مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن و ایده‌ های خلاقانه و ساده

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ کف

اتاق نشیمن یکی از پر رفت و آمدترین قسمت‌های هر خانه‌ای است. در این اتاق از مهمان‌هایتان پذیرایی می‌کنید و خانواده و دوستانتان را دور هم جمع می‌کنید. به همین دلیل طراحی دکوراسیون و مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن یکی از موارد مهمی است که باید به آن بپردازید. مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن می‌تواند نشان دهنده ویژگی‌های شخصیتی خانواده شما باشد و در تاثیر‌گذاری بر روی احساسات و دیدگاه مهمانان نسبت به شما نقش مهمی بازی کند. در ادامه با توکامگ همراه باشید تا با جدیدترین و خلاقانه‌ترین مدل‌های رنگ آمیزی اتاق نشیمن آشنا شوید.

ایده‌های خلاقانه برای مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

برای اینکه مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن بیش از هر مورد دیگری نشان دهنده روحیات و احساسات خوانواده شما باشد، باید نکاتی را در مورد رنگ آمیزی دیوار‌ها بدانید. رنگ یکی از مهمترین عناصر هر دکوراسیونی بوده و در عین حال یکی از ارزان‌ترین ابزارهای ایجاد تغییرات در کلیت دکوراسیون خانه است. ما ایده‌های خلاقانه‌ای را برای مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن تقدیم حضورتان می‌کنیم و در مورد ویژگی‌های هر یک از این مدل‌های رنگ آمیزی توضیحاتی را شرح می‌دهیم.

دیوار شاخص داشته باشید

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - دیوار شاخص

اگر عاشق رنگ‌های چشم‌گیر و پررنگ هستید و دلتان می‌خواهد از این رنگ‌ها در اتاق نشیمن خود استفاده کنید، دیوار شاخص یکی از پیشنهادهای ما برای شماست. استفاده از رنگ‌های چشمگیر برای همه دیوارها ممکن است کمی فضای اتاق نشیمن را سنگین کند. ولی استفاده از چنین رنگ‌هایی تنها بر روی یک دیوار،احساس فضا را به کلی دگرگون می‌کند.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - دیوار شاخص

می‌توانید بر روی دیوار شاخص از رنگ‌هایی مانند مشکی، آبی تیره، قرمز تیره، نارنجی و هر رنگی که با کلیت دکوراسیون خانه شما هماهنگی داشته باشد، استفاده کنید. برای این امر می‌توانید از رنگ‌های پیشنهادی اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده کنید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - دیوار شاخص

نصب تابلو‌های هنری، قاب‌های زیبا بر روی دیوار شاخص، و گذاشتن دیگر وسیله‌های دکوری در کنار این دیوار، توجه‌ها را بیشتر به سمت این دیوار جلب کرده و به نوعی می‌تواند آن را به نقطه کانونی دکوراسیون خانه تبدیل کند.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - دیوار شاخص

البته تصور نکنید که تنها می‌توانید از یک رنگ بر روی این دیوار‌ها استفاده کنید. شما دستتان کاملا باز است تا چند رنگ را ترکیب کنید و با آن‌ها یک دیوار شاخص را رنگ آمیزی کنید. برای این مورد نیز می‌توانید از رنگ سال ۹۷ نیز در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - دیوار شاخص

در تصویر بالا، طرح راه راه دیوار شاخص، به خوبی ترکیب رنگ بر روی دیوار را نشان داده است.

سقف را رنگ کنید

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ سقف

در طراحی دکوراسیون داخلی، همیشه به سقف خانه بی‌توجهی می‌شود. و در عین حال، سقف یکی از تاثیر گذارترین عناصر در میان انواع مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن است. با رنگ آمیزی اصولی و خلاقانه سقف اتاق نشیمن می‌توانید پویایی دکوراسیون خانه را بهبود ببخشید و خانه خود را از دیگر خانه‌ها متمایز کنید.

اگر خانه شما سقف کوتاهی دارد، از رنگ‌های سرد برای بلندتر نشان دادن سقف استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل آبی و سبز برای سقف‌های کوتاه مناسب هستند. همان طور که در مطلب رنگ آبی برای اتاق نشیمن نیز اشاره کردیم، با این رنگ‌ها کاری می‌کنید که همه فکر کنن اتاق نشیمن شما بزرگ است. استفاده از رنگ‌های خنثی مانند رنگ کرم و یا طوسی نیز با کلیت دکوراسیون هر خانه‌ای مطابقت دارد. در صورتی که در مورد انتخاب از بین طیف رنگ‌های مختلف تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های مناسب اتاق نشیمن را مطالعه کرده و انواع رنگ‌های مناسب برای این اتاق را با توجه به دکوراسیون منزلتان بشناسید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ سقف

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ سقف

در تصاویر بالا ملاحظه می‌کنید که چگونه از رنگ آمیزی سقف برای زیباتر کردن فضا استفاده شده است. در مطالب بعدی به طور کامل در مورد رنگ‌آمیزی سقف اتاق نشیمن صحبت خواهیم کرد.

