دکوراسیون اتاق 3 نفره و ایده‌هایی برای چیدمان اتاق کودکان در خانواده‌های پرجمعیت

دکوراسیون اتاق 3 نفره و ایده‌هایی برای چیدمان اتاق کودکان در خانواده‌های پرجمعیت

داشتن سه کودک قد و نیم قد در خانه می‌تواند شیرین و هیجان‌انگیز باشد. کودکان منبع انرژی و شادمانی هستند، وجود آن‌ها در خانواده به افراد امید می‌دهد و همراهی با آن‌ها روح انسان را جوان و شاداب می‌کند. اگر چه، در خانه‌های کوچک امروزی، که معمولا تنها دو اتاق خواب دارند، فراهم کردن فضای کافی برای سه کودک در یک اتاق، کار دشواری خواهد بود. هر چند، نباید اجازه بدهید که کمبود جا شیرینی وجود کودکان را در خانه تحت تاثیر خود قرار دهد. همیشه با صرف کمی خلاقیت و درست فکر کردن و کمک گرفتن از متخصصان می‌توان چنین مسائلی را به راحتی حل کرد. ما در این پست از توکامگ ایده‌هایی هیجان‌انگیز و فوق‌العاده برای دکوراسیون اتاق 3 نفره کودکان ارائه می‌دهیم که با خواندن و مشاهده این ایده‌ها، تضمین می‌کنیم که آرزو کنید که کاش شما هم جزو آن سه کودک بودید! با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق 3 نفره

دکوراسیون اتاق ۳ نفره برای خانواده‌هایی با سه کودک

از آنجا که چیدمان تختخواب در یک اتاق ۳ نفره یک چالش جدی است، ما در این نوشته سعی می‌کنیم بیشتر به چیدمان و قرارگیری تختخواب‌ها در اتاق خواب کودکان بپردازیم. ایده‌هایی را نیز برای سرویس‌ خواب کودک ارائه می‌دهیم، که مخصوص خانواده‌هایی با سه فرزند هستند.

آلونک‌های دیواری

دکوراسیون اتاق 3 نفره - استفاده از پرده

در تصویر بالا، این خانواده تصمیم گرفته‌اند که جایگاه خواب سه کودکشان را درون دیوار طراحی کنند. این ایده به بچه‌ها احساس داشتن یک فضای مستقل و حریم خصوصی برای خودشان را می‌دهد. این حریم خصوص با گذاشتن پرده در ورودی هر یک از این تختخواب‌های آلونک مانند بیشتر خود را نشان می‌دهد.

همچنین می‌بینید که برای هر یک از بچه‌ها یک کمد جداگانه در نظر گرفته شده است. کمد‌ها طوری قفسه بندی شده‌اند که فضایی برای لباس‌ها و دیگر وسایل هر کوردک، با توجه به سن آن‌ها فراهم شده باشد. جدا کردن کمد هر یک از این بچه‌ها، مفهوم داشتن وسیله‌ها و حریم شخصی را به آن‌ها می‌آموزد.

یک پناهگاه سه طبقه!

دکوراسیون اتاق 3 نفره - یک پناهگاه سه طبقه!

این تختخواب‌هایی که از دیوار بالا رفته‌اند، یک فضای کاملا خصوصی و امن درون خود ایحاد کرده‌اند که شبیه به یک پناهگاه است! هیجان انگیز نیست؟ سه قلوهای شما عاشق این اتاق خواب می‌شوند. این نوع چیدمان بیشتر برای خانواده‌هایی با سه فرزند سه قلو مناسب است؛ زیرا اندازه این تختخواب‌ها کاملا یکسان است و فقط سه قلو‌ها و یا فرزندانی با اختلاف سنی بسیار ناچیز جسه تقریبا یکسان دارند. امنیت خواب فرزندان شما نیز، با حفاظ‌هایی که در طرف بیرونی تختخواب‌ها تعبیه شده، تامین می‌شود.

از گوشه اتاق استفاده کنید

دکوراسیون اتاق 3 نفره - گوشه

در اتاق‌های مربعی شکل، استفاده از گوشه‌ها یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌ها برای ساختن سرویس خواب برای سه کودک است. همچنین به ایده هوشمندانه ایجاد قفسه‌ها و کشو‌ها در زیر تختخواب‌ها توجه کنید. با این کار از ریخت و پاش و شلوغ شدن اتاق خواب جلوگیری شده و کار مرتب کردن اتاق کودکان نیز راحت‌تر می‌شود.

دکوراسیون اتاق 3 نفره - گوشه

این هم یک طراحی دیگر با استفاده از گوشه اتاق خواب. وقتی از گوشه‌ها استفاده می‌کنید، فضای بزرگی در وسط اتاق خواب خالی می‌ماند که اجازه رفت و آمد و حرکت آزادانه را در اتاق خواب به کودکان شما می‌دهد.‌ طراحی دکوراسیون بالا قطعا حکم یک بهشت زمینی را برای کودکان شما خواهد داشت.

طراحی U شکل اتاق کودک سه نفره

دکوراسیون اتاق 3 نفره - چیدمان U شکل

به چیدمان U شکل تخت خواب‌های این اتاق خواب سه نفره دقت کنید. این هم یک ایده خلاقانه دیگر برای استفاده بهینه از فضای یک اتاق کوچک است. نصب آن عکس‌های بالای اتاق خواب و دو چراغ آویز از سقف ایده‌های جالبی برای دکوراسیون اتاق ۳ نفره کوچک هستند.

یک اتاق با طراحی مینیمال

دکوراسیون اتاق 3 نفره - مینیمالیسم

این چیدمان و طراحی مینیمالیستی از آن جهت جالب است که همه عناصر اضافی را حذف کرده و باعث شده اتاق بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه کند. این ایده برای بچه‌های بزرگتر و نوجوانان ممکن است جذاب باشد. البته همان طور که در مطلب ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال نیز به آن پرداختیم، اعمال سبک مینیمال به اتاق کودکان کار کمی دشواری بوده و نیازمند دقت زیادی می‌باشد.

سه قلوها!

دکوراسیون اتاق 3 نفره - سه قلوها

این چیدمان ردیفی و یکسان، برای خانواده‌هایی با فرزندان سه قلو واقعا جالب است. البته لازم نیست فرزندان شما حتما سه قلو باشند تا بتوانید چنین طراحی را پیدا سازی کنید. همین که سلیقه همه‌شان شبیه به هم باشد کفایت می‌کند!

مزیت اصلی چنین چیدمانی برای دکوراسیون اتاق ۳ نفره این است که دیگر بر سر برداشتن بهترین و زیبا‌ترین تخت دعوا پیش نمی‌آید! صندوق‌های پای تختی که مانند پاف سرویس خواب عمل می‌کنند، ایده عالی و جالبی برای نگه داشتن وسیله‌های فزرندتان در آن‌هاست. این پاف‌ها همچنین به تمیز نگه داشتن اتاق کمک شایانی می‌کنند.

تختخواب‌های های سه قلو

دکوراسیون اتاق 3 نفره - تخت سه قلو

این تختخواب سه قلوی کم جا واقعا محبوب و پر‌طرفدار است. همچنین برای بچه‌ها، پر هیجان و اسرارآمیز است! با داشتن این تختخواب، می‌توانید در استفاده از فضا بسیار صرفه جویی کنید و زمین بازی کودکان را باز و بزرگ نگه دارید. همچنین ظاهر اتاق همیشه خلوت و تمیز باقی می‌ماند.

فضای خواب بیشتر برای مهمان‌ها

دکوراسیون اتاق 3 نفره - فضای بیشتر

این سرویس خواب دو طبقه فضای اضافی زیادی دارد! در طیقه بالایی این فضا، سه نفر دیگر به راحتی می‌توانند بخوابند. این نوع دکوراسیون اتاق ۳ نفره برای خانواده‌هایی مناسب است که دوستان فرزندانشان بیشتر مواقع شب را در خانه آن‌ها می‌گذارنند و به نوعی می‌توان آن را اتاق خوابی برای مهمانان کودکانتان نیز در نظر گرفت.

پرواز زیر سقف اتاق!

دکوراسیون اتاق 3 نفره - تختخواب معلق

این اتاق واقعا یک چیز دیگر است! این تختخواب‌های معلق حس پرواز و هیجان را به کودکان شما منتقل می‌کنند. برای ایمنی بیشتر، باید این تخت‌ها را علاوه بر وصل کردن به سقف، با استفاده از بست و لوازم دیگر به دیوار‌های اتاق هم وصل کنید. درست است که این تخت‌ها همه فضای اتاق را گرفته‌اند و در همه جا معلق و پراکنده هستند، ولی هیجان خوابیدن روی این تخت‌ها به همه این مسائل می‌ارزد! کودکان شما عاشق این اتاق می‌شوند!

همسایه‌های دیوار به دیوار!

دکوراسیون اتاق 3 نفره - همسایه

در اتاق‌هایی با شکل غیر معمول، مثل این اتاق طویل و مستطیل شکل، می‌توانید از ایده همسایه کردن تخت‌های کدوکان‌تان استفاده کنید. تختخواب‌ها را در یک ردیف و در ضلع طولانی‌تر اتاق بچینید و طرف دیگر ضلع طولانی‌تر اتاق را باز بگذارید تا بچه‌ها جای بازی و حرکت آزادانه داشته باشند.

برای اینکه فضا زیباتر شود و کمی چاشنی به فضای بازی بچه‌ها اضافه کنید، بین تخت‌ها دیوار بکشید با این کار هم مفهوم حریم خصوصی را به کودکانتان می‌آموزید و هم برایشان هیجان بیشتری در اتاق فراهم می‌کنید.

دکوراسیون اتاق 3 نفره - همسایه ها

ایجاد یک فضای زیبا و هیجان انگیز برای کودکان در اتاق خواب، به خصوص اگر جمعیت آن‌ها زیاد باشد، کاری چالش بر‌انگیز  و در عین حال هیجان‌انگیز است. با استفاده از خلاقیت خودتان و گرفتن کمک و راهنمایی از متخصصان دکوراسیون داخلی، می‌توانید فضایی در اتاق خواب کودکانتان ایجاد کنید که خودتان هم عاشقش شوید!

این ایده‌های دکوراسیون اتاق 3 نفره تنها چند نمونه از هزاران طرح و مدل برای اتاق های سه نفره هستند، ولی تقریبا تمام نکات لازم و طرح‌های ممکن برای دکوراسیون اتاق ۳ نفره در همین پست شرح داده شد. با بهره‌گیری از آن‌ها طراحی دکوراسیون اتاق ۳ نفره کودکان دلبندتان را آغاز کنید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه و پسند شما دوستان عزیز و همیشگی توکامگ قرار گرفته باشد. امیدواریم که شما هم ما را از نظرات و پیشنهادات خود در خصوص دکوراسیون اتاق کودک ۳ نفره بهره‌مند کنید.

برگرفته از: mumsgrapevine.com.au

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 36

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.