دکوراسیون اتاق کودک پسرانه و رنگ‌های مناسب

دکور زرد نارنجی

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه باید چگونه باشد؟ سوالی که پاسخ‌های بسیاری برای می‌توان پیدا کرد، اما مهم‌ترین نکته برای آن، استفاده از رنگ مناسب است. برای اینکه یک دکوراسیون به سبک پسرانه داشته باشید بهتر است از رنگ‌های مناسب در این حیطه استفاده کنید. با این مطلب از توکامگ همراه شده و با ایده‌پردازی‌هایی در این زمینه آشنا شوید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک پسرانه

برای رسیدن به اتاقی به سبک پسرانه نیازی نیست به خودتان زحمت زیادی بدهید. با رنگ‌آمیزی مناسب برای اتاق کودک اولین گام در این مسیر را به‌ راحتی برداشته‌اید. ذر ادامه می‌توانید چند نمونه از این رنگ‌های مناسب اتاق کودک پسرانه را مشاهده کنید.

دیزاین اتاق به صورت چوبی

برای این نوع چیدمان و دکوراسیون می‌توانید از وسایل چوبی به سبک جدید و قدیمی استفاده کنید. برای نمونه همان‌ طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، دکوراسیون این اتاق بیشتر شبیه به سبک دکوراسیون کلاسیک است. استفاده از پاف‌های رنگی در کنار یک صندلی چرمی شیک به زیباتر شدن محیط بسیار کمک کرده است. دیوار با کاغذدیواری سفید و مشکی دیزاین شده و همچنین پرده‌ها به سبک چیدمان بسیار نزدیک هستند و از رنگ کرمی بهره گرفته‌اند که به خوبی با رنگ قهوه ای ست شده‌اند.

اتاق چوبی

اتاق آبی مشکی

یکی از تم‌های رنگی که برای اتاق پسرانه بسیار پرطرفدار است رنگ آبی است. شما می‌توانید همانند تصویر زیر از یک دیوار مشکی که با کاغذ به شکل جنگل طراحی‌شده است برای یک اتاق با چیدمان آبی بهره ببرید. لوازم را به رنگ سفید مهیا سازید و با لوازم جانبی آبی کار دیزاین اتاق را به انجام برسانید. برای این مهم می‌توانید از سبدهای آبی برای داخل کمد استفاده کنید. همچنین با استفاده از یک فرش پشمی متفاوت به دکور خود اثر بیشتری ببخشید.

اتاق آبی مشکی

اتاق مشکی طوسی

یکی از رنگ‌هایی که به‌راحتی برای اتاق دختر خانم‌ها و آقا پسرها به‌ صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد رنگ طوسی است. شما می‌توانید از این رنگ خنثی برای دکور کردن فضای اتاق پسرانه بهره بگیرد. توجه کنید که رنگ صورتی مختص به دخترخانم‌ها نیست و شما می‌توانید با استفاده از لوازم جانبی با تناژ صورتی سیر رنگ‌آمیزی در محیط را دنبال کنید. استفاده کردن از رنگ‌های خنثی سبب شده است رنگ صورتی در محیط حاکم نشود و محیط به سبک پسرانه دیزاین شود.

اتاق مشکی طوسی

نارنجی و اتاقی کلاسیک

استفاده از یک فرش با تناژ رنگ نارنجی در زمان آماده‌سازی دکوراسیون اتاق کودک پسرانه می‌تواند به شما در زمان چیدمان کمک کند. شما در زمان چیدمان این سبک اتاق‌ها به‌ راحتی می‌توانید از تخت‌های چوبی استفاده کنید. بهره گرفتن از یک مبل و پاف به رنگ طوسی شما را در این ایده پردازی بسیار یاری می‌کند. این امر سبب می‌شود رنگ نارنجی در کل محیط حاکم باشد.

چیدمان قهوه‌ای

دکوراسیون با رنگ سفید و طلایی

یکی از رنگ‌هایی که برای چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک پسرانه می‌توانید از آن استفاده کنید، رنگ طلایی در تم سفید است. از آنجایی‌ که این رنگ قدری چشم‌گیر است توصیه می‌شود زیاد از آن بهره گرفته نشود. مانند تصویر زیر با استفاده از یک تخت ساده سفید و چند گلدان نارنجی در محیط این رنگ‌آمیزی به‌ خوبی شکل‌ گرفته است. می‌توانید برای اتاق کودک خود از فرش‌های متفاوت استفاده کنید تا اتاق فرزندتان دکوراسیونی خاص داشته باشد.

