انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها

تراس ها و بالکن ها انواع مختلفی دارند که در صورت آشنایی با آن‌ها بهتر می‌توان آن‌ها را تزیین کرده و دکوراسیون آن‌ها را طراحی کرد. در مطالب قبلی به بررسی تزیین و دکوراسیون تراس های محتلف پرداختیم و در این مطلب از مجله توکامگ انواع مختلفی از دکوراسیون تراس را که با ساختارهای بزرگ و کوچک طراحی شده‌اند برای شما ارائه می‌کنیم. با ما و معرفی انواع تراس همراه باشید.

تراس ساحلی

دکوراسیون تراس‌های ساحلی بر اساس نزدیکی و منظره دریایی آماده و چیده می‌شوند. در این مناطق به دلیل وجود رطوبت ساحلی، بیشتر وسایل تراس مقام در برابر رطوبت بوده و ضد زنگ است. هم چنین وجود همین رطوبت امکان رویش گیاهان رونده و خودرو را فراهم کرده و نیازی به اختصاص پوشش گیاهی ثابت در محل نیست. تراس مدیترانه‌ای که خود یک سبک محسوب می‌شود، زیر مجموعه دکوراسیون تراس ساحلی شناخته می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که دکوراسیون ساحلی خود یکی از انواع سبک های دکوراسیون به شمار می‌رود که در خانه‌های ساحلی معمولا از این سبک استفاده می‌شود.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس‌های آپارتمانی

این تراس‌ها به دو دسته کوچک و بزرگ تقسیم می‌شوند که با توجه به شرایط ساختمان و با استفاده از امکانات مختلفی که در دسترس هستند می‌توان آن‌ها را به زیبایی هر چه تمام‌تر طراحی کرد.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس‌های کوهستانی

این نوع تراس‌ها در مناطق کوهستانی و دامنه‌های کوه ساخته شده و به منظور نمایش منظره کوه یا عکس آن ایجاد شده‌اند. ساختار این مکان‌ها اغلب از سنگ بوده و امکانات اولیه جالبی در خود جای داده‌اند.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس‌های روستایی

تراس روستایی نیز یکی از انواع تراس ها به شمار می‌رود که از سبک روستیک برگرفته شده و از لحاظ هنری بسیار دلپذیر است. این نوع تراس مناظر روستایی را از بالای تپه‌ها و یا عمق دره‌ها به نمایش در آورده و چیدمان آن‌ها نیز خاص و دیدنی است. وجود صندلی‌های حصیر بافی و استفاده از پشم و پوست بر روی آن‌ها نمونه‌ای از دکوراسیون تراس روستایی است. توجه کنید که منظور از سبک روستایی در اینجا همان سبک روستیک (rustic) است که از جمله سبک‌های معروف به شمار می‌رود.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس باغچه‌ای

اغلب ایرانیانی که دارای باغ‌های شخصی و یا خانه های ویلایی هستند فضایی را برای گذران تعطیلات و استراحت در محل باغ و ویلای خود می‌سازند. این مکان‌ها نیز خود دارای تراس بوده که مشرف به باغ است. امکانات این نوع تراس‌ها و هم چنین دکوراسیون تراس مورد نظر بر اساس سلیقه مخاطب و یا طراح انجام شده و مسیر مشخصی را دنبال نمی‌کند.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

در رابطه با انواع تراس بایستی به این نکته نیز اشاره شود که تراس‌ها از نظر سبک نیز دارای انواع مختلفی هستند:

تراس مدرن

این نوع تراس با قرارگیری انواع میز و صندلی‌های مدرن و هم چنین، دکوراسیونی مدرن در مناطق شهری بالا نشین و یا برج‌های اداری قابل رؤیت است. امکانات مدرن این سبک دلیل نام گذاری آن است.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس سنتی

استفاده از شاخصه‌های قدیمی و نوستالژیک در دکوراسیون تراس این سبک به وفور دیده می‌شود و با نگاه به آن خاطرات کودکی شخص مرور خواهد شد. در تراس خانه‌های ایرانی می‌توان از المان‌های ایرانی استفاده کرده و یک دکوراسیون ایرانی سنتی در تراس خانه داشت.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

تراس بوهمانی

دکوراسیون تراس بوهمانی یا بوهمیانی برگرفته از آداب و رسوم جاری در این سبک بوده و همه وسایل آن یک بخش از رسوم و شخصیت این سبک را به نمایش می‌گذارد. سبک بوهمیانی نیز یکی از سبک‌های دکوراسیون است که در مطالب آینده توکامگ به طور کامل به بررسی آن خواهیم پرداخت.

انواع تراس کدامند؟ تفاوت تراس ها و دکوراسیون آن‌ها | توکامگ

در این مطلب سعی کردیم انواع تراس خانه ها و ویلاها را در مکان‌های مختلف و با سبک‌های گوناگون را معرفی کنیم تا با آشنا شدن بیشتر با آن‌ها راحت‌تر بتوانید دکوراسیون تراس خود را طراحی کنید. اکنون نوبت خلاقیت و سلیقه شماست که با کمک گرفتن از اطلاعات و محیط پیرامون یک محیط زیبا و کاربردی برای خانه خود خلق کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.2 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...