با این ترفندها اتاق نشیمن کوچک خود را زیباتر نشان دهید

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

شاید یکی از سخت‌ترین قسمت‌های طراحی دکوراسیون داخلی منازل، انتخاب دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک باشد؛ اما تنها با رعایت چند نکته، می‌توان این اتاق‌ها را به زیبایی هر چه تمام‌تر چیده و بهترین استفاده را از فضای اتاق کرد. در ادامه مطلب با توکامگ همراه شده و با این نکات آشنا شوید.

اتاق نشیمن محلی برای گپ زدن، استراحت و دورهمی‌های خانوادگی است و بایستی احساس آرامش را به افراد القا کند. لازمه این امر، طراحی دکوراسیون و چیدمان مناسب اتاق نشیمن است که البته این امر در خانه‌های کوچک کمی دشوار است؛ اما تنها با رعایت چند نکته می‌توانید بهترین استفاده را از فضای اتاق کرده و این آرامش را برای خود بوجود آورید:

از پرده‌های روشن استفاده کنید

استفاده از پرده‌هایی با رنگ روشن که با رنگ دیوار نیز همخوانی دارند، یکی از نکات مهم در انتخاب دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک است. چرا که در این صورت اتاق روشن‌تر و دلبازتر به نظر می‌رسد.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

از قالیچه یا فرش بزرگتر استفاده کنید

قالیچه‌های بزرگ که کف اتاق را کامل پوشش می‌دهند، باعث می‌شوند که اتاق‌های کوچک بزرگتر به نظر برسند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

از پاف استفاده کنید

پاف از مبلمان کوچکی است که ظاهری شبیه به کوسن داشته و البته در ابعاد بزرگتر ساخته می‌شود؛ بدون پشتی و دسته بوده، ارتفاع کمی داشته و می‌تواند کاربردهای متعددی داشته باشد. در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک می‌توانید جای میز جلو مبلی، از پاف استفاده کنید. در این صورت می‌توانید در مواقعی که تعداد مبل‌ها برای میهمانان کافی نیست، از آن‌ها نیز برای نشستن استفاده کنید!

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

میز جلو مبلی کوچک استفاده کنید

جای یک میز جلو مبلی بزرگ، می‌توانید از دو یا چند میز جلو مبلی کوچک استفاده کنید که جای کمتری می‌گیرند و از طرفی نیز به راحتی جابجا می‌شوند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

رنگ‌های شاد و متنوع استفاده کنید

استفاده از رنگ شاد در هر دکوراسیونی باعث انعکاس انرژی مثبت می‌شود، اما استفاده از رنگ شاد در اتاق‌های کوچک با نور کم امری ضروری است؛ چرا که باعث می‌شوند اتاق روشن‌تر به نظر برسند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

طرح‌ها و الگوهای رنگی و متنوع را فراموش نکنید

استفاده از طرح‌ها و الگوهای رنگی و متنوع در اتاق، اتاق‌های کوچک را زیباتر نشان داده و باعث می‌شوند که اتاق در عین کوچک بودن، شاداب به نظر برسد. اگر می‌خواهید اتاقی شیک و مدرن داشته باشید، حتما به این نکته توجه خاصی داشته باشید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

از فضای اتاق هوشمندانه استفاده کنید

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از فضای اتاق استفاده بهینه کنید. برای مثال در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک زیر، آباژورها به دیوار نصب شده‌اند تا فضای روی میز را اشغال نکنند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

مبلمان را نزدیک به هم و با فاصله از دیوار بچینید

در این صورت در اطراف دیوار فضایی خالی برای قرار دادن وسایل تزئینی خود خواهید داشت و دکوراسیون اتاق نشیمنتان نیز صمیمی و دوست داشتنی‌تر خواهد شد.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

از اثرهای هنری بر روی دیوار استفاده کنید

در یان صورت باعث خواهید شد توجه میهمانان به دیوارها جلب شده و در نتیجه دید وسیع‌تری نسبت به اتاق پیدا کنند.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

از مبلمان با ارتفاع کم استفاده کنید

استفاده از مبلمان با ارتفاع کم در اتاق نشیمن نیز یکی دیگر از نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک به حساب می‌آید. چرا که در این صورت فضای اتاق بزرگتر نشان داده می‌شود.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

به نظر شما چه نکات دیگری در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک مهم است؟

برگرفته از: housebeautiful.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!