دکور زرد نارنجی

ایده‌ای دیگر برای اتاق کرمی

یکی دیگر از ایده‌ها برای رسیدن به اتاقی به رنگ کرمی استفاده از پرده و تخت چوبی کرم‌ رنگ است. همان‌طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید پارکت چوبی کف اتاق و لوازم جانبی چوبی سبب می‌شود به‌ راحتی به این دکوراسیون شیک دست پیدا کنید. کشویی سفید با گلدان کرمی این هارمونی رنگ را به‌ خوبی در محیط حکم‌فرما کرده است. نورپردازی طبیعی در این محیط بسیار به زیباتر شدن فضای داخلی شما کمک می‌کند.

ایده دیگر برای اتاق کرمی

قهوه‌ای شکلاتی

استفاده از این رنگ خاص در دکوراسیون سبب می‌شود چیدمان شما بسیار به چشم بیاید. همان‌ طور که در تصویر مشاهده می‌کنید رنگ استفاده شده در این فضا تنالیته قهوه‌ای است. ترکیبی از رنگ قهوه‌ای، شکلاتی و کمی کرم هارمونی رنگ زیبایی را حاصل کرده است. برای این منظور از یک فرش با رگه‌های شکلاتی و یک مبل و پاف با همین رنگ استفاده‌ شده است. خاص بود فضا تنها به انتخاب رنگ دکوراسیون شما مربوط می‌شود. استفاده از لوازم پایه به رنگ سفید دست شما را برای دیزاین با هر سبکی باز نگه می‌دارد.

قهوه‌ای شکلاتی

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه رنگی

یکی دیگر از ایده پردازی‌ها برای رسیدن به یک اتاق پسرانه بهره گرفتن از رنگ‌ها است. برای این منظور شما می‌توانید از یک قالیچه رنگی بهره بگیرید. نوشتن اسم کودک دلبندتان در بالای تخت به‌صورت رنگی سبب علاقه بیشتر وی به اتاق خوابش خواهد شد. استفاده از مبل و پاف رنگی در این دکوراسیون هیچ مانعی ندارد. بهره گرفتن از رنگ‌ها در هر دیزاینی سبب می‌شود شما یک دکوراسیون زیبا و چشم‌نواز داشته باشید.

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه رنگی

دکوراسیون طوسی و مشکی

استفاده از یک فرش با تناژ رنگی مشکی قدم اولی است که برای شروع باید بردارید. با استفاده از کاغذدیواری‌های سفید طوسی می‌توانید ادامه کار را به انجام برسانید.استفاده از تختخوب مشکی نیز به سلیقه شما بستگی دارد اما با این کار اتاق خواب فرزندتان خاص خواهد بود. بهترین رنگ برای ادامه دادن به این دکوراسیون استفاده کردن از رنگ کرم شکلاتی است. این چیدمان شما را به یک دکوراسیون مدرن و امروزی نزدیک می‌کند.

دکوراسیون طوسی مشکی

برای رسیدن به یک اتاق با دیزاین ساده نیز می‌توانید از رنگ طوسی کمک بگیرید. ترکیب رنگ طوسی با سفید شما را به این چیدمان نزدیک می‌کند. پاف طوسی، صندلی سفید، دیوار سفید، فرش سفید طوسی المان‌هایی هستند که در این دیزاین از آن‌ها استفاده‌ شده است. این امر سبب می‌شود تخت چوبی شما به‌ راحتی در این دکوراسیون خودنمایی کند. پرده‌های سفید و قاب‌های سفید می‌تواند انتخاب مناسبی برای این چیدمان به شمار آیند.

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه به سبکی ساده

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه با تم سبز

برای آوردن رنگ سبز به دکوراسیون اتاق کودک می‌توان از ایده‌های بسیاری کمک گرفت که استفاده از یک کاغذ دیواری کاکتوسی یکی از این ایده‌های خاص است. استفاده از پاف پشمی با یک شال تخت ست به زیباتر شدن این محیط کمک بسیاری کرده است. خالی از لطف نیست که به این موضوع اشاره شود فرش استفاده‌ شده همانند سایر لوازم خاص طراحی‌ شده است. شما برای بهتر دیده شدن وسایل در فضا می‌توانید از یک شال مبل پشمی نیز بهره ببرید. با اینکه از رنگ سبز زیاد در این ایده پردازی استفاده‌ نشده است اما اولین رنگی که سبب چشم‌نوازی می‌شود این تم رنگی است.

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه با تم سبز

در این مطلب از توکامگ سعی کردیم با معرفی چند نمونه رنگ خاص برای دکوراسیون اتاق کودک پسرانه ایده‌هایی را در ذهن شما آماده کنیم. در مطالب بعدی منتظر ایده‌های متفاوت‌تر و کامل‌تری در این رابطه باشید. منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .