انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدامند؟ 18 سبک معروف دکوراسیون خانه

37,709

اولین قدم برای شروع طراحی داخلی، داشتن اطلاعاتی درباره انواع مختلف سبک‌های دکوراسیون است؛ چرا که سبک‌های مخلفی مانند مدرن، مینیمال، اسکاندیناوی، صنعتی و… تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و هر شخصی بایستی با توجه به سلیقه خود یکی از آن‌ها را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند. در ادامه این مطلب از توکامگ می‌توانید با انواع سبک های دکوراسیون داخلی و شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان آشنا شوید.

۱. سبک دکوراسیون مدرن

همان طور که در مطلب دکوراسیون مدرن چیست نیز اشاره کردیم، مدرن یک واژه گسترده است که در زمینه دکوراسیون معمولا به یک خانه که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است گفنه می‌شود. در دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه المان‌های منزل از جمله مبلمان مشاهده می‌شود. صاف، صیقلی، براق و شفاف از جمله ویژگی‌هایی هستند که در سبک مدرن شاهد آن هستیم.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، یکی از ویژگی‌های مهم در دکوراسیون مدرن، استفاده از اشکال هندسی واضح مانند دایره‌ها و چهارگوش‌ها است. اشکال هندسی گوشه‌دار که نشان‌دهنده سرسخت بودن دنیای مدرن است، و اشکال منحنی نیز احساس حرکت و پویایی زندگی مدرن را نمایش می‌دهند. ترکیب این دو با هم تصویری واضح و شفاف از مفهوم مدرنیته را رو بروی شما قرار می‌دهد. همچنین آثار نقاشی ابستره و مجسمه‌هایی با مفاهیم انتزاعی در این نوع سبک دکور خانه جایگاه ویژه‌ای دارند.

۲. سبک دکوراسیون امروزی

سبک های دکوراسیون مدرن و امروزی دو نوع سبک متفاوت هستند که اغلب جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما این دو سبک متفاوت از یکدیگر هستند. تفاوت اصلی این دو سبک در این است که سبک مدرن تفسیری از طراحی است که در قرن بیستم شروع شده است. از طرفی سبک امروزی یا معاصر انعطاف‌پذیری بالایی داشته و پایبندی چندانی به سبک خاصی ندارد. برای مثال در سبک امروزی ممکن است شاهد خطوط خمیده در طراحی باشیم، در حالی که در سبک مدرن این اتفاق رخ نمی‌دهد.

به علاوه در طراحی دکوراسیون امروزی راحتی و خودمانی بودن فضا بسیار اهمیت دارد. برخلاف سبک دکوراسیون مدرن که فضایی به مراتب رسمی‌تر را بوجود می‌آورد، فضای دکوراسیون امروزی (معاصر) احساس صمیمیت بیشتری را به بیننده انتقال می‌دهد. در اصل می‌توان گفت که ما در هر دوره‌ای که باشیم، سلیقه جمعی آن دوره از تاریخ، سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر آن دوره را تعریف می‌کند.

۳. سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال یکی از سبک‌های پرطرفدار در بین انواع سبک های دکوراسیون داخلی است. این نوع سبک تقریبا همانند سبک مدرن و از آن ساده‌تر است. در سبک مینیمالیست پالت‌های رنگی استفاده شده معمولا خنثی بوده و هیچ یک از لوازم موجود نیز بیش از حد زرق و برق‌دار نیستند. در ضمن سفید یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها در دکوراسیون مینیمال است.

در واقع واژه “مینیمال” به معنی سادگی و حذف تمام عناصر اضافی از محیط است. در تصویر بالا می‌بینید که تقریبا همه چیز در کوراسیون ساده و بی‌آلایش است. یکی دیگر از ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال، استفاده از تضاد رنگ‌هاست. سفید در کنار سیاه می‌آید. این ترکیب متضاد رنگ‌ها به این دلیل استفاده می‌شود که فضا بیش از حد خنثی نباشد و نمای بصری متعادلی ایجاد شود. برای آشنایی بیشتر با این سبک دکوراسیون، پیشنهاد می‌کنیم مطلب دکوراسیون مینمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد را نیز مطالعه کنید که در آن به طور کامل همه جنبه‌های این سبک دکوراسیون داخلی را شرح داده‌ایم.

۴. سبک دکوراسیون صنعتی

سبک صنعتی همان طور که از نامش پیداست، الهام گرفته از سبک‌های دوره انقلاب صنعتی اروپا و خانه‌های شهری قرن های 17 و  18میلادی اروپا است. در بسیاری از دکوراسیون‌های طراحی شده با این سبک دکور شاهد عناصری هستیم که حس ناتمام بودن طرح را به ما القا می‌کنند. برای مثال در این سبک ممکن است شاهد استفاده از آجر و یا چوب در ظاهر دکوراسیون باشیم. یک خانه طراحی شده با سبک دکوراسیون صنعتی را می‌توان نسخه بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی نیز دانست.

مبلمان چرم در آن دوره از تاریخ اروپا طرفداران بی‌شماری در بین اشراف و کارخانه‌داران داشت و به همین دلیل به یکی از عناصر جدایی‌ناپذیر دکوراسیون صنعتی تبدیل شده است. به علاوه، استفاده از جعبه‌های پرینت دار به عنوان عناصر دکوراسیون، بیش از همه حس نوستالژیک باز شدن کارخانه‌های متعدد در اروپا را بازسازی می‌کند.

۵. سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم

سبک مدرن دهه نود میلادی که از آن با عنوان Mid-Century modern یاد می‌شود، در واقع بازگشتی به طراحی‌های اواسط دهه ۱۹۰۰ میلادی (۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰) است که حس نوستالژی را به فرد القا می‌کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می‌آید.

۶. سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی تجلی از سادگی سبک زندگی ساده مردم شمال اروپا است. در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مانند یک اثر هنری نستا ساده هستند. از جمله ویژگی‌های سبک دکوراسیون اسکاندیناوی، می‌توان به پالت تمام رنگی سفید و ترکیب عناصری مانند چوب، پلاستیک‌های روشن و استیل، کفپوش‌های قطعه‌ای، نورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر اشاره کرد.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

سبک اسکاندیناوی بسیار به سبک مینیمال نزدیک است و در واقع می‌توان گفت که سبک مینیمال بیشتر ویژگی‌های خود را از سبک اسکاندیناوی مدرن وام می‌گیرد.

۷. سبک دکوراسیون سنتی غربی

در سک سنتی شاهد المان‌های کلاسیک همراه با مبلمان مجلل با تعداد زیاد لوازم تزئینی هستیم. از جمله ویژگی‌های مطرح در خانه‌های طراحی شده به سبک سنتی، می‌توان به استفاده از چوب‌های تیره، پالت‌های رنگی پررنگ، تنوع بافت‌های استفاده شده در طراحی، مبلمان با پارچه‌های بافتنی یا مخمل مانند، ابریشمی و گلدوزی و استفاده از خطوط منحنی اشاره کرد. سبک سنتی ریشه در حساسیت‌های اروپایی در طراحی دارد.

۸. سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی دکوراسیون سنتی خاورمیانه یکی از منحصر به فردترین دکوراسیون‌ها است و فرش و گلیم ایرانی در آن حرف اول را می‌زند. هیچ دکوراسیون سنتی از خاورمیانه بودن این عناصر کامل نیست. پالت رنگ‌های گرم و تند، همراه با نقش‌های سنتی و اسلامی، اجزای مهم این سبک دکوراسیون هستند.

سبک‌های مختلف دکوراسیون را بشناسید

پشتی یا تخت با بالشتک‌های طرح سنتی نیز در این دکوراسیون مهم هستند. در دکوراسیون‌های سنتی امروزی از مبلمانی استفاده می‌شود که نقش سنتی لنگ یا گلیم بر روی آن‌ها باشد.

۹. سبک دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال

سبک انتقالی (Transitional) یکی از سبک‌های محبوب در بین انواع سبک های دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید؛ چرا که این سبک را می‌توان پلی بین طراحی دکوراسیون سنتی و مدرن دانست. سبکی که به نوعی یک تعادل بین سبک سنتی و مدرن را بوجود می‌آورد. در سبک انتقالی ممکن است از مواد استفاده شده در سبک مدرن مانند استیل و یا شیشه استفاده کرده و در کنار آن‌ها از مبلمان مجلل با پارچه مخملی، همانند سبک سنتی، نیز استفاده شود. در سبک دکوراسیون انتقالی از پالت رنگی نسبتا خنثی برای ایجاد حس آرامش استفاده می‌شود که در عین شیک و براق بودن، فضایی صمیمی و خودمانی را نیز بوجود می‌آورد.

در تصویر بالا می‌بینید که گچ‌بری‌های بالا و اطراف شومینه و طرح آباژوها نمایی سنتی دارند و باقی عناصر مدرن هستند.

۱۰.  سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

منظور از شرق دور، سرزمین‌هایی مانند چین و ژاپن هستند. دکوراسیون سنتی این سرزمنین‌ها بسیار ساده طراحی شده و این سادگی نمایانگر سبک زندگی فروتنانه و به دور از تجملات مردمان این سرزمین‌ها است. میزها و صندلی‌های کوتاه و مربع شکل، تشک به جای تخت، درب‌ها و پنجره‌های کشویی و نقوش مینیاتوری ژاپنی همگی احساس نوستالژیک فیلم‌های شرقی را تداعی می‌کنند.

سبک‌های مختلف دکوراسیون را بشناسید

این سبک دکوراسیون، به خاطر استفاده از لوازم و عناصر گوشه‌دار، بسیار نزدیک به سبک‌های دکوراسیون مدرن است. همچنین پالت رنگ به کار برده شده در این سبک دکراسیون بیشتر از رنگ‌های خنثی تشکیل شده است. البته می‌توان مانند تصویر زیر از رنگ‌های گرم هم در این پالت استفاده کرد.

۱۱. سبک دکوراسیون فرانسوی

رنگ‌های گرم و ملایم مانند طیف‌هایی از قرمز، زرد، طلایی و استفاده از مصالحی مانند سنگ و آجر از ویژگی‌های برجسته در سبک فرانسسوی هستند. در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی این سبک معمولا از ظروف تزئینی چینی و روتختی‌های نسبتا سنگین و ضخیم استفاده می‌شود.

سبک‌های مختلف دکوراسیون را بشناسید

روکش مبل دامن‌دار و پرده‌های بلند نیز از دیگر ویژگی‌های سبک دکوراسیون فرانسوی است. استفاده از فرش در این دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. گچ‌بری‌های مجلل بر روی دیوار و سقف نیز از دیگر عناصری هستند که در این سبک استفاده می‌شود.

۱۲. سبک دکوراسیون بوهمیان

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان نیز یکی از محبوب‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی به حساب می‌‌آید. در این سبک پایبندی خاصی به قوانین وجود نداشته و هر گونه که دوست دارید دکوراسیون منزلتان را طراحی می‌کنید. توجه کنید که بوهمیان که با نام سبک کولی‌وار نیز شناخته می‌شود، به معنی نادیده گرفتن عرف‌ها و قراردادهای معمول نیست؛ بلکه این سبک دقیقا بازتابی از سلیقه شما است که می‌تواند پر از طرح و رنگ‌های متنوع باشد.

سبک دکوراسیون بوهمیان

در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی، سبک بوهمیان از تمام رنگ‌ها در کنار هم استفاده می‌کند و فضایی دلنشین بوجود آمده می‌آورد. در کنار هم آوردن طرحی سنتی بر روی دیوار روبرویی و تصویری از سیاره زحل که نمایانگر دنیای مدرن است مفهوم کلی این سبک دکوراسیون را به کمال رسانده است.

۱۳. سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکور روستیک یا همان روستایی معمولا با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ، و ایجاد سبکی شبیه به سبک زندگی آرام روستایی، شناخته می‌شود. طراحی داخلی با سبک روستیک، فضایی صادقانه و بی‌تکلف را بوجود آورده و پلی به گذشته ساده و بی‌آلایش ما به حساب می‌آید.

واژه روستیک (rustic) به معنای “رنگ و رو رفته” است. به همین دلیل یبینید که لوازمی که در این دکوراسیون استفاده شده‌اند، مانند فلز‌های زنگ زده و چوب‌های پوسیده هستند. البته این لوازم بلا استفاده نیستند و تنها ظاهر آن‌ها این گونه طراحی شده است تا بیننده تصور کند که با لوازمی قدمت‌دار و قدیمی سروکار دارد. این سبک دکوراسیون برای آن‌هایی مناسب است که با نوستالژی‌ها خوش‌اند.

۱۴. سبک دکوراسیون شبی شیک

مبلمان روستایی، پارچه‌های گلدار ظریف، لوسترهای درخشان و… از ویژگی‌های برجسته سبک شبی شیک (Shabby Chic) هستند. این سبک تقریبا شبیه به سبک بوهمیان است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر زنانه به حساب می‌آید. اگر قصد خرید مبل برای دکور شبی شیک را دارید به این نکته توجه داشته باشید که در سبک شبی شیک شاهد مبلمانی با سبک قدیمی، رنگ‌هایی با طیف سفید، وسایل تزئیینی عتیقه و… هستیم که ما را به یاد کاخ‌های فرانسوی و انگلیسی می‌اندازند.

استفاده از هنر قلاب بافی، کنار هم آوردن رنگ های صورتی و سفید، چیدن گل های صورتی در دکوراسیون و ایجاد فضایی با احساس ملایمت و ظرافت از ویژگی های این سبک دکوراسیون است.

۱۵. سبک دکوراسیون هالیودی

سبک هالیودی یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی است که در طراحی آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن وجود دارد. از ویژگی‌های بارز این سبک می‌توان به استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقه‌جات گرانبها اشاره کرد. پالت‌های رنگی استفاده شده در این سبک نیز معمولا رنگ‌هایی خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزه‌ای هستند و به راحتی و تنها با رعایت چند نکته می‌توان به دکوراسیون هالیوودی دست پیدا کرد.

استفاده از عکس بازیگران هالیود برای تزیین دیوارها، مبلمان مجلل، دیوارهای تیره، نورپردازی زیاد و بوجود آوردن فضایی که شما را یاد سینمای هالیوود بیاندازد، از ویژگی های این سبک دکوراسیون هستند.

۱۶. سبک دکوراسون ساحلی

این سبک که با نام سبک همپتون (Hamptons) نیز شناخته می‌شود، از مناطق ساحلی آمریکا برگرفته شده است. از ویژگی‌هایی که در سبک دکوراسیون ساحلی دیده می‌شوند، می‌توان به استفاده از پالت‌های رنگی خنثی ترکیب شده با آبی و سبز، مبلمان بژ و یا سفید، اتاق‌هایی پر از وسایل چوبی و یا الهام گرفته از دریا، الگوهای آبی و سفید برای بالش‌ها و پنجره‌های بزرگ اشاره کرد. مقصود اصلی این نوع طراحی ایجاد حس آرامش برای افراد بوده و معمولا نیز در طراحی خانه‌های ساحلی استفاده می‌شود.

در تصویر بالا میبینید که فضای ایجاد شده کاملا تداعی کننده طبیعت ساحلی و آرامش دریا است. یک تراس رو به دریا، سقف کوتاه، پنجره های سراسری و آفتابگیر و عدم استفاده از پرده از دیگر ویژگی های این سبک دکوراسیون است.

۱۷. سبک دکوراسیون ایران باستان

در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی این سبک دکوراسیون نگاهی به دوران هخامنشی و بعد از آن دارد. استفاده از سنگ مرمر برای دیوارهای داخلی و خارجی، حکاکی‌های هخامنشی، استفاده از تندیس‌های هخامنشی و باستانی، استفاده از پالت رنگ‌های خنثی مثل سفید و کرم در کنار رنگ‌های با شکوهی مانند زرشکی و آبی ارغوانی از ویژگی‌های بارز این نوع سبک دکورسیون است. ستون‌های بلند و دربهای سنگین، قاب‌های بلند مرمر بر روی دیوارها، استفاده از سرستون‌های شیر و اسب بالدار و هر آنچه که شما را یاد ایران باستان بی‌ندازد در این نوع دکوراسیون استفاده می‌شود.

سبک‌های مختلف دکوراسیون را بشناسید

در دکوراسیون ایران باستان بیشتر از عناصر و اشکال گوشه‌دار استفاده می‌شد تا اقتدار و هیبت امپراتوری ایران به نمایش گذاشته شود. چیزی که شاید در پذیرایی‌های شیک ایرانی امروزی نیز شاهد آن باشیم.

۱۸. سبک دکوراسیون یونان باستان

یکی دیگر از انواع سبک های دکوراسیون داخلی سبک یونانی است. این سبک دکوراسیون نیز مانند سبک دکوراسیون ایران باستان، ‌از عناصری مانند حکاکی‌ها و تندیس‌های مرمرین باستانی بهره می‌گیرد. پالت رنگ‌ها شبیه به سبک ایران باستان است و تقریبا شکوه و عظمت این سبک را تکرار می‌کند. این سبک دکوراسیون داخلی را شاید در برخی از فیلم‌های تاریخی، البته با کمی تغییر در سبک و رنگ، دیده باشید.

سبک‌های مختلف دکوراسیون را بشناسید

تنها تفاوت سبک دکوراسیون یونان باستان با ایران باستان در استفاده از اشکال منحنی در دکوراسیون است. این اشکال احساس پویایی و حرکت را در فضا ایجاد می‌کنند.

