استیکر اتاق کودک و استفاده متفاوت از آن در دکوراسیون اتاق کودک

وجود وسایل متنوع و رنگارنگ، تزئین و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک را امری ساده ساخته و به سادگی می‌توان با وسایل مختلفی نظیر استیکرهای کودکانه اتاق کودک را به زیباترین شکل ممکن تزیین کرد. در این مطلب با مجله دکوراسیون توکامگ همراه شده و با انواع استیکرها و نکاتی برای استفاده از آن‌ها در دکوراسیون اتاق کودک آشنا شوید.

استیکر اتاق کودک و استفاده از آن در هر قسمت از اتاق

می‌توانید دیوارهای اتاق کودک خود را به شکل متفاوت و با استیکر اتاق کودک از سادگی و یکنواختی خارج کنید. می‌توانید این امر را به‌صورت سلیقه‌ای به انجام برسانید و از رنگ‌ها و طراح‌های متنوع برای این منظور کمک بگیرید. به‌عنوان‌مثال اگر فرزند شما دختر است با نصب یک استیکر پری دریایی در بالای سر تخت او تنوع را حاصل کنید. شاید هم دوست داشته باشید اتاق پسر خود را خاص‌تر از گذشته دکور کنید. کافی است از یک استیکر جنگلی برای این منظور استفاده کنید و به این امر دست پیدا کنید.

 استیکر اتاق کودک

 استیکر اتاق کودک

انواع استیکر برای اتاق کودک

همانند سایر لوازمی که برای اتاق کودک مهیا می‌شود شما می‌توانید از استیکر اتاق کودک نیز برای دیزاین کمک بگیرد. به‌عنوان‌مثال استیکر دخترانه با تناژ رنگی صورتی برای اتاق دخترانه و استیکر های بارنگ‌های آبی و قهوه‌ای را برای اتاق پسرهای فسقلی را مدنظر قرار بدهید. این دکوراسیون با اینکه هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی‌کند اما زیبایی چشم‌گیری را از آن شما می‌کند. برای خاص بودن باید همیشه یک‌قدم از دیگران جلوتر بود. برای این مهم کافی است نگاه خود را به محیط پیرامون تغییر بدهید و باکمی تأمل از دکوری‌های ارزان ایده بگیرید.

 استیکر اتاق کودک

انواع استیکر اتاق کودک

دیزاین اتاق کودک یک کار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. باید برای رسیدن به یک دکوراسیون خاص از تم‌ها و رنگ‌های خاص نیز کمک بگیرید. شاید در نگاه اول این کار کمی پیچیده و دشوار به نظر برسد، اما شما با ایده پردازی‌های ارائه‌شده در توکامگ می‌توانید به خاص‌ترین‌ها در فضا دست پیدا کنید. از آنجایی‌ که تنوع استیکر اتاق کودک در بازار به حدی است که دست شما برای این کار باز است، پس جایی برای نگرانی شما نیست. ترکیب رنگ‌ها در کنار یکدیگر همیشه اثربخش و بی‌نظیر جلوه کرده است. می‌توانید اتاق کودک را با هر رنگی که تمایل دارید رنگ‌آمیزی کنید و با استیکر های ساده کار دکور آن را به انجام برسانید.

ایده پردازی با استیکر

سلیقه کودک در ایده پردازی و خرید استیکرها

به دلیل اینکه برچسب‌های دیواری بسیار کم‌هزینه و مقرون‌به‌صرفه هستند شما می‌توانید در طول سال با توجه به سلیقه و نیاز کودک خود فضا را با استیکر اتاق کودک تزئین کنید. این تغییر دکوراسیون زیاد برای شما هزینه‌بر نخواهد بود پس نگران نباشید. این‌که کودک شما در این زمینه ایده پردازی کند سبب می‌شود قدرت خلاقیت او نیز بیشتر از گذشته شود. شما می‌توانید این کار را بر روی دیوار، کمد، تخت و یا هر قسمت دیگری که کودکتان تمایل دارد به انجام برسانید. این سبک دکور کردن بسیار بر قدرت تصمیم‌گیری کودک شما اثر می‌گذارد؛ زیرا اوست که تصمیم می‌گیرد کجا گزینه مناسبی برای نصب استیکر است. به او اجازه دهید خود به دکوراسیون اتاقش بپردازد تا قدرت رؤیاپردازی او نیز شکوفاتر از قبل شود.

سلیقه کودک در ایده پردازی

کاغذ دیواری یا استیکر؟

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق کودک معمولا کاری بسیار پرهزینه و زمان‌بر است و از سوی دیگر شما باید تا مدت‌زمان طولانی از آن استفاده کنید. حال‌ آنکه با نصب استیکر اتاق کودک می‌توانید در هر فصل از سال تغییر را در فضا مشاهده کنید. به‌ راحتی با جایگزین کردن برچسب‌های دیواری به‌ جای کاغذ دیواری هزینه‌های مصرفی خانواده خود را نیز کاهش دهید. این کار علاوه بر اینکه کودک شما را خوشحال می‌کند سبب ایجاد نشاط و سرگرمی در بین سایر اعضای خانواده نیز می‌شود. شاید این امر قدری هم چالش‌برانگیز باشد زیرا والدین تمایل دارند این ایده پردازی قدری باسلیقه آن‌ها نیز عجین شود. از سوی دیگر باید به نیازها و علایق کودک نیز توجه شود. شما در سال‌های ابتدایی که نوزاد شما متولد شده است می‌توانید این کار را به‌ صورت سلیقه‌ای به انجام برسانید، اما به‌ مرور زمان توصیه می‌شود این کار را به کودک خود بسپارید تا فضای اتاق را خودش دکور کند.

