وسایل مورد نیاز اتاق کار در منزل را بشناسید

Office Desk White Desk With File Cabinet Home Office Computer with Small Desk With Filing Cabinet - eyyc17.com

هنگامی که تصمیم به دورکاری گرفته‌اید و قصد دارید که کارهایتان را در منزل انجام دهید، بایستی یک اتاق کار مناسب نیز در منزل خود داشته باشید. برای این امر نیز بایستی علاوه بر رعایت نکات مهم دکوراسیون اتاق کار، به وسایل مورد نیاز اتاق کار خود نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. در این مطلب با توکامگ همراه شده و با وسایل ضروری که بایستی در اتاق کار منزل وجود داشته باشند، آشنا شوید.

کامپیوتر

کامپیوتر یکی از وسایل مورد نیاز در هر خانه‌ای است، اما اگر قصد دورکاری داشته باشید، تبدیل به یکی از وسایل ضروری خواهد شد. در صورتی که نیاز دارید بعضی مواقع کارهای خود را در بیرون از خانه نیز انجام دهید، بهتر است که یک لپ‌تاپ مناسب با کار خود جای کامپیوتر خریداری کنید. همچنین روی کامپیوتر خود نرم‌افزارهای عمومی نظیر مایکروسافت ورد، اکسل، مرورگرهای مختلف و… را نیز نصب کنید تا در مواقعی که به آن‌ها نیاز داشتید معطل نصب کردنشان نباشید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

مانیتور

در صورتی که از کامپیوتر شخصی استفاده کنید، احتمالا نیازی به مانیتور اضافی نداشته باشید، چرا که می‌توانید مانیتور کامپیوتر خود را بزرگتر انخاب کنید؛ اما اگر از لپ‌تاپ برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از یک مانیتور اضافی برای تنظیم ارتفاع مناسب و انجام سریع‌تر کارها استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

اینترنت پرسرعت

امروزه اینترنت پرسرعت تقریبا در همه منازل وجود دارد، اما اگر قرار است در کار خود از اینترنت استفاده زیادی داشته باشید، بهتر است در صورت امکان اینترنت جداگانه‌ای برای انجام کارهای خود در نظر بگیرید تا با مشکل افت سرعت و یا تمام شدن ناگهانی حجم اینترنت مواجه نشوید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

میز مناسب

میز مناسب نیز یکی دیگر از وسایل مورد نیاز اتاق کار در منزل است. بسته به کاری که قرار است انجام دهید، انداره میز کار خود را انتخاب کنید تا بعدا به مشکل برنخورید. برای مثال اگر در کار خود تنها از کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، شاید نیازی به میز کار بزرگ نداشته باشید، اما اگر برای کار خود فضای بیشتری نیاز دارید، بهتر است به فکر یک میز کار بزرگتر باشید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار
میز مناسب، یکی از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز اتاق کار

 

صندلی مناسب

شما قرار است که ساعت‌های طولانی پشت صندلی نشسته و کار کنید؛ پس بهتر است که همان ابتدا هزینه مناسبی برای صندلی مخصوص کار خود کنار گذاشته و برای خود صندلی تهیه کنید که طراحی مناسب و ارگونومیکی داشته باشد. در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب ویژگی‌های صندلی ارگونومیک و مناسب را مطالعه کنید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

نور کافی

همانند صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد، نور کافی نیز برای جلوگیری از سردرد و اذیت شدن چشم‌ها در اتاق کار ضروری است.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

محافظ برق مناسب

با توجه به اینکه قرار است استفاده زیادی از کامپیوتر داشته باشید، بهتر است که آن را به یک محافظ برق متصل کنید تا در صورت تغییر ناگهانی ولتاژ، آسیبی به آن نرسد.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

پرینتر و اسکنر

پرینتر و اسکنر شاید برای همه جزء وسایل مورد نیاز اتاق کار منزل محسوب نشود؛ اما اگر قرار است که در طول روز به آن نیاز داشته باشید، بهتر است که یک پرینتر و اسکنر مناسب برای خود تهیه کنید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

هارد مخصوص بک‌آپ

در صورتی که کارهای خود را در کامپیوتر شخصی و یا لپ‌تاپ ذخیره می‌کنید، بهتر است که یک هارد جداگانه برای پشتیبان‌گیری از آن‌ها داشته باشید تا در صورت آسیب رسیدن به کامپیوترتان، فایل‌های ضروری خود را از دست ندهید.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

جامدادی، جاکاغذی و سطل آشغال

وسایلی که در هر اتاقی که در آن میز وجود داشته باشد مورد نیاز هستند و در اتاق کار نیز جزء وسایل ضروری به حساب می‌آیند.

وسایل مورد نیاز اتاق کار

در این مطلب از توکامگ به معرفی وسایل مورد نیاز اتاق کار در منزل پرداختیم. به نظر شما وسایل دیگری نیز برای اتاق کار ضروری هستند؟

برگرفته از: thebalance

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.7 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!