چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی زیبا و دوست داشتنی

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی چگونه ممکن می‌شود؟ در دنیای امروزی که سبک زندگی رو به سبک‌های غربی می‌رود، توصیه می‌شود بیشتر از گذشته فرزندان خود را با سبک و سیاق سنتی ایرانی آشنا کنیم تا این سنت‌ها و سبک‌های زیبا و دوست داشتنی در آینده فراموش نشوند. این امر در شکل گیری شخصیت فرزند شما نیز بسیار اثرگذار خواهد بود. از همین رو توصیه می‌شود چیدمان سنتی و سبک ایرانی را بیشتر از گذشته در نظر داشته باشید تا حس آرامش و برقراری ارتباط کودک با خاطرات کودکی شما بیشتر از گذشته شکل بگیرد. با این مطلب از توکامگ و چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک ایرانی با ما همراه باشید.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

منظور ما از چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی این نیست که شما بیاید و کودک خود را از همه چیز محروم کنید و دور تا دور اتاقش را با پشتی‌های قرمز پر کنید. ما به شما ایده‌هایی را به منظو ر بهره گرفتن از سبک و سیاق سنتی ایرانی ارائه می‌دهیم تا بتوانید با سلیقه خود به این مهم دست پیدا کنید. با ما همراه باشید تا یک دکوراسیون جدید و چشم نواز را به اتاق کودک خود هدیه دهید.

ایده‌هایی برای چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی

به راحتی می‌توانید از تلیفق سبک مدرن و سنتی اتاق خواب و محل بازی کودک خود را چیدمان کنید. ما برای این کار به شما ایده‌هایی را ارائه می‌دهیم؛ به عنوان مثال:

  • استفاده از تخت‌های آلاچیقی
  • استفاده از تخته سیاه
  • صنایع سنتی دست ساز
  • نردبان مخفی
  • اسباب بازی‌های سنتی

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

استفاده از تخت‌های آلاچیقی برای دکوراسیون ایرانی اتاق کودک

دکورسیون و چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی را با چیدمان و انتخاب تخت آغاز می‌کنیم. شما در زمان طراحی اتاق خواب به راحتی می‌توانید تخت را در داخل دیوار به صورت دیوار کوب در بیاورید؛ یعنی تختی که حالت آلاچیقی داشته باشد و حکم یک خانه را برای کودک شما ایفا کند. با پوشاندن یک تور حریر رنگی یا هر پارچه دیگری که کودک شما به آن علاقه مند است می‌توانید پرده‌ای برای پنهان شدن تخت پشت دیوار تعبیه کنید. اگر کودک شما دختر است می‌توانید از پارچه‌های گل گلی برای رو تختی و کوسن‌های اطراف آن استفاده کنید و اگر فرزند شما پسر است طراحی سفید آبی و یا مشکی بنفش نیز بسیار گزینه مناسبی به شمار می‌رود. استفاده از گل‌های طبیعی در اطراف تخت آلاچیقی می‌تواند فضا را برای او به سبک و سیاق یک جنگل نیز هدایت کند.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

استفاده از تخته سیاه در اتاق کودک

استفاده از یک تخت سیاه بزرگ در یک طرف از دیوار و قرار دادن صندلی برای استفاده از بالای تخته سیاه خود می‌تواند ایده‌ای ناب به شمار بیاید. به کودک خود بیاموزید روی آن آرزوهای خود را ترسیم کند تا برای رسیدن به آرزوهایش تلاش کند و تا زمانی که به آرزوی خود نرسید آن را از روی تخت سیاه پاک نکند. هدفمند کردن آرزوهای کودک و پی بردن به رازهای درونی او از مزایای استفاده از این طرح به شمار می‌رود. دلیل پیشنهاد استفاده از تخته سیاه به جای وایت بورد در اتاق کودک ایجاد حس نوستالژیک دوران مدرسه است که هر ایرانی خاطرات فراوانی از آن دارد.

استفاده از تخت سیاه در چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی

استفاده از صنایع دستی

اگر به شهرهای ایران سفر کردi و برای کودک خود لباس سنتی تهیه کرده‌اید با قاب گرفتن آن به فرزند خود بیاموزید که فرهنگ کشورمان بسیار با ارزش است. حال اگر از وسایل سنتی در منزل خود ندارید به راحتی می‌توانید خود دست به کار شوید. از آینه‌های رنگی و نخ‌های رنگارنگ بر روی دیوار طرح بزنید. کاشی‌های شکسته به شما این امکان را می‌دهند که برای اتاق کودک خود قاب عکس‌های دست ساز آماده کنید. ایده پردازی و بهره گرفتن از معماری‌های سنتی از مزایای این طرح به شمار می‌رود. اگر فرزند شما دختر است می‌توانید از پارچه‌های رنگی و نخ‌های طلایی قرمز برای دوخت یک پرده، روتختی یا دیوار کوب زیبا نهایت استفاده را ببرید. و یا اینکه به سادگی در سفرهای خود صنایع دستی شهرهای مختلف ایران را خریداری کرده و ضمن داشتن یادگاری از سفر خود، از آن برای دیزاین اتاق کودک خود به سبک ایرانی نیز استفاده کنید.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

