دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف و موارد استفاده ام دی اف در اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

ام دی اف یکی از سطوح پرطرفدار چوبی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است و کاربردهای متنوع و بسیار گسترده آن باعث شده است که طراحان و تولیدکنندگان لوازم چوبی و همچنین مشتری‌های آن‌ها، هر چه بیشتر به استفاده از این نوع چوب روی بیاورند. دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف یکی از آن مواردی است که این روزها بسیار محبوب شده و افراد زیادی در صدد طراحی اتاق کودکشان با ام دی اف هستند. ما در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ ایده‌هایی را در رابطه با دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف تقدیم حضورتان می‌کنیم تا شاید الهام بخش شما باشند. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

موارد طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

ام دی اف یا همان MDF (مخفف واژه «تخته فیبر با چگالی متوسط»، به انگلیسی: Medium-density fibreboard) موارد استفاده زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد و روکش آن دارای تنوع رنگ گسترده‌ای است. به همین خاطر، ای دی اف یکی از گزینه‌های مناسب و محبوب برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکان به شمار می‌رود. از ام دی اف می‌توان در طراحی و تزیین دیوار‌های اتاق، ساختن تختخواب، ساختن میز مطالعه یا میز و صندلی کودکان و طراحی و ساخت کمد و کتابخانه کودکان استفاده کرد. البته موارد استفاده ام دی اف بسیار گسترده است و در این پست ما تنها به موارد پر استفاده و مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف می‌پردازیم.

تختخواب کودک با ام دی اف

با استفاده از ام دی اف می‌توان تختخواب‌های بسیار زیبا و متنوعی ساخت و روکش‌های رنگارنگ ام دی اف باعث می‌شود که این نوع چوب برای طراحی اتاق کودک بسیار مناسب باشد.

می‌توانید از مدل فانتزی تخت‌های پرنسسی برای اتاق دختران ایده بگیرید. با وجود ام دی اف ساختن این نوع تختخواب بسیار راحت است و ام دی اف مقاومت زیادی در برابر ضربات و خوردگی‌ها دارد. برای آشنایی بیشتر با تختخواب مناسب برای کودکانتان، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب ویژگی‌های سرویس خواب کودک را مطالعه کرده و هنگام خرید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

تختخواب‌های چند طبقه ام دی اف برای اتاق خواب‌هایی برای دو کودک یا بیشتر، بسیار مناسب هستند. این روزها مدل‌های فانتزی بسیار متنوعی از تختخواب‌های چند طبقه‌ ام دی اف ساخته می‌شوند. حتی می‌توانید تختخواب چند طبقه ام دی اف را متناسب با شکل اتاق خواب کودکانتان سفارش بدهید تا برایتان بسازند.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

این تختخواب دو طبقه دخترانه جان می‌دهد برای خاله بازی!

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

اگر در بیشتر مواقع دوست کودکتان مهمان شبانه خانه شماست، این تختخواب ام دی اف بسیار مناسب خواهد بود.

میز کودک و میز مطالعه ام دی اف

کودکان شما برای مطالعه، نقاشی و برخی بازی‌ها به میز نیاز دارند. میز و صندلی کودک باید مقاومت بالایی داشته باشند زیرا کودکان برای مدت طولانی یک جا بند نمی‌شوند و مدام صندلی و میز را جابه‌جا می‌کنند. به علاوه میز کودک باید سبک و جمع و جور باشد. ام دی اف یکی از گزینه‌های مناسب برای ساختن میز کودکان است زیرا هم سبک است و هم مقاوم. و به علاوه با ام دی اف می‌توان میزهایی به سبک‌ها و رنگ‌های مختلف ساخت.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

برای اتاق بچه‌های بزرگتر مدرسه‌ای که به میز کامپیوتر و مطالعه نیاز دارند، میزهای ام دی اف زیبایی وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را با تختخواب فرزندتان ست کنید و فضایی زیبا بوجود بیاورید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

