آموزش ساخت آویز گلدان و ایده‌های ناب برای ساختن مدل‌های جدید و زیبا | توکامگ

آموزش ساخت آویز گلدان و ایده‌های ناب برای ساختن مدل‌های جدید و زیبا

آموزش ساخت آویز گلدان

گل‌های آپارتمانی و گلدان‌های زیبای کوچک و بزرگ همیشه از پرطرفدارترین لوازم تزیینی خانه‌های مدرن و سنتی بوده‌اند و افراد همواره به دنبال راه‌کارهای خلاقانه‌ای برای به نمایش گذاشتن گلدان‌های زیبا و دوست داشتنی خود در محیط خانه، راه پله و حیاط هستند. یکی از راه‌کارهای به نمایش گذاشتن گل‌های زیبای خانه شما گذاشتن آن‌ها در آویزهای سقفی است. می‌توانید یک یا چند آویز گلدان را در یک گوشه از اتاق نشیمن، اتاق خواب، راهرو، یا راه پله و حتی آشپزخانه منزلتان بیاویزید و گلدان‌های کوچک و بزرگتان را در آن بگذارید. مدل‌های مختلفی برای آویز گلدان در بازار وجود دارند که بدون شک از میان آن‌ها حداقل یک مدل مناسب خانه و سلیقه شما خواهد بود. ولی آیا تا به حال به ساختن آویز گلدان فکر کرده‌اید؟ قضیه جالب شد! بله، چرا که نه؟! خودتان هم می‌توانید آویز گلدان را بسازید و از هنر دستی خودتان لذت ببرید و به همه بگویید که خودتان درستش کرده‌اید. از این بهتر نمی‌شود! پس با ما همراه باشید تا در این پست از توکامگ با آموزش ساخت آویز گلدان در خدمت شما همراهان همیشگی باشیم.

ما دو مدل جالب و دوست داشتنی را برایتان آماده کرده‌ایم و هر یک از مراحل آموزش ساخت آویز گلدان را برایتان شرح خواهیم داد.

آموزش ساخت آویز گلدان برنجی

این آویز گلدان برنجی طلایی رنگ واقعا دوست داشتنی و زیباست. می‌توانید آن را با هر دکوراسیونی تطابق دهید و گلدان‌های کوچک و بامزه کاکتوس خود را در آن بگذارید تا همه از دیدن سرزندگی آن‌ها شاد و خوشحال شوند.

آموزش ساخت آویز گلدان

لوازم لازم برای ساخت این آویز گلدان عبارتند از چند متر مفتول برنجی توخالی، چند متر مفتول فلزی نازک و چند متر ریسمان یا بند نازک که از درون مفتول توخالی رد شود، متر یا خط کش، ماژیک با جوهر دائمی، سیم چین، لوله‌بر برای بریدن مفتول و چند گلدان کوچک برای گذاشتن در آویز گلدان.

آموزش ساخت آویز گلدان

ابتدا بوسیله خط کش یا متر، 20 قطعه به طول 4 سانتی‌متر و 5 قطعه به طول 24 سانتی‌متر مشخص می‌کنیم و با ماژیک علامت می‌زنیم.

آموزش ساخت آویز گلدان

بعد این قطعات را با لوله‌بر می‌بریم. دقت کنید که به هیچ وجه از سیمچین یا انبردست برای بریدن لوله‌های مفتولی استفاده نکنید. زیرا انبردست و سیمچین لوله را خم می‌کنند و آن را مسدود می‌کنند. ولی لوله‌بر این قابلیت را دارد که بدون لطمه زدن به شکل لوله‌ای مفتول، آن را برای شما به راحتی قطع کند.

آموزش ساخت آویز گلدان

بعد مانند شکل زیر قطعات مفتول را از جای بریده شده جدا کنید.

آموزش ساخت آویز گلدان

سیم نازک را بردارید و از درون 5 قطعه 4 سانتی‌‌متری لوله مفتولی رد کنید.

آموزش ساخت آویز گلدان

سپس مانند تصویر زیر آن را به صورت پنج ضعلی در بیاورید.

آموزش ساخت آویز گلدان

این کار را ادامه دهید تا 4 تا پنج-ضلعی متصل به هم داشته باشید.

آموزش ساخت آویز گلدان

تا به اینجا از 17 عدد از 20 مفتول 4 سانتی‌متری‌مان استفاده کرده‌ایم. حالا باید از سه مفتول باقی مانده طوری استفاده کنید که شکلی شبیه به تصویر زیر درست کنید. این کار ساده است. ابتدا انتهای سیم‌تان را از یک مفتول رد کنید تا 5-ضلعی کف آویزمان کامل شود. بعد سیم را از اولین ظلع 5-ضلعی شماره 4 رد کنید و دو ضلع بالایی 5-ضلعی آخر را بسازید. به همین سادگی.

آموزش ساخت آویز گلدان

حالا مثل تصویر زیر، هر یک از مفتول‌های لوله‌ای 24 سانتی متری را به وسیله سیم نازک فلزی، به سر هر کدام از 5-ضلعی‌ها متصل می‌کنیم و سر همه آنها را به هم وصل می‌کنیم تا کل کار به صورت یک الماس در بیاید. در آخر سیم رابوسیله سیمچین ببرید. البته قبل از بستن آخرین مفتول، گلدان را درون آویز بگذارید، بعد مفتول‌ها را به هم متصل کنید.

آموزش ساخت آویز گلدان

بعد ریسمان یا بندتان را از بالای آویز رد کنید تا بتوانید آن را از سقف بیاویزید.

آموزش ساخت آویز گلدان

آویز برنجی گلدان شما اماده است. می‌توانید از آن‌ها در هر جای خانه که می‌خواهید استفاده کنید.

آموزش ساخت آویز گلدان

هر یک از این مراحل آموزش ساخت آویز گلدان کوچک را می‌توانید به طور کامل در کلیپ زیر نیز مشاهده کنید:

آموزش ساخت آویز گلدان دو طبقه

این آویز گلدان هم بسیار دوست داشتنی و زیبا است. همراه ما باشید تا با هم نحوه ساخت آن را گام به گام یاد بگیریم.

آموزش ساخت آویز گلدان

لوازم مورد نیاز شما برای ساخت این آویز گلدان عبارتند از: بند یا ریسمان نازک سفید، قیچی، روزنامه، دو لیوان یا تنگ شیشه‌ای کوچک، خط کش یا متر،، قلم رنگ، کش پلاستیکی، رنگ سفید و گل.

ابتدا کش پلاستیکی را دور تنگ‌های شیشه‌ای بیندازید و بعد قسمت پایینی تنگ را با رنگ سفید رنگ کنید و بگذارید تا خشک شود. وقتی رنگ خشک شد، کش پلاستیکی را از دور تنگ‌ها در بیاورید. حالا درون تنگ‌های شیشه‌ای را تا جایی که رنگ سفید دارد از خاک گلدان پر کنید و بعد گل مورد نظرتان را درون آن بکارید و بعد بقیه خاک را درون گلدان‌ها بریزید تا پر شود.

حالا بند یا ریسمان نازک سفیدتان را بردارید و 8 قطعه 1.5 متری از آن جدا کنید. بند‌ها را یک دسته کنید و انتهای دسته را یک گره محکم بزنید. این دسته از بند‌ها را به 4 دسته دوتایی تقسیم کنید و هر دو بند را از فاطله ۱۰ سانتیمتری گره اصلی، یک گره بزنید. حالا هر بند را از دسته دوتایی خودش، به بند کناری از دسته کناری گره بزنید. این کار را یک بار دیگر ادامه دهید تا یک مربع با یک لوزی در وسط آن ایجاد شود.

یکی از گلدان‌ها را در وسط این مربع لوزی دار قرار دهید و بند‌ها را جمع کنید و از بالای گلدان به هم گره بزنید. سپس درست بعد از گره آخر، روند بالا را دوباره تکرار کنید تا طبقه دوم آویز را نیز بوجود بیاورید. حال گلدان دوم را نیز در طبقه بالایی قرار دهید. می‌توانید این روند را تا هر چند طبقه که دلتان خواست ادامه دهید.

آویز گلدان دوطبقه شما آماده است!

آموزش ساخت آویز گلدان

در کلیپ زیر نیز می‌توانید به طور کامل این آموزش را مرحله به مرحله و گام به گام به گام مشاهده کرده و به راحتی این آویز را در منزل خود درست کنید.

مدل‌های آویز گلدان زیادی وجود دارند که می‌توانید خودتان آن‌ها را بسازید. با استفاده از دو روشی که در این پست با هم یاد گرفتیم، و با به خرج دادن کمی خلاقیت و به کارگیری ابزار و لوازم مناسب دیگر، شما هم می‌توایند آویزهای خلاقانه و جذاب دیگری بسازید. تنها باید دست به کار شوید و به ایده هایتان اجازه خودنمایی دهید.

امیدواریم توانسته باشیم بار دیگر الهام بخش شما همراهان دوست داشتنی و همیشگی توکامگ باشیم. اگر ایده جدید و خلاقانه دیگری در این مورد آموزش ساخت آویز گلدان به ذهنتان رسید، آن را با ما و دیگر خوانندگان توکامگ در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

 

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 16

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.