کلبه مخفی در چیدمان اتاق کودک

در گذشته شاید آرزوی همه ما داشتن یک خانه جنگلی مخفی بود. شما به راحتی می‌توانید این آرزو را امروز برای کودک خود به تصویر بکشید. با کمک یک نجار می‌توانید در گوشه‌ای‌ترین اتاق فرزند خود یک کلبه چوبی کوچک طراحی و آن را با وسایل سنتی خود تزئین کنید. بسته به اندازه آن شاید خودتان نیز بتوانید به این سرزمین مخوف قدم بگذارید. چیدمان آن با استفاده از بالشت‌های سنتی، اسباب بازی‌های دوران کودکی خودتان و لباس‌های سنتی کودک شما را با فرهنگ بومی ایرانی آشنا کرده و او را به این فرهنگ علاقه مند می‌سازد.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

نردبان‌های چوبی

در چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی می‌توانید از نردبان‌های چوبی نیز ایده بگیرید. به عنوان مثال برای همان خانه مخفی استفاده از نردبان محکم و چوبی البته در ارتفاع کوچک می‌تواند ایده خوبی به شمار بیاید. همچنین می‌توانید برای استفاده از تخته سیاه از نردبان‌های کوچک با ارتفاع کوتاه نیز بهره بگیرید. این نوع چیدمان فضای زندگی سنتی در جنگل‌های شمال را برای کودک شما زنده می‌کند. هم چنین می‌توانید چند گلدان کوچک با گل‌های آپارتمانی زیبا در قسمتی از خانه چوبی تعبیه کنید که کودک برای مراقب از آن‌ها از روی پله‌ها بالا برود و با آب پاش خود به آن‌ها آب بدهد.

چیدمان اتاق کودک

اسباب بازی‌های سنتی در اتاق کودک

استفاده از اسباب بازی‌های سنتی تا ساعت‌ها کودک شما را از بازی‌های رایانه‌ای در امان نگه می‌دارد. به جای خرید مبل راحتی یا یک مبل تکی برای اتاق کودک خود می‌توانید از تاب در فضا بهره ببرید. با تزئین تورهای رنگی و گل‌های طبیعی ایده‌های جالبی را برای رؤیا پردازی کودک خود به او هدیه دهید. استفاده از سرسره برای پایین آمدن کودک از خانه مخفی ساخته شده نیز می‌تواند ایده خوبی باشد. گوشه‌ای از فضا را با استفاده از اسباب بازی‌های قدیمی دیزاین کنید. فرزند شما اگر دختر است کلبه‌ای دخترانه با تمام اسباب بازی‌های سنتی و البته اسباب بازی‌های فکری جدید ایده‌ای خوب به شمار می‌رود. استفاده از ظروف مسی کوچک، سرویس چینی گل قرمز، عروسک‌های اصیل ایرانی و سماور و قوری خود تنها نمونه کوچکی از دنیای گسترده اسباب بازی‌ها به شمار می‌رود.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک ایرانی

برای چیدمان اتاق کودک به سبک دکور سنتی ایرانی می‌توان هزار و یک ایده ایجاد کرد. ما همیشه باید به کودکان خود بیاموزیم اصالت و فرهنگ خود را فراموش نکنند. این نوع چیدمان به آن‌ها کمک می‌کند نسبت به قبل بیشتر با این نوع سبک و سیاق آشنایی پیدا کنند و حس ایده پردازی و خلاقیت خود را در این حوزه گسترش دهند. چیدمان اتاق کودک یکی از اساسی‌ترین اصول در طراحی به شمار می‌رود، زیرا شخصیت کودک شما در آن فضا رشد می کند.

نیازی نیست برای ایجاد یک تغییر دکوراسیون در فضای اتاق کودک همیشه به فکر هزین‌ های سرسام‌آور بود. شاید با خود تصور می‌کردید برای ایجاد یک دکوراسیون متفاوت باید از اصلی‌ترین عنصر اتاق خواب یعنی تعویض سرویس خواب شروع کرد. ما به شما این نوید را می‌دهیم که این مقاله و مطالب مشابه هزاران ایده خلاق را پس از دست به کار شدن در ذهن شما بیدار خواهند کرد و شما با کمترین هزینه ممکن بیشترین بهره را به منظور تغییر دکوراسیون اتاق کودک و نزدیک‌تر کردن آن به دکوراسیون خانه‌های ایرانی نصیب خود و کودک دلبندتان بکنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .