنید؟

برگرفته از: impressiveinteriordesign.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!