می‌بینید که انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند. البته هیچ کدام از این سبک‌ها نباید شما را محدود کنند. شما می‌توانید چند سبک را با هم ترکیب کنید و سبکی نو بسازید.

در این مطلب به معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی پرداختیم. دکوراسیون منزل شما شبیه به کدام یک از این سبک‌ها می‌باشد؟

برگرفته از: rocheledecorating

به این مطلب امتیاز بدهید: (122 رای, امتیاز: 4٫18 از 5)
Loading...

50 دیدگاه وجود دارد
 1. حمید می گوید

  سلام،
  مرسی، خیلی جامع و جالب بود

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از لطف و توجه شما ? ?

 2. رضوان می گوید

  سلام بسیار بسیار عالی بود.لذت بردم
  متشکرم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   ممنون از لطف و توجه شما دوست عزیز 🙂 ?

 3. نیما می گوید

  سلام عالی و کامل است. یک مطلب کامل در سبک های دکوراسیون و معماری داخلی ممنون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام نیما جان. ممنون از لطف و محبت شما. خوشحالیم که مطلبون براتون مفید بوده? ?

 4. مجید می گوید

  خیلی ممنون
  مختصر و مفید

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس ??

 5. سعید می گوید

  درود بر شما
  همه چیز خلاصه و مفید بود.
  سپاسگزارم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. سپاس از توجه و لطف شما دوست عزیز :)?

 6. سعید می گوید

  سلام جناب مهندس
  عذر میخوام ،شما به صورت تخصصی روی دکوراسیون داخلی کار میکنید و یا به صورت تفریحی؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام دوست عزیز. مجله توکامگ، به عنوان یک مجله مبلمان و دکوراسیون، به صورت تخصصی در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت میکنه و تمامی مطالب هم به صورت تخصصی توسط تیم توکامگ آماده میشن.

 7. تینا می گوید

  واقعا عالیه دستتون درد نکنه. فقط یه سوال. به نظرتون کدام سبک دکوراسیون بهتره برای خونه های ایرانی و سبک های دکوراسیون مناسب خانه های ایرانی ؟ سبک دکوراسیون مدرن یا امروزی ؟ کدوم رو انتخاب کنیم؟

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. خیلی ممنون از لطف شما دوست عزیز ? ?
   در یک مطلب جدا به طور کامل به مقایسه سبک های دکوراسیون امروزی و مدرن پرداختیم که پیشنهاد می‌کنیم حتما اون مطلب رو مطالعه کنید و با آشنا شدن با انواع ویژگی های دکوراسیون مدرن و امروزی، خودتون بهترین تصمیم رو در مورد نوع دکوراسیون خونه ایرانی خودتون بگیرید.

 8. سیروس می گوید

  بسیار عالی. فقط سبک مینیمال و سبک مدرن در معماری داخلی رو دوست دارم.

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. ممنون از لطف و محبت شما دوست عزیز.? ??
   بله دو سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال جزء سبک های دکوراسیون معروف هستند که در دنیا هم طرفداران زیادی دارند.

 9. رضا پارسایی می گوید

  سلام. خسته نباشید. بنده در زمینه اجرای گچبری های لوکس و کلاسیک و سبک های اروپایی فعالیت میکنم. ممنون از اطلاعات خوبتون که در اختیار عموم می گذارید.

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام آقای پارسایی عزیز. خیلی ممنون از لطف و توجه شما نسبت به مطالب توکامگ. آرزوی موفقیت روزافرون برای شما دوست عزیز داریم 🙂 ??

 10. حمید می گوید

  سلام. مرسی بابت مطلب خوبتون سبک شناسی در دکوراسیون داخلی رو به طور کامل و جامع تو یه مطلب و تحقیق نوشته بودید. خیلی به دردم خورد دستتون درد نکنه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود ? ??
   خیلی ممنون حمید جان. خوشحالیم که از مطلب راضی بودید

 11. روشنا می گوید

  واااای بسیااار عالی بود .چقدرررر بدرد بخور بود
  مرسی

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود ??
   باغث افتخار و خشنودی ماست که از مطالب راضی هستید ?

