رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

تا به حال به این موضوع فکر کردید که اگر می‌توانستید رنگ اتاق کار خود را تغییر بدهید، از چه رنگی استفاده می‌کردید؟ در صورتی که تا بحال به این موضوع فکر نکرده‌اید و یا پاسخی برای آن نیافته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه با توکامگ و راهنمای انتخاب رنگ مناسب اتاق کار آشنا شوید.

بسیاری از افرادی که صبح از منزل خارج می‌شوند تا به محل کارشان بروند، سعی می‌کنند لباس‌های آراسته و اتو کشیده بپوشند، موهایشان را مرتب کنند و کفش‌های تمیز خود را بپوشند؛ چرا که بتوانند علاوه بر ایجاد حس خوب برای اطرافیان، احساس درونی خود را نیز اغنا کنند. در حالی که پر انرژی و شاداب به محل کار خود می‌رسند، پس از مدتی رخوت و بی حوصلگی به سراغشان می‌آید و دچار روزمرگی می‌شوند.
یکی از عواملی که چنین حسی را به وجود می‌آورد محیط اطراف افراد است و از بین تمام چیزهایی که با دیدن آن‌ها تاثیر زیادی روی احساسات درونیشان می‌گذارد، محیط کاری یکی از مهم‌ترین آن‌ها است که مدت زمان زیادی در آن سپری می‌شود. حال آن که بسیاری از این افراد نمی‌دانند که علت چیست و علت را در سایر پیشامدها جستجو می‌کنند.

مناسب‌ترین رنگ برای اتاق کار را بشناسید

ما در این مطلب توکامگ قصد داریم با پیشنهاد تغییر رنگ محیط کارتان حال و هوای دیگری به روحیه شما ببخشیم. در این مقاله با پیشنهاد چند رنگ و صحبت در مورد ابعاد مختلف هر یک، انتخاب را به خودتان می‌سپاریم تا یک محیط جدید برای خود خلق کرده و رنگ مناسب اتاق کار خود را بیابید. توجه کنید که نکات گفته شده در این مطلب می‌تواند اتاق کار در محیط اداری و اتاق کار در منزل مورد استفاده قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از این مطلب، حتما نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل را مطالعه کرده و اتاق کار خود را اصولی طراحی کنید.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

رنگ سفید مناسب همه جا

ابتدایی‌ترین رنگی که در هر محیط استفاده می‌شود سفید است. اما آیا می‌دانستید که به دلیل نشانه وضوح و شفافیت در کار، آرامش و سکون موجود در این رنگ، سفید رنگ مناسب اتاق کار نیز به شمار می‌رود؟ از این رنگ به طور معمول برای دیوارهای ادارت استفاده می‌شود؛ اما نکته منفی این رنگ در عادت کردن به آن است که باعث می‌شود شما نسبت به تغییر رنگ محیط خود موضع سرسختانه‌ای بگیرید.
پیشنهاد ما این است تنها یکی از دیوارهای اتاقتان را به رنگ سفید رنگ‌آمیزی کرده و حتی از تکنیک دیوار شاخص در محیط اداری خود استفاده کنید.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

خاکستری روشن برای افراد خلاق‌

این رنگ، رنگ مناسب اتاق کار افرادی است که نیاز به تمرکز بالا وخلق ایده‌های نو دارند؛ چرا که باعث می‌شود حواس شخص پرت نشود. همچنین قرار گرفتن در چنین مکانی باعث می‌شود فرد احساس خستگی نکند. اغلب استودیوهای صوتی و گالری‌های گرافیکی از این رنگ برای حفظ و ذخیره انرژی نیروهای خود کمک می‌گیرند. لازم به توضیح است که هیچ وقت نباید از چنین رنگی به صورت گسترده و تک رنگ استفاده کرد. شما می‌توانید با ترکیب رنگ‌های تیره‌تر برای لوازم موجود در اتاق، یک تمایز خوب و چشم نواز به وجود بیاورید.
این رنگ جزو دسته رنگ‌هایی است که سازگاری بالایی برای مکمل شدن در فضاهای اداری و حتی خانگی دارند و حتی اگر از این رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده نکردید نیز پیشنهاد ما این است که آن را با رنگ مورد علاقه خود در یک مکان مورد بررسی قرار دهید. البته لازم به ذکر است با این که رنگ خاکستری روشن باعث می‌شود که فرد احساس خستگی نکند، اما بایستی به وسایل اتاق کار خود، و مخصوصا میز و صندلی مخصوص محیط کار نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

بنفش روشن، بمب انرژی

رنگی که شما برای اتاق کار خود انتخاب می‌کنید، روی مخاطبتان اثر ویژه‌ای می‌گذارد. یکی از رنگ‌های به شدت تاثیرگذار رنگ بنفش است. این رنگ باعث شادی و نشاط دورنی می‌شود، انرژی فراوانی به وجود می‌آورد و ذهن مخاطب را نسبت به شما مثبت جلوه می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این رنگ با انگیزه نشان دادن شماست. شما می‌توانید از این رنگ و ترکیب آن با دکوراتیو طیف روشن، برای به وجود آوردن حس اعتماد به نفس در افراد خود بهره ببرید. شاید این‌ها دلایل کافی برای معرفی رنگ بنفش ماورایی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ باشند!

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

آبی کبود، فوق العاده و تمام نشدنی

این رنگ را خوب به خاطر بسپارید. شرکت‌های بزرگ از این رنگ برای دفاتر رسمی خود استفاده می‌کنند. آن‌ها با این رنگ پرستیژ و کلاس کاری خود را به رخ رقبا و مشتریان کشیده و خود را برتر معرفی می‌کنند. برای ایجاد حس قدرت از رنگ‌های مکمل خاص مانند سبز یا زرد باید استفاده کنید. الهام بخش و غنی بودن این رنگ باعث شده کمتر کسی بتواند به سادگی از کنار آن بگذرد. هر چند نحوه استفاده از این رنگ و ترکیب آن برای بدست آوردن یک رنگ مناسب اتاق کارِ فوق العاده، کمی سخت بوده و نیاز به مشاوره دارد.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

سبز آبی، همه فن حریف

سبز آبی؛ این اسم در خود دنیایی از لطافت و انرژی‌های قابل جذب را می‌پروراند. ایجاد حالات روحانی و به وجود آوردن حس سبکی در این رنگ کاملا قابل لمس است. ترکیبی بی نظیر که در هیچ یک از ابداعات حوزه رنگ شناسی مانند ندارد. از این رنگ برای دیوار شاخص اتاق کار خود استفاده کنید، هر زمان که کارتان گره خورد رو به سوی آن کرده و از تخلیه بارهای منفی مغزتان لذت ببرید. برای بدست آوردن یک مکمل از سفید مایل به خاکستری استفاده کنید تا تمام و کمال از وجود این رنگ بهره برده باشید. به هر میزان که تیرگی سبزآبی بیشتر شود، برای فضاهای رسمی مناسب‌تر خواهد بود. طیف روشن این رنگ نیز برای کودکان بسیار مطلوب است. یک رنگ کامل که مخاطب خاصی ندارد و همه رده بندی‌های سنی می‌توانند از آن لذت ببرند.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

قرمز، خاص و غیر منتظره

علاقمندان به رنگ قرمز در دنیا جمعیت زیادی را شامل می‌شوند، اما تعداد کمی از آن‌ها را می‌یابید که دوست داشته باشند رنگ مناسب اتاق کار خود را قرمز بدانند. قرمز به دلیل ایجاد حس هیجان و افزایش گردش خون بدن برای مکان‌های ورزشی یا فضاهای خارجی شهری رنگ مورد قبولی است، اما استفاده از رنگ قرمز در یک محیط اداری زیاد عادی به نظر نمی‌رسد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود رنگ قرمز را برای اتاق ایده یا اتاق‌های جلسات استفاده کنید. برای اینکه بیشتر متوجه موضوع شوید بهتر است بگوییم که بخشی از یک قسمت اتاق را با قرمز تیره رنگ آمیزی کنید و سایر دیوارها را سفید باقی بگذارید. در این اتاق بهتر است از لوازم چوبی تیره رنگ بهره ببرید و از رنگ‌های متضاد، مانند زرد یا مشکی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟
قهوه ای، رسمی و لوکس

استفاده از رنگ یا پوشش‌های رنگی قهوه‌ای برای دیوارهای یک فضای کار فقط برازنده اتاق یک مدیر است. مدیران ارشد و روسا همواره علاقه دارند تا کارمندان خود را به کار علاقمند نگه دارند، اما برای این کار باید ابتدا از خود شروع کنند. مدیران می‌توانند با انتخاب رنگ قهوه‌ای تیره برای دیوار پشت سر خود و قهوه‌ای روشن (معروف به نسکافه‌ای) برای سایر دیوارها، حس لوکس بودن و اعتبار به محیط کار ببخشند. از این رو کارمندانشان نیز متوجه خواهند شد که برای شخصی با ارزش و مجموعه‌ای مهم در تلاش هستند. ترکیب قهوه‌ای با رنگ طلایی چشم نواز و اغوا کننده است، پیشنهاد می‌کنیم امتحان کنید.

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

زرد، جوان پسند

امروزه وقتی کسب و کارهایی را که در حال رشد و پیشرفت هستند را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که بیشتر اعضای این شرکت‌ها و مجموعه را جوانان تشکیل می‌دهند، برای اینکه بتوانید از انرژی نهفته این اعضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، باید محیطی فراهم کنید که آن‌ها بتوانند خود را در آن فضا بیابند و رشد کنند. محیطی که به آن‌ها انرژی بی پایان تزریق کند و در هر لحظه آن‌ها را به جوشش فرا بخواند. یکی از ویژگی‌های چنین مکان‌هایی رنگ تحریک آمیز آن است. انتخاب یک رنگ درست کار شما را آسان‌تر می‌کند و شاید رنگ زرد همان رنگی است که شما باید برگزینید؛ رنگی که مخصوص محیط‌های استارت آپی است. تا وقتی خودتان در چنین اتاقی قرار نگرفته باشید نمی‌توانید وجود انرژی‌های آن را درست درک کنید. برای بهتر شدن این فضا از رنگ‌های آبی روشن و سفید می‌توانید کمک بگیرید. برای چنین فضایی اسم اتاق کار کنار می‌رود و نام میدانِ رقابت به میان می‌آید؛ چرا که رنگ زرد در  آن جا خود نمایی کرده است…

رنگ مناسب اتاق کار برای شما چیست؟

امیدواریم که با خواندن این مطلب بتوانید رنگ مناسب اتاق کار خود را انتخاب کنید. آیا رنگی که شما قبلا در مورد اتاق کار خود در ذهنتان داشتید با اصول و قواعد این متن که برگرفته از متد روانشانسی روز دنیاست هم خوانی دارد؟

شما چه رنگی را برای یک اتاق کار مناسب می‌دانید؟ ما بی‌صبرانه منتظر نظرات شما هستیم!

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 21

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...