کاغذدیواری یا استیکر

استیکر و ایجاد انگیزه در کودک

به دلیل اینکه این ایده پردازی سبب زیباتر شدن اتاق‌ خواب کودک می‌شود تمایل وی به سپری کردن اوقات بیشتری در اتاق‌ خواب شکل می‌گیرد. او به‌ راحتی از دوستان خود دعوت می‌کند تا در آن فضا به بازی بپردازند. همچنین مانع از خستگی حالت روحی او می‌شود؛ زیرا تأثیر رنگ‌ها در فضا به او حس نشاط و آرامش می‌دهد. وقتی‌ که به دیوارهای ساده نگاه می‌کنید بدون تردید حس خوبی به شما منتقل نمی‌شود، اما دیوارهای که به‌صورت رنگی دیزاین شده است حس بهتری را به شما القا می‌کند. برای کم‌هزینه‌تر شدن این ایده پردازی می‌توانید خود دست‌ به‌ کار شوید. به‌ عنوان‌ مثال طرحی شبیه به ستاره، پروانه یا حتی یک کوی گرد را برای دیزاین انتخاب کنید. این امر شاید در نگاه اول زیبا جلوه نکند، اما به‌ مرور زمان با نصب بر روی دیوار سبب خاص شدن اتاق‌ خواب کودک شما می‌شود.

استیکر و ایجاد انگیزه در کودک

می‌توانید با استفاده کردن از استیکرهای متفاوت، کار خاطره سازی را در فضای اتاق‌ خواب پررنگ‌تر از گذشته شکل دهید. به‌راحتی می‌توانید با طراحی یک جنگل در اتاق‌ خواب کودک یا هر تم دیگری که فرزندتان به آن علاقه‌مند‌است عکس‌های خاطر انگیز به ثبت برسانید. این کار در طول گذر زمان سبب می‌شود شما حتی رشد کودک خود را در کنار ابعاد این استیکرها با لذت به تماشا بنشینید.

عکاسی با استیکر های متنوع

عکاسی با استیکر های متنوع

برای این‌که کودکتان را به خوردن غذاهای خوشمزه و مقوی تشویق کنید می‌توانید از استیکرهای اندازه‌گیری قد استفاده کنید. با نصب یک المان از شخصیت‌های کارتونی که او به آن علاقه‌مند‌است این اثربخشی را بیشتر کنید. با زبان کودکان از کودک خود بخواهید تا به تغذیه خود توجه کند تا قد او را آن شخصیت کارتونی بلندتر از گذشته کند. این ایده پردازی با هر شکلی که شما تمایل داشته باشید به انجام می‌رسد. با این کار بدون هیچ دغدغه‌ای حتی می‌توانید کار غذا خوردن کودک خود را به‌راحتی انجام برسانید. استیکر اتاق کودک در اشکال متنوع در بازار موجود است.

استیکر های قدی

اگر می‌خواهید متفاوت‌تر باشید می‌توانید بر روی استیکرهای آماده و موجود در بازار اشکال برجسته طراحی کنید. این حالت شکلی سه‌بعدی به ایده پردازی شما می‌دهد و تفاوت را برای اتاق به نمایش می‌گذارد. برای مثال اگر استیکر شما شبیه یک درخت است با چند شکوفه برجسته این ایده پردازی را قوی‌تر جلوه دهید. یا می‌توانید با چند میخ در بالاترین قسمت درخت که دست کودک به آن نمی‌رسد، چند میوه مصنوعی را از آن آویزان کنید. این کارها با کمترین هزینه بیشتری زیبایی را در فضا حاصل می‌کند.

استیکر سه‌بعدی

دیوارهای خود را تغییر دهید

برای رهایی از یکنواختی و سادگی اتاق‌ خواب کودک خود باید دست‌ به‌ کار شوید. با هر چیزی که در دسترس شما است این ایده پردازی شکل می‌گیرد. شما می‌توانید استیکرها را خود آماده کنید یا آن‌ها را آماده بخرید. کار دشواری نخواهد بود دیوار را شبیه به یک بوم نقاشی در نظر بگیرید و کار خود را برای رسیدن به یک ایده پردازی خاص شروع کنید. کودک شما اگر به سنی رسیده است که قدرت تصمیم‌گیری و نظر دهی دارد او را در این دکوراسیون سهیم کنید و بیشتر کارهای ساده را به او بسپارید.

عکاسی با استیکر های متنوع

دیوارهای خود را تغییر دهید

این‌که استیکر اتاق کودک شما با چه تم رنگی انتخاب شود امری است که به دکوراسیون اتاق‌ خواب او بستگی دارد. هم‌چنین شخصیت‌های کارتونی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد به علایق فرزند شما مربوط می‌شود. شما برای این ایده پردازی می‌توانید از استیکرهای آماده و موجود در بازار بهره بگیرد. شاید بخواهید برای کمتر شدن هزینه مصرفی خود دست‌به‌کار شوید و استیکر را خود بسازید. همه این ایده پردازی‌ها و ترکیب رنگ‌ها به هوش و سلیقه شخصی شما مربوط می‌شود. دیزاین و تزئین متفاوت فضا با استیکر های موجود در بازار کار دشواری نیست. برای اینکه چیدمان سیسمونی فرزند تازه متولدشده شما بیشتر از قبلاً جلوه کند توصیه می‌کنیم از استیکرهای خاص بهره بگیرد. بالای سر تخت، گوشه کمد، کنار در یا هر جای که بیشتر در معرض دید است از این کار زیبا استفاده کنید. متفاوت بودن با همین کارهای ساده و روتین به انجام می‌رسد. نظر شما در این باره و استفاده از استیکر در اتاق کودک چیست؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیازات 0

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .