ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ

تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب 3

استفاده از پارتیشن یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های ممکن برای تبدیل یک اتاق بزرگ به دو فضای مجزا است که با کمی خلاقیت می‌توان آن را به بهترین شکل ممکن پیاده کرد. در این پست از توکامگ با ما همراه شده و با ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های بزرگ آشنا شوید.

فضاهای باز زیرشیروانی، استودیوها و خانه‌های با سقف‌های بلند به تازگی بسیار محبوب شده‌اند. معماری این گونه بناها اگر چه زیبا به نظر می‌رسد، ولی اغلب این فضاها به مکانی غیر کاربردی در منزل شما تبدیل می‌شوند. فکر اینکه شما یک اتاق‌خواب خصوصی داشته باشید یا اینکه بتوانید فضای اتاق ناهارخوری را به چند بخش تقسیم کنید، مطمئناً احساس راحتی بیشتری در خانه برای شما ایجاد می‌کند.

حال ببینیم چگونه می‌توان یک اتاق را بدون بستن فضای آن تبدیل به محیطی صمیمی و حریم خصوصی کوچکی تبدیل کرد، بدون آنکه فضایی را به اتاق خود اضافه کنید. با کمی خلاقیت و استفاده از دیوارهای جدا کننده که اصطلاحا به آن‌ها دیوایدر (DIVIDER) گفته می‌شود، می‌توان فضای اتاق را در هنگام ضرورت بخش‌بندی یا پارتیشن‌بندی کرد. بیایید با هم دیگر این وسیله شگفت‌انگیز یعنی دیوایدر را بررسی کنیم و ببینیم هر فضایی با استفاده از این جداکننده‌ها به چه صورت تغییر پیدا می‌کنند.

تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب

استفاده از قفسه‌های کتاب یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای تقسیم کردن اتاق به دو بخش است. ویژگی برتر این تقسیم‌کننده اتاق قابلیت ذخیره‌سازی آن است که می‌تواند این وسیله را در زمره بهترین تقسیم‌کننده‌ها قرار دهد. شما می‌توانید با اضافه کردن چرخ‌هایی به زیر قفسه‌های کتاب قابلیت حرکت دادن را به آن ببخشید تا در صورت لزوم بتوانید فضای بیشتری برای اتاق داشته باشید.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب

در تصویر بالا کاملاً مشخص است که قفسه کتاب ساخته‌شده از چوب براق، فضای اتاق را بدون ایجاد محدودیت برای نور خورشید به دو بخش تقسیم کرده است.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب 2

در تصویر فوق نیز صاحب‌خانه با بهره‌گیری از قفسه‌های کتابخانه اتاق نشیمن منزلشان را به دو بخش تقسیم کرده و یک اتاق‌خواب خصوصی برای خود ایجاد کرده است.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب 3

در این سوئیت کوچک نیز قفسه‌های کتاب نقش تقسیم‌کننده را ایفا کرده و اتاق را به دو بخش مجزا تقسیم کرده است.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌بندی اتاق با استفاده از قفسه‌های کتاب 4

در تصویر بالا می‌توان از قفسه‌ها به دو منظور استفاده کرد. به عنوان مثال در محیط ناهارخوری جایی برای ذخیره‌سازی کارد و چنگال و بشقاب بوده و در محیط نشیمن فضایی جهت قرار دادن تلویزیون و وسایل الکترونیک درون آن است.

تقسیم‌کننده‌های معلق در اتاق

در صورتی که اجازه تغییر در دیوارهای اتاق را ندارید و یا به دنبال نوع متفاوتی از پارتیشن بندی هستید، این نوع از تقسیم‌کننده‌های فضا بهترین راه‌حل هستند.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌های معلق در اتاق 1

در تصویر بالا نمونه‌ای از این وسیله را مشاهده می‌کنید که به‌ راحتی به سقف اتاق آویزان شده و انگار طرحی پارچه‌ای به نظر می‌رسد که با لیزر برش خورده است. شما می‌توانید از الگوهای دیگری جهت این تقسیم‌کننده استفاده کنید و طرح آن را آن را برای منزل خود سفارش دهید.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌های معلق در اتاق2

یک راه‌حل ساده دیگر استفاده از پرده‌هایی است که به چوب پرده‌ای از جنس کروم آویزان است. در این طرح شما به‌راحتی می‌توانید پرده‌ها را کشیده و از فضای خصوصی خود لذت ببرید.

تقسیم‌کننده‌هایی با طرح‌های هندسی خیره‌کننده

بعضی وقت‌ها یک تقسیم‌کننده چیزی بیشتر از یک وسیله است که می‌خواهد فضای اتاق را به دو یا چند منطقه تقسیم کند. با ترکیب برخی شکل‌های هندسی می‌توان از این تقسیم‌کننده به‌عنوان یک عنصر معماری نگاه کرد. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این تقسیم‌کننده‌های زیبا، فضایی به یادماندنی در خاطر هر شخص ایجاد کنید.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی با طرح‌های هندسی خیره‌کننده1

در این تصویر پانل‌هایی از بریده‌های تنه درختان فضای اتاق نشیمن و ناهارخوری را از هم جدا کرده است. این تقسیم‌کننده بسیار زیبا به نظر می‌رسد. این طور نیست؟

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی با طرح‌های هندسی خیره‌کننده 2

در تصویر بالا نیز پنلی سفارشی با جلوه‌هایی از شاخ و برگ، فضای اتاق را به دو بخش تقسیم کرده است. تابیدن نور خورشید به این پانل سایه‌هایی زیبا و چشم‌نواز بر روی کف اتاق ایجاد می‌کند که چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی با طرح‌های هندسی خیره‌کننده 3

شما می‌توانید با نصب دیواری با طرح‌های زیبای گرافیکی از قابلیت دو منظوره آن استفاده کنید. همان‌طور که در تصویر مشخص است، از یک‌ طرف این دیوار به‌ عنوان میز و از طرف دیگر به‌ عنوان تحت خواب استفاده می‌شود.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی با طرح‌های هندسی خیره‌کننده 3

برخورد نور خورشید یا چراغ‌ها به ترکیبی از آهن و شیشه، زیبایی خاصی به این فضا می‌بخشد.

تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب

از این وسیله می‌توان برای ایجاد فضایی صمیمی و کوچک بهره برد، بدون اینکه کل فضای یک محیط بسته شود. می‌توان با توجه به دکوراسیون اتاق از چوب‌هایی با رنگ‌های مختلف استفاده کرد. این تقسیم‌کننده‌ها به‌ شدت فضای منزل را امروزی و مدرن نشان می‌دهند و مطمئنا یکی از ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق هستند.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب

در این اتاق با استفاده از تخته‌های چوب فضایی برای کتاب و نشستن در ورودی خانه ایجاد شده است.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب 2

اضافه کردن کمی نور و فضای سبز در مقابل این تخته‌های چوب حال و هوای زندگی و طراوت به اتاق می‌بخشد. در این فضا به خوبی از ایده‌های نورپردازی اتاق استفاده شده است.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب 3

تخته‌های چوبی در این اتاق به طور کامل به رنگ سیاه درآمده‌اند و قابلیت این را دارند که هر کدام به صورت مجزا باز یا بسته شوند.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب 4

با استفاده از این تقسیم‌کننده می‌توان نمای پله‌ها را برای مهمانان پنهان کرد.

ایده های خلاقانه پارتیشن بندی اتاق های کوچک و بزرگ - توکامگ | تقسیم‌کننده‌هایی از جنس تماماً چوب 5

وجود لکه‌های رنگی سیاه بر روی این تخته احساس خانه‌های به سبک اسکاندیناوی در این فضای کوچک القا می‌کند.

نظر شما در مورد این جداکننده‌ها چیست؟ به نظرتان کدام یک از آن‌ها برای جدا کردن اتاق بهتر هستند؟

برگرفته از: freshome.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.7 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!