 12. فرشته می گوید

  سبک دکوراسیون فقط و فقط سبک دکور دوست داشتنی و خوشگل مینیمال 😀

  1. علی عیسی زاده می گوید

   بله سبک مینیمال یکی از سبک‌های جدید دکوراسیون هست که طرفدارانش هم روز به روز چه در کشورهای خارجی و چه در ایران بیشتر میشه 🙂

 13. قادر می گوید

  سبک های دکوراسیون همشون خوشگل هستن فقط بستگی به سلیقه افراد داره که از کدومشون خوششون بیاد. بنده خودم شخصا سبک کلاسیک رو به سبک های دکور جدید مثل مدرن یا مینمال ترجیح میدم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود. سپاس از نظر شما. بله دقیقا همین طوره و انتخاب سبک دکوراسیون خونه کاملا بستگی به سلیقه افراد خانواده داره و بعضی‌ها مثل شما علاقه زیادی به سبک‌های دکور سنتی و کلاسیک دارن و بعضی‌ها هم عاشق سبک‌های جدید مثل مینیمال و امروزی هستند…

 14. علیرضا می گوید

  واقعا عالی بود. لذت بردم.ممنون. منتظر \یشرفت روزافزون شما در این حوزه هستیم.

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. باعث افتخار ماست که از مطالب توکامگ راضی هستید. خیلی ممنون از شما 🙂

 15. راضیه احمدی می گوید

  مطلبتون خوب نوشته شده بود و عکس ها هم ایده های بسیار خوبی رو میده

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود خدمت شما. سپاس از لطف و توجه شما نسبت به مطالب 🙂

 16. رضا می گوید

  سلام خیلی خوب بودفقط درکنارمعرفی هرسبک جای حداقل تعدادی عکس دکوراسیون مربوط به اون سبک خالیه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام رضا جان. باعث افتخار ماست که از مطلب معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی راضی بودی. تصاویر بیشتر و کامل هر سبک، داخل مطلب مخصوص همون سبک هست و به همین خاطره که تو این مطلب از عکس های بیشتر استفاد نشده ??

 17. زارع می گوید

  واقعا خوب و جالب بود خیلی خوب به رنگ ها اشاره کردید موفق باشید

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از لطف و توجه شما نسبت به مطالب توکامگ??

 18. مهیار می گوید

  سلام دوست عزیز . ممنون بابت مطالب زیبایی که اشاره کردین

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود
   سپاس از شما بابت توجه و لطفتون نسبت به مطالب توکامگ

 19. فرشته می گوید

  خیلی مفید بود بنده هم اهل مطالعه هستم یکی از دلایلی که باعث شد مطالبتون رو بخونم همین موضوع بود به هر حال ممنون و پیروز باشید

  1. علی عیسی زاده می گوید

   باعث افتخار ماست که مطالب توکامگ مورد پسند شما واقع شدن و براتون مفید بودن ??

 20. ناشناس می گوید

  اون تابلو نقاشی تو تصویر مورد 12 خیلی منشوریه

  1. علی عیسی زاده می گوید

   ممنون بابت تذکر و یادآوری. تصویر عوض شد 🙂
   البته از این سبک تابلوها تو دکوراسیون به سبک بوهمیان زیاد استفاده میشه.

 21. دکوراسیون داخلی می گوید

  سلام واقعا زیباست لطفا عکسای بیشتری بزارین ولی بیشتر سبک اروپای قدیم

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سلام و درود ??
   سپاس از لطف و توجه شما نسب به مطالب
   چشم سعی می‌کنیم تصاویر این مطلب رو بیشتر کنیم، و البته تصاویر بیشتر مختص هر کدوم از سبکهای دکوراسیون تو مطالب مخصوص به خودشون هم با توضیحات تکمیلی موجود هست 🙂

 22. ایراچی می گوید

  بسیار کاربردی بود

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از لطف و توجه شما نسبت به مطالب توکامگ

 23. م.راد می گوید

  خلاصه و مفید بود….ممنون

  1. علی عیسی زاده می گوید

   سپاس از شما ??

 24. مهسا می گوید

  سلام خیلی جالبن سبک هایی که معرفی کردین، فقط برای آشپزخانه هم سبک وجود داره؟ مثلا ست کردن رنگ کابینت با دیوارها
  یا …
  حتی برای سرویس ها منظورم حمام و سرویس بهداشتیه؟

  1. erfan می گوید

   سلام سپاس از لطف و توجهتون 🙂 بله فرقی نمیکنه برای همه قسمت های خانه میتونین از این سبک ها ایده بگیرین

 25. کنکور تجربی می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. جاوید می گوید

   سلام
   خواهش میکنم، نظر لطف شماست و باعث افتخار ما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.