کف اتاق نشیمن را رنگ کنید

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ کف

رنگ کردن کف اتاق، امکان پیاده سازی ایده‌های خلاقانه بیشتری را در زمینه دکوراسیون داخلی به شما خواهد داد. در دکوراسیون‌های مدرن، می‌توانید کف اتاق نشیمن را با رنگی روشن و شاد مثل سبز روشن یا سفید رنگ آمیزی کنید. همچنین می‌توانید کف زمین را به صورت شطرنجی با دو رنگ متفاوت و متضاد رنگ آمیزی کنید. رنگ‌های براق بر روی کف زمین می‌تواند نور را بازتاب دهد و فضا را روشن تر کند. کف صیقلی با رنگی براق همچنین ظاهری مدرن و شهری به خانه شما می‌دهد و در این صورت می‌توانید یک اتاق پذیرایی شیک و مدرن داشته باشید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ کف

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن - رنگ کف

در تصاویر بالا مشاهده می‌کنید که کف اتاق نشیمن به صورتی کاملا خلاقانه و زیبا در هماهنگی کامل با کلیت دکوراسیون رنگ آمیزی شده است.

دیوار را با طرح‌های بافت دار رنگ آمیزی کنید

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

می‌توانید تمام ایده‌هایی که برای مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن تا به اینجای مطلب خواندید را با طرح‌های بافت دار ترکیب کنید. تکنیک‌های مختلفی برای ایحاد بافت بوسیله رنگ بر روی دیوار وجود دارد. مانند ضربه زدن با پارچه رنگی به دیوار، پاشیدن رنگ بر روی دیوار، یا خط انداختن بر روی دیواری که به تازگی رنگ شده است.

امروزه قلم‌های رنگ جدیدی وارد بازار شده‌اند که مخصوص همین کار هستند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به راحتی بافت‌های جالبی بر روی دیوار اتاق نشیمن خود و هر دیوار دیگری که بخواهید ایجاد کنید. ایجاد بافت بر روی دیوار، فضا را کمی کلاسیک و اعیانی می‌کند. می‌توانید در ترکیب با چنین ایده رنگ آمیزی، از وسیله‌های دکوری عتیقه و سنتی نیز استفاده کنید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

یک دیوار را نقاشی کنید

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

نقاشی کردن بر روی یک دیوار و خلق یک کار هنری زیبا، یکی از جالب‌ترین ایده‌ها در مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن است. می‌توانید یکی از دیوارها را انتخای کنید و کل دیوار را نقاشی کنید. از رنگ‌هایی استفاده کنید که با کلیت دکوراسیون اتاق نشیمن شما هم‌خوانی داشته باشد. می‌توانید از کار یکی از هنرمندان بزرگ که طرفدارش هستید الهام بگیرید، یا همان کار را بر روی دیوار اتاق نشیمن خود کپی کنید. سعی کنید دیواری که انتخاب می‌کنید، درست رو به روی پنجره اصلی اتاق نشیمن باشد تا وقتی نور از پنجره بر روی نقاشی دیوار می‌تابد، این کار هنری بیشتر خود را نشان دهد.

اگر خودتان یک هنرمند هستید، و فکر می‌کنید که ممکن است بعد‌ها بخواهید این کار هنری خود را بفروشید، یا جا به جا کنید و از این خانه به خانه جدیدتان ببرید، و یا اینکه در حال تزیین خانه اجاره ای هستید، یک قاب یا بوم نقاشی خیلی بزرگ تهیه کنید و بر روی آن نقاشی کنید و بعد این قاب را بر روی دیوار مورد نظر نصب کنید.

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن

همانطور که خواندید، رنگ کردن دیوارها، کف و سقف، یکی از ساده‌ترین و ارزانترین راهکارهای تغییر دکوراسیون خانه است. با به خرج دادن کمی خلاقیت می‌توانید از این ابزار ارزان و در دسترس، تغییرات چشمگیر و زیبایی در خانه خود ایجاد کنید.

امیدواریم تونسته باشیم شما همراهان عزیز و همیشگی مجله مبل و دکوراسیون توکامگ را در انتخاب مدل رنگ آمیزی اتاق نشیمن کمک راهنمایی کرده باشیم. شما می‌توانید خودتان دیوارهای را رنگ آمیزی کرده یا از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در صورت داشتن هر گونه سوال نیز می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

برگرفته از: freshome.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.