هم چنین برای اتاق‌های کوچک، می‌توانید از میزهای ام دی اف دیواری استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

میزهای جمع و جوری مثل میز و صندلی زیر هم برای اتاق خواب کوچک فرزندانتان مناسب است.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

یکی از ایده‌های خلاقانه که این روزها زیاد شاهدش هستیم، ترکیب تختخواب و میز مطالعه است. می‌توانید برای استفاده بهینه از فضا و همچنین اضافه کردن کمی چاشنی به دکوراسیون اتاق کودکتان، از ایده زیر کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

کمد و کشوی ام دی اف برای اتاق کودک

کمد ام دی اف هم مانند دیگر اجزای اتاق خواب از طرح ها و رنگ‌های متنوعی برخوردار است. می‌توانید مانند تصویر زیر از یک کمد جداگانه و ست شده با دیگر اجزای اتاق خواب استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

یا اینکه مانند تصویر زیر از کمد و کشوهای توکار تخت بهره ببرد. در این سرویس خواب زیبا می‌بینید که پله‌های تختخواب هرکدام یک کشو هستند. با داشتن این کشوها، شاید مرتب کردن اتاق کودک دلبندتان هم کمی راحت‌تر شود.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

در تصویر زیر میبینید که کمد‌ها و کشوها به صورت یکپارچه با سرویس خواب کار گذاشه شده‌اند و یک تختخواب دو طبقه شیک را ایجاد کرده‌اند.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

در دکوراسیون اتاق خواب زیر از یک طراحی یکپارچه برای کمدها استفاده شده است. همه اجزای دکوراسیون زیر باهم ست هستند و ترکیب رنگ صورتی و زرد و سفید زیبایی این اتاق خواب را دو چندان کرده است. اگر با نمی‌دانید که چه رنگی را برای اتاق کودک خود انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را نیز همراه با این مقاله مطالعه کرده و بهترین و مناسب‌ترین ترکیب رنگ را برای اتاق کودک خود انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

قفسه‌های ام دی اف برای اتاق کودک

با ام دی اف می‌توان قفسه‌های محکم و با دوامی را برای لوازم کودکان ایجاد کرد. این قفسه‌ها را می‌توانید به صورت‌های مختلف و با طرح‌های متنوع طراحی کنید.

در تصویر زیر قفسه‌ها از کف تا سقف چیده شده‌اند و درون آن‌ها ظروف مختلف در بردارنده لوازم کودکان هستند.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

این قفسه کوچک زیبا لوازم کودکان را به خوبی در خود جای داده است.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

در تصویر زیر قفسه‌های سوار بر کمد، گزینه خوبی برای گذاشتم لوازم و اسباب بازی کودک شما هستند.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

تزیین دیوار اتاق خواب کودک با طاقچه‌ها و طراحی‌های ام دی اف

یکی دیگر از ایده‌های طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف تزیین دیوار‌ها با طاقچه‌ها و اشکال دکوری است. می‌توانید اشکال زیبای رنگارنگ را با ام دی اف ایجاد کنید و روی دیوار بچسبانید. در کنار این امر می‌توانید از ایده‌های طراحی و تزیین اتاق کودک با کاغذدیواری نیز کمک بگیرید.

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

یا مثل تصویر زیر طاقچه‌های زیبایی را روی دیوار ایجاد کنید:

دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف

می‌بینید که طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف بسیار زیبا و ساده است و به خاطر تنوع زیادی که در رنگ‌های روکش این نوع چوب وجود دارد، طرح های متنوعی را نیز می‌توان ایجاد کرد.

امیدواریم این مطلب مورد پسندتان قرار گرفته باشد. شما کدام یک از طرح‌های ما را می‌پسندید؟ به نظر شما چه ایده‌های دیگری برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک با ام دی اف امکان پذیر هستند؟

برگرفته از: www.kopyok.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.2 / 5. تعداد امتیازات 16

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.